Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - ολυμπιακάκι (4η αγ.): 17/09/23, 21:30, Cosmote


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

63 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
    • Τσούμπερ
    • Αραούχο
    • Πόνσε
      0
    • Πινέδα
    • Μήτογλου
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Ζίνι
    • Άμραμπατ
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Μοχαμάντι
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Γιόνσον
      0
    • Τσούμπερ
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
    • Πινέδα
    • Μήτογλου
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ζίνι
    • Άμραμπατ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1747203472_offside2023-09-18133351.png.ef89415ebe76f1fa1800dda046406ea8.png

Και εδω ειναι η επαφη με την μπαλα απο τον σκορερ και δίπλα του ο μασουρας με κίνηση για κεφαλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που ποστάρω, το γαβρισταν θα τα ειχε ανεβασει 00:05 μαζί με ανακοινωση για διαιτησια και επο...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

κανονικες ηταν οι αποφασεις, τωρα αν θελουμε να γινουμε εμετικοι Μαρινακηδες αλλο καπελο, εγω δεν θελω.

 

50-50 να ειναι οι δαιτησιες κι ας ειμαστε εμεις αυτοι που "χασαμε" απο το βαρ χθες.

 

η ΠΑΕ καλα κανει και γκρινιαζει βεβαια, γιατι οι αλλοι θα γκρινιαζαν για 10 φασεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kami said:

1747203472_offside2023-09-18133351.png.ef89415ebe76f1fa1800dda046406ea8.png

Και εδω ειναι η επαφη με την μπαλα απο τον σκορερ και δίπλα του ο μασουρας με κίνηση για κεφαλιά!!!

Εαν ο Μασούρας ήταν μπροστά από τον Μαροκινό, θα ήταν off side.
Εδώ είναι πίσω του, δεν επηρεάζει το οπτικό πεδίο του Stankovic, ούτε κάνει κάποια κίνηση που "ενοχλεί" τον τερματοφύλακα ή αλλάζει τον ρου της φάσης.
Αν πήγαινε σε αυτόν η μπάλα, προφανώς και αλλάζουν τα πράγματα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μλκες διακρινω μια εντονη αμπαλιαση και το απογευμα θα βρασω κανα 2 αντιντας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδεύονται κάποιοι, αυτό που λέω είναι ότι ολες οι μεγάλες φάσεις σφυρίχθηκαν εναντίον της ΑΕΚ (χερι Ορμπελιν, κόκκινη φορτουνη, γκολ gay, πέναλτι Ελίασον) και παρόλα αυτά σήμερα περνάει γραμμή ότι επαιξε ΑΕΚ ο πορτογάλος!!!

Υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι δε θα υπήρχαν 2-3 "καθηγητές" να πουν οτι το νο19 επηρεάζει τη φαση αμα ηταν ανάποδα??

Link to comment
Share on other sites

2 αμφισβητουμενες φασεις ειχε το ματς 

γιατι το γκολ του γαυρου για μενα ειναι καθαρο και ο πινεδα οντως εχει βρει στο χερι εστω και αθελα οποτε αποκταει πλεονεκτημα 

στον φορτουνη ειναι ξεκαθαρη 2η κιτρινη αλλα το προσπερναω 

στο διπλο πεναλντι του ελιασον ειναι καραμπινα δεν υπαρχει ουτε βαρ ουτε ξεβαρ δεν το τσεκαραν το αφησαν να περασει γαργαρα, απο αμελεια απο δολο κανεις δεν ξερει παντως ειναι πεναλντι ΜΑΡΣ 

στον ροτα οι υπολοιποι 3 θα το ειχαν παρει υπερ τους αλλα να δεχτω οτι δεν ειναι για εμας  

