Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Dinamo Zagreb (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, ρεβάνς): 19/8/23, 21:45, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

76 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Αραούχο
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 minute ago, Mike said:

στη δεκελειας τσακωνοταν αντρογυνο μπροστα στα παιδια τους για τον Γκαρσια ρε

 

ενταση και τετοια , ο μπαγλαμας ειχε κοκκινησει και φωναζε γιατι ο γκαρσια και η αλλη αντι να τουταξει καμια πιπουλα να ηρεμησει ελεγε οτι αυτος επρεπε 

 

ειπα να παρω την προνοια αλλα πειναγα

ΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειδα Μουκουντι πολυ κουρασμενο και νομιζω οτι κουραζοταν ακομα περισσοτερο οσο επρεπε να κανει το build up!

Εξαιρωντας τα 2-3 ατομικα λαθη του παλι ειχε τη βρωμικη δουλεια να μαρκαρει τον πιο επικινδυνο-δυσκολο παιχτη της Ντιναμο, με πολυ ξυλο και δεν νομιζω οτι τα πηγε ασχημα εκει.

Ο Χατζησαφι, εξαιρωντας την ανυπαρξια του επιθετικα, ηταν καλος για 70 λεπτα αμυντικα. Μετα κουραστικε και δεν μπορουσε να ακολουθησει.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ ο τρομερός όντως τερματοφύλακας της Ντιναμο σε 2 ματς έφαγε 7 γκολ και τελικά μέτρησαν τα 4. Οπως επισης και ο Πετκοβιτς σε 2 ματς είναι ζήτημα να έχει κάνει πάνω από 3 - 4 τελικες εκ των οποίων οι πιο αξιολογες μια επικίνδυνη κεφάλια στο πρώτο ματς και ένα σουτ σήμερα. Εντάξει ψιλοκαλους μας λες. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Και τους γαμησαμε στο γηπεδο τους Κροατες και τιμωρήθηκαν λοιπον για την συνεχεια. Μια χαρα θα πω εγω με τη σειρά μου και να τους ευχηθώ καλή διαλυση.

Θα ξεκινησει τις πωλησεις τωρα.  Σουταλο, Λιβακοβτς Ιβανουσετς 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, amd said:

3 κάθετες πέρασαν 2 στο πρώτο και 1 στο δεύτερο και μεταξύ μας μια ομάδα τόσο τεχνική με τόση ποιότητα θα σου περάσει και 3 κάθετες η ΑΕΚ πέρασε τις διπλάσιες από αυτούς 

Μάλλον υποτιμάτε τους Κροάτες που είναι και δεμένη ομάδα ίδια ομάδα εδώ και 3 χρόνια σχεδόν και με παιχτες εθνικης Κροατίας 

Θεωρω οτι αυτα δεν ειναι για να τα αναλυσουμε σημερα, αλλα παροτι συμφωνω με αυτα που γραφεις θα πω οτι στο επιπεδο ομιλων του Τσου Λου, ομαδες σαν την Ντιναμο θα αντιμετωπισεις στην... καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Και τους γαμησαμε στο γηπεδο τους Κροατες και τιμωρήθηκαν λοιπον για την συνεχεια. Μια χαρα θα πω εγω με τη σειρά μου και να τους ευχηθώ καλή διαλυση.

Κλαιν μαιν τιμωρια ηταν αυτη

Εμεις πχ στο μπασκετ φαγαμε πολυ βαρυτερη

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Κλαιν μαιν τιμωρια ηταν αυτη

Εμεις πχ στο μπασκετ φαγαμε πολυ βαρυτερη

Μια χαρα τιμωρια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις κορυφαίες βαλκανικές ομάδες. Από πλευράς club coefficient, η ντιναμό είναι 1η. 2ος ο ερυθρός αστέρας. 3ος γαύρος. 4η κλουζ ρουμανίας. 5η παρτιζάν. (δεν μέτρησα τις τουρκικές).

Αποκλείσαμε μια ομαδάρα. Αυτό έκανε ο Πελάδο και η αγέλη και όλοι εμείς. Για το Μιχάλη! Συγκινήθηκα, βούρκωσα...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, In A.E.K We Trust said:

Σχετικά με τις κορυφαίες βαλκανικές ομάδες. Από πλευράς club coefficient, η ντιναμό είναι 1η. 2ος ο ερυθρός αστέρας. 3ος γαύρος. 4η κλουζ ρουμανίας. 5η παρτιζάν. (δεν μέτρησα τις τουρκικές).

