Jump to content

ΟΦΗ - ΑΕΚΑΡΑ (7η αγ.): 02/10/23, 20:00, Cosmote


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

55 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Πισάρο
      0
    • Τσούμπερ
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πόνσε
      0
    • Πινέδα
    • Ζίνι
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Κάλενς
    • Μοχαμάντι
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
    • Γαλανόπουλος
    • Πισάρο
    • Τσούμπερ
      0
    • Φαν Βέερτ
    • Αραούχο
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πόνσε
      0
    • Πινέδα
    • Ζίνι
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 hours ago, To Kitrino Tsakali said:

Μόλις με πήρε ο πατέρας μου να με ενημερώσει ότι πάει στο γεντί κουλέ. Κακός οιωνός. Δηλώνει οτι δεν ασχολείται αλλά είναι ξεκάθαρα αντιΑΕΚτζης και κρυφογαυρος. Κάθε φορά που βλέπει την ΑΕΚ, περιμένει στη γωνία να μου ανεβάσει το αίμα στο κεφάλι.

Που μένει ο γέρος σου? 😂

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα ήταν η πρώτη φορά από όταν ήρθε ο Ματίας που ένιωσα ότι χάσαμε γιατι ήμασταν η χειρότερη ομάδα. Όχι ότι ήμασταν λιγότερο τυχεροί, όχι ότι ήμασταν αστοχοι, όχι ότι έφταιγε η διαιτησία. Απλά χειρότεροι σε όλο το ματς από την αρχή ως το τέλος. 

Αυτό που δεν πληρώσαμε από τύχη με τον Ατρόμητο δυστυχώς το πληρώσαμε απόψε.

Μονο ο Τσουμπερ κάτι πάλεψε να κάνει αλλά ήταν σχεδόν ολομόναχος. Ο Αλμειδα φαινεται να έχει καψούρα με την Ευρώπη αλλά δεν θα μας βγάλει και δεν θα τον βγάλει  πουθενά  να παρατήσει το Πρωτάθλημα. Πιστεύω θα το δει πρώτου είναι αργά.

Να συνέλθουμε γρήγορα όλοι, η Πέμπτη είναι πολύ κοντά.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Είναι αρκετά έξυπνος για να επικαλεστεί βαριά πόδια.

Τώρα πότε βάρυναν από την περασμένη Δευτέρα, ένας Θεός ξέρει.

Εμένα πάντως πραγματι η ομάδα μου δείχνει ότι εκτός των άλλων δεν έχει και ένταση. Αυτή τη συνεχή κίνηση που είχε πέρυσι και ξεχαρβάλωνε τις άμυνες. Στατικοί παίχτες…

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η ομάδα δεν κατάφερε να ηρεμήσει σε κανένα παιχνίδι της. Όλα στο κόκκινο κ μέχρι το 100’. Με γαύρο μέχρι τέλος στην τσίτα, Μπράιτον 110 λεπτά στα κόκκινα, με βαζελο 100 λεπτά κόκκινο, με ατρόμητο 100 λεπτά κόκκινο. Ε οκ τι περιμένεις; Με ατρόμητο έπρεπε να έχεις καθαρίσει από το ημίχρονο και να κανεις το ροτεισον σου πιο ήρεμα. Αλλά μαλακιστηκες κ εκεί. 
γενικα τρως εύκολα γκολ, κυνηγάς παιχνίδια με το μαχαίρι στο στόμα και προς το παρον φαίνεται να μείναμε από ενέργεια. 
 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ελιασον δυστυχώς μου φαίνεται ότι εξελίσσεται σε γατάκι.

