Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Ατρόμητος (6η αγ.): 28/09/23, 21:00, Cosmote 1


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

64 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
    • Χατζισαφί
    • Γιόνσον
    • Άμραμπατ
    • Μάνταλος
    • Πισάρο
      0
    • Αραούχο
    • Πόνσε
      0
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Ζίνι
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Μήτογλου
    • Κάλενς
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
    • Μάνταλος
    • Πισάρο
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
    • Ελίασον
    • Γκατσίνοβιτς
    • Τσούμπερ
      0
    • Ζίνι
    • Γαλανόπουλος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 minutes ago, bladerunner21 said:

Κρίμα. Θα υπάρξουν κ άλλες... ευκαιρίες για ωμή προπαγάνδα στο μέλλον υποθέτω.

Αυτή δεν δουλευει στο σπορτ φμ? Το πρωι με τον τσουβελα? 

Χθες το πρωι η σήμερα νομίζω. Σε κάποια φάση αποφασιζει να διαβάσει σχόλιο...

Και τι διαλέγει? Σχόλιο από βαζελο που λέει

" Στο γήπεδο δεν είναι ευκολο να διαφωνήσεις με την εξέδρα. Αν το κάνεις μπορει λέει να καταληξεις σαν τον Χρόνη που διαφώνησε και τον σκότωσαν οι συνοπαδοι του..."

Και αυτό το διάβασε στον αέρα χωρίς κανένα σχόλιο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε θέλω να μην επανέλθω και δεν μπορώ.

Δεν επηρέαζε την φάση λέει. Τα νεφρά μας ρε πούστηδες 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Α οκ. Το έβαλα όταν ακόμα έλεγε «περισσότερα σε λιγο».

Πώς δεν επηρέαζε; Πλάκα μας κάνουν; 

Ελα μου ντε? Αφου το λέει το sdna έτσι θα είναι. Μιλάμε έχουν ξεφυγει. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goku21 said:

Αυτή δεν δουλευει στο σπορτ φμ? Το πρωι με τον τσουβελα? 

Χθες το πρωι η σήμερα νομίζω. Σε κάποια φάση αποφασιζει να διαβάσει σχόλιο...

Και τι διαλέγει? Σχόλιο από βαζελο που λέει

" Στο γήπεδο δεν είναι ευκολο να διαφωνήσεις με την εξέδρα. Αν το κάνεις μπορει λέει να καταληξεις σαν τον Χρόνη που διαφώνησε και τον σκότωσαν οι συνοπαδοι του..."

Και αυτό το διάβασε στον αέρα χωρίς κανένα σχόλιο. 

Λογικό δεν είναι? Υπάλληλος του κυρ Γιάννη δεν είναι? Μπορεί κ να μην υπήρχε καν αυτό το σχόλιο. 

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AlexKR21 said:

Ποτε δεν κανω οτι δυσκολευομαι να καταλαβω κατι. Αυτες τις πιπες οχι σε μενα.

Ειμαι ξεκαθαρος. Εγω τον ακουω να λεει "Δεν ξερω καν αν βρισκει" και το πουστοsdna μετατρεπει το παραπανω σε "Φαινεται να βρισκει".

Μπορεις να θεωρεις την τοποθετηση του Ντεμη σωστη, λαθος, μαλακισμενη ο,τι θες. Δικαιωμα σου. 

Εγω σχολιασα οτι το "Δεν ξερω" καποια βρωμοΜΜΕ το μετετρεψαν σε "Φαινεται να βρισκει" για να δημιουργησουν εντυπωσεις και να κανουν προπαγανδα. Γι αυτο και οταν εγινε ντορος, αναγκαστηκαν να το αλλαξουν.

Στην τελικη εμενα στα @@ μου τι πιστευει ο (καθε) Ντεμης. Αλλα οταν παραποιουν δηλωσεις του οποιουδηποτε τα βρωμομμε του αλαφουζου και του γιαννακοπουλου για να κανουν προπαγανδα, να πανε να γαμηθουν.