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Πεταμένοι βαθμοί, δις φετος, απέναντι σε μια ομάδα που δεν τη λες ούτε θηρίο, ούτε πανεπιστήμιο. Η σειρά των δικαιολογιών που ξεκινάνε από την "αρχή της σεζόν" και καταλήγουν στον "Μιχάλη" είναι μονάχα για δημοσιογραφική και φορουμική κατανάλωση. Η σεζόν ξεκινάει από τον Αύγουστο και τελειώνει τον Μάιο.  Deal with it. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχουμε να κάνουμε με έναν μαραθώνιο, αλλά για επιμέρους. Τον έναν τον χάσαμε. Δίκαια, αδίκως, ατυχώς  δεν έχει καμία σημασία. Η ομάδα έχασε την ευκαιρία των ομίλων της κορυφαίας ευρωπαϊκής διοργάνωσης και το ταμείο, στο τέλος της ημέρας δεν θα εξετάσει τους λόγους, αλλά το τι έχει μέσα και τι λείπει για τον επόμενο προγραμματισμό. Οι αιτίες στο αγωνιστικό τμήμα υποθέτω επεξεργάζονται ήδη. Κάτι άλλο που δεν επηρεάζει την ομάδα είναι η γκρίνια της εξέδρας και των social media. Άλλη μια υπέροχη δικαιολογία για να κρύψεις τα πράγματα κάτω από το χαλί. Δεν υπάρχει καμία συνθήκη που θα σου δώσει τους βαθμούς που  πετάς ή που χάνεις για οποιοδήποτε λόγο, στην συνέχεια όταν φορμαριστείς. Οι ποδοσφαιρικές συνθήκες επιβάλλουν συγκεκριμένους κανόνες προσαρμογής σε μια πραγματικότητα που ξεπερνάει αυτό που είχες συνηθίσει ως προγραμματισμό. Ο Αλμέιδα ευτυχώς τα γνωρίζει όλα αυτά. Αυτό είναι το αισιόδοξο κομμάτι. Υπάρχει και το λιγότερο αισιόδοξο και έχει να κάνει με την αξιολόγηση του υλικού. Έχουμε συγκεκριμένες αδυναμίες και συνάμα παίρνουμε ένα τεράστιο ρίσκο ποντάροντας στο καλό σενάριο. Αυτές οι αδυναμίες, γνωστές και από πέρυσι, άλλες δεν βελτιώθηκαν και άλλες δεν τις ακουμπήσαμε καν. Η ομάδα ήταν καλύτερη χθες και έπρεπε να κερδίσει. Θα κέρδιζε μάλλον αν δινόταν το πέναλτι στον Ελιασον, ένα πέναλτι που δείχνει εξαφανισμένο τελείως ακόμα και από τις ανακοινώσεις μας

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, amd said:

2 αμφισβητουμενες φασεις ειχε το ματς 

γιατι το γκολ του γαυρου για μενα ειναι καθαρο και ο πινεδα οντως εχει βρει στο χερι εστω και αθελα οποτε αποκταει πλεονεκτημα 

στον φορτουνη ειναι ξεκαθαρη 2η κιτρινη αλλα το προσπερναω 

στο διπλο πεναλντι του ελιασον ειναι καραμπινα δεν υπαρχει ουτε βαρ ουτε ξεβαρ δεν το τσεκαραν το αφησαν να περασει γαργαρα, απο αμελεια απο δολο κανεις δεν ξερει παντως ειναι πεναλντι ΜΑΡΣ 

στον ροτα οι υπολοιποι 3 θα το ειχαν παρει υπερ τους αλλα να δεχτω οτι δεν ειναι για εμας  

Η κόκκινη στον Φορτούνη είναι μαρς κ είναι έγκλημα που δεν δίνεται. Μέχρι κ απ' το βάρ για απευθείας κόκκινη μπορούν να τον καλέσουν. Σηκώνει πόδι για να βρει τον σιμανσκι με τις τάπες στην γάμπα χωρις καν να είναι σε διεκδίκηση μπάλας. Πάει απλά να τον κλωτσησει.

