Jump to content

Dinamo Zagreb - ΑΕΚΑΡΑ (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, 1ος αγ.): 15/08/23, 21:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

75 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Πισάρο
      0
    • Μάνταλος
    • Αραούχο
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Πισάρο
      0
    • Μάνταλος
    • Αραούχο
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

20 minutes ago, Araujo21 said:

Ο οπαδός της ΑΕΚ δέχθηκε και αυτός τη μανιασμένη επίθεση των Κροατών και Ελλήνων χούλιγκαν, οι οποίοι λίγα μέτρα πιο μακριά δολοφόνησαν τον 29χρονο Μιχάλη Κατσουρή.

«Ήμουν στο σημείο μαζί με τον γιο μου -Με χτύπησαν στο κεφάλι»

«Πήγα να προμηθευτώ δυο εισιτήρια. Πήρα τον γιο μου, φτάσαμε στη Νέα Φιλαδέλφεια. Με το που κατέβηκα να παρκάρει ο φίλος μου -ο φίλος μου τους είδε να τρέχουν- έφυγε ο γιος μου, έτρεξε με τον όχλο. Τον πήραν οι φίλοι μου και τον έφεραν εδώ και εμάς άρχισαν να μας χτυπάνε», περιέγραψε ο τραυματίας.

«Φορούσαν κράνη, φουλ φέις, με χτυπούσαν. Λιποθύμησα με τη μία. Κρατούσαν λοστάρια, ρόπαλα. Εφαγα μία στο κεφάλι και έπεσα κάτω», τόνισε σοκαρισμένος από τη δολοφονική επίθεση.

Ο άνδρας που δέχθηκε την επίθεση των Κροατών φέρει χτυπήματα στα πόδια, την ωμοπλάτη και έχει 10 ράμματα στο κεφάλι.

«Ο Μιχάλης ήταν το καλύτερο παιδί»

«Δεν μπορώ να περιγράψω τίποτα άλλο. Αρχίζω να θυμάμαι και τρέμω από ό,τι βλέπετε. Πιστεύω ότι είναι αρκετά και μόνο αυτά που είπα. Να σταματήσει η βία. Δεν αξίζει στην Ελλάδα, που γέννησε τον πολιτισμό, να σκοτώνονται για τις ομάδες. Αυτούς πώς τους επέτρεψαν να έρθουν εδώ πέρα; Διακόσιους δολοφόνους να έρθουν να μας κάνουν δολοφονική επίθεση;», υπογράμμισε ο φίλαθλος της ΑΕΚ.

Αναφερόμενος στον Μιχάλη Κουτσουρή, που έπεσε νεκρός από το μαχαίρι ενός από τους μανιασμένους χούλιγκαν, είπε: «Μιλάμε για το καλύτερο παιδί. Τον ήξερα προσωπικά τον Μιχάλη. Θέλω να πω τα θερμά μου συλλυπητήρια στην οικογένειά του. Τα θερμά συλλυπητήρια σε όλη την οικογένεια της ΑΕΚ για τον χαμό του Μιχάλη, γιατί δεν υπήρχε τέτοιο παιδί. Ειλικρινά, όσο ζω θα τον θυμάμαι».

 

Κουγια μαμιεσαι ....για οσα λες και οσα κανεις 

Αλλος ενας χουλιγκανος που πηρε το παιδι του στο "ραντεβου" ε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, bladerunner21 said:

O Πάλμα μετά το γκολ που έβαλε.

palma.jpg

Οι Αρειανοι δεν ξεχνάνε όσα έκανε ο Αραουχο για τον Άλκη. 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nedved21 said:

Αλλος ενας χουλιγκανος που πηρε το παιδι του στο "ραντεβου" ε;

Είναι να τρελενεσαι με αυτά. Πραγματικά δλδ είμαστε που είμαστε αυτές τις μέρες, ακούμε κ αυτές τις μαλακιες για ραντεβού κλπ κ ξεφεύγει το μυαλό 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

