Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Dinamo Zagreb (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, ρεβάνς): 19/8/23, 21:45, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

76 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Αραούχο
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Επίσης να πούμε πως όλοι οι λογαριασμοί που κάνουν προπαγάνδα υπέρ της ΝΔ στο Τουίτερ, έχουν ταχθεί αναφανδόν υπέρ των Κροατών. Αυτό για τους γνωστικούς που μας λέγατε υπερβολικούς, όσους λέγαμε το προφανές 

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Επίσης να πούμε πως όλοι οι λογαριασμοί που κάνουν προπαγάνδα υπέρ της ΝΔ στο Τουίτερ, έχουν ταχθεί αναφανδόν υπέρ των Κροατών. Αυτό για τους γνωστικούς που μας λέγατε υπερβολικούς, όσους λέγαμε το προφανές 

Συνάδελφος σου στο fb (περιβάλλοντος Κουγια) και "Θατσερική" εδω και μερες κανει posts υπερ Κροατών και Ελλήνων οπαδών και κατα οπαδών της ΑΕΚ. Ακολούθως τα σβήνει (αλλα η γραμμή περναει). Χτες, αφου συνεχάρη τον ΣΚΑΙ για το ρεπορτάζ μας ενημερωσε πως σημερα θα χουμε συλλήψεις "χουλιγκάνων της ΑΕΚ". Φυσικα το post εχει διαγραφει σημερα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Συνάδελφος σου στο fb (περιβάλλοντος Κουγια) και "Θατσερική" εδω και μερες κανει posts υπερ Κροατών και Ελλήνων οπαδών και κατα οπαδών της ΑΕΚ. Ακολούθως τα σβήνει (αλλα η γραμμή περναει). Χτες, αφου συνεχάρη τον ΣΚΑΙ για το ρεπορτάζ μας ενημερωσε πως σημερα θα χουμε συλλήψεις "χουλιγκάνων της ΑΕΚ". Φυσικα το post εχει διαγραφει σημερα.

Στείλε μου στοιχεία να της στείλω λουλούδια 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

Aυτοι θα συνεχίσουν να φωνάζουν την ίδια παπαρια μέχρι τη δική. Ότι τον έφαγε αεκτζης "κατα λαθος".

Το ότι δυστυχως δεν βρέθηκε DNA δραστη πάνω στο Μιχάλη τους βοηθάει να λενε/γράφουν/αναπαράγουν τις μαλακιες τους χωρίς ντροπή. Εύχομαι τα βίντεο να δείχνουν στο 100% τι συνέβη γιατί θα δούμε και θα διαβάσουμε τέρατα το επόμενο διάστημα. 

Link to comment
Share on other sites

Γαμιουνται οσοι πανε να τα ριξουν στο μιχαλη και στους αεκτζηδες.

Και αυτες οι πουτανες στα twitter να το βρουν εις διπλουν

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στη δουλειά ήρθε ένας συνάδελφος 65 χρόνων και μου λέει:" άσε ρε που μου έλεγες για το παιδί και ότι είχε γυναίκες απέξω και μωρά, ραντεβού είχαν και φόραγε και full face". Αρχικά ήθελα να τον αρχίσω στις χριστοπαναγιες, αλλά εντάξει δεν είμαι να χάνω δουλειά τώρα. Έκατσα κάνα δεκάλεπτο και του είπα κάποια πράγματα, και στο τέλος συμφώνησε ότι τα γράφουν για να καλυφθούν αυτοί που γνωρίζουμε όλοι πολύ καλά. Το ζήτημα είναι ότι δεν υπάρχουμε στο χώρο των media, και τα παρακρατικά αρχιδια πες πες έχουν περάσει αυτή τη γραμμή. Στους περισσότερους έχει χαραχθεί αυτή η εντύπωση. 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως.

Και γω εξηγουσα σε ξαδερφο οτι δεν ηταν ραντεβου και απλα βρεθηκαν 30 αεκτζηδες στη πλατεια που πηγαν να σταματησουν τους κροατες.

