Jump to content

Dinamo Zagreb - ΑΕΚΑΡΑ (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, 1ος αγ.): 15/08/23, 21:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

75 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Πισάρο
      0
    • Μάνταλος
    • Αραούχο
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Πισάρο
      0
    • Μάνταλος
    • Αραούχο
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

δυστυχως απο τον πολυ κοσμο θα μεινει απλα μια επετειος και συντομα πολλα απο τα μουνπανα που προφυλακιστηκαν θα βγουν 

δυστυχως η ζωη δεν γυρναει πισω αυτο που επρεπε να γινει δεν εγινε εκεινη την μερα.

το πενθος και η θλιψη βαρανε τον καθε ενα μας διαφορετικα δεν υπαρχουν νορμες  ομως οφειλουμε πανω απο ολα εμεις να μην ξεχαστει η μνημη του Μιχαλη 

 

το αγωνιστικο ειναι πραγματικα αδιαφορο τωρα καποια στιγμη ομως θα ερθει και η ωρα που θα νιωσει ο καθενας οτι παιζει η ΑΕΚΑΡΑ και οφειλουμε με οποιον τροπο μπορει ο καθενας να της σταθουμε διπλα 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kara michael83 said:

.

Δηλαδή αν ξέρεις ότι στο κάθισμα δίπλα σου κάθεται ένας ΑΕΚτζής αστυνομικός των 800€, θα ξεκινήσεις μανούρα μαζί του; Κάθε φορά που θα εμφανίζεται αστυνομία έξω από το γήπεδο, θα γίνονται επεισόδια;

 

Πολλοί αστυνομικοί είναι προφανώς ΑΕΚτζιδες και κάποιοι είναι και στα πέταλα. Θέλω να πιστεύω ότι αναφέρονται σε αυτούς που μας πνίγουν στα δακρυγόνα και μας συμπεριφέρονται σαν σκουπίδια. 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω αυτά που γράφετε κ βουρκωνω..

Γράφω κ σβήνω συνέχεια..

ΜΙΧΑΛΗ ΖΕΙΣ..

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες πολλές μαύρες σκέψεις πέρασαν από το μυαλό μου.. να ήμουν εκεί και..... ευτυχώς που δεν ήμουν μάλλον δεν ξέρω. Από χτες στην κηδεία κ μετά κάπως σαν να ανυπομονώ να ξεκινήσει το αγωνιστικό να πάμε παρακάτω να επέλθει δικαιοσύνη κ να τους γαμησουμε.. εννοείται ότι τίποτα δεν θα ξεχαστεί 

Link to comment
Share on other sites

Καλό παράδεισο Μιχάλη. Δεν σε γνώριζα αλλά ήσουν δικός μου άνθρωπος. Δεν θα σε γνωρίσω αλλά και δεν θα σε ξεχάσω ποτέ.

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, stavros 9-11 said:

 Η ζωή πάντα θα συνεχίζεται ο,τι κι αν συμβεί.

Αυτές τις μέρες παρατήρησα κόσμο που έλεγε "μλκ θα μπορούσα να ήμουν εκεί", νιώθοντας ότι το πακέτο έκατσε σε έναν ξένο, εφόσον δεν ήταν οι ίδιοι και συγγενείς τους. Και κόσμο που νιώθει ότι όλοι μαζί πεθάναμε εκείνο το βράδυ.

Και τα 2 λογικά είναι, αλλά οι περισσότεροι απ' εμάς νιώθουν σαν να πέθαναν οι ίδιοι. Εγώ νιώθω σαν να πέθανα εγώ, σαν να πέθανε ο γιος μου που τον πηγαίνω τακτικά στην πλατεία να παίξει και να αφομοιώσει την ΑΕΚ μέσα του. Νιώθω σαν να πέθανε ο Αλμέιδα, ο Λου απ' τη Βέροια, εκείνος στο τρένο κάποτε που πηγαίναμε στην Αλεξανδρούπολη να δούμε ένα βόλλευ και δεν θυμάμαι πως τον λένε. Σαν να ξαναπεθανε ο Σάκης απ' τα Τρίκαλα ή πρόσωπα που είναι εδώ κι ας μην μιλάμε πια. Σαν να πέθανε ένας από εδώ μέσα.

Γιατί αυτό το γήπεδο, αυτός ο χώρος, αυτη η πλατεία ήμασταν και είμαστε όλοι μαζι και καθένας ξεχωριστά. Είμαστε η μόνη ομάδα στην Ελλάδα που πέτυχε το "είμαστε όλοι μαζί".

Αυτό θέλησαν να χτυπήσουν, αυτό τους τρόμαξε, αυτό τους τρέλανε.

Όλοι μαζί πεθάναμε, όλοι μαζί θα συνεχίσουμε στη ζωή και μεθ' ημών κι ο Μιχάλης. Θα σηκωθούμε, θα εκδικηθούμε και όλα θα ξαναπάρουν το δρόμο τους. Γιατί πλέον είμαστε όλοι μαζί. Γιατί πεθάναμε όλοι μαζί. Κι αυτό τους τρομάζει.