Η προσφορά του στην ομάδα σε σχέση με Αμρα είναι ελάχιστη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι playstation το ποδόσφαιρο.
Παίζεις Πέμπτη Κυριακή σερί και μαζί με την κούραση έχεις να διαχειριστείς στο επιβεβλημένο ροτεισον και τις πολλές απουσίες
7 τον αριθμό σήμερα!!!!
Ο ΟΦΗ ξεκούραστος όλη την εβδομάδα ήταν focus στο πώς θα σου κόψει βαθμούς.... ενώ εσύ κατέβηκες να βγάλεις μια ακόμη αγγαρεία .
Έκανες ένα κακό μάτς επηρεασμένος από την κούραση, τις απουσίες και το
 μυαλό στο ματς της Πέμπτης!!!
Έβαλε ο αντίπαλος ένα γρήγορο γκολ σου κλείστηκε ταμπούρι και σου πήρε μια εύκολη νίκη , γιατι σε πέτυχε χωρίς συγκέντρωση!!!
Μια ήττα μετά από ένα κακό μάτς είναι, απόλυτα φυσιολογικό!
Φέτος επί της ουσίας μαθαίνεις να διαχειρίζεσαι το Πέμπτη Κυριακή, θέλει υπομονή και προσήλωση.
Μια μάχη χάθηκε από αυτές τις ασήμαντες, την Πέμπτη η ομάδα είμαι σίγουρος ότι θα είναι πραγματικά ΑΕΚ!!!!
Ας σταματήσουμε την γκρίνια και ας συσπειρωθούμε όλοι γύρω από την ομάδα να πάρουμε μια μεγάλης σημασίας νίκη πρεστίζ την Πέμπτη!

ΥΓ: Η ομάδα χωρίς Γκαρσια και καλό Πινέδα είναι άλλη ομάδα δυστυχώς... Με αγχωνει ωστόσο η παρατεταμένη κακή εικόνα του Πόνσε... ας ελπίσουμε να συνέλθει!

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nf28 said:

Δυστυχώς σήμερα ήταν η πρώτη φορά από όταν ήρθε ο Ματίας που ένιωσα ότι χάσαμε γιατι ήμασταν η χειρότερη ομάδα. Όχι ότι ήμασταν λιγότερο τυχεροί, όχι ότι ήμασταν αστοχοι, όχι ότι έφταιγε η διαιτησία. Απλά χειρότεροι σε όλο το ματς από την αρχή ως το τέλος. 

Αυτό που δεν πληρώσαμε από τύχη με τον Ατρόμητο δυστυχώς το πληρώσαμε απόψε.

Μονο ο Τσουμπερ κάτι πάλεψε να κάνει αλλά ήταν σχεδόν ολομόναχος. Ο Αλμειδα φαινεται να έχει καψούρα με την Ευρώπη αλλά δεν θα μας βγάλει και δεν θα τον βγάλει  πουθενά  να παρατήσει το Πρωτάθλημα. Πιστεύω θα το δει πρώτου είναι αργά.

Να συνέλθουμε γρήγορα όλοι, η Πέμπτη είναι πολύ κοντά.

 

Μακάρι να του βγει και να μας βγει αυτό με την Ευρώπη θα πω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Πιζάρο από κοντά τουλάχιστον μου έβγαζε πολύ σταρχιδισμο. Ανιωθος και υπερβολικα soft. Η φατσα του ηταν λες και δεν τον πολυενδιεφερε κιολας

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Εμένα πάντως πραγματι η ομάδα μου δείχνει ότι εκτός των άλλων δεν έχει και ένταση. Αυτή τη συνεχή κίνηση που είχε πέρυσι και ξεχαρβάλωνε τις άμυνες. Στατικοί παίχτες…

Επίσης η πίεση φέτος ξεκινά από πιο πισω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Ελιασον δυστυχώς μου φαίνεται ότι εξελίσσεται σε γατάκι.

Η προσφορά του στην ομάδα σε σχέση με Αμρα είναι ελάχιστη.

Πολύ κακός σήμερα, μερίδιο ευθύνης για την ανυπαρξία του Φαν Βεερτ έχει και αυτός, κακιστες τελικές πάσες ή σεντρες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Επίσης η πίεση φέτος ξεκινά από πιο πισω.

