Jump to content

Antwerpen - ΑΕΚΑΡΑ (Champions League, playoff, 1ο ματς): 22/8/23, 22:00


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

70 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
    • Πόνσε
      0
    • Γιόνσον
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
    • Πόνσε
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Μάνταλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      0

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Quote

Πλήρως συνειδητοποιημένος αναφορικά με την ενδεχόμενη συμμετοχή της Αντβέρπ στους ομίλους του Champions League εμφανίστηκε ο Μαρκ Όφερμαρς λίγη ώρα μετά τον αγώνα με την ΑΕΚ.

Συγκεκριμένα, ο τεχνικός διευθυντής του βελγικού συλλόγου υποστήριξε πως η ομάδα δεν είναι έτοιμη για το επίπεδο της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, αλλά έχει ανάγκη τα σημαντικά χρήματα από τη συμμετοχή της σε αυτά.


«Χρειαζόμαστε αυτά τα χρήματα. Έχουν επενδυθεί πολλά τα τελευταία χρόνια και τα χρήματα πρέπει, επίσης, να γυρίσουν πίσω. Κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε για αυτό», δήλωσε ο Όφερμαρς στο VTM λίγη ώρα πριν από την έναρξη του αγώνα.

Και στη συνέχεια, τόνισε: «Αν με ρωτήσετε αν είμαστε έτοιμοι για αυτό (το Champions League), ειλικρινά όχι. Νομίζω ότι δεν είμαστε ακόμα σε επίπεδο για να έχουμε σημαντικό ρόλο στο Champions League. Αλλά θα ήταν ευπρόσδεκτο».
 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να πιστεύω ότι ο Αθανασιάδης παίζει επειδή καθοδηγεί καλύτερα την άμυνα από τον Στάνκοβιτς, όχι επειδή είναι καλύτερος τερματοφύλακας. Η άμυνα έδειχνε πιο ήρεμη στο Βέλγιο. Ο Σιντιμπε ήταν κακός χθες, δεν ξέρω μήπως είναι και για κάποιο λόγο ανέτοιμος, το σπριντ που κάνει στα πρώτα 2-3 λεπτά δεν είναι ούτε για ζεσταμα. Επίσης, να μην ξεχνάμε ότι η ομάδα τελείωσε ματς Σάββατο μεσάνυχτα, Κυριακή δεν προπονήθηκε, Δευτέρα πέταξε, και Τρίτη έπαιξε ματς πλέι οφ. Η κούραση ήταν δεδομένη.

Η Αντβέρπ στο πρώτο ημίχρονο δεν σε τρόμαζε παρά το γκολ. Μέχρις ενός σημείου μου φάνηκε κι αρκετά φλύαρη. Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο με προβλημάτισε: έβγαλε πολλά τρεξίματα (ο Κεϊτά έπαιζε όποιον βρισκόταν απέναντι του με άνεση) και δεν ξέρω αν ο Φαν Μπομελ είχε σχεδιάσει να μας χτυπήσει στο τελευταίο 20λεπτο που θα είχαμε εξουθενωθεί.

Πιστεύω κι εγώ αυτό που έγραψε ο @Skepastos, θα μας βγάλουν την πίστη στη ρεβάνς. Δεν είναι ότι σε ενθουσιάζει το ποδόσφαιρο τους -ωρες ώρες σαν να έβλεπα τον Μαγκνουσον να ψάχνει τον Παλασιος με 40αρες μπαλιές ηταν- ωστόσο είναι σφιχτή ομάδα. Ξύπνιος κι ο Φαν Μπομελ, με το τρίτο στόπερ μας έστειλε αναγκαστικά στο πλάι. Αίμα κι άμμος η ρεβάνς. Αν δεν έρθει ένα γρήγορο γκολ το ματς θα θέλει πολύ υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πλήρως συνειδητοποιημένος αναφορικά με την ενδεχόμενη συμμετοχή της Αντβέρπ στους ομίλους του Champions League εμφανίστηκε ο Μαρκ Όφερμαρς λίγη ώρα μετά τον αγώνα με την ΑΕΚ.

