Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Ατρόμητος (6η αγ.): 28/09/23, 21:00, Cosmote 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

64 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
    • Χατζισαφί
    • Γιόνσον
    • Άμραμπατ
    • Μάνταλος
    • Πισάρο
      0
    • Αραούχο
    • Πόνσε
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Ζίνι
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
    • Κάλενς
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
    • Μάνταλος
    • Πισάρο
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
    • Ελίασον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Ζίνι
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 minutes ago, Abraham21r said:

Αν ήθελαν να σε...σφάξουν, μια χαρά θα μετρούσαν το γκολ του Ατρόμητου.

Η κόκκινη και το πέναλτι, προφανώς και είναι.

Όπως επίσης και το πέναλτι στο τέλος, αν ήθελαν να κάνουν την τρίχα, τριχιά, μπορεί να έδιναν χέρι στον Zine.

Η φάση που στο 113' κάνει φάουλ ο Μάνταλος, και σφυρίζει την λήξη, είναι όλο το παιχνίδι.

Ευχαριστούμε, και πάμε παρακάτω.

Ξαναλέω στους μαλάκες αγαθομούνηδες, να μην ξεχάσουν να βγουν στα ραδιόφωνα και να σχολιάζουν στα social media, ότι δεν θέλουν τέτοια...προστασία και ότι είμαστε διαφορετικοί.

Στο 113 νομίζω έχει τσίμπησει τη μπάλα ο Μανταλος και στη συνέχεια του κάνουν φάουλ.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Θα μας πεθάνετε και εμάς και τον αλμευδα ρε μλκες. Σας αγαπάμε αλλά ένα χαλαρό παιχνίδι μπορούμε να έχουμε; 

Link to comment
Share on other sites

Το έβλεπα στη δουλειά. Ωραίο πρώτο ημίχρονο κλασσικά 10 χαμμένες ευκαιρίες , έχουμε αγανακτίσει πια.

Μάνταλος mvp και Σιντιμπέ καραμάνταλος για μένα, γιατι εκτος του άχαστου που έστειλε περιστέρια και με έστειλε κουβά έκανε και το ηλίθιο πέναλτυ.

3 βαθμοί στο σακούλι και ας σκούζουν όσο θέλουν τα παραρτήματα. Καλή χώνεψη.

Τα φιλιά μας.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν δίπλα μου ο Ζήκος ο οποίος τραγουδούσε κανονικά όλα τα συνθήματα.

Επίσης μια σειρά κάτω η Νίκη η Δημητριάδη(επί σκορερικής Ηγεμονίας Βασιλομπίλαρου ήμουν τσιμπημένος μαζί της) .Τη βλέπω συχνά στο γήπεδο (και τώρα ακόμα μου καλαρέσει μη λέω μαλακίες )  .Δική μας η Νίκη, άρρωστη με την ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 13
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει καταλαβαίνουμε ολοι μας ότι το να γίνονται ντερμπυ το 100% των ματς θα βγάλει σε μεγαλες συγκινήσεις αλλά όχι κάπου αλλου.

Στα ματς πρωταθληματος με τις μικρες ομαδες πρέπει να σοβαρευτούμε παρα πολύ, οσο είναι καιρος ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που κρατάω σήμερα είναι η παρουσία Χατζηχρήστου και ότι ευτυχώς αγόρασα το πρωί τα χάπια της πίεσης που είχαν τελειώσει από προχθές. 

επισης από το γήπεδο στη φάση που διώχνει ο χατζησαφι νομίζω ο Στάνκοβιτς κάνει μαλακια που δεν βγήκε 

οπως και να έχει η νίκη μετράει, μόνο ΑΕΚ και πάμε για αλλά

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε πρωταθληματική σεζον υπάρχουν 2-3 ματς με τους μικρόυς που θα δυσκολευτείς και θα τα πάρεις τσιμα τσιμα. Και πέρσι με αυτά τα τσουτσεκάκια καναμε κακο παιχνίδι και κερδισαμε με πέναλτι στο 93.

Φλύαρη και επιπόλαιη η ομάδα, δεν μπορώ να τα βάλω με το Ζίνι γιατί είναι μικρός και άπειρος. Τον βάζει ο προπονητής αντί του Φαν Φερτ οπότε ξεκάθαρα επενδύει στο μέλλον ρισκάροντας τα όποια λάθη, οπότε τα παράπονα στον Πελάδο.

Για τον Πονσε όμως δεν υπάρχει δικαιολογία.. Δεν έχει κάνει ούτε ενα καλό ματς.. Το γκολ στο Μπράιτον είναι τυχερό, με τους γαυροι το βάζει στο ριμπάουντ αλλά δεν κάνει τιποτα άλλο σε ολο το ματς.. γενικά έχει χαμηλή απόδοση και δεν υπάρχει ένα ματς που να τον νιώθει η αντίπαλη άμυνα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα παντως ειδα οτι επαιξε 2-3 φορες με πλατη, μοιρασε σε συμπαικτη και εφυγε για περιοχη, οτι κανει δηλαδη ο Λιβαι.

