Jump to content

Dinamo Zagreb - ΑΕΚΑΡΑ (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, 1ος αγ.): 15/08/23, 21:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

75 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Πισάρο
      0
    • Μάνταλος
    • Αραούχο
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Πισάρο
      0
    • Μάνταλος
    • Αραούχο
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

5 minutes ago, Karagimi said:

Άμα έλεγε κάτι παραπάνω μπορεί να είχε σοβαρά θέματα, οπότε το μόνο λογικό να κρατήσει μια απόσταση

Μπορουσε και να μην πει τίποτα απολυτως σε ελληνικό μεσο βεβαια. Επελεξε να πει για ολα και να το παίξει αποστασιοποιημενος για το φλεγον θεμα των ημερων.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τον Μιχάλη δεν πρέπει να τον ξεχάσουμε ποτέ, πρέπει να είναι παρών σε κάθε δραστηριότητα της ΑΕΚ. ΤΟΥ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΜΕ.

Δεν πρέπει με κανένα τρόπο να σπιλώσουμε τη μνήμη του, είναι ιερή υποχρέωση όλων μας. Από δω και πέρα θέλεις ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ και ΠΟΛΥ ΜΥΑΛΟ από όλους, απλούς φιλάθλους, οργανωμένους και βέβαια την ΠΑΕ.

Είναι δύσκολη η διαχείριση της κατάστασης, αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε γιατί πράγματι είναι διαφορετικό να είσαι ΑΕΚ. Ήρθε η ώρα να το αποδείξουμε.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσε να κάνει κάτι διαφορετικό ο Λιβαγια. Μίλησε διπλωματικά και τελείωσε η υπόθεση. Δεν ξέρω πχ ο Βίντα τι θα μπορούσε να πει ή Κροάτες παίκτες που παίζουν στα άλλα τμήματα της ΑΕΚ πχ Μανταλινιτς. Προφανώς είναι όλοι στον σύλλογο σοκαρισμένοι. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αισθάνομαι λες και μπήκαν εγκληματίες και μου διέλυσαν το σπίτι, δεν με χωράει ο τόπος. Φαντάζομαι πως αισθάνονται τα άτομα που η επαφή τους με την γειτονιά και το γήπεδο είναι πολύ πιο συχνή και εννοείται οτι δεν μπορώ καν να σκεφτώ πως αισθάνονται συγγενείς και φίλοι του Μιχάλη.

Καλό κουράγιο σε όλους τους δικούς του ανθρώπους.

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Καλο παράδεισο Μιχάλη, και κουράγιο και δύναμη στους δικούς του ανθρώπους. 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι και ολόκληρη η πολύ σημαντική δήλωση του αδερφού του Μιχάλη. Πέρα από τις δωρεές για τα παιδάκια με καρκίνο που ζητήθηκαν αντί στεφάνου (που αποτελεί προτεραιότητα βάσει της επιθυμίας της οικογένειας), ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος συνεισφοράς για τα δικαστικά έξοδα της οικογένειας;

https://www.enwsi.gr/1374934/genikes-eidiseis-2/michalis-katsoyris-to-ypomnima-poy-katethese-o-aderfos-toy-29chronoy-poy-skotothike-sti-nea-filadelfeia.html?utm_source=internal&utm_medium=home_section

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη που θα "βαρύνω" κι άλλο το κλίμα,απλά εχθές έγινε κάτι που προσωπικά με στεναχώρησε πολύ και δε μπορώ να μη το μοιραστώ.

 Εχθές λοιπόν βρέθηκα κι εγώ έξω από τα δικαστήρια Ευελπίδων,στο δικό μου μυαλό ήταν σημαντικό να πάω ,έστω και σκαστός απ'τη δουλειά, γιατί δεν μπορούσα να παρευρεθώ στη κηδεία. Θα προσπεράσω το γεγονός ότι για εμένα ήμασταν απελπιστικά λίγοι ,κατανοώ ότι η μέρα και ώρα δεν ήταν ιδιαίτερα βολική για πολύ κόσμο  ,καθώς και το γεγονός ότι τα 3/4 της Αθήνας λείπουν ήδη . 

