Jump to content

Τραπεζούντα - ΑΕΚΑΡΑ (ΠκΟ Σούπερ Καπ, ρεβάνς), 30/7/23 ώρα 20.00 Cosmote sport1HD


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Μπακασέτας αν τον θέλουν θα θέλει να έρθει σαν τρελός.

https://www.aek365.org/a-940603/o-mpakaseta-mou-elege-h-aek-einai-h-kapsoura-mou-einai-h-omada-mou.htm

Το θέμα είναι ότι πολλές φορές δεν βοηθάει η καψούρα όταν παίζεις επαγγελματικά. Όταν ήταν στην ΑΕΚ δεν πέρασε την κατάθλιψη επειδή έβλεπε ότι δεν μπορεί να αποδώσει όπως θα ήθελε; Και χτες τα νεύρα ήταν επειδή δεν μπορούσε να δείξει ό,τι θα ήθελε να δείξει στον Αλμέιδα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Τάσος χωρίς αμφιβολία είναι αδελφός. Δεν το αναφέρω έτσι απλά, ότι πχ είναι ένας ακόμη φίλαθλος της ιδέας. Είναι ψιλοαρρωστάκι και παράλληλα είναι και πολύ καλός ποδοσφαιριστής. Κατά την ταπεινή μου γνώμη όμως το στυλ παιχνιδιού που χρειάζεται για να αξιοποιηθεί ο Τάσος δεν ματσάρει εύκολα με την αγέλη του Ματίας και εκεί είναι το μέγα θέμα. Στην παρούσα φάση δεν θα άλλαζα το πλάνο Αλμέιδα, όσο και αν θα ήθελα τον Τάσο στην ομάδα (και τον θέλω πολύ). Απο πρωταγωνιστής όταν γίνεσαι συμπληρωματικός είναι επίσης πάντα ένα θέμα.  Οπότε επι του παρόντος, καλά είναι το παληκάρι εκεί που είναι, τον λατρεύουν και τσεπώνει και σοβαρά χρήματα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Και άργησαν οι άμπαλοι 

IMG_0542.jpeg

Είναι  δημοσιογράφος η οπαδός σχολιαστης;

Παναθηναϊκός η Ολυμπιακός;

Link to comment
Share on other sites

Bαζελος απαταιωνιος (κυριολεκτικα κιολας, προμοταρει κατι shitcoin στο τουιτερ).

 

Πουθενας, τσαμπα αξια παιρνει.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Araujo21 said:

Και άργησαν οι άμπαλοι 

IMG_0542.jpeg

Να τους κατουρησουμε θέλουν τς παιδιά. Μην τις χαλάσουμε την επιθυμία τους. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 18
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Bluesman said:

Είναι  δημοσιογράφος η οπαδός σχολιαστης;

Παναθηναϊκός η Ολυμπιακός;

Βαζελος ..απανθρωπια 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Να τους κατουρησουμε θέλουν τς παιδιά. Μην τις χαλάσουμε την επιθυμία τους. 

Πρέπει πρώτα να τους γαμήσεις και μετά να τους κατουρήσεις. Δεν έχουμε τόσο χρόνο να ασχοληθούμε μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε τι λέει ο αντίπαλος προπονητής, δηλαδή εκείνος της Τραμπζονσπορ:

 

«Μας έπαιξε η πιο δυνατή ομάδα της και ήταν ξεκάθαρο ότι η ΑΕΚ έχει σχεδόν 20 σπουδαίους παίκτες. Μας κέρδισαν επάξια. Η ΑΕΚ είναι εξαιρετική, σοβαρή ομάδα, πανέτοιμη για τα ματς του Champions League. Bρίσκεται στο αποκορύφωμα της προετοιμασίας της και ίσως θα είχαμε ταιριάξει καλύτερα αν ήμασταν στο ίδιο επίπεδο προετοιμασίας. Βγάζει τρομερή ενέργεια, πιέζει σε όλο το γήπεδο, δεν μας άφησε να αναπνεύσουμε» ήταν το αρχικό σχόλιο του κόουτς της Τράμπζονσπορ.

