Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Dinamo Zagreb (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, ρεβάνς): 19/8/23, 21:45, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

76 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Αραούχο
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, Bukowski said:

ΒΑΛΤΕ ΤΙΤΛΟ

received_1072090680628370.jpeg.7d55ae0db6acfbd657911646a229375c.jpeg

ΜΕΤΑ ΘΑ ΛΕΣ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΤΙΓΡΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ

ή

ΤΙΓΡΗ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΓΚΟΛ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΧΑΣΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

ΒΑΛΤΕ ΤΙΤΛΟ

received_1072090680628370.jpeg.7d55ae0db6acfbd657911646a229375c.jpeg

Οταν εχεις τελειωσει αλλα συνεχιζει να στον ρουφαει!!!

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 12
Link to comment
Share on other sites

Αγωνιστικά πάλι όταν έκανε αλλαγή όλο το κέντρο κυριολεκτικά ( σιμάνσκι-γαλανό , γιόνσον -μάνταλος , αμπραμπάτ-ελίασον , πινέδα- γκάτσι , τσούμπερ - αραούχο) αφήνοντας μόνο τέρμα άμυνα και τον επιθετικό τα φρέσκα πόδια άλλαξαν την εικόμα του ματς και κάπως απέφυγε να βγάλουν 90λεπτο για τον αγώνα της τρίτης , ειδικά οι αλλαγές πινέδα , σιμάνσκι και τσούμπερ αυτό δειχνουν . 

Link to comment
Share on other sites

Σκόρπιες σκέψεις. 

Δν θα πω ο,τι έχει ειπωθεί ποσο μεγάλα αρχιδια εχει η ομαδα, ποσο τυχεροί που χουμε Πελαδο κλπ, με έχετε καλύψει πλήρως. 

Ο Ροτα που δν μου αρέσει, στο 1ο που φάγαμε καθόταν και έκανε τον τραυματία μπας και το ακυρώσει, το προσπάθησε... Στο πέναλτι (αν δν κάνω λάθος) παει απο τους πρώτους να πάρει τον διαιτητή καροτσάκι για το χερι να πάει var κλπ, δν κοιμάται όρθιος γενικά δλδ όπως νόμιζα. 

Επίσης στο 1ο γκολ ο στανκοβιτς που ούτε αυτός μου λέει πολλα πολλα βγάζει πολλή δύσκολη κεφάλια εξ επαφής, ε μετά ο άλλος σε κενή εστια το βαζει οκ. Παρολαυτα εγώ θέλω τέρμα αν και ξέρω οτι δν θα πάρουμε. 

Επίσης γούσταρα που δν κάναμε fair play τού στυλ να πετάμε την μπάλα εξω όποτε ειχαν παίχτη κάτω και πριν σφυρίξει ο διαιτητής. 

Το 1ο και το 3ο ξεκάθαρα έργα αλμειδα και ξανα μπράβο ρε τεράστιε Πελαδο, ποσο καυλιαρης είσαι. 

Σφύριγμα έδρας, σπορι κλπ δν πήραμε ούτε ένα (πουταναρα ουεφα). Σε αντίθεση με τα μουνοπανα ναζι που εντός και ευνοήθηκαν και εκτός ειχαν διαιτησία που όλοι θα θέλανε. 

Εκτελεστής πέναλτι Γκαρσια ΔΕΝ υπάρχει, φαντάζομαι οι περισσότεροι πριν την εκτέλεση το λέγαμε. 

Πολύ σημαντικό ότι δν παίξαμε ΚΑΝ παράταση όπως πήγε το ματς διότι σε μιάμιση μερα η ομαδα ταξιδεύει εξωτερικό για ματς play off champions league. 

Φερε στοπερ και χαφ το λιγότερο εθνάρχη. Η ομαδα αυτή ΔΕΝ έχει ταβάνι. 

Απόλυτη καυλα το σημερινό, δν περιγράφεται με λόγια.

Μιχάλη για σενα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μαλακες στο 2-2 πανηγυρισα το γκολ και μετα με πηραν τα ζουμια

Μου βγηκε ολη η ενταση 10 ημερων

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Για τους λάτρεις της στατιστικής, οι σγουρομαληδες Γάλλων και Κροατων και ίσως οι καλύτεροι τους παίκτες έκαναν ίδιο πέναλτι δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ματς.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zahos said:

Σκόρπιες σκέψεις. 