Ζήτω η ΑΕΚ, ζήτω οι νεκροί μας. Θα σας γαμησουμε

 

Τα είπες όλα Σταύρο....

Ας δώσει ο Θεός δύναμη σε όλους/όλες που τον αγαπούσαν και τον αγαπούν και ας πέσει ο πέλεκυς της δικαιοσύνης βαρύς και ασήκωτος σε αυτά τα ανθρωποειδή που έγιναν ΦΟΝΙΑΔΕΣ! 

ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΜΙΧΑΛΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε ένας δικηγόρος και είπε να πάνε όλοι μαζί σε μια φυλακή ( αναττοχιαστικο αν το σκεφτείς) και να μην σπασουν όπως ειναι το σχέδιο σε μικρές ομάδες ανά την επικράτεια γιατί θα τρώνε ξύλο από ΑΕΚτζιδες και γαυρους ( λόγο ερυθρού αστέρα). Τι έγινε τελικά γνωρίζονται γιατί μέχρι εχθές έλεγαν ότι δεν ξέρει ο ένας τον άλλον. 

Link to comment
Share on other sites

Φοβούνται τα καημένα την φυλακή μην τους κανουν ντα ντα. Θα τους περιποιηθούν με τον καλύτερο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον ανείπωτο πόνο της οικογένειας, τον οποίο ούτε να φανταστώ δε μπορώ, θεωρώ ότι είναι σημαντικό να μαζευτεί δυνατό ποσό για το ίδρυμα το οποίο ζήτησαν. Μέχρι να βρεθούν οι δολοφόνοι και να σαπίσουν οριστικά στη φυλακή ΟΛΟΙ από το τάγμα θανάτου, νομίζω θα τους βοηθήσει ελάχιστα, στιγμιαία το να μάθουν ότι μαζεύτηκε ένα μεγάλο ποσό για το ίδρυμα το οποίο διάλεξαν.

Για όλους εμάς πιστεύω κάθε γκολ θα δίνει μία λίγο μικρότερη πλέον χαρά, σε σχέση με πριν. Και θα μας υπενθυμίζει το όλο συμβάν. 

Χρειάζεται κουράγιο η οικογένεια που δεν ξέρω πού θα το βρει... Αλλά και όλοι μας το χρειαζόμαστε για να ξεμαυρίσουμε κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, AG21 said:

Βρήκε ένας δικηγόρος και είπε να πάνε όλοι μαζί σε μια φυλακή ( αναττοχιαστικο αν το σκεφτείς) και να μην σπασουν όπως ειναι το σχέδιο σε μικρές ομάδες ανά την επικράτεια γιατί θα τρώνε ξύλο από ΑΕΚτζιδες και γαυρους ( λόγο ερυθρού αστέρα). Τι έγινε τελικά γνωρίζονται γιατί μέχρι εχθές έλεγαν ότι δεν ξέρει ο ένας τον άλλον. 

Ναι τα πουλακια μου?? Να τους χτισουμε μια πτερυγα οπως του εσκομπαρ

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, In A.E.K We Trust said:

Για όλους εμάς πιστεύω κάθε γκολ θα δίνει μία λίγο μικρότερη πλέον χαρά, σε σχέση με πριν. Και θα μας υπενθυμίζει το όλο συμβάν. 

Πραγματικά δεν ξέρω πως θα αντιδράσω στο πρώτο γκολ της ΑΕΚ, ειδικά αν σκοράρουμε με τους Κροάτες. Παίζει από το να βάλω τα κλάματα, μέχρι να μείνω απαθής, μέχρι να βρίζω την μάνα καθενός από τα μουνόπανα αυτά ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλό ταξίδι παλικάρι μου, ελαφρύ το χώμα…
 

Όσο για εσένα ΑΕΚ, σε αγαπάω ακόμα πιο πολύ.  

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, firebird said:

Πραγματικά δεν ξέρω πως θα αντιδράσω στο πρώτο γκολ της ΑΕΚ, ειδικά αν σκοράρουμε με τους Κροάτες. Παίζει από το να βάλω τα κλάματα, μέχρι να μείνω απαθής, μέχρι να βρίζω την μάνα καθενός από τα μουνόπανα αυτά ξεχωριστά.

Η κλάματα η μπινελίκι 

Link to comment
Share on other sites

Eλπιζω να του φτιαξει η ΠΑΕ και ο δημος της ΝΦ ενα ωραιο μνημειο εκει που επεσε. Ενα απλο εκκλησακι θα αδικει την ιστορια του.

 

 

Link to comment
Share on other sites

365,

Τρέμουν τη φυλακή οι Κροάτες όπως βγαίνει μέσα από τα λεγόμενα του δικηγόρου τους, Αθανάσιου Καϊμανάκη.