Ανάσες και έλλειψη Γκαρσια στα περισσότερα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, vamos bien said:

Ας ελπίσουμε να ισχύει το πρώτο το ακραίο ,που προσωπικά δεν το βρίσκω καθόλου ακραίο αλλά προφανές σήμερα …και είναι ένα λάθος που μπορεί να συμβεί … γιατί τότε η σφαλιάρα θα μας γίνει μάθημα και μπορεί να μας κάνει και καλό..

αν τυχόν ισχύει το 2ο πρόκειται για ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ , ξαναλέω ότι αποκλείω να περνάει τέτοια νοοτροπία στην ομάδα ο Ματίας.

Πριν τον ΟΦΗ που είναι παραδοσιακο δυσκολο ματς εκτός έδρας, επαιξες με Βόλο, Σέρρες, Περιστέρι. Απείρως ευκολότερα (στα χαρτιά) παιχνιδια. Σε όλα έφτυσες αίμα. Λίγο δυσκολο να υποτιμήσεις μετά από αυτό κ τον ΟΦΗ

Link to comment
Share on other sites

Σημερα απλα ειδαμε οτι η ομαδα θελει αναβαθμισεις σε αρκετες θεσεις, ωστε να βγει πλανο 3ων διοργανωσεων. Και θελω να μιλησω λιγο ατομικα.

Αρχικα ειδαμε αυτο που ξερουμε, οτι θελουμε 2 μπακ βασικους και οι βασικοι να γινουν παγκιτες.

Ειδαμε οτι θελουμε αλλη μια ΧΑΦαρα.

Ειδαμε οτι ισως θελουμε καλυτερο 3ο φορ, που να ταιριαζει στο πλανο. Ο Φαν Βεερτ πλεον δεν ειναι να τον εμπιστευτεις ξανα.

Και κυριως, εγω ειδα οτι στα εξτρεμ υπαρχει προβλημα. Ο Ελιασον για εμενα ειναι τρελη απογοητευση. Τρομερα μονοδιαστατος παιχτης, που μπορει να κανει κατι μονο οταν εχει χωρο, δηλαδη να παιζει ολη η ομαδα γι αυτον. Με το που κλειστει και του βαλουν λιγο σωμα, γινεται ανυπαρκτος και αυτο πρωτη φορα το βλεπω σε παιχτη. Και δε γινεται να στηριζεσαι τοσο στον Ζινι. Απλα δε γινεται.

Γενικα, σημερα το ματς ξεκλειδωνε μονο με μια ατομικη ενεργεια. Κατι το οποιο λειπει παρα πολυ στην ομαδα, και απο παιχτες οι οποιοι θα επρεπε να το ειχαν, δηλαδη τα εξτρεμ και ο 2ος επιθετικος. Οπως και τα χαφ που ειχαμε σημερα, την ατομικη ενεργεια δεν την εχουν καν στο λεξιλογιο τους.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Ανάσες και έλλειψη Γκαρσια στα περισσότερα 

Συμφωνώ.

Γκαρσία, Πινεδα, αναντικαταστατοι.

Δεν γίνεται να λείπουν και οι δύο. Η ομάδα χάνει σε έκρηξη, ένταση και δημιουργια.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, APOSPERITIS_21 said:

Δεν είναι playstation το ποδόσφαιρο.
Παίζεις Πέμπτη Κυριακή σερί και μαζί με την κούραση έχεις να διαχειριστείς στο επιβεβλημένο ροτεισον και τις πολλές απουσίες
7 τον αριθμό σήμερα!!!!
Ο ΟΦΗ ξεκούραστος όλη την εβδομάδα ήταν focus στο πώς θα σου κόψει βαθμούς.... ενώ εσύ κατέβηκες να βγάλεις μια ακόμη αγγαρεία .
Έκανες ένα κακό μάτς επηρεασμένος από την κούραση, τις απουσίες και το
 μυαλό στο ματς της Πέμπτης!!!
Έβαλε ο αντίπαλος ένα γρήγορο γκολ σου κλείστηκε ταμπούρι και σου πήρε μια εύκολη νίκη , γιατι σε πέτυχε χωρίς συγκέντρωση!!!
Μια ήττα μετά από ένα κακό μάτς είναι, απόλυτα φυσιολογικό!
Φέτος επί της ουσίας μαθαίνεις να διαχειρίζεσαι το Πέμπτη Κυριακή, θέλει υπομονή και προσήλωση.
Μια μάχη χάθηκε από αυτές τις ασήμαντες, την Πέμπτη η ομάδα είμαι σίγουρος ότι θα είναι πραγματικά ΑΕΚ!!!!
Ας σταματήσουμε την γκρίνια και ας συσπειρωθούμε όλοι γύρω από την ομάδα να πάρουμε μια μεγάλης σημασίας νίκη πρεστίζ την Πέμπτη!

