Jump to content

ΟΦΗ - ΑΕΚΑΡΑ (7η αγ.): 02/10/23, 20:00, Cosmote


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

55 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Κάλενς
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Πισάρο
      0
    • Τσούμπερ
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πόνσε
      0
    • Πινέδα
    • Ζίνι
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
    • Μήτογλου
    • Κάλενς
    • Μοχαμάντι
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
    • Γαλανόπουλος
    • Πισάρο
    • Τσούμπερ
      0
    • Φαν Βέερτ
    • Αραούχο
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Πόνσε
      0
    • Πινέδα
    • Ζίνι
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Έτσι μπράβο, φέρνε Χ με Πανσερραικούς και ΟΦΗδες και στα πλει οφφ να κυνηγάς διπλά σε τούμπα, καραΐσκάκη και λεωφόρο. Τεράστιο φάουλ να πετάξεις λευκή πετσέτα σήμερα.

Στο τέλος όταν θα αναλύουμε τυχόν σενάρια ισοβαθμίας θα μας φταίει ο Χ Γκαρσία που αστόχησε σε κάποιο πέναλτι σε ματς που κερδίσαμε με 1-0 αντί για 2-0 κλπ. κλπ. κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Την πεμπτη το φοβαμαι το ματς.  

Περα απο αυτο ομως, αν ο συλογος πραγματικα μετα απο περυσι αποφασισε ότι τα ευρωπαικα παιχνιδια είναι ετεροβαρή τοτε μιλαμε για αποφαση ολοκαυτωμα.

Ο πρωτος στοχος, επειδη εισαι στην ελλαδα, ειναι το πρωταθλημα. ανεξαρτητα του τι μπορεις να κανεις στην ευρωπη. Ο λογος φαινεται τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Του κάθησε η στραβή με τραυματισμούς αλλά δεν άλλαξε την σκέψη του. Ε τι να κάνουμε δεν είναι όλοι ίδιο επίπεδο. Κ ο ΟΦΗ το έπαιξε στα κόκκινα το παιχνίδι σήμερα όχι σαν τα μπουρδελα στα Γιάννενα που άνοιξαν την τρύπα τους χθες 

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω ολα τα σχόλια, εγω προτιμώ να κερδίζουμε τους πάντες. Σίγουρα πάντως δν γουστάρω να χαρίζουμε ματς πρωταθλήματος αλλα οκ καταλαβαίνω το ροτατιον και λόγω μετρήσεων και λογω προγράμματος κλπ. Ο οφη κέρδισε πολυ δικαια και με ωραία μπάλα, ολες οι ομάδες δικαιούνται να κάνουν κακα παιχνίδια οπως εμεις σμρ, πάμε παρακάτω δν αλλάζει το σημερινό. Αυτό που θεωρώ θετικό ειναι οτι ενω μετα το διπλό στην αγγλια διάβαζα για σίγουρους 3 πόντους με αγιαξ και το λιγότερο άλλους 3 με μαρσειγ, τωρα ολοι (και πολύ ορθώς) μαζεμένοι και πολύ πιο ρεαλιστικά λεμε ειναι πολυ δύσκολο της Πέμπτης οπότε ξανα χαμηλα η μπαλα μπας και μας βγει σε καλο. Και μπορεί να μας βγει αρκεί γιατί έχουμε όντως πολύ καλη ομαδα, οπότε μν τρελενομαστε ούτε σε μεγάλες νίκες ούτε το αντίθετο. 

Link to comment
Share on other sites

Κατεβηκες με κλασσικη 11αδα Κυπέλλου, είτε γιατί υποτιμήσεις τον αντίπαλο (ακραίο)είτε γιατί δε σε πολυενδιαφερει το πρωταθλημα. Το αποτέλεσμα λογικό.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Με πρώτο τον Ματίας για τον οποιο όταν τολμήσαμε να πούμε και κάτι πεφτει καραμουζα οποτε παύει να έχει και νόημα οποιαδήποτε σοβαρή κουβέντα.

Σημερα έχεις κάθε λογο να την πεις στο ματιας. Στα προηγουμεν ματς ομως η ομαδα κατεβηκες και επαιξε. εκανε φασεις δημιουργησε.

σημερα δεν υπηρχε στο γηπεδο. Πιστευω (ή καλυτερα θέλω να πιστευω) ότι ο αλμευδα θεωρει οτι στο β γυρο θα σκασουν οι υπολοιποι και αυτος θα ειναι σε φουλ ενταση.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Όχι μονο Ευρώπη. Τα ντερμπυ ας πούμε τα παλεύει στο φουλ

Και τα υπόλοιπα τα βλεπει αφ´υψηλού. 
 

