Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Dinamo Zagreb (Champions League, 3ος προκριματικός γύρος, ρεβάνς): 19/8/23, 21:45, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

76 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Αραούχο
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
    • Αραούχο
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, Bluesman said:

Στα αποδυτήρια κατέβηκε ο Δημήτρης Μελισσανίδης μετά την επική πρόκριση της ΑΕΚ επί της Ντιναμό Ζάγκρεμπ. Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ μοίρασε συγχαρητήρια και κάνοντας πλάκα με τους παίκτες είπε: Με αυτά που περάσαμε, δέκα χιλιάδες πρόστιμο στον καθένα.

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης συνεχάρη τους πάντες για την υπερπροσπάθεια και την μεγάλη επιτυχία και τόνισε πως ο μεγάλος στόχος είναι η είσοδος της ομάδας στην ελίτ του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου, τους ομίλους του Champions League.

Να τα αφήσει αυτά. Μια χαρά πέρασε ο Μελισσανίδης ειχε και σπέσιαλ «δωράκι» στο τελος όπως είδαμε στις φωτο

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστόν, ο Κροάτης αμυντικός έχει αγωνιστεί στην Ντινάμο, της οποίας τη φανέλα φόρεσε το διάστημα 2011-13. Στις 25 Ιουλίου του 2012 της είχε χαρίσει την πρόκριση στην αναμέτρηση με τη Λουντογκόρετς, σκοράροντας στο «Μάξιμιρ» με κεφαλιά στο 90’+8’, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

Link to comment
Share on other sites

η κοκκινη του σουταλο με σκαρια στο προσωπο ειναι κοκκινη σε καθε αγωνα με βαρ χωρις βαρ οπως και να το δεις και δεν επιδεχεται καμια αμφισβιτηση 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Τα επίσημα στατιστικα της ΟΥΕΦΑ πάντως είναι αυτά. Δεν βλέπω δηλαδή κάπου να υστέρησε η ΑΕΚ στους 2 αγώνες. Το αντίθετο βλέπω μάλλον

IMG_0067.jpeg

IMG_0066.jpeg

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Για το αγωνιστικό της ΑΕΚ για μένα δεν χρειάζεται και τρομερή ανάλυση.

Ο Αλμειδα είναι ένας εναλλακτικός προπονητης, δεν είναι ο κλασικός συμβατικός κοουτς. Προτιμαει να έχει 6-7 ισοδυναμους παιχταράδες μπροστά και πίσω να είναι οριακα. Αυτό όταν πέσεις σε ακόμα καλύτερη ομάδα ή όταν πλακώσουν μαζεμένες απουσιες πίσω και με καλο αντιπαλο θα το πληρώσεις ομως.
Μπροστά παντως είσαι σε απιστευτο για ελληνικά δεδομένα επίπεδο. Σκεφτειτε ότι δεν έχει μπει καν ο Πονσε, ο Φαν Βεερτ δεν έχει παιξει λεπτο, ο Πισαρο και ο Γκατσινοβιτς επαιξαν λίγα λεπτα, ο Φερνάντες είναι τραυματιας κλπ

Εγώ θεωρω ότι τα ματς ανέδειξαν ότι θες έναν αμυντικο χαφαρο (Σιμανσκι καλος αλλά όχι χαφαρος) και σιγουρα έναν στοπερ ακόμα, ώστε να παίζουν οι 2 πιο φορμαρισμένοι και να έχεις και την ησυχία σου αν λείψει καποιος. Ας μενουν για αργότερα τερμα και πλάγιοι μπακ (την παλεύουν οι τωρινοί), αλλά 2 παικτες πρέπει να τους παρεις τώρα και για βαθος σε αυτές τις θεσεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, yiannis_21 said:

xgoals απο footystats

2.4 με 1.27

αυτό νομίζω είναι το πιο αναξιόπιστο

Πρώτα η opta και μετά η wyscout είναι τα καλύτερα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δε συζητάμε αν ήμασταν καλύτεροι ή όχι -ήμασταν και μάλιστα με διαφορά.