ΥΓ: Η ομάδα χωρίς Γκαρσια και καλό Πινέδα είναι άλλη ομάδα δυστυχώς... Με αγχωνει ωστόσο η παρατεταμένη κακή εικόνα του Πόνσε... ας ελπίσουμε να συνέλθει!

Ρε συ συσπειρωμένοι είμαστε στην ομάδα. Κουβέντα κάνουμε και λέμε τις απόψεις μας.

Για μένα δεν είναι δικαιολογία το Κυριακή - Πέμπτη - Δευτέρα γιατί ειναι ακόμα Οκτώβρης.

Όπως και το οτι "διαλέγεις" ματς λες και τον έχεις τον Άγιαξ . Δεν είσαι σε θέση να λες στα @@ μου το πρωτάθηλα το έχω σε 2η μοίρα σε σχέση με την Ευρώπη. 

Αν δεν χτίσεις το να γαμάς εσωτερικά δεν το κάνεις αυτό. Μια σεζόν το έκανες και στην αρχή φέτος δεν έχεις διάρκεια. Αρα δεν είσαι σε θέση να το κάνεις. 

Το οτι πιστεύουμε τον προπονητή και την ομάδα το θεωρώ δεδομένο, ούτε θα ζητήσει κανείς το κεφάλι του Ματίας. 

Link to comment
Share on other sites

Και όμως η μεγαλύτερη έλλειψη στην11αδα είναι ο Αραούχο. Δεν είναι της παρούσης όμως. 

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα που έστησε ο στιχουργός πέτυχε βλεπω εγώ. Αμα σε φόρουμ που ξέρουμε και λιγο μπαλίτσα τα ισοπεδώνουμε ολα έτσι, δεν θέλω καν να ανοίξω να διαβασω γκαζετικους, FBκαδες, 365.

 

Αμα ειναι να το κλείσουμε το νήμα. 

 

Ειναι απλα τα πράγματα, χασαμε. Και ξενερώνουμε γιατί βλέπουμε τον γαυρο να ξεφεύγει. Και επανέρχομαι στην πρώτη πρόταση, θα φαει και ο γαυρος στο σύντομο μέλλον. Το πρωτάθλημα εχει ακομα κα άπλετο χρόνο μεχρι να τελείωσει. Ηρεμία. 

Η αρμάδα του ΑΡΧΙΔΑΡΑ πελαδο θα τα δωσει ολα για back to back. Και θα τα δώσει και ολα για πορεία φέτος. 

 

ΑΕΚ εισαι καυλα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ για τις επιλογες.

Καταρχην πολλοι τραυματισμοί, παράλογα πολλοι πλεον. Ειδικά στον Γκαρσια τι διαχείριση έχει γίνει δεν καταλαβαίνω 

Μετα έχουμε και λέμε 

-ο Μητογλου σε σερι ματς έδειξε ήδη από το προηγούμενο στο β οτι δεν πρέπει να παιξει άλλο. Ε, βαλε τον Μουκουντι να πάρει και ματς, τι κόλλημα είναι αυτό με το δεξιό και τον αριστερό στοπερ; 

- Γαλανόπουλος δεν υπαρχει γενικά.  Μην το κουράζουμε το θέμα. Δεν πήρες άλλο 6αρι θα τον βαζεις αναγκαστικά και σε σοβαρά ματς, γιατί δεν είναι ακριβώς 3ο εξαρι αφού τους 2 ξανθούς τους χρησιμοποιείς συχνότατα μαζί.