Αυτό που με πόνεσε ήταν ότι κάποιοι από μας έπαιξαν μπουκέτα μεταξύ τους μπροστά στους ΑΡΔ  ,πέραν της προφανούς προσβολής στη μνήμη του νεκρού,αυτό χάλασε και το κλίμα που υπήρχε στις τάξεις μας. Από εκείνη τη στιγμή δεν ακούστηκε ξανά κάποιο σύνθημα ,ενώ δημιουργήθηκαν πηγαδάκια που εκραζαν το τάδε ή δείνα κλάμπ, περιστατικό,άτομο κλπ. Προσπαθώ να δώσω ως ελαφρυντικό την οργή και τα τσιτωμενα νεύρα ,αλλά και πάλι νιώθω τεράστια θλίψη κι οργή ως προς εμάς τους ίδιους. 

 Συνεχίζω γιατί έγινα μάρτυρας κι αλλού περιστατικού εκεί : αδερφος μας ήρθε σκαστός απ' τη δουλειά κι αυτός ,με "καλά" ρούχα , και τον τραμπούκισε πιτσιρικάς οπαδός,ζητώντας του να πάρει πούλο,μέχρι να δείξει το κειας του.

Θέλω να πω με όλα αυτά πώς προσωπικά κάτι έσπασε μέσα μου χθες , αν δεν είμαστε ΕΝΩΜΈΝΟΙ τώρα, τότε πότε?

 

Ίσως η αντίδραση μου να είναι υπερβολική ,ίσως να είναι τόσο δύσκολες οι στιγμές για όλους τους ΑΕΚτζίδες κι εγώ να ψάχνω για ψύλλους στα άχυρα. Δε ξέρω ειλικρινά,πάντως το χθεσινό με χάλασε πααααααρα πολύ. 

  • Δικεφαλάκι 7
  • Sad 12
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να εκφρασω το μεγεθος της απώλειας και τη συμπονοια μου στους γονεις. θλιβομαι και μονο που περναει σα σκεψη όλη η κατάσταση. δεν μπορω να πω κουραγιο, δεν μπορω να πω τιποτα. Βουβος ειμαι γιατι τελειωσαν οι λεξεις.

 

 

ΥΓ. ο κουγιας δεν ειναι εκει ως υπερασπιση, χαζος δεν ειναι. ειναι εκει για να σιγουρεψει οτι δεν θα ειπωθει απο τους κατηγορουμενους κατι που θα μπορουσε να περιπλεξει την κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Και ο Γεωργοπουλος που πήρε η οικογένεια του Μιχάλη είναι καλός ποινικολογος, αρκετά μπασμενος στα κόλπα. Πιστεύω θα κάνει ο,τι μπορεί για τη μνήμη του Μιχάλη μας.

Πιστευω οτι θα έχουν στήριξη και από την ΠΑΕ στο δικαστικό κομμάτι τόσο οικονομικά όσο και για να ασκηθούν πιέσεις να βρεθεί η αλήθεια.

Το απόγευμα περιμένω να μην ακούσω τίποτα λιγότερο από άλλες 30 προφυλακισεις . Όσο δεν έχει βρεθεί ο δολοφόνος για όλους υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις ενοχής και κανένας δεν πρέπει να  βγει από τη χώρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, flavius said:

ΥΓ. ο κουγιας δεν ειναι εκει ως υπερασπιση, χαζος δεν ειναι. ειναι εκει για να σιγουρεψει οτι δεν θα ειπωθει απο τους κατηγορουμενους κατι που θα μπορουσε να περιπλεξει την κατασταση.

Πιθανότατο σενάριο 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κόμπο στο λαιμό, μια καταθλιπτική αδιαφορία στα πάντα. Δεν μπορεί να το συλλάβει ακόμα το μυαλό μου αυτό που συνέβη, τόσες μέρες μετά. Καμία διάθεση για το παιχνίδι, την Ευρώπη και τα σεντόνια. Το χειρότερο είναι πως δεν ξέρω πως να αντιδράσω σε όλο αυτό. Αν πρέπει να θλίβομαι, να εξοργίζομαι η και τα 2 μαζί.