 

Η ΑΕΚ... τρέλανε τον τεχνικό της Tράμπζονσπορ

 

Ο Νέναντ Μπιέλιτσα ξέρει καλά από προκριματικά, άλλωστε είχε περάσει το ίδιο μονοπάτι πριν μερικά χρόνια ως τεχνικός της Ντιναμό «Η ΑΕΚ είναι σίγουρα ο πιο δυνατός αντίπαλος που έπαιξε η Ντιναμό στα προκριματικά τα τελευταία χρόνια! Ακόμα και όταν ήμουν προπονητής και μετά από εμένα. Γιουνγκ Μπόις, Ρόζενμποργκ, Λούντογκορετς, Μπόντο/Γκλιμτ... Η ΑΕΚ είναι ένα επίπεδο πιο πάνω από όλους. Έχουν και άμυνα και επίθεση, ξέρουν ακριβώς τι θέλουν, είναι δυνατοί, δεν διστάζουν να πάνε ένας εναντίον ενός, σε κυνηγούν σε όλο το γήπεδο.

 

Ήμουν έκπληκτος όταν είδα τα στατιστικά μετά το παιχνίδι, είχαμε περισσότερη κατοχή, περισσότερες πάσες, και στο γήπεδο είχες την αίσθηση ότι δεν μπορούσες να συμμετάσχεις, ότι ήταν πάντα πιο γρήγοροι στη μονομαχία, στο ριμπάουντ, στην κόψιμο. Στα άκρα, παίκτες έπαιζαν με κόντρα πόδια, ο Ελιάσον δεξιά και ο Πινέδα αριστερά, είναι πολύ επικίνδυνοι, δύο «εξάρια» ο Γιόνσον και ο Σιμάνσκι είναι κυρίαρχοι στη μέση, πλήρωσαν έξι εκατομμύρια ευρώ για τον Μεξικανό. Γενικά, η ομάδα έμεινε αλώβητη και ενισχύθηκε, άρα ένας πολύ δύσκολος αντίπαλος. Ειδικά στην Αθήνα, σε καυτή ατμόσφαιρα, μπροστά σε ένα γεμάτο γήπεδο» τόνισε ο Κροάτης τεχνικός.

 

Το βλέμμα του ήταν στον Λιβάι Γκαρσία, τον παίκτη που έκανε άνω – κάτω την άμυνα των Τούρκων και φυσικά έσταξε μέλι «Είναι κορυφαίος. Οι παίκτες μας έπεσαν πάνω του, αλλά ήταν ασταμάτητος. Είναι ένας παίκτης που μπορεί να παίξει όπου θέλει, σε κάθε πρωτάθλημα από τα πέντε κορυφαία! Λοιπόν, γενικά, δεν έχουν αδύνατο σημείο. Όταν βγήκε ο Βίντα λόγω τραυματισμού, μπήκε ένας άλλος στόπερ (Μήτογλου) με ύψος 1,95 και ο άλλος, ο Μουκουντί είναι και πάνω από 1,90. Δυνατοί, κυρίαρχοι στο ψηλό παιχνίδι. Ο πρώτος τερματοφύλακας, ο Αθανασιάδης ήρθε από τον πάγκο κι έκανε μια τεράστια επέμβαση. Η γενική εντύπωση είναι ότι η ΑΕΚ αυτή τη στιγμή είναι ποιοτικότερη και ότι είναι πολύ καλή ομάδα» υποστήριξε.

 

ΑΕΚ ή Ντιναμό Ζάγκρεμπ;

 

«Πρώτα από όλα, η ΑΕΚ είναι μια πολύ ενεργητική ομάδα, παίζει ανταγωνιστικά, έκανε 26 φάουλ εναντίον μας! Δεν είναι περίεργο, ο προπονητής είναι Αργεντινός, έχει αυτό το ταμπεραμέντο και οι Έλληνες βγάζουν τρελή ενέργεια, δίνουν πάντα το 100%, ακόμα και σε αυτόν τον φιλικό αγώνα. Ωστόσο, στον τρόπο παιχνιδιού τους ρισκάρουν πολύ, στέκονται πολύ ψηλά και σε ένα τέτοιο παιχνίδι υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να σε αφήσει πίσω ο αντίπαλος, να βρει αρκετό χώρο για ματ. Δεν έχουμε επιθετικό που να μπορεί να κρατήσει την μπάλα και να παίξει, δεν ξέραμε πώς να βγούμε γρήγορα. και να φτάσεις γρήγορα στην εστία.

 

Και όταν έχεις τον Πέτκοβιτς, τους Σπίκιτς και Ιβάνουσετς, που είναι αρκετά γρήγοροι για ένα τέτοιο παιχνίδι, τότε οι δυνατότητές της Ντιναμό είναι σίγουρα μεγαλύτερες. Σύμμαχος της Ντιναμό είναι η εμπειρία τέτοιων αγώνων, οι Μπλε έχουν παίξει πολλούς από αυτούς τους προκριματικούς γύρους και τα ευρωπαϊκά ματς, ενώ η ΑΕΚ, ανεξάρτητα από την ποιότητα και την εμπειρία μεμονωμένων παικτών, εξακολουθεί να μην έχει αυτή την πολυτέλεια».

