Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Dinamo Zagreb (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, ρεβάνς): 19/8/23, 21:45, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

76 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Αραούχο
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

26 minutes ago, stavros 9-11 said:

Καλά μέχρι να βρεθεί ομάδα που όντως θα μας πατήσει κάτω, βλέπουμε. Γιατί προσωπικά δεν το θεωρώ και τόσο δεδομένο. Προφανώς στους ομίλους του τσλ θα έχεις όντως καλύτερους αντιπάλους... Αλλά πόσο καλύτεροι; Έχει σημασία. Τεσπα θα δούμε 

άμα δεις το πρώτο και το δεύτερο γκρουπ δυναμικότητας με εξαίρεση τη Φέγιενορντ είναι όλοι πολυυυυυ καλύτεροι

Τουλάχιστον σαν ονόματα και μπάτζετ. Στο γήπεδο βέβαια κρίνονται όλα

Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα τις υπερβασεις τις κάνει στο στυλ η καλύτερη αμυνα είναι η επίθεση.

Αυτα αν παίξεις με τπτ Μπάγερν μπορεί να κλάψουνε μανούλες. Δεν μιλάω για ήττες απλά εννοειται. Μακαρι να είμαι λαθος. Μακαρι.


Αλλα οπως και να έχει προτρέχουμε, μονο Αντβερμπ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο ηταν 0-2 ελεγα οτι μπορει και ν αποκλειστουμε, σλλα εχουμε ομαδα. Στι 1-2, ειπα παμε για δευτερο. Και το πιστευα. Ετσι μας εχουν κανει. Οπως περισυ με το γαβρο, που πιστευα οτι αν εβαζε ο μουκουντι το γκολ εκει προς το τελος, ημουνα σιγουρος οτι δε θα χαναμε. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για την Ελλάδα έχουμε φοβερή μέσο επιθετική υπερόπλια κ μας ευνοεί πολυ αυτό με τις 5 αλλαγες. Χθες έβαλε τους 2 φρέσκους στα ακρα κ έγειρε το γήπεδο.

Για Τσάμπιονς Λιγκ δεν είμαστε παντως, νομίζω δε μπορουμε να παιξουμε αμυντικά με τπτ, απλώς δεν είναι η φάση μας

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nikos said:

Το ανέλυσαν στο συνδρομητικό κι εγώ δεν ημουν σίγουρος 

Εδώ η εξήγηση 

IMG_0611.jpeg

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά πάντως με το πως θα σταθούμε απέναντι σε δυνατές ομάδες, θα έλεγα να έχουμε υπομονή. Δεν έχουμε δει πως αντιδρά ο Αλμειδα απέναντι σε καλύτερους αντιπάλους. Μπορεί να αλλάξει σχήμα κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Προσεξτε τον αδερφο που καθεται με το κεφάλι στα γονατα..Οι άλλοι πανηγυρίζουν κι εκείνος σκυμενος...Τι πίεση  και αγχος του βγαίνει...

Χωρίς τίτλο.jpg

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aris2168 said:

 Οπως περισυ με το γαβρο, που πιστευα οτι αν εβαζε ο μουκουντι το γκολ εκει προς το τελος, ημουνα σιγουρος οτι δε θα χαναμε. 

Στο 0-3 είχα ρίξει ένα μικρό ποσό για 3-3 τελικό.

Νο1 στις τάσεις τα hl στο yt btw,θα περάσει του βάζελου με τη Μαρσέιγ σε views οσονούπω.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπούμε τσου λου η νοοτροπία της ομάδας απέναντι σε παντοδύναμους αντιπάλους θα πρέπει να ειναι οτι δεν έχει να χάσει τίποτα.

Μπέσα ούτε με νοιάζει πόσο θα έρθει το ΑΕΚ μπάγερν μονάχου. Το μόνο που με νοιάζει είναι να μην υπάρξει κανένα αποτέλεσμα και με κανέναν αντίπαλο που να μπορεί να επηρεάσει την ψυχολογία της ομάδας .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bladerunner21 said:

 

Εκοψαν το βιντεο την στιγμη που σφυριζει πεναλτι ο διαιτητης. Φοβαμαι μην αρχιζουν να μας χρεωνουν για ολοκληρα τα βιντεο

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Dali 21R said:

Αν μπούμε τσου λου η νοοτροπία της ομάδας απέναντι σε παντοδύναμους αντιπάλους θα πρέπει να ειναι οτι δεν έχει να χάσει τίποτα.

Μπέσα ούτε με νοιάζει πόσο θα έρθει το ΑΕΚ μπάγερν μονάχου. Το μόνο που με νοιάζει είναι να μην υπάρξει κανένα αποτέλεσμα και με κανέναν αντίπαλο που να μπορεί να επηρεάσει την ψυχολογία της ομάδας .