Το ζήτημα είναι πως παρουσιάστηκαν κάποια θεματάκια στην ανασταλτική λειτουργία, τα οποία εν όψει αγώνων με τοπ αντιπάλους πρέπει να βελτιώσεις

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, krokosmios said:

Γενικά δε συζητάμε αν ήμασταν καλύτεροι ή όχι -ήμασταν και μάλιστα με διαφορά.

Το ζήτημα είναι πως παρουσιάστηκαν κάποια θεματάκια στην ανασταλτική λειτουργία, τα οποία εν όψει αγώνων με τοπ αντιπάλους πρέπει να βελτιώσεις

Τα είδαν , θα τα επεξεργαστούν και λογικά θα γινουν προσαρμογές και ίσως και μεταγραφές . 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, krokosmios said:

Γενικά δε συζητάμε αν ήμασταν καλύτεροι ή όχι -ήμασταν και μάλιστα με διαφορά.

Το ζήτημα είναι πως παρουσιάστηκαν κάποια θεματάκια στην ανασταλτική λειτουργία, τα οποία εν όψει αγώνων με τοπ αντιπάλους πρέπει να βελτιώσεις

Αυτό ακριβώς και πέρυσι εμφανίστηκαν σε κάποιες περιπτώσεις τα συγκεκριμένα ζητήματα απλά τώρα αντιμετώπισες τον ποιοτικότερο αντίπαλο από την στιγμή που ήρθε ο Αλμέιδα και φάνηκαν πιο έντονα.

Βέβαια είναι τα πρώτα επίσημα ματς  υπό πολύ ιδιαίτερες συνθήκες.

Για μένα πάντως οι μεταγραφές που θα έπρεπε να γίνουν είναι οι ίδιες που έλεγα, εγώ και αρκετά παιδιά εδώ μέσα, από πέρυσι, ακραία Μπακ γιατί και στις δύο πλευρές είναι μέτριοι οι παικτες, στόπερ εν δυνάμει βασικός και χαφ top class. Από αυτά από ότι καταλαβαίνω με απόφαση Αλμέιδα θα έρθει μόνο στόπερ και ίσως χαφ για 5ος.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες σκόρπιες παρατηρήσεις και απο μένα πάνω σε αυτά που είδαμε στον αγώνα και διαβάσαμε σ'αυτό το τόπικ.

Καταρχάς οι παίκτες και των δύο ομάδων και στα δύο παιχνίδια ήταν άψογοι σε συμπεριφορά και δεν δημιουργησαν το παραμικρό,

επίσης η κερκίδα μας χτες υποδειγματική,προστάτεψε το σύλλογο.

Για τη διαιτησία που γράφτηκε θεωρώ ότι ήταν 9/10 και πολύ καλύτερη απο του πρώτου αγώνα.

Πολλοί αλλόθρησκοι υποστήριξαν χτες ΑΕΚ με ειλικρίνεια,φυσικά υπάρχουν και αυτοί που πόνεσαν.

Αγωνιστικά έχουν ειπωθεί τα πάντα,με προβληματίζει το πόσο κακός είναι ο Στάνκοβιτς με τη μπάλα στα πόδια

και η φάση του δεύτερου γκολ που εξέθεσε ταυτόχρονα τα δύο σέντερ μπακ.

 

Εν κατακλείδι σώθηκε η ψυχική μας υγεία όχι επειδή θα ήταν καταστροφή να αποκλειστείς απο μια καλή ομάδα με αρκετές ποιοτικές μονάδες 

αλλά γιατί όπως γράφτηκε εδώ δεν έπρεπε σε καμιά περίπτωση να αποκλειστείς απο αυτούς μετα απ'όσα έγιναν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, nikos said:

Για το αγωνιστικό της ΑΕΚ για μένα δεν χρειάζεται και τρομερή ανάλυση.