Είχα να νιώσω έτσι από το παιχνίδι με τον Πανθρακικό και θυμάμαι πως έλεγα τότε μέσα μου πως αν ποτέ επανέλθω δεν θα είμαι ο ίδιος άνθρωπος. Χαζά σκεφτόμουν ότι αποκλείεται να συμβεί κάτι που θα με κάνει να κάνε να ξανανιώσω έτσι. 

Τελικά βρέθηκε και ήταν χειρότερο. 

Καλό κουράγιο στην μάνα, τον πατέρα και την οικογένεια του Μιχάλη. Καλό παράδεισο στον αδερφό μας. Δεν πρέπει και δεν θα ξεχαστεί ποτέ. Από όλους εμάς.

Για τους υπόλοιπους, σε λίγες μέρες και μέχρι την επόμενη αλητεία αυτής της κυβέρνησης θα ειναι παρελθόν η δολοφονία του από ένα μπουγιο φασίστες που κάναν.. διακοπές στην Ελλάδα, με την ανοχή των μπάτσων που τους κοιτούσαν.

  • Δικεφαλάκι 20
  • Μπομπίτσα 8
Link to comment
Share on other sites

Στα άγια η ψυχούλα του Μιχάλη...

Η ΑΕΚ θα βγει αργά ή γρήγορα πολύ πιο δυνατή από όλο αυτό γιατί εν τέλει η ζωή είναι δυνατότερη απ' όλα.

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Λίγες μέρες μετά, με πιο καθαρό μυαλό, τελικά δολοφόνοι ήταν οι μπάτσοι. Οι άλλοι ήταν το φονικό όπλο. Σκατα σε όλους τους. Καλό ταξίδι αντρακο μου

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tsosmi said:

Ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη που θα "βαρύνω" κι άλλο το κλίμα,απλά εχθές έγινε κάτι που προσωπικά με στεναχώρησε πολύ και δε μπορώ να μη το μοιραστώ.

 Εχθές λοιπόν βρέθηκα κι εγώ έξω από τα δικαστήρια Ευελπίδων,στο δικό μου μυαλό ήταν σημαντικό να πάω ,έστω και σκαστός απ'τη δουλειά, γιατί δεν μπορούσα να παρευρεθώ στη κηδεία. Θα προσπεράσω το γεγονός ότι για εμένα ήμασταν απελπιστικά λίγοι ,κατανοώ ότι η μέρα και ώρα δεν ήταν ιδιαίτερα βολική για πολύ κόσμο  ,καθώς και το γεγονός ότι τα 3/4 της Αθήνας λείπουν ήδη . 

Αυτό που με πόνεσε ήταν ότι κάποιοι από μας έπαιξαν μπουκέτα μεταξύ τους μπροστά στους ΑΡΔ  ,πέραν της προφανούς προσβολής στη μνήμη του νεκρού,αυτό χάλασε και το κλίμα που υπήρχε στις τάξεις μας. Από εκείνη τη στιγμή δεν ακούστηκε ξανά κάποιο σύνθημα ,ενώ δημιουργήθηκαν πηγαδάκια που εκραζαν το τάδε ή δείνα κλάμπ, περιστατικό,άτομο κλπ. Προσπαθώ να δώσω ως ελαφρυντικό την οργή και τα τσιτωμενα νεύρα ,αλλά και πάλι νιώθω τεράστια θλίψη κι οργή ως προς εμάς τους ίδιους. 

 Συνεχίζω γιατί έγινα μάρτυρας κι αλλού περιστατικού εκεί : αδερφος μας ήρθε σκαστός απ' τη δουλειά κι αυτός ,με "καλά" ρούχα , και τον τραμπούκισε πιτσιρικάς οπαδός,ζητώντας του να πάρει πούλο,μέχρι να δείξει το κειας του.

Θέλω να πω με όλα αυτά πώς προσωπικά κάτι έσπασε μέσα μου χθες , αν δεν είμαστε ΕΝΩΜΈΝΟΙ τώρα, τότε πότε?

