Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ολυμπιακάκι (4η αγ.): 17/09/23, 21:30, Cosmote


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

63 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
    • Τσούμπερ
    • Αραούχο
    • Πόνσε
      0
    • Πινέδα
    • Μήτογλου
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Ζίνι
    • Άμραμπατ
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Μοχαμάντι
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
      0
    • Τσούμπερ
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
    • Πινέδα
    • Μήτογλου
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ζίνι
    • Άμραμπατ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, Brom21 said:

Γιατι περυσι ο ανταγωνισμος ηταν μικροτερος απο φετος. Διαφωνεις;

Μια χαρά ήταν και περυσι ο ανταγωνισμός. Οι ίδιες ομάδες είναι. Και περυσι μέχρι τις τελευταίες αγωνιστικές των πλει οφ. Τρεις ανταγωνιστές ήταν και τώρα έτσι θα πάει. 

Link to comment
Share on other sites

Θα φορμαριστεί η ομάδα. Θέλει λίγο χρόνο ακόμη κ να γυρίσουν οι τραυματίες. Αν σε 15-20 μέρες συνεχίσουμε έτσι ξαναμιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε μαραθωνιος. Και ο αλνευδα με το τημ του τα χουν υπολογισμενα ολα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chris manousopoulos said:

Ο γαβρος σε σχεση με περσι πολυ βελτιωμενος. Δε ξερω αν θα ανεβει πιο μετα κιαλλο. Εμενα μου φανηκε μια εξςλιγμενη βερζιον βαζελα

Ο Καμάρα είναι όλη η διαφορά. Κρατάει όλο το κέντρο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

O Πονσε δυστυχώς θέλει πάρα πολύ χρόνο για να ξαναγίνει όπως τον ξέραμε. Η ομάδα ήταν σαν να παίζει χωρίς σεντερ φορ.

Ο Ζίνι πρέπει να ξεκινήσει βασικός με βάζελο.

Ματίας σε αγαπάμε!

(Ελπίζω ο Βίντα να είναι καλά ως την Πέμπτη)

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την καλή ή κακή εικόνα της ομάδας, σίγουρα είναι για να  δημιουργήσει προβληματισμό το ότι φέτος 1ον) Έχουμε δεχθεί γκολ σε όλα τα συνολικά εφτά επίσημα παιχνίδια μας και 2ον) Δεν έχουμε ακόμα  νικήσει στην έδρα μας, ύστερα από τέσσερα επίσημα παιχνίδια σε αυτήν, ενω πέρσι το γήπεδο μας  ήταν από τα  μεγάλο μας όπλα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 αμυντικά χαφ και 2 αριστερά μπακ για να πάρει το Χ ο Μπαμπης ο Τακουνας αλλά η ΑΕΚ ήταν τραγωδία. Τι να πω πραγματικά….

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δοκιμάσει φορ αραουχο μέχρι να γυρίσει ο Γκαρσία. 

Του φορτουνη ήταν κόκκινη

Link to comment
Share on other sites

Ο πονσε ηταν μεσα σε φασεις. Αλλα σιγουρα δεν ειναι γκαρσια. Θελει τελικες πασες να κανει την επαφη

Link to comment
Share on other sites

Just now, goku21 said:

Μια χαρά ήταν και περυσι ο ανταγωνισμός. Οι ίδιες ομάδες είναι. Και περυσι μέχρι τις τελευταίες αγωνιστικές των πλει οφ. Τρεις ανταγωνιστές ήταν και τώρα έτσι θα πάει. 

Οι ιδιες ομαδες δεν ειναι με τιποτα. Αρχικα υπαρχει κιαλλος ανταγωνιστης. Δευτερον ο βασικος ανταγωνιστης ειναι καλυτερος. Εμεις ειμαστε ακομα στασιμοι.

Παρολα αυτα, εννοειται μακαρι να εχεις δικιο, αλλα δε το βλεπω με τιποτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με εκνεύρισε η ομάδα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Κακές επαφές, καθόλου συγκέντρωση, χαμένες πρώτες και δεύτερες μπάλες. Αφού δεν χάσαμε, ας πούμε οκ. Προχωράμε

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, In A.E.K We Trust said:

Εμένα με εκνεύρισε η ομάδα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Κακές επαφές, καθόλου συγκέντρωση, χαμένες πρώτες και δεύτερες μπάλες. Αφού δεν χάσαμε, ας πούμε οκ. Προχωράμε

Εμένα μου θύμισε κάτι εμφανίσεις με γαυρο στο οακα με Ουζουνιδη και Καρερα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απ΄΄ο τον Ζινί η ομάδα είχε και άλλα θετικά

Ο Μουκουντί έδειξε πως είναι καλύτερος από πέρσυ!

Ο Πινέζας έδειξε να συνέρχεται.

Ο Γαλανόπουλος έδειξε σε πολύ καλή κατάσταση.

Ο Τσίνο έβγαλε σχεδόν όλο τον αγώνα.

Θα δούμε την καλύτερη ΑΕΚ της 100ετίας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, goku21 said:

H ομάδα σε όλα τα ματς καλή είναι φέτος. Ωραία μπάλα παιζει. Τι τραγωδία? 