 

Ο Πονσε κανει παρα πολλες καθετες κινησεις, πολυ περισσοτερες απο Γκαρσια, σημερα 2-3 φορες πηρε η ομαδα πραματα και απο αυτο, τις αλλες φορες δεν ειχε παρει. Πρεπει να τον μαθουν οι υπολοιποι τον Πονσε και που κανει κινησεις, και ο Πονσε να μαθει να μην κανει παντα παρα μονο αν εχει την μπαλα παικτης που εχει το θαρρος να την επιχειρησει, και την ικανοτητα να την περασει.

 

Μια χαρα θα τα παει ο Πονσε.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Araujo21 said:

Στο οφσαιντ η μπαλα παει στον παικτη διπλα στον Στανκοβιτς που ειναι οφσαιντ και αποκρουει ο Στανκο. Αρα συμμετεχει στην φαση. Ο αλλος που σκοραρει ειναι οριακα καλυπτομενος μετα την αποκρουση. Τωρα τι εδωσαν και ποιον αυτοι ξερουν και δεν με νοιαζει οταν μου εχουν ακυρωσει οριακα 2 γκολ του τσουμπερ στην Τουμπα
Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα, άτομα που παίζουν αμερικανικό ποδόσφαιρο, άτομα που παίζουν ποδόσφαιρο και κείμενο

Αυτή εδώ τη στιγμή που γίνεται το σουτ μετράει η θέση και των 2 παικτών του Ατρόμητου.. ο ένας -που βρίσκεται ακριβώς δίπλα στον Στάνκοβιτς- είναι σίγουρα οφσάιντ, επηρεάζει τη φάση κι εκεί τελειώνει κάθε κουβέντα. Αυτό δόθηκε, αλλά εμένα μου φαίνεται ότι ταυτόχρονα είναι κι ο σκόρερ οφσάιντ , έχουμε δλδ ΔΙΠΛΟ οφσάιντ που απαίτησαν να μετρήσει γκολ οι ιθύνοντες του παραρτήματος και τα αφεντικά!
 Χέρι του Ζίνι στο πέναλτι που κέρδισε ο Μάνταλος δεν υπάρχει ούτε κατά διάνοια, ενώ επίσης το πέναλτι στο 90’ που δόθηκε σε βάρος μας και η αποβολή του Σιντιμπέ είναι σωστότατες αποφάσεις. 
Και το τρομερό ποιό είναι; Ότι σκούζει απόψε ΠΟΙΟΣ; Ο καραπαπάρας και ο γαύρος , ο οποίος είναι ο κυρίως ευνοημένος ως τώρα και έχει αλλοιώσει ΗΔΗ τη βαθμολογία, με το πεντακάθαρο πέναλτι που δε δόθηκε στον Ελίασον στο μεταξύ μας ματς και την κόκκινη που χαρίστηκε στο Φορτούνη…. Τη βουτιά του Ποντένσε και το ανύπαρκτο πέναλτι με Κηφισιά δεν τη βάζω καν γιατί νομίζω ότι θα κέρδιζε ούτως ή άλλως.
Γράφουμε τους αιώνιους κλέφτες στα παπάρια μας λοιπόν και προχωράμε ...

IMG_2559.jpeg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Παρότι χαίρομαι για το πώς κερδίσαμε αυτά τα τσουτσέκια, δεν ξέρω νιώθω λίγο περίεργα, δεν μπορώ να το εξηγήσω.

Αλλά για ακόμη μια φορά η ομάδα αυτή και με 10 δεν χάνει και ας ισοφαρίστηκε 

Link to comment
Share on other sites

Κατι που εγω θελω να πω και θεωρω ειναι αρκετα σημαντικο, ειναι οτι αν σε καθε αγωνα ο Αλμειδα κανει τις ιδιες 5 αλλαγες (ή τελοσπαντων παρομοιες), τοτε οι παικτες ξερουν οτι θα παιξουν 60 λεπτα αντι για 90, και ειναι λογικο να δημιουργει ενα αγχος ή/και εναν εκνευρισμο στις αρχες του Β ημιχρονου. 

Ελπιζω το μπος να το εχει διαχειριστει σωστα το συγκεκριμενο θεμα, αν και θα ηθελα σε ενα βαθμο να δω το κατι το απροβλεπτο στις αλλαγες. Πχ μερικες αλλαγες στο ημιχρονο ή λιγοτερους παικτες να βγαινουν σε καποιο ματς αν καποιος τα παει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακόμα δεν έχω ηρεμήσει γαμώ τις αμερικες μου γαμώ και έχει ακόμα η μέρα μέλλον. Θα μας πεθάνουνε. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή η κερκίδα (πέρα από τα πέταλα και τις θύρες δίπλα στα πέταλα) είναι χάλια και νεκρή;

Link to comment
Share on other sites

Μπλαζέ μπλαζέ ο Ζίνι αλλά όταν μπαίνει και τον αποθεώνει όλο το γήπεδο λες και είναι ο Μέσσι λογικό δεν ειναι;

Κάπου όπα...

 

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι αποφάσεις είναι σωστές εκτός από το πεναλντι στον αραουχο δεν υπάρχει επιθετικό φάουλ ούτε στα Μίκυ μαους.