Διαφωνω, η ΑΕΚ και ειδικα αυτη η ΑΕΚ δεν πρεπει να πηγαινει στους ομιλους του Τσαμπιονς Λιγκ για τη χαρα της συμμετοχης και μονο. Πρεπει να διεκδικησει βαθμους, νικες που τοσο μας λειπουν και μεγαλες ευρωπαικες βραδιες. Και με μια νορμαλ κληρωση δεν ειναι και απιθανο να βγεις εστω 3ος αν ενισχυθεις σε 1-2 θεσεις.

Το παθημα του 2018 να μας γινει μαθημα

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Νονός said:

Μα, νομίζω, ΚΑΝΕΙΣ εδώ στο ΚουΜου δεν πιστεύει σε αυτά ..........

Σωστό αυτό. Στην δική μου περίπτωση είδα τα τελευταία 10 λεπτά (και τις καθυστερήσεις) σε καλό εστιατόριο που μας είχε βγάλει φίλος για brunch επειδή είχε γενέθλια.

Μόλις μπήκε το δεύτερο γκολ (πέρα από την κραυγή που έβγαλα και με κοίταζαν τα άλλα τραπέζια) ενημέρωσα τον φίλο μου ότι θα έχει γενέθλια και θα μας κερνάει στο συγκεκριμένο μαγαζί τουλάχιστον κάθε δυο βδομάδες.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bladerunner21 said:

αεκ προηγηθουν.jpg

Εχω δει ταινια να ξεκινάει έτσι στο filmnet.. 

Σκορπάμε πουτσοοοο τρομοκρατίααα.. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, thodoris19 said:

Εκοψαν το βιντεο την στιγμη που σφυριζει πεναλτι ο διαιτητης. Φοβαμαι μην αρχιζουν να μας χρεωνουν για ολοκληρα τα βιντεο

To έφτιαξαν. 

 

Link to comment
Share on other sites

😂Κροάτες στο Ζάγκρεμπ πανηγυρίζουν έξαλλα στο χαμένο πέναλτι του Λιβάι και μετά μένουν… αγάλματα! 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Araujo21 said:

😂Κροάτες στο Ζάγκρεμπ πανηγυρίζουν έξαλλα στο χαμένο πέναλτι του Λιβάι και μετά μένουν… αγάλματα! 

Κατασκοπία @felman?

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικά νούμερα στο τελευταίο 15λεπτο

 

Στον χθεσινό αγώνα κόντρα στους Κροάτες, η ΑΕΚ έκανε στο τελευταίο τέταρτο 5 καταγεγραμμένες τελικές προσπάθειες προς την εστία της Ντινάμο. Σε αυτές δεν συνυπολογίζεται το σουτ του Γαλανόπουλου στη φάση που η «Ένωση» κέρδισε το πέναλτι και τα δύο γκολ που ακυρώθηκαν ως οφσάιντ. Προσέξτε: Με τον αντίπαλο να έχει σκορ πρόκρισης και να παίζει χαμηλά στην περιοχή, η ΑΕΚ κατάφερε να τον απειλήσει 8 φορές σε μόλις 15 λεπτά και να βγάλει (επαναλαμβάνουμε μόνο στο τελευταίο 15λεπτο) 1.44 δείκτη xGoals. Στο ίδιο διάστημα η ΑΕΚ δεν έφαγε καμία αντεπίθεση, ούτε τελική προσπάθεια γιατί η Ντινάμο οπισθοχώρησε αρκετά. 

 

Ό,τι έγινε και στο Μαξιμίρ

 

Κάτι ανάλογο με χθες έγινε και στον πρώτο αγώνα στο Ζάγκρεμπ. Και στο Μαξιμίρ η ΑΕΚ έριξε τον αντίπαλο στο καναβάτσο στο τελευταίο τέταρτο, χωρίς να αρκείται στο 1-1 μετά την ισοφάριση του Τσούμπερ. Και δεν ήταν ότι δεν αρκούνταν μόνο στην ισοπαλία, αφού μετά το 1-2 έχασε τρεις ευκαιρίες για να φύγει με το 1-3 και να «καθαρίσει» την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι. Στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα στο Μαξιμίρ, η ΑΕΚ έκανε 8 καταγεγραμμένες τελικές προσπάθειες (0.82 xGoals) ενώ οι Κροάτες που είχαν… παραδώσει πνεύμα σε εκείνο το χρονικό σημείο είχαν μόνο ένα -ακίνδυνο- μακρινό σουτ από πλάγια θέση του Λιούμπισιτς στο τελευταίο 15λεπτο, ποντάροντας τις ελπίδες τους στον τερματοφύλακα Λιβάκοβιτς. 