Ο Αλμειδα είναι ένας εναλλακτικός προπονητης, δεν είναι ο κλασικός συμβατικός κοουτς. Προτιμαει να έχει 6-7 ισοδυναμους παιχταράδες μπροστά και πίσω να είναι οριακα. Αυτό όταν πέσεις σε ακόμα καλύτερη ομάδα ή όταν πλακώσουν μαζεμένες απουσιες πίσω και με καλο αντιπαλο θα το πληρώσεις ομως.
Μπροστά παντως είσαι σε απιστευτο για ελληνικά δεδομένα επίπεδο. Σκεφτειτε ότι δεν έχει μπει καν ο Πονσε, ο Φαν Βεερτ δεν έχει παιξει λεπτο, ο Πισαρο και ο Γκατσινοβιτς επαιξαν λίγα λεπτα, ο Φερνάντες είναι τραυματιας κλπ

Εγώ θεωρω ότι τα ματς ανέδειξαν ότι θες έναν αμυντικο χαφαρο (Σιμανσκι καλος αλλά όχι χαφαρος) και σιγουρα έναν στοπερ ακόμα, ώστε να παίζουν οι 2 πιο φορμαρισμένοι και να έχεις και την ησυχία σου αν λείψει καποιος. Ας μενουν για αργότερα τερμα και πλάγιοι μπακ (την παλεύουν οι τωρινοί), αλλά 2 παικτες πρέπει να τους παρεις τώρα και για βαθος σε αυτές τις θεσεις.

Κ εγώ πιστεύω Νίκο ότι αυτό που θα έκανε διαφορά στην εικόνα θα ήταν αυτός ο χαφαρος που συζητάμε. Κ μιλάμε πάντα για να σταθείς σε επίπεδο τσουλου. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panther-21- said:

 

Γιατί την κατάρα και την χριστοπαναγια την έχουμε πολύ εύκολη όταν στραβωσει κάτι στο ματς και δεν δείχνουμε καμία εμπιστοσύνη στην ομάδα.

Μας έχουν γεμίσει αφορμές άλλωστε για τέτοια...

Χθες φίλε Αντρέα είχα μια μακάρια ηρεμία και στο ημίχρονο και στο 0-2.

Στην τελική ήξερα ότι και έξω να έμεναν, αυτή η ομάδα θα τα είχε δώσει όλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Λετε για εμφράγματα και εγκεφαλικά αλλά αυτή τη φορά είχα απίστευτη ηρεμία όσο έβλεπα το ματς, φτάνοντας σε επίπεδο γκουρού από το Νεπάλ.

Έλεγα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να μας αποκλείσουν 30 μέτρα από εκεί που σκοτώσανε το Μιχάλη, δεν μπορεί να γίνει αυτό απόψε.

Και μπήκε ο Σερχιο που πίστευε το ίδιο και τα έκανε όλα σωστά. 

Στα υπόλοιπα, πρώτο ματς από τότε που μπήκαμε Αγία Σοφία που το έβλεπα από τον καναπέ.

Όμορφο που  είναι το σπίτι μας και από την κάμερα...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panther-21- said:

Το θέμα είναι πως τους ομίλους του CL θα έχεις.

Ελπίζω να προετοιμαστεί η ομάδα για αυτό και κυρίως εμείς.

Γιατί την κατάρα και την χριστοπαναγια την έχουμε πολύ εύκολη όταν στραβωσει κάτι στο ματς και δεν δείχνουμε καμία εμπιστοσύνη στην ομάδα.

Καλά μέχρι να βρεθεί ομάδα που όντως θα μας πατήσει κάτω, βλέπουμε. Γιατί προσωπικά δεν το θεωρώ και τόσο δεδομένο. Προφανώς στους ομίλους του τσλ θα έχεις όντως καλύτερους αντιπάλους... Αλλά πόσο καλύτεροι; Έχει σημασία. Τεσπα θα δούμε 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

(α) μην ακυρώνετε ένα ιστορικο γκολ χωρίς λόγο. Ο Βιντα δεν πατούσε μέσα και αυτό ειναι που μετράει στα πεναλτυ, το τσέκαρε και ο var. Δεν είναι όπως το οφσαιντ δλδ. Εγώ θεωρω ότι η διαιτησία λόγω και var ήταν πενηνταρησια, ελέγχεται μονο η φάση του Γκαρσια που είναι ομως οριακα μεταξύ κίτρινης και κόκκινης 