Συγκεκριμένα, ο τεχνικός διευθυντής του βελγικού συλλόγου υποστήριξε πως η ομάδα δεν είναι έτοιμη για το επίπεδο της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, αλλά έχει ανάγκη τα σημαντικά χρήματα από τη συμμετοχή της σε αυτά.


«Χρειαζόμαστε αυτά τα χρήματα. Έχουν επενδυθεί πολλά τα τελευταία χρόνια και τα χρήματα πρέπει, επίσης, να γυρίσουν πίσω. Κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε για αυτό», δήλωσε ο Όφερμαρς στο VTM λίγη ώρα πριν από την έναρξη του αγώνα.

Και στη συνέχεια, τόνισε: «Αν με ρωτήσετε αν είμαστε έτοιμοι για αυτό (το Champions League), ειλικρινά όχι. Νομίζω ότι δεν είμαστε ακόμα σε επίπεδο για να έχουμε σημαντικό ρόλο στο Champions League. Αλλά θα ήταν ευπρόσδεκτο».

Αν όπου Αντβέρπ βάλεις ΑΕΚ, όπου ΑΕΚ Αντβέρπ και όπου Μαρκ Όφερμαρς Ράντεκ Κουχάρσκι, μια χαρά "ακούγεται" ...... ;)

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Εχθές πάντως αν κάτι έλειψε ηταν η μπούκα, η ατομική ενέργεια. Αν είχαμε Φερνάντες όλο και κάποια τριπλα θα έκανε για να τρυπήσει την άμυνα. Τελευταίο ματς που θυμάμαι να παίξαμε έτσι με σέντρες ήταν ένα ΑΕΚ ΠΑΟΚ 1-1 νομίζω με στρατηγό ουζουνιδη που είχε ισοφαρίσει ο Πονσε με κεφαλιά μετά από 500 σέντρες και τον ΠΑΟΚ με 10 παίχτες 

Link to comment
Share on other sites

μπουκα σε αμυνα με 8 παιχτες σε ενα πλατος 10 μετρων 5 +3 δεν υπαρχει 

υπαρχει πολυ γρηγορη εναλλαγη μπαλας και καθετες κινησεις χωρις την μπαλα για να τους σπασεις πλαγιοκοπωντας χαμηλα οχι ψηλα

και υπαρχει και πολυ σουτ

με μπουκα θα περνουσες τον 1ο και θα σε εκοβε ευκολα ο 2ος δοκιμασαν και μπουκες που λες και κουτουλαγανε στον 2ο αμυντικο

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μην συγκρίνουμε το τι βλέπαμε πέρσι με φέτος. 
αρχικα είναι άλλο επίπεδο. Και οι κροατες και οι Βέλγοι είναι καλύτερες ομάδες, σημαντικά κιόλας, από τους εγχώριους που αντιμετωπίσαμε πέρσι. 
επισης δεν είμαστε σε φουλ ρυθμό, δεν έχουμε ανάσες με 3 παιχνίδια σε λίγες μέρες, ενώ παίκτες κλειδιά δεν έχουν βρει ρυθμό είτε από τραυματισμούς είτε από κούραση κλπ (πινεδα).

οι Βέλγοι θα κας δυσκολέψουν πολύ γιατί παίζουν καλά άμυνα, έχουν γεροδεμένους αμυντικούς, είναι γρήγοροι, ενώ βγάζουν κ σχετικά εύκολα αντεπιθέσεις. 
πάντως με βάση κ το χθεσινό, επαναλαμβάνω ότι η μεγάλη επένδυση έπρεπε να έχει γίνει στο τέρμα. Εκεί που χρειάζεσαι μια βοήθεια δεν την έχεις 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bladerunner21 said:

Θα ήθελα πολύ ένας σουβλακοφάγος να ρωτήσει τον Ματίας αν το ότι ξεκίνησε με ένα 6αρι ήταν τακτική προσέγγιση ή ήταν λόγω κούρασης των παικτών. Αν ισχύει το πρώτο είναι θέμα οπτικής του  προπονητή κ ότι κ να πούμε εμείς είναι αδιάφορο. Αν ισχύει όμως το δεύτερο η ομάδα θα πρέπει να φέρει χαφ. Περιμένω Γαλανόπουλο βασικό στο πρωτάθλημα για να κλείσει εν μέρει στο δικό μου μυαλό το συγκεκριμένο θέμα.