Για τον πέναλτι στον ελιασον δεν μπορώ να καταλάβω πως είσαι κατηγορηματικός. Εγώ σίγουρος δεν μπορώ να είμαι. Πιθανότατα να είναι, αλλά ξεκάθαρη εικόνα δεν έχω δει.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Τι σημασία έχει αν δόθηκε ή δεν δόθηκε το πέναλτι στον Ελίασον στην τελική, πώς επηρέασε το αποτέλεσμα? Η ομάδα μπήκε όπως την είχαμε συνηθίσει πέρυσι, έπνιξε τον αντίπαλο και έβαλε το γκολ. Μετά για κάποιον απροσδιόριστο λόγο χάσαμε τον έλεγχο και μείναμε πίσω, ο γαύρος άρχισε να κάνει ευκαιρίες και ισοφάρισε. Δεν είναι ότι δεν έδωσε πέναλτι στο 1-1 πχ, βρήκαμε το γκολ που ψάχναμε και δεν το κρατήσαμε.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BillR21 said:

Η κόκκινη στον Φορτούνη είναι μαρς κ είναι έγκλημα που δεν δίνεται. Μέχρι κ απ' το βάρ για απευθείας κόκκινη μπορούν να τον καλέσουν. Σηκώνει πόδι για να βρει τον σιμανσκι με τις τάπες στην γάμπα χωρις καν να είναι σε διεκδίκηση μπάλας. Πάει απλά να τον κλωτσησει.

Για τον πέναλτι στον ελιασον δεν μπορώ να καταλάβω πως είσαι κατηγορηματικός. Εγώ σίγουρος δεν μπορώ να είμαι. Πιθανότατα να είναι, αλλά ξεκάθαρη εικόνα δεν έχω δει.

ρε μπιλ δεν παιζει μπαλα πουθενα απλα δεν το τσεκαρανε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βγαίνει τελικώς από τα ρεπορτάζ, η αλλαγή του Δανού ήταν για λόγους τακτικής και όχι τραυματισμού.

Ειλικρινά, ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έμεινε ο Πολωνός μέσα, ο οποίος και καλύτερος του δεν ήταν, και είχε και κάρτα.

Τέλοσπάντων, πολύ αναλύσαμε ένα ντέρμπι του Σεπτεμβρίου, που μέχρι την Πέμπτη θα έχει ξεχαστεί από όλους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, amd said:

ρε μπιλ δεν παιζει μπαλα πουθενα απλα δεν το τσεκαρανε 

Με μπερδεψες τώρα. Για την κόκκινη ή το πέναλτι μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BillR21 said:

Με μπερδεψες τώρα. Για την κόκκινη ή το πέναλτι μιλάς;

για το πεναλντι ρε η κοκκινη ειπα ειναι 2η κιτρινη αλλα το προσερναω 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, amd said:

για το πεναλντι ρε η κοκκινη ειπα ειναι 2η κιτρινη αλλα το προσερναω 

Γιατί το προσπερνάς; Αυτό είναι το έγκλημα. Εκεί δεν υπάρχει κάτι αμφισβητούμενο, είναι ξεκάθαρο κ παίζει μεγαλύτερο ρόλο στην ροή του παιχνιδιού.

Το πέναλτι για εμένα είναι αμφισβητούμενο. Μάλλον είναι αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι δεν βρίσκει πρώτα μπάλα κ μετά συγκρούονται 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BillR21 said:

Γιατί το προσπερνάς; Αυτό είναι το έγκλημα. Εκεί δεν υπάρχει κάτι αμφισβητούμενο, είναι ξεκάθαρο κ παίζει μεγαλύτερο ρόλο στην ροή του παιχνιδιού.

Το πέναλτι για εμένα είναι αμφισβητούμενο. Μάλλον είναι αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι δεν βρίσκει πρώτα μπάλα κ μετά συγκρούονται 

ξεκαθαρο ειναι το πεναλντι απκλα σκεψου στην λεοφωρο η στο φαληρο αν ησουν εσυ ο θυτης θα στο σφυριζανε η οχι ?

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα θα είμαι αισιόδοξος και θα πω ότι στην γενική οικονομία του πράγματος και αν συγκρίνουμε τα περσινά παιχνίδια κτλ είσαι στο -1 από πέρυσι. Μικρό κακό.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν εξετάζω έτσι τα πράγματα. Λέω τι βλέπω κ τι θα έλεγα αν ήταν ανάποδα η φάση, κ ξεκάθαρη εικόνα δεν έχω. Είτε το έδινε είτε όχι δεν θα μπορούσα να γκρινιαξω.