Κοιταξε, εγραψα ρε αδερφε αντι για βρε μαλακα, τουλαχιστον κρατα εναεπιπεδο , δεν ξερω τι εννοεις πιπες .

Link to comment
Share on other sites

Είναι εκ των πραγμάτων πανδύσκολο να μπουν γραμμές εκεί. Αλλά υπάρχει πεντακάθαρο φάουλ πριν στον Μάνταλο.

Χέρι Ζίνι δεν υπάρχει σε κανένα σύμπαν!

Πορτοκαλί νόπανα...

Link to comment
Share on other sites

Ο αλλος λεει πιπες που θιχτηκε για την δηθεν παραποιηση των λεγομενων της κοντης γαμιολας που εβγαινε λαιβ στα καναλιαχρονια τωρα κ πολεμουσε την ΑΕΚ και που χεζεται τωρα να πει οτι δεν κανει χερι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι πολλές οι αναφορές στα σημερινά πρωτοσέλιδα των εφημερίδων για τις διαιτησίες των Παπαδόπουλου και Ευαγγέλου, με τον παλαίμαχο διαιτητή Κώστας Φινοκαλιώτη να σχολιάζει μέσω του sportdog τις φάσεις που σήκωσαν μεγάλη συζήτηση τις τελευταίες ώρες, προκειμένου να μας ξεκαθαρίσει τι ακριβώς ισχύει.

Πώς είδατε τις φάσεις που συζητιούνται στο παιχνίδι του Παναθηναϊκού;

//

«Είχαμε δύο πέναλτι στο ματς του Παναθηναϊκού που σωστά δόθηκαν. Στο πρώτο υπάρχει επαφή, τελείωσε, μην το συζητάμε. Για το δεύτερο πέναλτι υπάρχει ξεκάθαρη παρατεταμένη παράβαση του ποδοσφαιριστή τού Αστέρα που ξεκίνησε εκτός περιοχής και συνεχίστηκε εντός περιοχής. Συνεπώς σωστά δόθηκε και αυτό το πέναλτι. Δεν είναι στιγμιαία παράβαση».

Στο παιχνίδι της ΑΕΚ;

«Μιλάμε για ένα πολύ δύσκολο αγώνα, με πολύ δύσκολες αποφάσεις για έναν διαιτητή. Ούτε στο VAR δεν μπορούσες να τις δεις. Στο πέναλτι υπάρχει ξεκάθαρη παραβίαση στον ποδοσφαιριστή, που επιβεβαιώθηκε από το VAR. Όσον αφορά εάν υπάρχει ή όχι χέρι στον Ζίνι, από ο,τι φαίνεται από την κάμερα, η μπάλα δεν βρίσκει το χέρι, η πορεία είναι παράλληλε με το χέρι και για αυτό αν κοιτάξουμε προσεκτικά θα διαπιστώσουμε ότι η μπάλα δεν άλλαξε καθόλου πορεία»

Ποια είναι η άποψή σας για το γκολ που ακυρώθηκε;

«Έχουμε φάση ακύρωσης τέρματος, είναι πάρα πολύ δύσκολη διότι η κάλυψη δεν μας ξεκαθαρίζει τη θέση του τερματοφύλακα. Οι γραμμές όμως που τοποθετήθηκαν στη συνέχεια, δείχνουν ότι ο τερματοφύλακας βρισκόταν πιο μπροστά και δεν καλύπτονταν από δύο παίκτες όπως ορίζει ο κανονισμένος. Άρα σωστά ακυρώθηκε».

Link to comment
Share on other sites

Ατάκες... φωτιά από Κατσουράνη - "Κακές διαιτησίες υπέρ ΠΑΟ, ΑΕΚ " - Σε ποιες φάσεις στάθηκε

Sportdog Team

Δεν κρύφτηκε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής καθώς μιλώντας για τις διαιτησίες στους αγώνες των Πρασίνων και της Ένωσης σημείωσε ότι οι αποφάσεις που πάρθηκαν τους ευνόησαν.