Γκεμπελισμος ρε

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, tarasfw said:

Σήμερα στη δουλειά ήρθε ένας συνάδελφος 65 χρόνων και μου λέει:" άσε ρε που μου έλεγες για το παιδί και ότι είχε γυναίκες απέξω και μωρά, ραντεβού είχαν και φόραγε και full face". Αρχικά ήθελα να τον αρχίσω στις χριστοπαναγιες, αλλά εντάξει δεν είμαι να χάνω δουλειά τώρα. Έκατσα κάνα δεκάλεπτο και του είπα κάποια πράγματα, και στο τέλος συμφώνησε ότι τα γράφουν για να καλυφθούν αυτοί που γνωρίζουμε όλοι πολύ καλά. Το ζήτημα είναι ότι δεν υπάρχουμε στο χώρο των media, και τα παρακρατικά αρχιδια πες πες έχουν περάσει αυτή τη γραμμή. Στους περισσότερους έχει χαραχθεί αυτή η εντύπωση. 

10 λεπτά χαμένα από τη ζωή σου για να πείσεις κάποιον που "πείθεται" από όσα του λένε τα ΜΜΕ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το οτι τον εφαγε δικος μας καταλαθος, ειναι η υπερασπιστικη γραμμη των ναζί απο την πρώτη μερα, απλά τότε είχε γραφτει περίεργα ελέω google translate με κατι δηλώσεις του Κροατη δικηγόρου των ΒΒΒ κτλ.

Το ότι βγαίνει πλέον ενορχηστρωμένα απο κανάλια φορεις και ΝΔ κυρίως αλλα και μερικούς τσάτσους απο άλλα κόμματα οπως πχ κατι συριζόπανα που ειδα, κατι δείχνει για τις προθέσεις συγκάληψης.

Μέσα σε όλα αυτές τις μέρες πέρασε στα ψιλά και μια αλλη δολοφονία, πακιστανού εργάτη απο 4 νεαρούς, που και αυτή φαινεται να είναι ρατσιστικό έγκλημα.

Τα νεοναζίδια βγήκαν απο τις τρύπες τους ξανα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο. Αμέσως μετά ένα ολόκληρο γήπεδο τραγούδησε το ¨δεν δεν θα περάσει ο φασισμός". Να πούμε πληροφοριακά ότι η Νέα Σαλαμίνα έχει πιο προοδευτική παράδοση ακόμα και από την ομόνοια, στην κύπρο.  

ομονεια νεα σαλ.jpg

  • Δικεφαλάκι 8
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τις τελευταίες 2-3 μέρες βλέπω μια κλιμάκωση στη ρητορική όσων λένε ότι ο Μιχάλης ήταν χούλιγκαν,  ήθελε και τα έπαθε κλπ. Πολύ πιο έντονη από ότι τις πρώτες μέρες, και πολύ πιο εμφανή στα σοσιαλ,  σε σχολια κλπ.

Και νιώθω τόση οργή που δεν μπορώ να περιγράψω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nf28 said:

Πάντως τις τελευταίες 2-3 μέρες βλέπω μια κλιμάκωση στη ρητορική όσων λένε ότι ο Μιχάλης ήταν χούλιγκαν,  ήθελε και τα έπαθε κλπ. Πολύ πιο έντονη από ότι τις πρώτες μέρες, και πολύ πιο εμφανή στα σοσιαλ,  σε σχολια κλπ.

Και νιώθω τόση οργή που δεν μπορώ να περιγράψω.

Αυτο ακριβως. Μια συντονισμενη επιθεση στα σοσιαλ ωστε να περασει η γραμμη οτι πηγε γυρευοντας 

Link to comment
Share on other sites

Σαράντα οχτώ ώρες μετά, το ντελίριο έχει πια φύγει. Ήδη από το πρωί της Κυριακής, καταλαβαίνω για πόσο καιρό ακόμη θα παραμείνουμε παγωμένοι. Ο θάνατος του Μιχάλη θα είναι για πάντα μέρος της ιστορίας αυτού του γηπέδου. Εξυπακούεται, λοιπόν, no justice no peace.

Διάβασα όλες τις αναλύσεις σας και νομίζω πως δεν έχω κάτι να συνεισφέρω. Η ομάδα υπερέβαλε εαυτό, και ήταν καλύτερη και στα δύο ματς. Χωρίς αγωνιστικό ρυθμό, χωρίς επίσημα ματς, η πρόκριση ήταν τεράστια. Ήταν, κι ας μην το έχουμε χωνέψει ακόμα, ένας άθλος.