Αυτό που μου κανει όμως εντύπωση δεν είναι ότι ισχυρίζεσαι πως είναι πέναλτι, αλλά πόσο χαλαρά προσπερνάς την κόκκινη.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BillR21 said:

Ε δεν εξετάζω έτσι τα πράγματα. Λέω τι βλέπω κ τι θα έλεγα αν ήταν ανάποδα η φάση, κ ξεκάθαρη εικόνα δεν έχω. Είτε το έδινε είτε όχι δεν θα μπορούσα να γκρινιαξω.

Αυτό που μου κανει όμως εντύπωση δεν είναι ότι ισχυρίζεσαι πως είναι πέναλτι, αλλά πόσο χαλαρά προσπερνάς την κόκκινη.

δεν εχει παρει ποτε τετοια κοκκινη η ΑΕΚ σε αγωνα με τους συναιτερους οποτε μαλλον το θεωρω φυσιολογικο, θα μου πεις εχει παρει τετοιο πεναλντι θα σου πω οχι

αρα φυσιολογικα πραγματα.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TheNarrator said:

δεν ειναι οχι, ο σκορερ καλυπτεται

Δεν ρωτάω αυτό, ρωτάω αν είναι offside ο μασουρας! Αν διαβάσεις την συζήτηση ο @Skepastos αναφέρει ότι ελέγθηκε και ο μασουρας.

Ειναι ξεκάθαρο οτι ειναι σε θεση offside και το μονo ερώτημα είναι αν επηρεάζει τη φάση. Το var θεώρησε οτι δεν.

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται δεύτερος όποτε δεν επηρεάζει παρόλο που πάει προς την μπαλα. Αυτό ισχύει όπως είπαν τα παιδιά πριν. Καθαρά εκτεθειμένος ο μασουρας. 
Πέναλτυ Ελιασον δεν το συζητάμε, πεντακάθαρη φάση. Δεν υπάρχει περίπτωση να δείξει την φάση στο βαρ κ να μην το δώσει. Απλά δεν το έδειξαν καν 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kami said:

Δεν ρωτάω αυτό, ρωτάω αν είναι offside ο μασουρας! Αν διαβάσεις την συζήτηση ο @Skepastos αναφέρει ότι ελέγθηκε και ο μασουρας.

Ειναι ξεκάθαρο οτι ειναι σε θεση offside και το μονo ερώτημα είναι αν επηρεάζει τη φάση. Το var θεώρησε οτι δεν.

Έκανα λάθος. Νόμιζα βιαστικά όπως το είδα ότι η γραμμή είχε μπει στο Μασουρα. Νομίζω με καλύπτει η θέση ενός φίλου πιο πάνω ότι κάνει κίνηση προς την μπάλα αλλά δεν εμποδίζει το οπτικό πεδίο του τερματοφύλακα κλπ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TheNarrator said:

οχι δεν επηρρεαζει, δεν ειναι αναμεσα στη πορεια της μπαλας/τερμα

το ερωτημα ειναι ποιος τον μαρκαρε (τον μασουρα), φαινεται εκει καθεται σαν κωνος

Ολη η πλευρα απο εκει ειναι αεροδιαδρομος.

Αυτός που κάθεται σαν κώνος πίσω απ τον σκορερ και δε μαρκάρει κανέναν είναι ο Λάζαρος

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, TheNarrator said:

Το πεναλτυ του Ελιασον ειναι δυσκολο. Δε ξερω. Σε φωτο φαινεται οτι βρισκει ο αλλος το ποδι του Ελιασον. Σε λαιβ οπως το βλεπα, ειδα οτι βρηκε ο αμυντικος μπαλα πρωτα, μπορει να κανω λαθος. Ηταν δυνατο μπλοκ, κ να το δινε δε νομιζω να ελεγε κανενας τιποτα. 

Όπως το είδα εγώ το αριστερό πόδι πατάει χορτάρι και το δεξί μαζεύει μπάλα,δε βλεπω πως μπορούσε να δώσει πέναλτι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×