Κώστας Κατσουράνης: Για τραγικές διαιτησίες τόσο στο Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός, όσο και στο ΑΕΚ - Ατρόμητος έκανε λόγο ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής που σημείωσε πως κανένα πέναλτι που δόθηκε υπέρ του Τριφυλλιού δεν δίνεται, με το δεύτερο ειδικά να είναι ξεκάθαρα εκτός περιοχής, ενώ σχολίασε και το ματς της Ένωσης και φυσικά το γκολ που ακυρώθηκε για τον Ατρόμητο, λέγοντας πως κανείς δεν καταλαβαίνει γιατί ακυρώνεται, αλλά και πως οι γραμμές που βγήκαν ήταν λάθος.

«Δεν θα πω τίποτα να ξέρεις. Ξένοι διαιτητές σε όλα τα ματς. Το λέω εδώ και αιώνες. Από τους λίγους που το λέω εδώ και αιώνες, τι να πρωτοπώ. Δεν μπορούμε να πούμε ότι το δεύτερο πέναλτι του Παναθηναϊκού είναι πέναλτι. Είναι έξω από την περιοχή. Ούτε το πρώτο είναι…

Και το οφσάιντ στο γκολ του Ατρομήτου, κάποιος πρέπει να πάρει την Cosmote TV και να μας πει τι έβγαλε αλήθεια… Δεν λέω αυτό που λέτε εσείς για τον Σιντιμπέ, καλά κάνει και δεν βγάζει τη γραμμή. Ο Σιντιμπέ τον καλύπτει έτσι κι αλλιώς, δεν είναι φάντασμα ο Σιντιμπέ. Ο Στάνκοβιτς δεν ξέρουμε. Καταρχήν δεν υπάρχει κανένα πλάνο να δούμε αν ο Στάνκοβιτς τον καλύπτει. Εγώ δεν έχω ούτε πράσινα γυαλιά ούτε κίτρινα, εγώ είμαι πραγματιστής και δεν βλέπω κανένα ριπλέι. Άρα η Cosmote κάποιος πρέπει να της πει ότι δεν κάνεις καλά τη δουλειά σου. Ξεκάθαρα, δεν έχει δείξει κανένα ριπλέι που να φαίνεται αν ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ καλύπτει τον παίκτη του Ατρόμητου που βάζει το γκολ.

Αυτό που χρειαζόταν στο οφσάιντ γκολ του Ατρόμητου είναι χωρίς αμφιβολία μια άλλη λήψη, από την άλλη πλευρά για να δούμε που είναι ο τερματοφύλακας γιατί έχει σώματα μπροστά. Από εκεί και πέρα δεν έχω σχόλια να κάνω, πάντως οι διαιτησίες ήταν κακές σε Τρίπολη και Νέα Φιλαδέλφεια και υπέρ των μεγάλων ομάδων. Σήμερα. Τα υπόλοιπα είναι για αυτούς που φοράνε οπαδικά γυαλιά και αυτοί είναι που υποστηρίζουν φανατισμένα τις ομάδες τους και όχι εμείς», είπε ο Κώστας Κατσουράνης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, philly21 said:

Ο άλλος στο 95 με 10 και 1-1 βαράει το πρώτο πέναλτι στην καριέρα του αλά πανένκα. 😱

εφοσον μπηκε μαγκας..καυλωσαμε διπλα

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

και μεσα σε ολα υπαρχουν και ασχετοι που ΔΕΝ ξερουν οτι ο παικτης πρεπει να καλυπτεται απο 2 οταν ο κηπερ εχει βγει πιο μπροστα. εχουν ΚΑΙ αυτοι αποψη.