αποψη μου δε παιζουμε τιποτα. οθτε πρεσινγκ σαν το γκολ που βαλαμε σε παοκ περυσι πχ, τα εξτρεμ πλην Ζινι χαλια, δε κανουμε ουτε το 1/4 των φασεων που καναμε περυσι. Μακαρι να εχω εγω αδικο κκαι εσεις δικιο προφανβως.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο Ρότα πολύ καλός. Δεν εκτέθηκε και αν είχε βοήθεια και απ' τον Ελίασον αμυντικά όπου δεν μάρκαρε ίσως είχε ψυχραιμία και μπροστά.

Φτιάχνει και το γκολ.

Μάλλον mvp.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Εμένα μου θύμισε κάτι εμφανίσεις με γαυρο στο οακα με Ουζουνιδη και Καρερα 

Καμία σχέση με Καρέρα. Με 35% κατοχή, παθητικό ποδόσφαιρο στα δύο παιχνίδια της περιόδου 2019-20(0-0, 1-2), με καλύτερη ισορροπία στο 1-1 της επόμενης χρονιάς, αλλά ο Ολυμπιακός είχε την υπεροχή.

Η ΑΕΚ με απουσίες, κόπωση διεθνών, έστω και στα σημεία ήταν καλύτερη. Όντως στο δεύτερο ημίχρονο ένα μισάωρο γίνονταν πολλά λάθη, αλλά δεν παίζει μόνη της η ΑΕΚ. Παίζει και ο αντίπαλος. Ο οποίος πέρυσι κέρδισε 1-3 αν και τότε ήταν συγκυριακό το σκορ.

 

 

aek-osfp-xg.png

 

aek-osfp-stats.png

 

 

Eπειδή διάφοροι μυρωδιάδες, δεν αναφέρομαι εδώ μέσα, ειρωνεύονται τα στοιχεία, όταν μία ομάδα έχει ανωτερότητα αυτή δεν είναι αόρατη. Καταγράφεται, ειδάλλως μιλάμε στον αέρα.

Ο αγώνας πήγαινε για ισοπαλία, ένα κλικ περισσότερο ήταν να σκοράρει η ΑΕΚ δεύτερο γκολ.

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όλο το παιχνίδι της ΑΕΚ βασίζεται στο πρέσινγκ και στη διαρκή κίνηση των παιχτών. Η ομάδα δεν εχει ακομα τις αντοχες να κάνει τα παιχνίδια του περσινού Οκτώβρη. Οι αποστάσεις φαίνονται μεγάλες γιατί δεν υπάρχει κίνηση άρα δεν υπάρχει και δημιουργία στο 100%. Εγώ ξέρω ότι σήμερα η ομάδα έπαιξε με το βασικό της στόπερ, τον mvp του περσινού πρωταθλήματος και το ένα βασικό της χαφ εκτος για ενα ημίχρονο, το βασικό αριστερό εξτρέμ της και το βασικό φορ της εκτος παιχνιδιού και με το βασικό δεύτερο επιθετικό της να είναι συγκλονιστικός αλλά ακόμα ανέτοιμος. 
 

6 βασικά γρανάζια δηλαδή της ομάδας ήταν είτε εκτος είτε σε μετρια κατάσταση αλλά απαιτούμε από την ομάδα την τεταρτη αγωνιστική, σε ντέρμπι με το γαύρο να κάνει 20 τελικές.  
 

Ας φανταστούμε δηλαδή από το σημερινό γαύρο έξω τον Ρετσο, τον Καμαρα και τον Εσε για ενα ημίχρονο, τελείως εκτος τον Φορτούνη και τον Έλ Κααμπι και ανέτοιμο το Μασουρα να γίνεται αλλαγή στο 65-70. 
 

Ας συνέλθουμε λίγο θα πρότεινα και ας αφήσουμε τον προπονητή να κάνει τη δουλειά του 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Man Of Faith said:

Εμένα μου θύμισε κάτι εμφανίσεις με γαυρο στο οακα με Ουζουνιδη και Καρερα 

Καμία σχέση.

Τότε ο Ολυμπιακός σου έβγαζε ένα κάρο τελικές και σε έπαιζε σε όποιο ρυθμο ήθελε.

Απόψε απλά ήταν συνεπής στο ταμπούρι του.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δίκαιο αποτέλεσμα στα μάτια μου. Μπορούσες να το πάρεις στο τέλος αλλά δεν υπήρχε θεαματική διαφορά. 
ο γαύρος είναι οργανωμένη ομάδα φέτος κ έχει πολλές λύσεις. Κ ποιότητα. 
Εμείς είμαστε εκτιμώ στο 60-70% αυτή την περίοδο. Αραουχο μπορεί να παίξει στα γνωστά στανταρ με το ζορι 30-40’. Ο Πονσε ανέτοιμος. Ο Ελιασον μακριά από τα προ τραυματισμού του. Ο Πινεδα ούτε στο 50%. Απουσίες των δυο ισωσ καλύτερων σου παικτών πέρσι, Γκατσινοβιτς και Γκαρσια. 

Link to comment
Share on other sites

Ο μουκουντί φέτος είναι απίστευτα επιρρεπής σε λάθη και χαλάρωση.. Δεν ξέρω τι γίνεται αλλά πρέπει να αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

Σιμανσκι.

Καλό με έναν αστερίσκο ότι άργησε να αλλάξει τον Ελιασον που κατά τη γνώμη μου ως ποδοσφαιριστής δεν είναι για κοντρόλ ποδόσφαιρο, αλλά για πίεση.

Δεν υστέρησε κανείς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×