Για τα υπόλοιπα είναι πολύ νωρίς μέσα στη σαιζόν κ θα υπάρξουν κ πάνω κ κάτω. Αν κάναμε ότι κάναμε τον χειμώνα μέσα στο κατακαλόκαιρο θα υπήρχε πρόβλημα νομίζω. Και οι ήττες κ οι ατυχίες είναι μέσα στο ποδόσφαιρο εκτός κ αν είσαι ο Σωκράτης Κόκκαλης. Μην ξεχνάμε ότι παίζαμε με μια καλή ομάδα που έχει αγωνιστικό ρυθμό. Η ομάδα θα ανακτήσει δυνάμεις, κυρίως πνευματικά  κ την Τετάρτη θα γίνει μεγάλη μάχη στα πάτρια. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην δούμε ματσάρα την Τετάρτη. ΜΟΝΟ ΑΕΚ.

Δε νομίζω ότι ο Πελάδο το σκέφτεται έτσι ακριβώς, ο Πινέδα έχει χαρίσματα 6αριού και ο Γιόνσον έχει χαρίσματα 8αριού, είτε τον έναν βάζει είτε τον άλλον μπροστά απ' το Σιμάνσκι πάνω κάτω τις ίδιες απαιτήσεις έχει, τουλάχιστον στο ανασταλτικό κομμάτι (γιατί δημιουργικά οκ, προφανώς ο Πινέδα δίνει περισσότερα)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, amd said:

μπουκα σε αμυνα με 8 παιχτες σε ενα πλατος 10 μετρων 5 +3 δεν υπαρχει 

υπαρχει πολυ γρηγορη εναλλαγη μπαλας και καθετες κινησεις χωρις την μπαλα για να τους σπασεις πλαγιοκοπωντας χαμηλα οχι ψηλα

και υπαρχει και πολυ σουτ

με μπουκα θα περνουσες τον 1ο και θα σε εκοβε ευκολα ο 2ος δοκιμασαν και μπουκες που λες και κουτουλαγανε στον 2ο αμυντικο

Υπάρχει και η πιθανότητα να πάρεις πέναλτι σε μαρκάρισμα στα πόδια, όσο πατάς περιοχή κατά μέτωπο ο αμυντικός στην προσπάθεια να κόψει και πάνω στο μαρκάρισμα, με VAR κιόλας, η παραμικρή επαφή θα σε στείλει στα 11 βήματα 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, krokosmios said:

Δε νομίζω ότι ο Πελάδο το σκέφτεται έτσι ακριβώς, ο Πινέδα έχει χαρίσματα 6αριού και ο Γιόνσον έχει χαρίσματα 8αριού, είτε τον έναν βάζει είτε τον άλλον μπροστά απ' το Σιμάνσκι πάνω κάτω τις ίδιες απαιτήσεις έχει, τουλάχιστον στο ανασταλτικό κομμάτι (γιατί δημιουργικά οκ, προφανώς ο Πινέδα δίνει περισσότερα)

Αυτό το οποίο έθεσα μπορεί να το απαντήσει μόνο ο ίδιος αν ερωτηθεί, ή θα το δούμε έμεσα κ με κάθε επιφύλαξη απ την 11αδα του πρωταθλήματος.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Hades said:

Υπάρχει και η πιθανότητα να πάρεις πέναλτι σε μαρκάρισμα στα πόδια, όσο πατάς περιοχή κατά μέτωπο ο αμυντικός στην προσπάθεια να κόψει και πάνω στο μαρκάρισμα, με VAR κιόλας, η παραμικρή επαφή θα σε στείλει στα 11 βήματα 

 

γιοβανοβιτς.jpg

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Μην τα βάζετε με το πόνσε μπήκε κρύος μέσα και εκτός λειτουργίας ομάδας ακόμα αλλα έτσι και αλλιώς ειναι παίκτης που πρέπει να τον τροφοδοτήσεις και οχι να δημιουργήσει μόνος όπως ο Γκαρσία . Όσες καλές πάσες πήρε κάτι πήγε να κάνει . 

ο πονσε στις 3 φασεις του γκαρσια την μια τουλαχιστον θα την εκανε γκολ. και την αλλη θα την εσπαγε και το βαζε ο γκατσινοβιτς ποιος ερχοταν.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμβέρσα, όπως συνέβη και στους δύο αγώνες με την Ντινάμο Ζάγκρεμπ, η ΑΕΚ έβγαλε υψηλότερο δείκτη xGoals σε σχέση με τον αντίπαλο. Η «Ένωση» είχε xGoals 1.24 η Αντβέρπ μόλις 0.51, το οποίο όμως ήταν αρκετό για να μετουσιωθεί στο γκολ που της έδωσε τη νίκη, σε ένα παιχνίδι που επιθετικά έκανε πολύ λίγα πράγματα απέναντι στους «κιτρινόμαυρους».

10 τελικές προσπάθειες εντός περιοχής, αλλά…

Το 1.24 xGoals της ΑΕΚ προήλθε από συνολικά 19 τελικές προσπάθειες, σύμφωνα με το Wyscout (στα στατιστικά της UEFA έχουν καταγραφεί 21), εκ των οποίων εντός εστίας ήταν μόλις οι 4. Οι μοναδικοί παίκτες της «Ένωσης» που κατάφεραν να βρουν εστία ήταν οι Γκαρσία, Χατζισαφί, Πόνσε και Μάνταλος. Είναι χαρακτηριστικό το γεγονός ότι οι παίκτες της ΑΕΚ εκτέλεσαν συνολικά 10 φορές μέσα από την περιοχή της Αντβέρπ, ωστόσο λίγο τα βιαστικά τελειώματα και λίγο το γεγονός ότι οι Βέλγοι είχαν μια σφιχτή και πολυπρόσωπη άμυνα μέσα στα καρέ τους, δυσκόλεψαν αισθητά την «Ένωση» στο να γίνει πιο απειλητική μέσω των τελικών προσπαθειών των δικών της ποδοσφαιριστών. Από την άλλη, οι Βέλγοι έκαναν συνολικά στο ματς μόλις 6 τελικές προσπάθειες εκ των οποίων οι μισές (3) ήταν εντός εστίας.

Ίδια εικόνα επιθετικής υπεροχής και στο 11 εναντίον 11

Θα σκεφτεί κανείς πως οι ισορροπίες άλλαξαν στο ματς μετά την αποβολή του Μπατέιγ για το σκληρό φάουλ στον Γκατσίνοβιτς, με αποτέλεσμα τα νούμερα της ΑΕΚ να δείχνουν μια πιο ενεργητική ομάδα και αυτά της Αντβέρπ να δείχνουν μια πιο παθητική. Η αλήθεια όμως δεν είναι καθόλου έτσι, αφού και στο πρώτο μέρος η εικόνα του ματς ήταν ακριβώς έτσι. Στο πρώτο 45λεπτο η ΑΕΚ είχε δείκτη xGoals 0.57 και ο αντίπαλος 0.15, ενώ ίσα-ίσα η «Ένωση» έδειχνε πιο απειλητική στην τελική της προσπάθεια σε σχέση με το δεύτερο μέρος που η Αντβέρπ έκλεισε τους χώρους και φόρτωσε στόπερ την περιοχή της. Απλώς οι μόλις δυο τελικές προσπάθειες των Βέλγων στο πρώτο μέρος ήταν αρκετές για να τους δώσουν το γκολ που έψαχναν και στη συνέχεια να διαχειριστούν το αποτέλεσμα.

ΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

https://www.aek365.org/a-944622/wyscout-analush-deka-telike-ento-perioxh-kai-uperdiplasio-suntelesth-x-goals-h-anwterh-aek-sthn-ambersa-upotitko.htm

Link to comment
Share on other sites

εδω τα στατιστικα οπως τα μετρησε το flashscore

image.thumb.png.4ef114a77f8b8d27c1c56678248fd333.png

 και εδω του 1ου ημιχρονου που ειναι 11 με 11

image.thumb.png.07a50e9abc7a3129c29f712292d03518.png

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα ΑΕΚΑΡΕΣ! Σας παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον εδώ και μήνες και χθες έγινε αποδεκτή η αίτηση μου να μπω στην ομάδα, οπότε αυτό είναι και το πρώτο μου σχόλιο. Καλώς σας βρήκα λοιπόν! Θα ήθελα να μοιραστώ και γω τις εντυπώσεις μου από το χθεσινό ματς...συγχώρεστε με για το σεντονάκι:

Θα συμφωνήσω απόλυτα με όσους είπαν ότι Σιντιμπέ και Αθανασιάδης ήταν κάκιστοι. Δυστυχώς ο Σιντιμπέ δείχνει να μην μπορεί να προσφέρει και μάλλον δικαιολογημένα του έφαγε τη θέση ο μετριότατος Ρότα πέρυσι. Έχει κάποιες ελάχιστες στιγμές που δείχνει την εμπειρία του, κάποιες καλές ασίστ/σέντρες αλλά κάνει μπαμ ότι δεν είναι σταθερός, ότι δυσκολεύεται και ότι ακόμα και ο ίδιος δεν πιστεύει στον εαυτό του την ώρα που παίζει. Φέτος ακολούθησε όλη τη προετοιμασία και δείχνει να μην μπορεί να εκτελέσει το πλάνο του Αλμέιδα. Νομίζω ότι δεν μπορούμε να υπολογίσουμε σε αυτόν οπότε αν βρεθεί ομάδα που τον θέλει, κορδέλα χωρίς τη παραμικρή σκέψη!

Για τον Αθανασιάδη τι να λέμε, είναι θαύμα που βγήκε όλη η σεζόν πέρυσι με αυτόν...το παιδί κάνει για τρίτος και πολύ του είναι. Νομίζω ότι έφαγε τη φώλα η διοίκηση και ο Ρόα επειδή έτυχε να πάρει πρωτάθλημα με τη Σερίφ και έπιασε κάποια δύσκολα σουτ στο τσουλου στο παιχνίδι με τη Ρεάλ και τον αποθέωναν όλοι. Σου λέει ο Μελ, έπαιξε μια χαρά τσουλου, μπορεί να τον πουλήσουμε κιόλας να βγάλουμε κάτι, κράτα τον. Αλλά εγώ θα πω δεν είναι τυχαίο που μετά τη "πετυχημένη" χρονιά στη Σερίφ δεν ήρθε ούτε μια ομάδα να κάνει προσφορά να τον πάρει. Έναν Πασχαλάκη να είχαμε χθες δεν θα το είχαμε φάει το γκολ (...και πόσα άλλα χαζά που έχει φάει μέχρι τώρα ο συγκεκριμένος). Άσε που μόλις πάρει μπάλα με τα πόδια σκοντάφτει μόνος του και αντί για σέντρα τη στέλνει άουτ! Μακάρι να το δει ο Ρόα γιατί και ο Στάνκο συνέχεια έχει ενοχλήσεις και είναι γενικά μέτριος.