Ο Έλληνας δικηγόρος, ο οποίος εκπροσωπεί 98 Κροάτες είπε πως «κάνω  έκκληση στις κυβερνήσεις της Ελλάδας και της Κροατίας να λάβουν σοβαρά υπόψη την κατάσταση και να εξασφαλίσουν μια δίκαιη δίκη. Χρειαζόμαστε τη βοήθεια της πρεσβείας της Κροατίας. Υπάρχουν άνθρωποι εδώ που θα πάνε φυλακή, αλλά δεν είναι εγκληματίες. Πρόκειται για οπαδούς, νεαρούς άντρες 19, 20 και 21 ετών. Αυτά τα παιδιά πηγαίνουν σε υπερπλήρεις φυλακές όπου μπορεί να υπάρξουν αντίποινα από πολλούς Έλληνες φιλάθλους. Οι Κροάτες πρέπει να μείνουν μαζί για να είναι περισσότεροι και πιο ασφαλείς στη φυλακή», επισήμανε ο Καϊμανάκης.

Τα Μέσα στην Κροατία τονίζουν χαρακτηριστικά πως «Ο Καϊμανάκης έκανε έκκληση στις ελληνικές και κροατικές αρχές να μην επιτρέψουν την υλοποίηση του σχεδίου των ανακριτών. Οι BBB μπορούν να βρίσκονται υπό κράτηση έως και 18 μήνες και σχεδιάζεται να χωριστούν σε πολλές μικρότερες ομάδες και να διανεμηθούν σε πολλές φυλακές όπου τους περιμένουν, όπως υποστηρίζει η πλευρά των συλληφθέντων, πολλοί Έλληνες χούλιγκαν».

Όπως γράφει το  ρεπορτάζ της «Sportske Jutarnji», «εκτός από τους οπαδούς της ΑΕΚ που θέλουν να εκδικηθούν τον αποθανόντα φίλο τους, υπάρχουν πολλοί οπαδοί του Ολυμπιακού στις ελληνικές φυλακές που έχουν άριστες σχέσεις με οπαδούς του Ερυθρού Αστέρα και που ανυπομονούν να στείλουν τον BBB στη φυλακή».

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να μπαίνει λίγη πίεση σιγά σιγά, όχι τηλεφωνήματα μεταξύ ΠΘ για ευχολόγια. Θέλω να πάρει ο Κροάτης και να του πει άμα πάθουν κάτι τα αγγελούδια μας θα φταις εσύ. Άντε να σφίγγουν κώλοι σιγά σιγά

Link to comment
Share on other sites

To παρον τοπικ αποτελει πλεον μνημειο σεβασμου και φορου τιμης στον Μιχαλη που ενωθηκε με την ιδεα της ΑΕΚ εσαεί.

Εδω μεσα υπαρχουν καταθεσεις ψυχης ολων μας , που διαβαζοντες τις συνταραζουν το ειναι μας.

Αυτο το τοπικ ειναι το σημειο καμπης της ιστοριας μας..ειναι τοτε που η ΑΕΚ εγινε η ΑΕΚ του ΜΙΧΑΛΗ & ο ΜΙΧΑΛΗς εγινε ο ΜΙΧΑΛΗΣ της ΑΕΚ.

Ειναι το τοπικ που θα τολμησω να πω μας αλλαξε ολους.

Η ΑΕΚ πριν ηταν ιδεα ...η ΑΕΚ σημερα και για παντα ειναι κατι απεριγραπτο, που οτι και να πω θα ειναι λιγο.

Ας δωσουμε λοιπον στο τοπικ αυτο το ονομα που του αρμοζει χωρις το βδελυγμα της δυναμο να το μαγαριζει 

και ας παραμεινει για παντα 1ο στην ενοτητα ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Nea makri neo afm said:

Πάμε να σφαξουμε γυναικοπαιδα σε άλλο κράτος για να δείξουμε πόσο γαμώ είμαστε αλλά αν μας μαντρωσουν φωνάζουμε δυνατά μαμά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από τις ελάχιστες φορές που ... ευγνωμονώ το Ελληνικό κράτος για τις γραφειοκρατικές κωλυσιεργίες του που έχουν σαν αποτέλεσμα μακροχρόνιες ΠΡΟΦΥΛΑΚΙΣΕΙΣ.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nea makri neo afm said:

εγώ θέλω να μπαίνει λίγη πίεση σιγά σιγά, όχι τηλεφωνήματα μεταξύ ΠΘ για ευχολόγια. Θέλω να πάρει ο Κροάτης και να του πει άμα πάθουν κάτι τα αγγελούδια μας θα φταις εσύ. Άντε να σφίγγουν κώλοι σιγά σιγά

Ειναι τοσο υποτακτικος ο δικος μας που αν γινει αυτο, τον εχω ικανο να τους αφησει ελευθερους και να πει και συγγνωμη

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×