Αποκλείσαμε μια ομαδάρα. Αυτό έκανε ο Πελάδο και η αγέλη και όλοι εμείς. Για το Μιχάλη! Συγκινήθηκα, βούρκωσα...

Ελπιζω σε λίγα χρόνια να μαστε εμεις η Νο1 στα Βλακάνια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Μια χαρα τιμωρια ειναι.

Κεκλεισμενων δεν φαγανε, προστιμο δεν φαγανε, η διαιτησια στο 1ο ματς τους επαιξε φουλ και σημερα ηταν... τουλαχιστον σπαθενια (δεν εχω φουλ αποψη γιατι ημουν στο πεταλο).

Χαδι το θεωρω εγω, ε το μονο χειροτερο θα ταν να μην τους κανανε απολυτως τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, In A.E.K We Trust said:

Σχετικά με τις κορυφαίες βαλκανικές ομάδες. Από πλευράς club coefficient, η ντιναμό είναι 1η. 2ος ο ερυθρός αστέρας. 3ος γαύρος. 4η κλουζ ρουμανίας. 5η παρτιζάν. (δεν μέτρησα τις τουρκικές).

Αποκλείσαμε μια ομαδάρα. Αυτό έκανε ο Πελάδο και η αγέλη και όλοι εμείς. Για το Μιχάλη! Συγκινήθηκα, βούρκωσα...

Αφου απλα βουρκωσες εισαι οκ, εμενα σου λεω στο πεταλο με πηραν κανονικοτατα τα ζουμια. Εκλαιγα ασταματητα

Link to comment
Share on other sites

και στον αγωνα , ολος ο οργανισμος μαγκωμενος ηταν ,οχι μονο οι παικτες

Γενικα με τετοια παιχνιδια ειδικων συνθηκων στην εδρα μας ,δεν 

 

εφαγες ενα ψοφιο γκολ στα χασομερια του πρωτου , μπηκε το δευτερο και κυνηγουσες σα μαλακας μεχρι που το γυρισες τουμπα οταν ολοι πιστεψαν οτι δε γυρναει

 

χειροτερος ο Πινεδα που εχασε το πρωτο και μας εβαλε στο αγχος , καλυτερος ο Τσινο που μας εβγαλε 

 

τελος καλο , ολα καλα 

 

Γιατον Μιχαλη - Ζητω η ΑΕΚ

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σέρχιο Αραούχο 
Αναλυτικά, όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV:
Για την εξέλιξη του ματς: «Αισθανόμουν ήρεμος. Όλοι προσπαθήσαμε να αποδώσουμε στο ίδιο επίπεδο με αυτούς που βγήκαν. Θέλαμε να δώσουμε ηρεμία, το σημαντικό είναι ότι σκοράραμε και περάσαμε στην επόμενη φάση».

Για την επιστροφή του μετά τον τραυματισμό: «Δεν ξέρω, είμαι τυχερός, έχω πολλή τύχη. Ήθελα να βοηθήσω στην ομάδα μου, δεν νιώθω έτοιμος, απέχω πολύ από τον πραγματικό μου εαυτό, είμαι στο 40%. Πρέπει να κάνω προπονήσεις, γιατί ο Στίβεν που παίζει στην ίδια θέση έχει κερδίσει επάξια τη θέση του. Πρέπει να συνεχίσω να δουλεύω για να κερδίσω μια θέση στην 11άδα».

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

«Όπως είπα και στην μητέρα του, που τη γνώρισα νωρίτερα, λυπάμαι πάρα πολύ που δεν μπορούμε να δώσουμε στον κόσμο ν καταλάβει ότι το ποδόσφαιρο είναι μόνο 90 λεπτά στο γήπεδο. Της ζήτησα συγγνώμη. Είμαστε αρκετά εγωιστές όλοι στο ποδόσφαιρο. Αν δεν υπάρχει αυτή η βία θα είναι καλύτερο το ποδόσφαιρο και θα δίνουμε λιγότερα προκριματικά στο μέλλον».