Δν θα πω ο,τι έχει ειπωθεί ποσο μεγάλα αρχιδια εχει η ομαδα, ποσο τυχεροί που χουμε Πελαδο κλπ, με έχετε καλύψει πλήρως. 

Ο Ροτα που δν μου αρέσει, στο 1ο που φάγαμε καθόταν και έκανε τον τραυματία μπας και το ακυρώσει, το προσπάθησε... Στο πέναλτι (αν δν κάνω λάθος) παει απο τους πρώτους να πάρει τον διαιτητή καροτσάκι για το χερι να πάει var κλπ, δν κοιμάται όρθιο γενικά δλδ όπως νόμιζα. 

Επίσης στο 1ο γκολ ο στανκοβιτς που ούτε αυτός μου λέει πολλα πολλα βγάζει πολλή δύσκολη κεφάλια εξ επαφής, ε μετά ο άλλος σε κενή εστια το βαζει οκ. Παρολαυτα εγώ θέλω τέρμα αν και ξέρω οτι δν θα πάρουμε. 

Επίσης γούσταρα που δν κάναμε fair play τού στυλ να πετάμε την μπάλα εξω όποτε ειχαν παίχτη κάτω και πριν σφυρίξει ο διαιτητής. 

Το 1ο ιαι το 3ο ξεκάθαρα έργα αλμειδα και ξανα μπράβο ρε τεράστιε Πελαδο, ποσο καυλιαρης είσαι. 

Σφύριγμα έδρας, σπορι κλπ δν πήραμε ούτε ένα πουταναρα ουεφα). Σε αντίθεση με τα μουνοπανα ναζι που εντός και ευνοήθηκαν και εκτός ειχαν διαιτησία που όλοι θα θέλανε. 

Εκτελεστής πέναλτι Γκαρσια ΔΕΝ υπάρχει, φαντάζομαι οι περισσότεροι πριν την εκτέλεση το λέγαμε. 

Πολύ σημαντικό ότι δν παίξαμε ΚΑΝ παράταση όπως πήγε το ματς διότι σε μιάμιση μερα η ομαδα ταξιδεύει εξωτερικό για ματς play off champions league. 

Φερε στοπερ και χαφ το λιγότερο εθνάρχη. Η ομαδα αυτή ΔΕΝ έχει ταβάνι. 

Απόλυτη καυλα το σημερινό, δν περιγράφεται με λόγια.

Μιχάλη για σενα. 

Δεν ήταν κακό το πέναλτι πάντως. Ούτε εγώ ήθελα Γκαρσία,αλλά το έβγαλε ο άλλος ο απιστευτος

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, BillR21 said:

Δεν ήταν κακό το πέναλτι πάντως. Ούτε εγώ ήθελα Γκαρσία,αλλά το έβγαλε ο άλλος ο απιστευτος

Τραγικο ηταν

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Skepastos said:

Η ΑΕΚ προκρίθηκε γιατί έχει μεγαλώσει τόσο που κάνει ομάδα σαν την Ντιναμο ακόμα και με 2 γκολ υπέρ της να παίζει τα τελευταία 20 λεπτα ξέροντας ότι αργά η γρήγορα θα το φάει.
 

Σήμερα πραγματικά η ΑΕΚ ήταν κακη, η Ντιναμο ήταν ίσως η πρώτη ομάδα που μας βραχυκύκλωσε επιθετικα τόσο πολύ (δεν θυμάμαι την ΑΕΚ να κάνει πάλη τόσα λάθη, να παίζει τόσο βιαστικά και να επενδύει τόσο πολύ σε βαθιές μπαλιές και όχι στην μπάλα κάτω) αλλά και πάλι τα αρχιδια της ομάδας και αυτή η λύσσα που έχει μεταδωσει ο προπονητής για άρνηση στην ήττα, έφταναν και περίσσευαν για την πρόκριση. 

Δεν έχω ηρεμήσει ακόμα, τρέμω από νεύρα, απο καυλα και από χαρά…

Υ.Γ. Και τώρα Μελισσανίδη μεταγραφές. Ωραία η ομάδα αλλά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Φέρε στοπεραρα, έναν χαφαρο ακόμα και άλλη μια εξτρεμαρα στα αριστερά γιατί δεν γίνεται να χαραμίζεται ο Πινεδα όπου υπάρχει ανάγκη 

Η ομάδα μπροστά ΚΑΙ σήμερα πέταγε φωτιές και αμυντικά έκανε αβίαστα λάθη γιατί σε έκλεισαν στις επιλογές και τα χαφ που είχες μέσα δε ζήτησαν πολύ τη μπάλα.