 

Ίσως η αντίδραση μου να είναι υπερβολική ,ίσως να είναι τόσο δύσκολες οι στιγμές για όλους τους ΑΕΚτζίδες κι εγώ να ψάχνω για ψύλλους στα άχυρα. Δε ξέρω ειλικρινά,πάντως το χθεσινό με χάλασε πααααααρα πολύ. 

Δεν ξέρω τι κόσμος μαζεύτηκε στα δικαστήρια πραγματικά αλλά καμία σχέση με όσα περιγράφεις στη κηδεία. Αρκετός κόσμος με δεδομένο την εποχή και τη δυσκολία πρόσβασης εκτός αυτοκινήτου μηχανή  και φυσικά όχι μόνο δεν έγινε το παραμικρό περιστατικό ( πολλοί δεν ήρθαν με οπαδικα μπλουζάκια και  εγώ δεν γνώριζα κανέναν και έσκασα με ότι να ναι ρούχα από τη δουλειά) αλλά υπήρχε μια σεβαστικη γαλήνια σιωπή μέχρι να ακουστεί το χειροκρότημα όταν έγινε η έξοδος από την εκκλησία. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Λίγες μέρες μετά, με πιο καθαρό μυαλό, τελικά δολοφόνοι ήταν οι μπάτσοι. Οι άλλοι ήταν το φονικό όπλο. Σκατα σε όλους τους. Καλό ταξίδι αντρακο μου

Όχι όλοι οι μπάτσοι, κάποιοιι υψηλόβαθμοι που δίνουν εντολές. Δεν είμαι μπάτσος. Απλά το επισημαίνω, γιατί όπως προείπα πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί. Για να μην σπιλωθεί η μνήμη του Μιχάλη και να μην πέσουμε στην παγίδα που (προσωπική μου άποψη) μας έχουν στήσει.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AG21 said:

Δεν ξέρω τι κόσμος μαζεύτηκε στα δικαστήρια πραγματικά αλλά καμία σχέση με όσα περιγράφεις στη κηδεία. Αρκετός κόσμος με δεδομένο την εποχή και τη δυσκολία πρόσβασης εκτός αυτοκινήτου μηχανή  και φυσικά όχι μόνο δεν έγινε το παραμικρό περιστατικό ( πολλοί δεν ήρθαν με οπαδικα μπλουζάκια και  εγώ δεν γνώριζα κανέναν και έσκασα με ότι να ναι ρούχα από τη δουλειά) αλλά υπήρχε μια σεβαστικη γαλήνια σιωπή μέχρι να ακουστεί το χειροκρότημα όταν έγινε η έξοδος από την εκκλησία. 

Επουδενί δε περίμενα να γίνει κάτι τέτοιο στην κηδεία ,αν ποτέ γινόταν κάτι τέτοιο ειλικρινά θα ήμασταν άξιοι αφανισμού. Απλά μεταφέρω το κομμάτι που βίωσα εγώ και πόσο με επηρέασε αρνητικά αυτή η συμπεριφορά. Θεωρώ ότι δε δικαιώνει σίγουρα τον νεκρό αδερφό μας και μικραίνει την εικόνα μας ως λαό της ΑΕΚ. Αυτά 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stavros 9-11 said:

 Η ζωή πάντα θα συνεχίζεται ο,τι κι αν συμβεί.

Αυτές τις μέρες παρατήρησα κόσμο που έλεγε "μλκ θα μπορούσα να ήμουν εκεί", νιώθοντας ότι το πακέτο έκατσε σε έναν ξένο, εφόσον δεν ήταν οι ίδιοι και συγγενείς τους. Και κόσμο που νιώθει ότι όλοι μαζί πεθάναμε εκείνο το βράδυ.

Και τα 2 λογικά είναι, αλλά οι περισσότεροι απ' εμάς νιώθουν σαν να πέθαναν οι ίδιοι. Εγώ νιώθω σαν να πέθανα εγώ, σαν να πέθανε ο γιος μου που τον πηγαίνω τακτικά στην πλατεία να παίξει και να αφομοιώσει την ΑΕΚ μέσα του. Νιώθω σαν να πέθανε ο Αλμέιδα, ο Λου απ' τη Βέροια, εκείνος στο τρένο κάποτε που πηγαίναμε στην Αλεξανδρούπολη να δούμε ένα βόλλευ και δεν θυμάμαι πως τον λένε. Σαν να ξαναπεθανε ο Σάκης απ' τα Τρίκαλα ή πρόσωπα που είναι εδώ κι ας μην μιλάμε πια. Σαν να πέθανε ένας από εδώ μέσα.