Στα αριστερά - Χατζισαφί κακός χθες αλλά δεν μπορώ να τον καταδικάσω γιατί έπαιξε μόνος του 3 ματς και πέρσι όλη τη χρονιά σχεδόν μόνος του την έβγαλε. Με στόχο την Ευρώπη έπρεπε να ενισχυθούμε σημαντικά εκεί. Το ξέραμε από την αρχή της σεζόν πέρσι ότι πάσχουμε εκεί με τους 2 Ιρανούς, δεν κάνουν ούτε για Κονφερενς. Ούτε μπορείς να υπολογίσεις στον άγουρο Πήλιο, θέλεις έναν έτοιμο εκεί. Πώληση Μοχαμάντι χθες να ελευθερώσει και 1 θέση μη κοινωτικού και άμεσα μεταγραφή από καλό πρωτάθλημα. Το ίδιο και δεξιά, θες παίκτη 2 κλάσεις ανώτερο του Ρότα. Αν τραυματιστεί ο Λάζαρος τελείωσες δεξιά, δεν είναι λύση να χαραμίζεις τον Πινέδα εκεί.

Τώρα για στόπερ τι να λέμε...όλοι περιμέναμε ότι θα είναι η πρώτη μεταγραφική κίνηση του καλοκαιριού και τελικά θα είναι η τελευταία...και μάλιστα ΜΕΤΑ τη προετοιμασία και μετά από όλα τα προκριματικά. Κρίμα γιατί ακόμα και ο πιο άμπαλος έβλεπε ότι ναι μεν ο Βίντα διαβάζει καλά τις φάσεις, έχει καλές τοποθετήσεις αλλά δεν μπορεί να προλάβει ποτέ έναν γρήγορο επιθετικό + τραυματίζεται εύκολα. Ο Μούκου καλός, χρυσός αλλά και αυτός δυσκολεύεται να καλύψει γρήγορες αντεπιθέσεις. Άσε που γκρεμίζει εύκολα αντιπάλους με το κορμί του, είναι πάρα πολύ επικίνδυνος για κάρτες στην Ευρώπη.

Τίποτα δεν τελείωσε βέβαια. Ας ελπίσουμε ότι τα φρέσκα πόδια και η καυτή Αγιά Σοφιά θα κρατήσουν τη μπάλα στη περιοχή του αντιπάλου τη Τετάρτη για να κρύψουμε τα αμυντικά μας κενά μέχρι να έρθουν ενισχύσεις (Μελ κανόνισε!). Γνώμη μου, θέλουμε 2 στόπερ, 1 δεξι και 1 αριστερό μπακ + τερμα (αν και μάλλον είναι αργά να βρούμε τώρα καλό).

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

επαναλαμβανομαι, αλλα δεν πειραζει

 

1) Ο Πονσε ειναι αλλου τυπου φορ απο τον Γκαρσια, ειναι ομορφη πολυτελεια να τους εχεις και τους 2, δεν ξερω τι ακριβως γραφουν μερικοι γενικα για το θεμα. Αν προσθεσεις τα καλα του ενος με τα καλα του αλλου φτιαχνεις φορ παγκοσμιου επιπεδου, ε, δεν γινεται να εχεις τετοιον.

 

2) Χθες η ΑΕΚ ηταν πνευματικα κουρασμενη, αυτο θεωρω εγω οτι εφφταιξε, + οτι μπαλα ειναι και γυριζει + οτι και ο αντιπαλος εχει εμπειρια και δεν ειναι της πλακας

 

3) Παροτι εισαι καλυτερη ομαδα η ρεβανς θελει γερη υπερβαση, γιατι αυτοι εδειξαν να ξερουν να παιζουν αμυνα. Επισης στα πεναλτυ μας φοβομαστε ολοι φανταζομαι

 

4) ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ απο το αν θα τους περασεις ή οχι, η νοοτροπια "μπροστα εχω παικταραδες και πισω καλοι και οι Χατζιασφο-Ροτο-Αθανασιαδηδες" προφανως και θα πληρωθει ασχημα με σοβαρες ομαδες, δλδ σε Ευρωπη και πιθανως και σε ντερμπυ σε Ελλαδα. 