Με πρώτο τον Ματίας για τον οποιο όταν τολμήσαμε να πούμε και κάτι πεφτει καραμουζα οποτε παύει να έχει και νόημα οποιαδήποτε σοβαρή κουβέντα.

Αν η ΑΕΚ εγραψε το σημερινο ματς στα @@ της λογω Αγιαξ εκανε τεραστιο λαθος για 2 λογους

1. Μια πραγματικα μεγαλη ομαδα χτυπαει ολα τα μετωπα το ιδιο. Ετσι χτιζεις νοοτροπια νικητη

2. Μας εγγυαται κανεις οτι επειδη σημερα επαιξαν οι αναπληρωματικοι οτι θα κερδισουμε την Πεμπτη; Οχι βεβαια

Οποτε αν τιθεται θεμα επιλογης ή υποτιμησης του πρωταθληματος, ειναι φαουλ. Και το λεω εγω που αν μου δωσεις να επιλεξω αναμεσα στο πρωταθλημα η μια σπουδαια ευρωπαικη πορεια, θα επιλεξω παντα την Ευρωπη.

Αλλα εγω βλεποντας την ελλειψη ενεργειας σημερα θα ξανααναφερω το ενδεχομενο ορισμενοι να ναι στα κοκκινα. Τις μετρησεις των παικτων εμεις δεν τις ξερουμε, ο Αλμειδα ομως τις ξερει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AlexKR21 said:

Το παιδι εχει παιξει 15 λεπτα με τον γαυρο και απο κει και περα δεν εχει κανει το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ.

Και μπηκε στο γηπεδο με τον Ατρομητο και νομιζες οτι μπηκε ο Μεσι. Ελεος δηλαδη. Ας γινουμε εμεις οι ΑΕΚτζηδες λιγο πιο αυστηροι στο ποιον θα αποθεωσουμε. Δεν εχουμε δει και λιγους παικταραδες στην επιθεση.

Που μακαρι το παιδι να καταληξει στη Ρεαλ και να γινει θρυλος μας αλλα οκ μεχρι να γινει καθοριστικος λιγο ηρεμα με την αποθεωση του (προφανως δεν το λεω για σενα).

Άλεξ, ο οπαδός διαχρονικά ψάχνει να "πιαστεί" από κάπου. Κοιμάται και ονειρεύεται τα κόμικς "Ο τερματοφύλακας - γιατρός" και "Ρόϋ, ο άσσος της μπάλας".

Και ΔΕΝ τον κακολογώ. Δεν τον κακίζω. Μπορεί να το "κάνω" κι εγώ.

Αλλά, άλλο εγώ, εσύ κι ο κάθε οπαδός και άλλο η ΠΑΕ και ο προπονητής. Άλλο εμείς οι "ανεύθυνοι" και άλλο οι υπεύθυνοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω κάτι άλλο που είχα γράψει τις προάλλες και πάνω κάτω το έγραψε και ο @Νονός. Αφού έχεις τόσους παίχτες τραυματίες, κουρασμένους, ντεφορμέ κλπ μήπως ο Ματίας να δουλέψει και ένα εναλλακτικό πλάνο - σχηματισμό; 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Αν η ΑΕΚ εγραψε το σημερινο ματς στα @@ της λογω Αγιαξ εκανε τεραστιο λαθος για 2 λογους

1. Μια πραγματικα μεγαλη ομαδα χτυπαει ολα τα μετωπα το ιδιο. Ετσι χτιζεις νοοτροπια νικητη

2. Μας εγγυαται κανεις οτι επειδη σημερα επαιξαν οι αναπληρωματικοι οτι θα κερδισουμε την Πεμπτη; Οχι βεβαια

Οποτε αν τιθεται θεμα επιλογης ή υποτιμησης του πρωταθληματος, ειναι φαουλ. Και το λεω εγω που αν μου δωσεις να επιλεξω αναμεσα στο πρωταθλημα η μια σπουδαια ευρωπαικη πορεια, θα επιλεξω παντα την Ευρωπγ.

Αλλα εγω βλεποντας την ελλειψη ενεργειας σημερα θα ξανααναφερω το ενδεχομενο ορισμενοι να ναι στα κοκκινα. Τις μετρησεις των παικτων εμεις δεν τις ξερουμε, ο Αλμειδα ομως τις ξερει

Ρε συ Αλεξ μπορεί κ να είναι έτσι. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν μπορούσαν να βγάλουν ένα ημίχρονο κάποιοι παίκτες. Να ξεκινήσεις με ένα σχήμα λίγο πιο ορθολογικό και σταδιακά να δώσεις ανάσες. 