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Araujo21 said:

ΚΚ365

Χιλια του μπραβο εν προκειμενω ...

Απο 365 πηρες την αρχικη πληροφορηση ή ο ΚΚ απο εσενα ?

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Χιλια του μπραβο εν προκειμενω ...

Απο 365 πηρες την αρχικη πληροφορηση ή ο ΚΚ απο εσενα ?

 

Ένας φίλος του το έστειλε σε txt

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic
2 hours ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Χιλια του μπραβο εν προκειμενω ...

Απο 365 πηρες την αρχικη πληροφορηση ή ο ΚΚ απο εσενα ?

 

Εγώ το είδα στο twitter το έβαλα εδώ καο αργότερα το ανέβασε στο FB ο ΚΚ365

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Εγώ το είδα στο twitter το έβαλα εδώ καο αργότερα το ανέβασε στο FB ο ΚΚ365

Εκει ηθελα να καταληξω...Πιθανον απο σενα το πηρε...και καλα εκανε βεβαια...

Κανονικα αυτο πρπει να παει στην ΠΑΕ και το νομικο τμημα να πραξει τα δεοντα...

Δεν μας συκοφαντησε ευθεως....ομως μας συκοφαντησε η τσιρόμαγκας..

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Εκει ηθελα να καταληξω...Πιθανον απο σενα το πηρε...και καλα εκανε βεβαια...

Κανονικα αυτο πρπει να παει στην ΠΑΕ και το νομικο τμημα να πραξει τα δεοντα...

Δεν μας συκοφαντησε ευθεως....ομως μας συκοφαντησε η τσιρόμαγκας..

O συγκεκριμένος έχει γράψει και άλλα όπως οτι η ΑΕΚ μέσω των <<παραρτημάτων>> είναι μπλεγμένη στα στημένα και ο ΑΕΚτζής Βούρτσης θα το κοκουλώσει ( αυτό υπονοεί)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Εκει ηθελα να καταληξω...Πιθανον απο σενα το πηρε...και καλα εκανε βεβαια...

Κανονικα αυτο πρπει να παει στην ΠΑΕ και το νομικο τμημα να πραξει τα δεοντα...

Δεν μας συκοφαντησε ευθεως....ομως μας συκοφαντησε η τσιρόμαγκας..

Το ανέβασαν πολλοί Μήτσο, εγώ στον πρώτο που το είδα ήταν στον Δεκελείας , κανα δίωρο πριν το ανεβάσει ο Κεφτετζόγλου στο 365… 

φωτιά και τσεκούρι στον πουστοβάζελο !

IMG_2185.jpeg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξαμε παρτιδες δηλαδη με το καθικι...

Στειλτε ολοι μεηλ στην ΠΑΕ..

info@aekfc.gr

image.thumb.png.c14ab412b02d856b094ef4f318da1cca.png

Link to comment
Share on other sites

Θα τον κατουρησουμε παλι και σα καλη πουτανα θα τα καταπιει ολα

Link to comment
Share on other sites

Πουστράκι που πρέπει να βγει σύντομα δημόσια και να δηλώσει:

"Θεωρώ σωστό να επανορθώσω λέγοντας ότι είμαι συκοφάντης και συμμετέχω σε έναν βρώμικο πόλεμο προπαγάνδας. Η ΑΕΚ είναι η καλύτερη ομάδα και οι συκοφαντίες είναι αποτέλεσμα του ότι έχει θολώσει το μυαλό μου από την πούτσα. Κλείνοντας οφείλω να πω ότι το σόι μου γαμιέται και η μάνα μου έπρεπε να μην με έχει γεννήσει."

Τότε θα τον συγχωρήσω.

Link to comment
Share on other sites

Την γυρισε την μπιφτεκα ο λαγος. Αν βλεπω καλα αφαιρεσε το tweet και το οτι δουλευει στην νοβα.

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να μπώ στο twitter με το λογαριασμό μου και μπήκα να δώ μήπως τον έχω κάνει follow ώστε να το βγάλω και ο τύπος με έχει κάνει μπλοκ . Πρέπει να ειναι ο μόνος που με έχει κάνει στο twitter και δεν ξέρω και το λόγο κιόλας . χαχαχαχα  Τη σούργελο ειναι αυτό .

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×