 

ΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

 

https://www.aek365.org/a-944089/wyscout-analush-ta-teleutaia-ekplhktika-15lepta-th-aek-se-maksimir-kai-agia-sofia.htm

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, AlexKR21 said:

Διαφωνω, η ΑΕΚ και ειδικα αυτη η ΑΕΚ δεν πρεπει να πηγαινει στους ομιλους του Τσαμπιονς Λιγκ για τη χαρα της συμμετοχης και μονο. Πρεπει να διεκδικησει βαθμους, νικες που τοσο μας λειπουν και μεγαλες ευρωπαικες βραδιες. Και με μια νορμαλ κληρωση δεν ειναι και απιθανο να βγεις εστω 3ος αν ενισχυθεις σε 1-2 θεσεις.

Το παθημα του 2018 να μας γινει μαθημα

Δε συζηταω για την τριτη θεση.Εννοειται αυτο. Μιλαω ομως να μας ενοχλησει σαν οπαδους και να επηρεάσει την ομαδα τυχον μεγάλα σκορ ή οτιδηποτε.

Το να παρω αποτέλεσμα 1-1 με τη μπαγερν στην αγια σοφια παιζοντας το μεγαλυτερο ταμπουρι που εχει δει ανθρωπος, αληθεια δε μου λεει τιποτα εμενα προσωπικα.

Με αυτές τις ομάδες πρέπει να μπεις χωρίς φόβο γνωρίζοντας απο πριν οτι δεν εχεις να χάσεις τιποτα.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dali 21R said:

Δε συζηταω για την τριτη θεση.Εννοειται αυτο. Μιλαω ομως να μας ενοχλησει σαν οπαδους και να επηρεάσει την ομαδα τυχον μεγάλα σκορ ή οτιδηποτε.

Το να παρω αποτέλεσμα 1-1 με τη μπαγερν στην αγια σοφια παιζοντας το μεγαλυτερο ταμπουρι που εχει δει ανθρωπος, αληθεια δε μου λεει τιποτα εμενα προσωπικα.

Με αυτές τις ομάδες πρέπει να μπεις χωρίς φόβο γνωρίζοντας απο πριν οτι δεν εχεις να χάσεις τιποτα.

 

Φυσικα και θα μας πει και ειμαι σιγουρος οτι στο τελος θα σου πει και σενα.

Και λεφτα παιρνεις με αυτο το χ και ιστορια γραφεις και αυξανεις τις πιθανοτητες σου για την 3η θεση που θες. Και η λογικη λεει οτι κοντρα σε μια "Μπαγερν" ταμπουρι θα παιξεις, καθολου ντροπη δεν ειναι

Και το Κυπελλο πριν 3 μηνες με ταμπουρι το πηραμε, δεν μας χαλασε.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dali 21R said:

Δε συζηταω για την τριτη θεση.Εννοειται αυτο. Μιλαω ομως να μας ενοχλησει σαν οπαδους και να επηρεάσει την ομαδα τυχον μεγάλα σκορ ή οτιδηποτε.

Το να παρω αποτέλεσμα 1-1 με τη μπαγερν στην αγια σοφια παιζοντας το μεγαλυτερο ταμπουρι που εχει δει ανθρωπος, αληθεια δε μου λεει τιποτα εμενα προσωπικα.

Με αυτές τις ομάδες πρέπει να μπεις χωρίς φόβο γνωρίζοντας απο πριν οτι δεν εχεις να χάσεις τιποτα.

 

Εμένα μου λέει, όπως μου λέει και η χρονιά στην οποία ερωτεύτηκα την ΑΕΚ, όταν πήρε 6 χ στο τσουλού (χωρίς να παίζει φουλ ταμπούρι βέβαια, αλλά όχι και γιούρια). Τα ματς αυτά θέλουν προσοχή και οκ θέλουν και τύχη και να σαι και στην καλή σου μέρα, αλλά η ΑΕΚ, της Ρεάλ το φόβητρο, δεν πρέπει να παίζει τα ματς αυτά απλά για την εμπειρία. Πρέπει να τα διεκδικεί, και νομίζω κι ο Ματίας θα καταλάβει πως αν πέσουμε με τη Σίτι και τη Μπάγιερν θα πρέπει να έχει μια πιο αμυντική προσέγγιση για να κλέψουμε βαθμό-ους κι ότι δεν είναι δυνατόν να μπούμε για να παίξουμε το παιχνίδι μας όπως κάνουμε με τον Παναιτωλικό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Araujo21 said:

😂Κροάτες στο Ζάγκρεμπ πανηγυρίζουν έξαλλα στο χαμένο πέναλτι του Λιβάι και μετά μένουν… αγάλματα! 

Οχι και ολοι αγαλματα, ενας βρηκε ευκαιρια να χαιδεψει τον φιλο του

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vagos21 said:

Σχετικά πάντως με το πως θα σταθούμε απέναντι σε δυνατές ομάδες, θα έλεγα να έχουμε υπομονή. Δεν έχουμε δει πως αντιδρά ο Αλμειδα απέναντι σε καλύτερους αντιπάλους. Μπορεί να αλλάξει σχήμα κλπ. 

Το είδαμε βεβαια περσι με βαζελο και στον τελικό με ΠΑΟΚ πως μια χαρα προσαρμοζομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×