- Τερμα το ξέρουμε από το καλοκαίρι επισης. Ο άλλος είναι ακόμα χειρότερος, αυτος εδώ δεν βγαινει ούτε με αίτηση 

-Ελίασον θελει καλους  συμπαικτες γυρω του, κι αυτό είναι εμφανές πλέον 

-Για τους Ιρανούς μην το κουράζουμε άλλο κι αυτό 

-ο Πισαρο δεν έχει δείξει ως τώρα ούτε ότι είναι για να ξεκινάει, ούτε ότι είναι για αριστερα. Στον αξονα και αλλαγή μονο, σαν την Πετραρα.

-Φαν Βέερτ έχει που έχει ταβάνι, πας και τον πετάς μέσα μονο όταν δεν γίνεται αλλιώς.

-τον Πινεδα πόσες φορες θα τον ξεκουράσεις, μονο στα δύσκολα τον θες; 

-ο Άμραμπατ είδα σήμερα μίλαγε για τον Άγιαξ. Καλά ολα αυτα αλλά σήμερα παίζαμε με τον ΟΦΗ κι αυτος ήταν εκτός. Ελπίζω να μην έχει σχέση το ένα με το άλλο και να έγραψαν τη παρουσια του στο ματς στα παπαρια τους κι αυτος κι ο κοουτς.

-ο Πονσε για ενα ακόμα ματς ήταν άφαντος, δεν είχε καμια διαφορα από τον Φαν Βεερτ. Ακόμα δεν έχει μάθει την ομάδα, τι τρεχει τελος πάντων και με αυτόν;

 

υγ. Αν σας ανάγκαζαν να γραψετε την βασική 11αδα της ΑΕΚ ποιους θα βάζατε από αυτους που ξεκίνησαν αποψε; 4 με 5 παικτες το πολυ.
Γενικα ελειπαν Σιντιμπε, Χατζισαφι, Βιντα, Γιονσον, Άμραμπατ, Γκαρσια (+ Φερνάντες), ο Μανταλος τελευταια στιγμή ένιωσε αδιαθεσία και ο προπονητης θεώρησε σωστό να αφήσει στον παγκο και τους Πινεδα, Αραουχο, Μουκουντι, Γκατσινοβιτς,  Πονσε.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με τί αντιπάλους νομίζει ότι παίζουμε,αλλά αυτή η εντεκάδα ήταν για να παίξεις με τον Κισσαμικό,όχι με τον ΟΦΗ.

Link to comment
Share on other sites

Η ψυχραιμία κι η σωστή διάγνωση των σφαλμάτων, είναι αρετές. Ημίθεος Ματίας αλλά το ματς το έχασε ο ημίθεός μας σήμερα. Πρώτα κερδίζεις το ματς και μετά το διαχειρίζεσαι. Το έκανε αντίστροφα κι έχασε. Ξέρει να κάνει διάγνωση. Το έχει αποδείξει. Υπομονή. Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο. Έχουμε χάσει μάχες. Κομβική η σημερινή. Είμαστε σε δύσκολη θέση αλλά μέχρι το Μάϊο οφείλει ο καθένας να αποδείξει ότι αξίζει να ανήκει σε αυτήν την τεράστια ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως επειδη και με τον ατρομητο λεγαμε οτι ο αλμευδα εβγαλε τα συμπεράσματά του, από οτι φαίνεται δεν τα εβγαλε.

ουτε θα τα βγαλει απο το ματς με τον οφη. πραγματικα εξακολουθω να πιστευω οτι θεωρει οτι θα το γυρισει το β γυρο ή απλα τα λογια του μετα το μας με την αντβερπ για το οτι δεν θα εχει την ευκαιρια να ξαναπεξει προκριματικα του χρονου μαλλον ηταν προφητικα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν είναι στα κόκκινα οι παίκτες μην περιμενουμε κ τρελή εικόνα την Πέμπτη. Ας πάρουμε τουλάχιστον ένα χ

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×