Όπως ενημέρωσε η οικογένεια του αδικοχαμένου φίλου της ΑΕΚ, Μιχάλη Κατσούρη, αντί στεφάνων επιθυμεί να κατατεθούν χρήματα στο σωματείο «ΕΛΠΙΔΑ-Σύλλογος Φίλων Παιδιών με καρκίνο». Ακολουθούν όλες οι λεπτομέρειες αναλυτικά:

νφ.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν καλέσανε (όταν οι μούλοι μπήκαν από Ειρήνη) 2 περιπολικά με φάρο στον Περισσό η στο γήπεδο είναι από ανικανότητα ή παράληψη; Αδυνατώ να το πιστέψω. Έχει παίξει πουστιά μέγιστη. Ελπίζω και εύχομαι να καταφέρει ο Μελ να βρει την άκρη και να τους γαμήσει τα πρέκια. Επίσης ελπίζω να μπορέσει να το διαχειριστεί ο οργανισμός όλο αυτό το αδιανόητο. Εγώ δεν μπορώ να διανοηθώ τον εαυτό μου ήρεμο με βάζελο να συζητήσουμε για μπάλα πλέον πόσο μάλλον να βρεθώ σε γήπεδο. 
 

Ο χαρταετός του κούλη ακόμα πετάει; 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Yossarian said:

Κανείς μας δεν μπορεί να κοιμηθεί, να δουλέψει, να ηρεμήσει. Το χειρότερο αυτή τη στιγμή, μέσα από το πρίσμα που έχει ο καθένας να ερμηνεύει τον κόσμο, είναι να διχαστουμε λόγω εικασιών. Το ΚΜ, ως μια μικρογραφία του ΑΕΚόκοσμου, απηχεί απόψεις που ακούμε όλοι γύρω μας. Θέλει πολύ ψυχραιμία η κατάσταση για να μη σαλτάρουμε όλοι.

Η δολοφονία του Μιχάλη, είναι το τέλος της αθωότητας του νέου μας γηπέδου, είναι η απότομη ενηλικίωση ενός γηπέδου που με το όνειρο του χάσαμε όπως ξαναεγραψα, μια γενιά ΑΕΚτζηδων. 

Πρώτος θα ζητήσω εγώ συγγνώμη από την ΠΑΕ ΑΕΚ, γιατί στην πρώτη μου αντίδραση έγραψα ότι ο υπεύθυνος των σοσιαλ δεν ειδοποίησε τους αρμόδιους. Το ρεπορτάζ λέει ότι αυτό έγινε. Για αυτό και η συγγνώμη. Από εκεί και πέρα, η ΠΑΕ δεν έχει άλλη ευθύνη. Ναι, μπορεί να προσλάβει πέντε σεκιουριταδες και να κάνουν περιπολία μην κατουρήσει κάνας μεθυσμένος τους τοίχους, μη βρεθεί ένας βλαμμένος να πετάξει μια πέτρα, μην έρθουν δύο γκραφιταδες με σπρέι. Αυτό μπορεί. Δεν μπορεί να σταματήσει ορδές βαρβάρων.  Δεν νοείται, ούτε η Οριτζιναλ ούτε κανείς, να δημιουργήσει πολιτοφυλακες. Σε καμιά οργανωμένη κοινωνία (δεν γράφω κράτος) δεν χωράνε αυτά.

Οφείλουμε σαν οργανισμός, να απαιτήσουμε λυσσαλέα δικαιοσύνη. Επιπλέον, η ομάδα πρέπει να απαιτήσει από τον προσφυγικό δήμο της Νέας Φιλαδέλφειας (οι συνθήκες είναι ευνοϊκές) να δοθεί το ονοματεπώνυμο του Μιχάλη στην πιο κεντρική πλατεία της πόλης και να στηθεί και μνημείο αντιναζιστικό. Όχι σε θύρα του γηπέδου, επειδή υπερβαίνει την ΑΕΚ αυτό που έγινε. Στην πόλη. Και γύρω του να παίζουνε παιδιά και να τους εντυπωνεται όσο είναι ακόμα νωρίς ότι ο φασισμός και οι μαχαιροβγάλτες δεν έχουν χώρο εδώ.