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη θα καταλάβουμε πολλά. Αν δεν δούμε εντάσεις κ τρεξίματα τότε υπάρχει σοβαρό θέμα.

 Θα βρεθεί η άκρη απ τον Ματίας αν το θέμα δεν είναι βιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Αλλά εγω βλεποντας την ελλειψη ενεργειας σημερα θα ξανααναφερω το ενδεχομενο ορισμενοι να ναι στα κοκκινα. Τις μετρησεις των παικτων εμεις δεν τις ξερουμε, ο Αλμειδα ομως τις ξερει

Είτε διάλεξε διοργάνωση, είτε έφερε από 2 Οκτωβρίου τους παίκτες στα κόκκινα, τον κάνει τον νούμερο ένα υπεύθυνο για αυτή την εξέλιξη.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Εγώ θα πω κάτι άλλο που είχα γράψει τος προάλλες και πάνω κάτω το έγραψε και ο @Νονός. Αφού έχεις τόσους παίχτες τραυματίες, κουρασμένους, ντεφορμέ κλπ μήπως ο Ματίας να δουλέψει και ένα εναλλακτικό πλάνο - σχηματισμό; 

Δυσκολο

Φαινεται ο τυπος που θα ζησει και θα πεθανει με τις ιδεες του και τα ιδανικα του.

Ειναι ομως ενας απο τους λογους που τον αγαπαμε, ετσι δεν ειναι;

Ε καθε πραγμα περα απο τα θετικα εχει και τα αρνητικα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω πολύ ότι το πούλησε φτηνά η ΑΕΚ και ο Ματίας το ματς.

α. Παίζει και ο αντίπαλος. Μια χαρά μπάλα έπεξε ο ΟΦΗ, καλύτερη από κάθε άλλη Ελληνική ομάδα που έχουμε συναντήσει φέτος.

β. Ο Ματίας Αλμείδα θα ζήσει και θα πεθάνει με τις ιδέες του. Το βαρύ rotation δεν είναι κάτι που βλέπουμε πρώτη φορά. Θυμίζω τον θρίαμβο στο Κύπελλο, επί του γαύρου. Είμαι της άποψης πως ειλικρινά τους έβαλε επείδη τους πιστεύει. Τώρα, οτί δεν απέδωσαν πρέπει να το κοιτάξουν αμφότεροι. Κυριώς με ενωχλεί η νωθρότητα και οτι δεν μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια. Ειδικά Πισάρο - Φαν Βέερτ. Να κατεβεί λίγο η μυτούλα. Έως πολύ.

γ. Πίστη και υπομονή, που λέει και ο @Brom21. Αυτή η ΑΕΚ μπορεί τα πάντα, και το ξέρετε.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν το σημερινό χάλι συνεχιστεί την Πέμπτη, ο Ματίας πρέπει να ξαναδεί το πλάνο του.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Atlas21 said:

Αυτή η ΑΕΚ μπορεί τα πάντα, και το ξέρετε.

Το προβλημα ειναι οτι σημερα εδειξε οτι δεν μπορει. παικτικα, στο γηπεδο, δεν μπρουσε να κανει.

Δεν ειναι οτι εκανε φασεις και δεν τις βγηκαν. δεν μπορουσε να ανταποκριθει. αυτό είναι το  καμπανακι, κατ'εμε.

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη έχουμε παιχνίδι απέναντι σε μια καλύτερη ομάδα. Δεν είναι έκπληξη να χάσουμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sepultura21 said:

Κατεβηκες με κλασσικη 11αδα Κυπέλλου, είτε γιατί υποτιμήσεις τον αντίπαλο (ακραίο)είτε γιατί δε σε πολυενδιαφερει το πρωταθλημα. Το αποτέλεσμα λογικό.

 

Έχω γράψει από περυσι ότι το 3-0 με τον γαυρο στο κυπελλο φοβαμαι ότι θα κάνει κακό σε βαθος χρόνου, αλλά η αποψη αυτή αντιμετωπίστηκε με μίσος.

Αυτο για την 11αδα που κατέβασε αποψε, αλλά και  ο τρόπος που αντιμετωπίστηκαν κι άλλα ματς όπως οι Σερρες.