Προσπαθώ να είμαι όσο πιο δίκαιος μπορώ, για αυτό και θέλω να γράψω μια κουβέντα για τους Κροάτες. Μιλάω ΜΟΝΟ για τους ποδοσφαιριστές τους, δεν μιλάω ούτε για τους φονιάδες τους, ούτε για τους φασίστες τους, ούτε για τη σιχαμενη διοίκηση τους. Μιλάω για την ομάδα που κατέβηκε στο γήπεδο. Στη Φιλαδέλφεια εμφανίστηκαν παίχτες που ήταν κύριοι. Δεν ήταν αυτονόητο. Εσκυψαν όλοι τα κεφάλια στο ένα λεπτό σιγής, δεν προκάλεσαν μέσα στο ματς, πανηγύρισαν καθαρά ποδοσφαιρικά τα γκολ τους, έδωσαν τα χέρια στους παίχτες μας μετά τη λήξη. Με πολύ μικρότερο διακυβευμα, συνάδελφοί τους στη σούπερ λιγκ θα είχαν τιναξει το ματς στον αέρα για ένα πριμ από άλλο πρόεδρο ή για μια χορηγία. Να πω την αλήθεια, φαντάζομαι κάτι βρωμιαρικα ασανσέρ της σούπερ λιγκ ή ακόμα και απαταιωνιους να πανηγυρίζουν προκλητικά μπροστά στο πανό και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.

Το κλάμα του Σαντοριναιου στη μετάδοση είναι το κλάμα όλων μας. Κρίμα που δεν μπορούμε να σταθούμε στην ποιότητα της ομάδας που περάσαμε -γιατι είναι πρόκριση εφάμιλλη με αυτή ενάντια στην Ρέιντζερς τέτοιες μέρες το '94. Αντίθετα, στη φανέλα τους θα βλέπουμε τους δολοφόνους ό,τι πιο αγνού είχαμε καθώς κι αυτούς που σκότωσαν έναν από μας.

Να περάσουν οι ώρες να δούμε την ομάδα στην Αμβέρσα: αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να γίνουν όλα κάπως πιο διαχειρισιμα. Στην πόλη που άκουσα για πρώτη φορά το "αφεντικό" να τραγουδάει το "No surrender" αυτό ακριβώς περιμένω να δω από την αγέλη του Ματίας. Και ο Τσίνο, ο Κώστας, ο Στίβεν, ή όποιος άλλος, να κάνουν μια ακόμα αφιέρωση πρωτότυπη, αγνή, συγκινητική, στον αδερφό μας.

Μιχάλη ζεις, για πάντα ΑΕΚτζής.

  • Δικεφαλάκι 11
  • Μπομπίτσα 11
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, nf28 said:

Πάντως τις τελευταίες 2-3 μέρες βλέπω μια κλιμάκωση στη ρητορική όσων λένε ότι ο Μιχάλης ήταν χούλιγκαν,  ήθελε και τα έπαθε κλπ. Πολύ πιο έντονη από ότι τις πρώτες μέρες, και πολύ πιο εμφανή στα σοσιαλ,  σε σχολια κλπ.

Και νιώθω τόση οργή που δεν μπορώ να περιγράψω.

Είναι ακριβώς η πεπατημένη που ακολουθείται από την παρούσα κυβέρνηση και τα σκουπίδια που τη στηρίζουν, σε όλα τα θέματα.

Γίνεται μια μαλακία, τις πρώτες μέρες υπάρχει γενικά σιωπή από πλευράς τους και απλώς παρακολουθούν. Έπειτα βγαίνει μια λίστα επιχειρημάτων, δεν έχει σημασία αν υπάρχει ψήγμα λογικής σε αυτά, για νεοδημοκρατες μιλάμε.

Εκεί εκμεταλλεύονται πλήρως την ολοκληρωτική κυριαρχία τους στα μέσα ενημέρωσης και κοπανανε σαν πολυβόλα. Ο,τι ακριβώς έπαθε η αντιπολίτευση, βιώνει αυτή τη στιγμή και η ΑΕΚ.