Γιατί αυτό το γήπεδο, αυτός ο χώρος, αυτη η πλατεία ήμασταν και είμαστε όλοι μαζι και καθένας ξεχωριστά. Είμαστε η μόνη ομάδα στην Ελλάδα που πέτυχε το "είμαστε όλοι μαζί".

Αυτό θέλησαν να χτυπήσουν, αυτό τους τρόμαξε, αυτό τους τρέλανε.

Όλοι μαζί πεθάναμε, όλοι μαζί θα συνεχίσουμε στη ζωή και μεθ' ημών κι ο Μιχάλης. Θα σηκωθούμε, θα εκδικηθούμε και όλα θα ξαναπάρουν το δρόμο τους. Γιατί πλέον είμαστε όλοι μαζί. Γιατί πεθάναμε όλοι μαζί. Κι αυτό τους τρομάζει.

Ζήτω η ΑΕΚ, ζήτω οι νεκροί μας. Θα σας γαμησουμε

 

Σταμάτα ρε ρήτορα  . Με ρωτάει η γυναίκα μου τι βλέπω στην οθόνη του κινητού και δακρύζω .

 

Άντε να καταλάβει τώρα ...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kara michael83 said:

Όχι όλοι οι μπάτσοι, κάποιοιι υψηλόβαθμοι που δίνουν εντολές. Δεν είμαι μπάτσος. Απλά το επισημαίνω, γιατί όπως προείπα πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί. Για να μην σπιλωθεί η μνήμη του Μιχάλη και να μην πέσουμε στην παγίδα που (προσωπική μου άποψη) μας έχουν στήσει.

Καλα αυτη η καραμέλα με τις δήθεν "εντολές ανωτερων" παλιωσε ξερω γω απο εποχες... Νυρεμβέργης, μονο στην Ελλαδαρα αναμασάμε ξερω γω και σχεδόν πάντα για να βγάλουμε λάδι τους αστυνομικους. Οταν για 800€ εκτελεις εντολές δολοφονικες εισαι εξισου συνένοχος με τον ανώτερο που τις δινει. Η μόνη διαφορά είναι πως εισαι πιο βλακας απο τον ανώτερο που παιζει να καθαρίζει τα τριπλά αραχτός σε ενα γραφειο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Θλίψη και οργή τόσες μέρες, βαρύ το φορτίο που έχει η ομάδα να ανακουφισει τον κόσμο. Μακάρι να βρισκόμασταν αύριο κιόλας στις κερκίδες, είναι πολύ σημαντικό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Bukowski said:

Καλα αυτη η καραμέλα με τις δήθεν "εντολές ανωτερων" παλιωσε ξερω γω απο εποχες... Νυρεμβέργης, μονο στην Ελλαδαρα αναμασάμε ξερω γω και σχεδόν πάντα για να βγάλουμε λάδι τους αστυνομικους. Οταν για 800€ εκτελεις εντολές δολοφονικες εισαι εξισου συνένοχος με τον ανώτερο που τις δινει. Η μόνη διαφορά είναι πως εισαι πιο βλακας απο τον ανώτερο που παιζει να καθαρίζει τα τριπλά αραχτός σε ενα γραφειο.

Καλά και εγώ δεν πολυσυμπαθώ τους αστυνομικούς, δεν κάνω παρέες μαζί τους. ΑΛΛΑ...

Οι γενικεύσεις και το 'κυνήγι μαγισσών' αυτή τη χρονική στιγμή φοβάμαι ότι θα έχουν τραγικές συνέπειες.