Όχι ότι αυτοί που μπηκαν άλλαξαν και πολλά αλλά δειχνει γενικά (και όχι μονο σε αυτό το θέμα)  ότι υπαρχει κατάργηση ποδοσφαιρικής λογικής σε πολλά πραγματα. Από νοοτροπία και μεταγραφες μέχρι 11αδες, αλλαγές και αντιμετώπιση των ματς με τις μικρότερες ομαδες.

Επισης εγώ ξαναγράφω ότι το πακέτο Ματίας να το δεχτούμε με τα καλά του και τα κακά του, αλλά καπου ας αλλάζει κι αυτος ορισμένα πραγματα τελος πάντων.

 

Link to comment
Share on other sites

Το γαμησε και ψόφησε σήμερα, αλλά η ομάδα θα έχει και ήττες. Δεν ξεκινήσαμε καλά, αλλά είναι ακόμα νωρίς για λευκή πετσέτα. Ας χαλαρώσουμε λίγο και βλέπουμε....ο,τι βγει

Link to comment
Share on other sites

Just now, flavius said:

Το προβλημα ειναι οτι σημερα εδειξε οτι δεν μπορει. παικτικα, στο γηπεδο, δεν μπρουσε να κανει.

Δεν ειναι οτι εκανε φασεις και δεν τις βγηκαν. δεν μπορουσε να ανταποκριθει. αυτό είναι το  καμπανακι, κατ'εμε.

Πράγματι δεν μπορούσε να ανταποκρίθει. Όμως θεωρώ λάθος να βγάζουμε συμπέρασμα πως έτσι θα είμαστε, από μια κακή ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, flavius said:

Το προβλημα ειναι οτι σημερα εδειξε οτι δεν μπορει. παικτικα, στο γηπεδο, δεν μπρουσε να κανει.

Δεν ειναι οτι εκανε φασεις και δεν τις βγηκαν. δεν μπορουσε να ανταποκριθει. αυτό είναι το  καμπανακι, κατ'εμε.

Ναι. Αυτο το βλεπουμε πρωτη φορα εδω και 1 χρονο ομως. Με τους ιδιους παιχτες (και καλυτερους) που περσι κερδισαν 3-0 το γαυρο.

Το σημερινο καποια στιγμη θα γινοταν, και μπορει να αποφερει μονο ΘΕΤΙΚΑ για το μελλον αυτης της ομαδας.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Atlas21 said:

Επειδή διαβάζω πολύ ότι το πούλησε φτηνά η ΑΕΚ και ο Ματίας το ματς.

α. Παίζει και ο αντίπαλος. Μια χαρά μπάλα έπεξε ο ΟΦΗ, καλύτερη από κάθε άλλη Ελληνική ομάδα που έχουμε συναντήσει φέτος.

β. Ο Ματίας Αλμείδα θα ζήσει και θα πεθάνει με τις ιδέες του. Το βαρύ rotation δεν είναι κάτι που βλέπουμε πρώτη φορά. Θυμίζω τον θρίαμβο στο Κύπελλο, επί του γαύρου. Είμαι της άποψης πως ειλικρινά τους έβαλε επείδη τους πιστεύει. Τώρα, οτί δεν απέδωσαν πρέπει να το κοιτάξουν αμφότεροι. Κυριώς με ενωχλεί η νωθρότητα και οτι δεν μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια. Ειδικά Πισάρο - Φαν Βέερτ. Να κατεβεί λίγο η μυτούλα. Έως πολύ.

γ. Πίστη και υπομονή, που λέει και ο @Brom21. Αυτή η ΑΕΚ μπορεί τα πάντα, και το ξέρετε.

 

Η ΑΕΚ άφησε τον ΟΦΗ να φανεί έτσι. Είναι ομάδα καλύτερη από την βαζέλα; Αν κατεβαίναμε στο γήπεδο απόψε δεν θα καταλάβαιναν τι τους χτύπησε, όπως πέρυσι.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brom21 said:

Το σημερινο καποια στιγμη θα γινοταν

Διαφωνω σε αυτο. Κοροιδευαμε χθες το βαζελο οτι οριζει το ταβανι του με το Χ του ΠΑΟΚ.

Εμεις σημερα λεμε οτι θα ερχοταν και αυτό με τον ΟΦΗ;

όχι μαγκες. αν θες να αλλαξεις στατους που λετε πολλοι εδω τοτε θα τα καταπινεις αυτα τα παιχνιδια ακομα και με τον πισαρο.

Link to comment
Share on other sites

Με Σέρρες άλλο παιχνίδι . Έκανες κ 100 φάσεις. Σήμερα έπεφτε ο ένας πάνω στον άλλο. Εμφάνιση από άλλες χρονιές 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×