Η ομάδα θα σηκωθεί και θα σταθεί στα πόδια της. Το έκανε όταν επέστρεψε από την Γ' Εθνική, όπως το έκαναν κι άλλες φορές πολλά τμήματα του συλλόγου. Αν θα είναι φέτος ή σε δύο χρόνια, μου είναι -ειλικρινά- αδιάφορο. Σε αυτή τη φάση, με ενδιαφέρει να μη γίνει η ΑΕΚ σαν τους άλλους, κι οχι επειδή είναι διαφορετικό να είσαι ΑΕΚ. Για να αποσυμπιεζεται το πόπολο, ξέρουμε όλοι μας ότι ο Ολυμπιακός κι ο Παναθηναϊκός ήταν υπεραρκετοί. Η ΑΕΚ είναι ταυτότητα, κι όπως έλεγε ο Νότης Μαυρουδής δεν είναι θέμα καταγωγής, αλλά αγωγής.

Ζητάω δικαιοσύνη, ζητάω μνήμη, και ζητάω ταυτότητα. Αυτή την ΑΕΚ έμαθα κι αν βάλουμε και δύο γκολ λιγότερα στους Κροάτες δεν με ενδιαφέρει. Η ομάδα έχει άταφο νεκρό που χάθηκε έξω από το γήπεδο της. Ας τον σεβαστούμε κι ας μην πλακωνομαστε μεταξύ μας επειδή έχουμε χάσει τον ύπνο μας.

Ζήτω η ΑΕΚ.

Με εξέφρασες απόλυτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο και στους οπαδούς του Άρη, και στους παίκτες του που δείξανε με τις πράξεις τους πως νιώθουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα το ματαπω για να  το εμπεδωσουμε..κσι να μη κάνουμε σενάρια επί σεναριων.

Ολοι οι μπατσοι περιμεναν εντολη επεμβασης απο υπ.πρ.τ.πολ...ισως και μιτσοτακι θα πω σαν προσωπική άποψη..

Αυτή η εντολή δεν ηρθε ΠΟΤΕ..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω μια αμηχανία εδώ και μερικά λεπτά για το ποιος θα κάνει το πρώτο ποστ μετά το άνοιγμα . Το κάνω εγώ 🙂

ΑΘΑΝΑΤΟΣ 

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει. Κουράγιο στους γονείς του, αν και θεωρώ ότι δεν είναι κάτι διαχειρίσιμο. Νομίζω μόνο η καταδίκη των δολοφόνων θα τους δώσει μια στιγμιαία ανακούφιση.

Εμείς...σε κάθε γκολ και σε κάθε φάση θα τον θυμόμαστε για πολλά χρόνια, ίσως και για πάντα. Δεν θυμάμαι άλλη πιο επώδυνη και θλιβερή στιγμή στα 22+ χρόνια που είμαι ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Γαμώ τα πεθαμένα τους. 
 

Το σπαραγμό της μάνας δεν θα τον ξεχάσω ποτέ και θα είναι κάτι που μας βαραίνει μια ζωή. 
 

ΑΘΑΝΑΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

ΑΘΑΝΑΤΟΣ

ΜΙΧΑΛΗ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΑΕΚΤΖΗΣ

Ο ΜΑΙΚ ΖΕΙ ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑΖΙ

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Και θα είναι για πάντα ότι κ να κάνετε. Πιο ατσάλι κ απ τον αϊτό θα είμαστε! ΜΙΧΑΛΗ ΖΕΙΣ! ΜΟΝΟ ΑΕΚ!

ΑΘΑΝΑΤΟΣ.jpg

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×