Δηλαδή αν ξέρεις ότι στο κάθισμα δίπλα σου κάθεται ένας ΑΕΚτζής αστυνομικός των 800€, θα ξεκινήσεις μανούρα μαζί του; Κάθε φορά που θα εμφανίζεται αστυνομία έξω από το γήπεδο, θα γίνονται επεισόδια;

Θα μετατρέψουμε το στολίδι μας σε κέντρο βίας; Θα διώξουμε τις οικογένειες από το γήπεδό μας; Θα ακυρώσουμε τη δυναμική του γηπέδου μας; ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΑΡΗ;

Το ξέρω ότι η οργή ξεχειλίζει, και γω τις τελευταίες μέρες έχω εκστομήσει τρομερές κατάρες και απειλές.

Αλλά από δω και πέρα προσπαθώ να μετράω τα λόγια μου ένα-ένα, η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη, θέλει ΜΥΑΛΟ!

Η εκδίκηση πρέπει να είναι ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ και ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΝΟΜΙΜΗ!

Για αρχή κατά τη γνώμη μου πρέπει να βρούμε τη δύναμη να ΝΤΟΠΑΡΟΥΜΕ ΑΓΡΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΜΑΤΙΑΣ! Μέσα στο μπουρδέλο τους, η ομάδα πρέπει να ΜΑΣΑΕΙ ΣΙΔΕΡΑ! Για τον Μιχάλη και για την ιστορία μας! 

Δεν με νοιάζει τόσο το αποτέλεσμα του ματς. Θέλω να δω τα μάτια των παικτών μας να γυαλίζουν! Θέλω να μπαίνουν στις φάσεις χωρίς αύριο! Και δύο-τρεις κόκκινες κάρτες εναντίον μας για μένα θα είναι παράσημα τιμής! 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kara michael83 said:

Καλά και εγώ δεν πολυσυμπαθώ τους αστυνομικούς, δεν κάνω παρέες μαζί τους. ΑΛΛΑ...

Οι γενικεύσεις και το 'κυνήγι μαγισσών' αυτή τη χρονική στιγμή φοβάμαι ότι θα έχουν τραγικές συνέπειες.

Δηλαδή αν ξέρεις ότι στο κάθισμα δίπλα σου κάθεται ένας ΑΕΚτζής αστυνομικός των 800€, θα ξεκινήσεις μανούρα μαζί του; Κάθε φορά που θα εμφανίζεται αστυνομία έξω από το γήπεδο, θα γίνονται επεισόδια;

Θα μετατρέψουμε το στολίδι μας σε κέντρο βίας; Θα διώξουμε τις οικογένειες από το γήπεδό μας; Θα ακυρώσουμε τη δυναμική του γηπέδου μας; ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΑΡΗ;

Το ξέρω ότι η οργή ξεχειλίζει, και γω τις τελευταίες μέρες έχω εκστομήσει τρομερές κατάρες και απειλές.

Αλλά από δω και πέρα προσπαθώ να μετράω τα λόγια μου ένα-ένα, η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη, θέλει ΜΥΑΛΟ!

Η εκδίκηση πρέπει να είναι ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ και ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΝΟΜΙΜΗ!

Για αρχή κατά τη γνώμη μου πρέπει να βρούμε τη δύναμη να ΝΤΟΠΑΡΟΥΜΕ ΑΓΡΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΜΑΤΙΑΣ! Μέσα στο μπουρδέλο τους, η ομάδα πρέπει να ΜΑΣΑΕΙ ΣΙΔΕΡΑ! Για τον Μιχάλη και για την ιστορία μας! 

Δεν με νοιάζει τόσο το αποτέλεσμα του ματς. Θέλω να δω τα μάτια των παικτών μας να γυαλίζουν! Θέλω να μπαίνουν στις φάσεις χωρίς αύριο! Και δύο-τρεις κόκκινες κάρτες εναντίον μας για μένα θα είναι παράσημα τιμής! 

Πιστεύω πως πρέπει να παει κόσμος στην τελευταία προπόνηση πριν φύγει για Κροατία, για να τους δείξουμε ότι παρόλαυτα που ζούμε , είμαστε ολοι μια γροθιά και δίπλα τους παντού.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • SpiRos changed the title to Dinamo Zagreb - ΑΕΚΑΡΑ (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, 1ος αγ.): 15/08/23, 21:00, Cosmote Sport 2
  • Stylianopoulos unpinned and pinned this topic
  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×