Και να θες να πεις κάτι, δεν θα σε ακούσει κανείς γιατί πολύ απλά θα θαφτεί. Αν συνυπολογίσουμε τη βαρύτατη αμορφωσια της ελληνικής δεξιάς που καθιστά το κοινό της πρόθυμο να καταναλώσει οτιδήποτε εξέρχεται της κωλοτρυπιδας του Αλαφούζου, τότε καταλαβαίνουμε γιατί ουσιαστικά η μόνη ελπίδα να αποδοθεί δικαιοσύνη είναι ο Δημήτρης Μελισσανίδης.

Ας φανταστεί κάποιος να είχαμε αυτή την κυβέρνηση, αυτό το συμβάν, αυτά τα ΜΜΕ και στη διοίκηση της ΑΕΚ να ήταν κανένας Σταύρος Αδαμίδης.

  • Δικεφαλάκι 8
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Πάλι ανάμεσα σε διακοπές και δεν είχα προσβασή στο ΚΜ. Ήμουν μέσα και ήταν μια από της πιο δυνατές στιγμές που έχω ζήσει ποτέ. Πολύ ugly crying.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, stavros 9-11 said:

Είναι ακριβώς η πεπατημένη που ακολουθείται από την παρούσα κυβέρνηση και τα σκουπίδια που τη στηρίζουν, σε όλα τα θέματα.

Γίνεται μια μαλακία, τις πρώτες μέρες υπάρχει γενικά σιωπή από πλευράς τους και απλώς παρακολουθούν. Έπειτα βγαίνει μια λίστα επιχειρημάτων, δεν έχει σημασία αν υπάρχει ψήγμα λογικής σε αυτά, για νεοδημοκρατες μιλάμε.

Εκεί εκμεταλλεύονται πλήρως την ολοκληρωτική κυριαρχία τους στα μέσα ενημέρωσης και κοπανανε σαν πολυβόλα. Ο,τι ακριβώς έπαθε η αντιπολίτευση, βιώνει αυτή τη στιγμή και η ΑΕΚ.

Και να θες να πεις κάτι, δεν θα σε ακούσει κανείς γιατί πολύ απλά θα θαφτεί. Αν συνυπολογίσουμε τη βαρύτατη αμορφωσια της ελληνικής δεξιάς που καθιστά το κοινό της πρόθυμο να καταναλώσει οτιδήποτε εξέρχεται της κωλοτρυπιδας του Αλαφούζου, τότε καταλαβαίνουμε γιατί ουσιαστικά η μόνη ελπίδα να αποδοθεί δικαιοσύνη είναι ο Δημήτρης Μελισσανίδης.

Ας φανταστεί κάποιος να είχαμε αυτή την κυβέρνηση, αυτό το συμβάν, αυτά τα ΜΜΕ και στη διοίκηση της ΑΕΚ να ήταν κανένας Σταύρος Αδαμίδης.

τι λες βρε φίλε μου, ενώ τα συντρόφια της ελληνικής αριστεράς είναι τέρατα μορφώσεως, ε; και παρακολουθούν την κωλοτρυπίδα του βαξβάνη, ε;

 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

'Εβλεπα την εκπομπή του Τσάρλι που ανέφερε ένας φίλος στο θέμα του βαζέλα, και μιλάει κάποια στιγμή για το θέμα με τα καπνογόνα που όλοι λέγαμε ότι αν ανάβανε στο γκολ του Αραούχο δε θα βάζαμε το 2ο και θα πήγαινε παρατάση κλπ. Αυτός το πήγε ένα βήμα παραπέρα, κι είπε ότι αν είχαμε καπνογόνα δε θα ανάβανε στο γκολ του Αραούχο, αλλά στο οφσάιντ γκολ του Μάνταλου, και πιθανότατα δε θα μπαινε ποτέ γκολ και το ματς θα τελείωνε 0-2.

Λοιπόν πρέπει να τελειώσει αυτή η φάση

Μ' αρέσει πολύ σα θέαμα αλλά εν τέλει κάνει πολύ κακό στην ομάδα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Νταξ αμα γουσταρουν να τους πηδαμε χωρις καπνογονα δεν θα τους χαλάσουμε το χατήρι.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Johnny21 said:

τι λες βρε φίλε μου, ενώ τα συντρόφια της ελληνικής αριστεράς είναι τέρατα μορφώσεως, ε; και παρακολουθούν την κωλοτρυπίδα του βαξβάνη, ε;

 

ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΥΡΙΟΙ 

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×