(β) Τον λέγαμε Μπισκαν αλλά το σωστό ήταν Μπιστσαν cc @The Magician

Δεν έχω δικεφαλάκι για την επεξήγηση του κανόνα, το χρωστάω. Το έψαξα αρκετά κι εγώ πριν ποστάρω και δεν βρήκα αυτό που λες για το πόδι που πρέπει να πατάει μέσα, οπότε good to know.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Evolve said:

Δεν έχω δικεφαλάκι για την επεξήγηση του κανόνα, το χρωστάω. Το έψαξα αρκετά κι εγώ πριν ποστάρω και δεν βρήκα αυτό που λες για το πόδι που πρέπει να πατάει μέσα, οπότε good to know.

Το ανέλυσαν στο συνδρομητικό κι εγώ δεν ημουν σίγουρος 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mike said:

τον Σταυρο τον εχασα γιατι ενω ειχα βολευτει απανω κι εκανα και δηλωσεις ποτε ξανα απο κατω , αν δεν αλλαζα διαζωμα ,γκολ δεν βαζαμε

Μετα το ματς , τηλεφωνο δεν σηκωνε , ελπιζω να ειναι καλα και να μην ειναι ανασκελα πανω και πισω απο τη τελευταια σειρα καθισματων

Τι Πωλινα , τρομαξαμε να πεσει η πιεση για να φαμε δυο βρωμικα μετα απαυτο που ζησαμε

Στην αποχώρηση σε έψαξα, δεν σε ειδα, τηλέφωνο είχε πεθάνει γιατί δεν το είχα φορτίσει. Πήγα με τη μία στο αμάξι γιατί ήθελα κολασμένα ένα κρύο μπάνιο και μια κρύα μπύρα.

Τελικά έφτιαξα και τηγανίτες με φέτα και μέλι και ήπια 2 μπύρες αντί για 1. Πώς τους γάμησα ετσι

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 6
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι ακομα και αν πατουσε μεσα στη περιοχη ο Βιντα, το γκολ δε θα ακυρωνοταν γιατι εχει μπει ηδη ο Μισιτς απο πλευρας Ντιναμο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brom21 said:

Εχω την εντυπωση οτι ακομα και αν πατουσε μεσα στη περιοχη ο Βιντα, το γκολ δε θα ακυρωνοταν γιατι εχει μπει ηδη ο Μισιτς απο πλευρας Ντιναμο.

Εγώ νομιζω ότι θα ακυρωνόταν.

Όπως και να έχει τώρα ήταν έγκυρο παντως, το τσέκαραν και στο βαρ, έδειξαν και το ρηπλευ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευα οτι θα προκρινομασταν αλλα ακομα και αν στραβωνε κατι τυπου 0-3, ένιωθα μεσα μου πως δεν θα αλλαζε τιποτα στο ποσο εχω καψουρευτει αυτη την ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, stavros 9-11 said:

Καλά μέχρι να βρεθεί ομάδα που όντως θα μας πατήσει κάτω, βλέπουμε. Γιατί προσωπικά δεν το θεωρώ και τόσο δεδομένο. Προφανώς στους ομίλους του τσλ θα έχεις όντως καλύτερους αντιπάλους... Αλλά πόσο καλύτεροι; Έχει σημασία. Τεσπα θα δούμε 

Σταυρο σε σχεση με τις ομαδες του ελληνικου πρωταθληματος θα ναι η μερα με τη νυχτα. Καμια σχεση ομως. Δεν λεω οτι θα παμε ακλαυτοι η οτι πρεπει να αλλαξουμε ολη την ομαδα, προφανως, αλλα 1-2 προσθηκες στην αμυνα τις χρειαζομαστε. Για τους ομιλους Τσαμπιονς Λιγκ το διευκρινιζω, στην Ελλαδα ειμαστε τεραστιο φαβορι για το ριπιτ εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×