Κατά τα άλλα ακόμα ένα ματς που καταγραφείς αρκετές χαμένες ευκαιρίες και τελικά γίνεται ροντέο. Κερδίσαμε πάμε παρακάτω στον πουστη από την Κρήτη τώρα

Α και για τις αλλαγές ή ΑΕΚ είχε κακό ρυθμό και πριν τις αλλαγές στο 2ο 

Επίσης να καταλάβουμε ότι έχουμε σε 9 μερες-3 ματς να δώσουμε ακόμα καλά κάνει αν είχε 10 αλλαγές και τους 10 θα εβγαζε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, In A.E.K We Trust said:

Είναι ιδέα μου ή η κερκίδα (πέρα από τα πέταλα και τις θύρες δίπλα στα πέταλα) είναι χάλια και νεκρή;

Δυστυχώς σε όλα τα γήπεδα έτσι είναι 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, amd said:

Όλες οι αποφάσεις είναι σωστές εκτός από το πεναλντι στον αραουχο δεν υπάρχει επιθετικό φάουλ ούτε στα Μίκυ μαους.

Κατά τα άλλα ακόμα ένα ματς που καταγραφείς αρκετές χαμένες ευκαιρίες και τελικά γίνεται ροντέο. Κερδίσαμε πάμε παρακάτω στον πουστη από την Κρήτη τώρα

Α και για τις αλλαγές ή ΑΕΚ είχε κακό ρυθμό και πριν τις αλλαγές στο 2ο 

Επίσης να καταλάβουμε ότι έχουμε σε 9 μερες-3 ματς να δώσουμε ακόμα καλά κάνει αν είχε 10 αλλαγές και τους 10 θα εβγαζε

Ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nuc1924 said:

Εγω σημερα παντως ειδα οτι επαιξε 2-3 φορες με πλατη, μοιρασε σε συμπαικτη και εφυγε για περιοχη, οτι κανει δηλαδη ο Λιβαι.

 

Ο Πονσε κανει παρα πολλες καθετες κινησεις, πολυ περισσοτερες απο Γκαρσια, σημερα 2-3 φορες πηρε η ομαδα πραματα και απο αυτο, τις αλλες φορες δεν ειχε παρει. Πρεπει να τον μαθουν οι υπολοιποι τον Πονσε και που κανει κινησεις, και ο Πονσε να μαθει να μην κανει παντα παρα μονο αν εχει την μπαλα παικτης που εχει το θαρρος να την επιχειρησει, και την ικανοτητα να την περασει.

 

Μια χαρα θα τα παει ο Πονσε.

Σωστός χρειάζεται να το τροφοδοτείς με κάθετες και όχι μόνο με σέντρες . 

Link to comment
Share on other sites

Στο πέναλτι που εκτέλεσε ο Αμραμπατ σαν να είδα τον Πονσε να θέλει αυτός να το κάνει και τον Καλενς να πηγαίνει αμέσως να τον πάρει από κοντά για να τον συμβουλεψει. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά είχε λίγο παράπονο εκεί ο Πονσε, τη στιγμή μάλιστα που στο πέναλτι που δε μας έδωσε με το γαυρο είχε πάρει εκείνος τη μπάλα κι ήταν έτοιμος να εκτελέσει.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, In A.E.K We Trust said:

Είναι ιδέα μου ή η κερκίδα (πέρα από τα πέταλα και τις θύρες δίπλα στα πέταλα) είναι χάλια και νεκρή;

Παντου ετσι ειναι, αλλα γενικα εχουν αλλαξει οι εποχές.

Link to comment
Share on other sites

Το γήπεδο συνέρχεται σιγά σιγά στο θεμα παλμού κ φωνής .

Υγ Το μούσι τους ξεσήκωσε κ ακόμα κ στο ημίχρονο εκεί στη 40 έκαναν μικρό πάρτι.

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το κοντοπουτανο ειδε λεει χερι του ζινι, ενω το πεναλντυ του βαζελου το ειδε μεσα

Καργιολακι

Link to comment
Share on other sites

Καλά πήγε το back2back διαβολοβδομαδες . Αν κερδίζαμε όπως αξιζαμε και το γαύρο θα είχαμε το απόλυτο και έχουμε άλλη μια διαδολοεβδομαδα με τους παίκτες να έχουν μοιραστεί το χρόνο   . Οκ λογικό να κάνουμε και ένα κακό ημίχρονο σε τόσα σερί σε υψηλή ένταση και απόδοση  και με τόσες αλλαγές . 

Μην αναλωθουμε άλλο στα χθεσινά γιατί είναι και ψιλοβαρερο . Έχουμε 2 τριάδες σε διαβολοβδομαδες  μπροστά μας . Πριν τη διακοπή δύο με φουλ ρυθμο και με τους παίκτες βαρόμετρο και ένα ροτεισον σαν το χθεσινό  (  Κρήτη - Άγιαξ εντός - Παναιτωλικό εντός )  -Διακοπή - τρεις δύσκολους ( Τρίπολη - Μαρσέιγ εντός  - Μπαοκ εντός ) . 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×