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κ 3 ευρωπαϊκά ποντάκια η ομάδα με την συμμετοχή στα playoff του τσου λου κ αν περάσει στους ομίλους θα τα κάνει 4.

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα αλήτες, αν καταφέρει να κοιμηθεί και κανείς τέλος πάντων 

received_106738662526948.jpeg

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάμε το παιχνίδι και από το πρωί της Κυριακής στο μυαλό μας η Αμβέρσα. Ούτε καν Τετάρτη το πρώτο παιχνίδι ρε ταναπου ΟΥΕΦΑ; 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, AlexKR21 said:

Θεωρω οτι αυτα δεν ειναι για να τα αναλυσουμε σημερα, αλλα παροτι συμφωνω με αυτα που γραφεις θα πω οτι στο επιπεδο ομιλων του Τσου Λου, ομαδες σαν την Ντιναμο θα αντιμετωπισεις στην... καλυτερη

Σίγουρα θα βρεις καλύτερες ομάδες αλλοίμονο η διναμο πάντως ήταν  από τις καλύτερες αν όχι η καλύτερη (ίσως η γάλατα να ήταν πιο πανω) σε όλη αυτή την διαδικασία. 

Η ΑΕΚ που στην τελευταία της ευρωπαικη παρουσία αποκλειστικε από τα μαύρα σπίτια τηε Βοσνίας σήμερα απέκλεισε δικαιοτατα παίζοντας καλύτερα και έχοντας καλύτερες και περισσότερες ευκαιρίες την νούμερο ένα βαλκανική ομάδα των τελευταίων ετων

Link to comment
Share on other sites

Απόψε ο χρόνος μοιάζει πραγματικά πεπερασμένος: ό,τι έχουμε ζήσει κι όσα θα κατακτήσουμε κατοικούν μέσα σ' αυτό το γήπεδο. Ήταν το απόλυτο ξέσπασμα μέσα σε πολύ βαριά ατμόσφαιρα. Το κλάμα του μωρού την ώρα που οι παίκτες κρατούσαν ενός λεπτού σιγή είναι συγκλονιστική στιγμή. Οι παίχτες μας, που το τελευταίο πράγμα που κάνουν δεν είναι ο όρκος νίκης αλλά τα λουλούδια στη φωτογραφία του Μιχάλη -και το σκυμμένο κεφάλι του Τσουμπερ στον ώμο του Τσίνο, είναι η εικόνα της βραδιάς.

Ο κόσμος της ΑΕΚ, απόψε ήταν διαμαντενιος: δεν μάσησε, δεν κωλωσε, δεν αγχωσε: άφησε το λαρύγγι του πάνω στο χορτάρι κι ήταν αντάξιος της ιστορίας της ομάδας. Με ένα σύνθημα για αυτούς που δούλεψαν μαζί, ειπώθηκαν όλα. Ένα πανό, μια φωτογραφία κι ένα σύνθημα ήταν αρκετά για να ξαναφτιαχτεί η ΑΕΚ απόψε.

Τα ποδοσφαιρικά από αύριο, όταν δούμε το ματς στην τηλεόραση για να καταλάβουμε τι άλλο πλην μεταφυσικής συνέβη απόψε. Αλλά πρόεδρε, φέρε τον Λιβακοβιτς να σηκώσουμε ευρωκουπα. Και μακάρι στις 31 του μήνα τα χίλια χαρτάκια στο πέταλο να γίνουν ένα εκατομμύριο.

ΑΕΚ θεά όλης της γης.

IMG_20230819_212747-01-01.thumb.jpeg.0f303b7673dcf97eee0c040f39cb861d.jpeg

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Στο Κιτρινομαυρο Αιγαίο δε χανουμε ποτε. Εστω κι αν χρειαστεί να αλλάξουμε μαγαζιά για το γουρι, εστω κι αν ολοι παιζανε απο σπασμενα με 2-3 λεπτα καθυστέρηση με αποτελεσμα να ακούω φωνές, τηλεφωνηματα, καταρες και ευχές και να μην ξερω αν πρεπει να χαρώ ή να κλαψω. Ή τελικα να κλαψω απο χαρά. Δε μας πιανει το ποτο αποψε ΑΕΚΑΡΑ μου.

Μια ζωή κι αλλη μια ΑΕΚ.-

  • Δικεφαλάκι 9
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×