Από το 99 το είχα μάθει αυτό όταν στο Μονακό μας είχαν ακυρωσει τέτοιο γκολ.Σπανια συμβαίνει και γι αυτό δεν το ξέρει ο κόσμος, εκεί βασίζονται τα αρδακια και πέτανε την λάσπη, βέβαια δεν αποκλείω να υπάρχουν και όντως άσχετοι αρδ.

Link to comment
Share on other sites

"Το SDNA αποκάλυψε νωρίτερα ότι ο λόγος ήταν πως έβαλαν σε λάθος παίκτη τις γραμμές του οφσάιντ (στον Τσακμάκη) κι όχι στον σκόρερ Έρλινγκμαρκ.  

Η αποκάλυψη προκάλεσε μεγάλο θόρυβο όπως είναι λογικό, ωστόσο από την ΚΕΔ υπάρχει μία σημαντική διευκρίνιση για τη συγκεκριμένη φάση διότι δεν δικαιώνει σε απόλυτο βαθμό τον Ατρόμητο για τον εξής λόγο.   Η Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας πράγματι θεωρεί πως οι γραμμές τοποθετήθηκαν λανθασμένα, αλλά με βάση την εκτίμησή τους για τη φάση υπάρχει σοβαρή πιθανότητα το γκολ να ακυρώθηκε ορθά διότι θεωρούν πως ακόμα κι αν οι γραμμές έμπαιναν σωστά, ο σκόρερ «πιθανότατα» όπως έλεγαν «να είναι εκτεθειμένος σε αντικανονική θέση». 

Τέλος να σημειώσουμε ότι σύμφωνα με την έκθεση του  παρατηρητή διαιτησίας, Χαράλαμπου Καλογερόπουλου, κακώς ακυρώθηκε το γκολ των Περιστεριωτών."

Link to comment
Share on other sites

Τα μάζεψε λοιπόν το πορτοκαλι τα  μεσημεριανά ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ του.

Για 12η φορά περίπου γλιτώνουν στο τσακ να τους διαγράψω οριστικά από κάθε συσκευή που τους έχω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theo said:

Ο αλλος λεει πιπες που θιχτηκε για την δηθεν παραποιηση των λεγομενων της κοντης γαμιολας που εβγαινε λαιβ στα καναλιαχρονια τωρα κ πολεμουσε την ΑΕΚ και που χεζεται τωρα να πει οτι δεν κανει χερι

Θίγομαι και μάλιστα πολύ γιατί προσπαθούν να πολεμήσουν την ΑΕΚ επικοινωνιακα με ψεματα και προπαγανδα

Εσυ μπορείς να ασχολείσαι με τον Θεμιστοκλή, εμένα με νοιαζει η ΑΕΚ

 

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ ψάχνουν δήθεν χέρι του Ζινι πριν το πεναλτι αλλά το φάουλ στον Μανταλο πριν το οφσάιντ γκολ του Ατρομητου είναι Παρασκευή.

Επίσης ας υποθέσουμε ότι δεν υπήρχε οφσάιντ στο γκολ τους (που υπήρχε τι να λέμε τωρα), ε ισοφάρισαν και μάλιστα ακόμα πιο κοντά στο τέλος του αγώνα, δεν έγινε το 1-2 μ εκείνο το γκολ, 1-1 έγινε έτσι κι αλλιώς αλλά ο Γκατσινοβιτς είχε κρύο αίμα και αλλη γνώμη.

Ο πόνος τους είναι που χάθηκε τέτοια ευκαιρία για νέα απωλεια σε εντός έδρας ματς.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, In A.E.K We Trust said:

Αλλά υπάρχει πεντακάθαρο φάουλ πριν στον Μάνταλο.

Μανταλος εδω - Μανταλος εκει...Μανταλος και παραπερα..

Ποσο πχια MVP ?

Μπεναλτι σας παιρνει , φασεις γκολ σας ακυρωνει, τακλιν επαγγελματικα σας κανει , αντιπαλους σας δερνει....

Παμε για βραβεια Μανταλου και στον mvp & ston χειροτερο παικτη...

 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×