Όποτε γύρισε ο Σιμανσκι κοντά στα στόπερ δεν είχες πρόβλημα, αλλά δεν το έκανε με συνέπεια.

Στόπερ και ένα 6αρι με πιο καλό χειρισμό μπάλας θες κατά τη γνώμη μου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MITSAKLAS said:

Επίσης δεν ξέρω αν έχουμε συνειδητοποιήσει τι ομάδα πετάξαμε έξω.

Όταν το συνειδητοποιήσουμε, θα δούμε τα πράγματα πιο λογικά.

Το έγραψα, πετύχαμε ακόμα μια σπουδαία πρόκριση απέναντι σε μεγάλο αντίπαλο, τελευταια τετοια που βγάλαμε έξω ήταν η Βόλφσμπουργκ.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BillR21 said:

Δεν ήταν κακό το πέναλτι πάντως. Ούτε εγώ ήθελα Γκαρσία,αλλά το έβγαλε ο άλλος ο απιστευτος

Καλα το τέρμα τους ηταν απίστευτο, ειλικρινά έπαθα πλακα σμρ και είναι και νέος ε. Νομίζω ο Μητσακλας το έγραψε ότι δν έχουμε ακόμα καταλάβει τι ομαδα έχουμε αποκλείσει. Γιατί καλες και οι σελτικ, Μπριζ, βολφσμπουργκ κλπ αλλα αυτά τα μουνοπανα τα σημερινά ειναι παλιές πουτανες και εμεις πολυ άπειροι μπροστά τους σε τέτοιου είδους αναμετρήσεις. 

Edit: οντως ο @MITSAKLASτο έγραψε

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικά δεν μπορώ να το αναλύσω, αλλά οι κροατες είχαν τον τρόπο να μας ανοίγουν στο κέντρο κ να δημιουργούν διαδρόμους. Δεν θυμάμαι πολλά παιχνίδια να μην το αντιμετωπίζουμε αποτελεσματικά σε  όλη την διάρκεια ενός αγώνα. 

Link to comment
Share on other sites

η εκτελεση του Γκαρσια ηταν πολυ κακη. Αλλα ας ειναι το εβαλε ο Ντομαγκοι

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Araujo21 said:

Το 2ο γκολ τους το ζηλεψα ειναι η αληθεια. Θα ηθελα να βαζουμε και μεις τετοια

Το κανε και ο λιβαι με 2 καθετες. Ειναι καλο τρικ να σερβιρει το σεντερφορ σου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μη λέτε έτσι απλά τι τέρμα είχαν οι Κροάτες, δεν είναι απλά ένα τέρμα, είναι ένας από τους καλύτερους τερματοφύλακες στον κόσμο.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris manousopoulos said:

Το κανε και ο λιβαι με 2 καθετες. Ειναι καλο τρικ να σερβιρει το σεντερφορ σου.

Οχι σε αυτο το σημειο.Ναι το τρικ ειναι πολυ καλο. Αλλα ολη η φαση τους ειναι καταπληκτικη. Αν δεις απο που ξεκιναει και πως βγαινει ...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Araujo21 said:

Ισως ενα απ τα σημαντικοτερα γκολ του Αρουχο σημερα 

Έτρωγε άπειρο μπινελίκι από μένα όσο τον έβλεπα να παίζει χαφ. Δε ξέρω τι ρόλο θα έχει μέσα στη χρονιά αλλά με Τσουμπερ, Πονσε βλέπω να έρχεται από τον πάγκο. Να σκοράρει θέλουμε όχι να κάνει τάκλιν στο κέντρο 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, pappous said:

Αν ξαναδει ο Μελ οτιδήποτε με 2 μπροστά ας με φτύσει

Καλά αν δεις τι έχασε ο Οπέντα σήμερα που έχει 4 μπροστά θα καταλάβεις, δεν πάει έτσι. Το ότι πρέπει να σταματήσει να χτυπάει τα πέναλτι ο Λιβάι ή να ξεσκιστεί στην προπόνηση για να βελτιωθεί ισχύει πάντως, ήμουν 1000% σίγουρος ότι θα το χάσει.

Link to comment
Share on other sites

Τερματοφυλακαρα ειναι, που αν ηταν καλος με ποδια τωρα θα επαιζε σε ομαδα Τσουλου μεγαλου πρωταθλήματος!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×