 

5) Αυτο (το 4) ειναι ομως το πακετακι Αλμειδα / Μελισσανιδη, το δεχομαστε ή οχι ? Εγω απλα ελπιζω να φερουν 2 παικτες απο την μεση και πισω, αν και μου φαινεται δυσκολο ακομα κι αυτο

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theo said:

ο πονσε στις 3 φασεις του γκαρσια την μια τουλαχιστον θα την εκανε γκολ. και την αλλη θα την εσπαγε και το βαζε ο γκατσινοβιτς ποιος ερχοταν.

Την άλλη δεν θα την έσπαγε, γιατί απλά δεν θα είχε δημιουργήσει φάση μόνος του, όπως έκανε ο Γκαρσία.

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον το εξης 

 

wyscout μετρησε xgoals 0.51 με 1.24

Opta μετρησε xgoals 0.8 με 1.94

Flashscore μετρησε xgoals 0.84 με 2.17

αρα βαση xgoals θα ειχαμε σκορ 1-1 στο wyscout 1-2 βαση opta και 1-2 βαση flashscore 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που κρατάω εγω απο την Opta είναι οτι την Τεταρτη πρέπει να ειναι οι πιο επικινδινοι παίχτες σου στο γήπεδο. Δηλαδη Γιονσον - Πινεδα στα χαφ, Γκατσι, Αμραμπατ στα φτερά και Αραουχο / Τσουμπερ επίθεση. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Αυτο που κρατάω εγω απο την Opta είναι οτι την Τεταρτη πρέπει να ειναι οι πιο επικινδινοι παίχτες σου στο γήπεδο. Δηλαδη Γιονσον - Πινεδα στα χαφ, Γκατσι, Αμραμπατ στα φτερά και Αραουχο / Τσουμπερ επίθεση. 

Θέλει κ λίγο στρατηγική γιατί δεν βγάζουν όλοι τον ίδιο χρόνο στο ίδιο επίπεδο. Πρέπει να έχουμε ένα πλάνο κ για το ποιοι θα μπορέσουν να αλλάξουν τον ρυθμό σε περίπτωση που δεν μπει γρήγορα γκολ.
Χθες για παράδειγμα, δυο παίκτες που έχουν το 1-1 και μπορούν να ανοίξουν χώρος, στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αλλαγή - Τζουμπερ και Γκατσι. 
 

Link to comment
Share on other sites

o τσουμπερ φανηκε τρομερα επηρεασμενος απο το ματς του Σαββατου κυριολεκτικα δεν μπορουσε να ανεβασει ταχυτητα βεαιαι εχει ποιοτητα και εδωσε ετοιμο γκολ στον πινεδα παλι που απλα επρεπ να σημαδεψει γωνια 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, agelos said:

Την άλλη δεν θα την έσπαγε, γιατί απλά δεν θα είχε δημιουργήσει φάση μόνος του, όπως έκανε ο Γκαρσία.

Μπορει, ξερωγω, υποθετικα ειναι ολα αυτα. Καλο θα του  κανει ο ανταγωνισμος.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vagos21 said:

Θέλει κ λίγο στρατηγική γιατί δεν βγάζουν όλοι τον ίδιο χρόνο στο ίδιο επίπεδο. Πρέπει να έχουμε ένα πλάνο κ για το ποιοι θα μπορέσουν να αλλάξουν τον ρυθμό σε περίπτωση που δεν μπει γρήγορα γκολ.
Χθες για παράδειγμα, δυο παίκτες που έχουν το 1-1 και μπορούν να ανοίξουν χώρος, στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αλλαγή - Τζουμπερ και Γκατσι. 
 

Καταλαβαίνω τι λες αλλα την Τεταρτη πρέπει να χτυπήσουμε το ματς απο την αρχη. Δεν εχουμε περιθώρια για το β ημίχρονο. Ετσι βέβαια λέω εγώ, αλλος ειναι ο υπεύθυνος

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×