Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Ajax (Europa League, 2η αγ.): 05/10/23, 19:45


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

69 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
    • Πόνσε
      0
    • Ρότα
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
    • Ρότα
      0
    • Μάνταλος
    • Γιόνσον
      0
    • Ελίασον
    • Μοχαμάντι
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Θέλετε να ηρεμήσετε λίγο που εύχεστε εδώ μέσα να δέσουν οι μπάτσοι δικούς μας; Πώς θα γίνει να μη μπαίνει η Σάρα κι η Μάρα εδώ μέσα;

Το "δικούς μας" πως το ορίζεις;

Θα βάζουμε δηλαδή κιτρινόμαυρα κριτήρια στο αν ο άλλος πρέπει ή όχι να συλληφθεί για παραβατικές ή εγκληματικές ενέργειες;

Εγώ φίλε δεν ευχήθηκα γενικά και αόριστα να συλλάβουν οργανωμένους (...ή μη) οπαδούς της ΑΕΚ. Αυτό που εύχομαι είναι να μπορώ να πηγαίνω ο ίδιος και τα παιδιά μου στο γήπεδο χωρίς να σκέφτομαι ότι μπορεί να κινδυνέψουμε από κάποιους ανεγκέφαλους οι οποίοι πάνε μόνο και μόνο για να ψαχτούν να παίξουν ξύλο με μπάτσους ή οπαδούς άλλης ομάδας για να βγάλουν ένα σωρό ψυχολογικά απωθημένα που δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με την ΑΕΚ. Μπάλα θέλουμε να δούμε χωρίς επεισόδια, κακό είναι;

Τώρα αν αυτό σαν θέση εσένα σε βρίσκει αντίθετο και σε κάνει να πιστεύεις ότι είμαι η "Σάρα και η Μάρα" της ΑΕΚ που κακώς μπήκε εδώ μέσα, τότε ΟΚ...λυπάμαι για την αντίληψη σου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλώς να τους συλλάβουν. Να καταδικαστούν κιόλας. Κάνει η αστυνομία της δουλειά της κ μετά την ακυρώνουν στα δικαστήρια.

Όσο κ να προκαλέσουν οι Ολλανδοί εμείς γυρνάμε κ το άλλο μάγουλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς η κακως στο κέντρο ιστορίας και πολιτισμικής κληρονομιάς χαμένων/αλύτρωτων πατρίδων και ιερού ναού του αγίου αντερ ημι / οβερ τελικό ΑΓΙΑΝ ΣΟΦΙΑΝ ΟΠΑΠ ΑΕΚ ΑΡΕΝΑ πρέπει να είμαστε παναγίες. Εξώ από τον περιβάλοντα χώρο του οακα καταδικάζουμε τη βία απλά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κούπα Άγιαξ από μια φορα που είχα παει στο μουσείο τους.
 

Αμα χάσουμε ή αν προκαλέσουν στα Φιλαδελφεια θα τηνε σπάσω αποψε.

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

 

@makisg προφανώς δεν ξέρεις αλλά στο Κιτρινόμαυρο δεν τα γράφουμε αυτά για συλλήψεις κολοπαιδα κτλ  γιατί πρέπει να δείχνουμε σεβασμό στην ιστορική διαδρομή του φόρουμ και στην ιστορία κάποιων αδελφών εδώ μέσα και γενικά δεν είναι δουλειά μας να ζητάμε να συλληφθεί συνοπαδος μας .

Οκ μην το συνεχίζουμε .  

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexKR21 said:

Ειναι 100% σιγουρος πως οταν ανακοινωθηκε ο τελικος το καλοκαιρι αναφερθηκε ως "Αγια Σοφια".

Λες να υπηρξαν αντιδρασεις απο τιποτα Τουρκους; Τι να πω

 

1 hour ago, makisg said:

Πέρασε σε 2η μοίρα από τη στιγμή που μπήκε ο χορηγός στην Ελλάδα και από τη στιγμή που η διοίκηση μας δεν ζητά απο την UEFA να το αποκαλεί Agia Sofia Stadium (ή Arena)

Εγώ πάντως δεν είδα πουθενά να αναφέρεται ως Αγιά Σοφιά από την UEFA.

Δες εδώ και σημερινή δημοσίευση της UEFA για τον τελικό του Κονφερενς όπου αποκαλείται μόνο ΑΕΚ Αρενα, αρκετές φορές μέσα στο κείμενο :

https://www.uefa.com/uefaeuropaconferenceleague/news/0283-18693c1c1541-536a0e86cb69-1000--2024-uefa-europa-conference-league-final-aek-arena/

 

Κανονικά το γήπεδο πρέπει να αναφέρεται ως: "OPAP Arena" Δεν εχει λογική να πληρώνει 2 χαρτιά το χρόνο ο οπαπ και στα επίσημα έγραφα να γράφουν κάτι άλλο.

Αλλο πως το λεμε εμείς και άλλο τα επίσημα κανάλια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kami said:

 

Κανονικά το γήπεδο πρέπει να αναφέρεται ως: "OPAP Arena" Δεν εχει λογική να πληρώνει 2 χαρτιά το χρόνο ο οπαπ και στα επίσημα έγραφα να γράφουν κάτι άλλο.

Αλλο πως το λεμε εμείς και άλλο τα επίσημα κανάλια.

Νομιζω οτι η ΟΥΕΦΑ δεν δεχετσι τους στοιχηματικους χορηγους.

Γι αυτο στα ευρωπαικα κρυβουμε τον οπαπ απ τη φανελα

Ε αφου λοιπον δεν μπορουμε να το λεμε "Οπαπ Αρενα" στα ευρωπαικα να το λεμε "Αγια Σοφια" το γηπεδο

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Έχω μια κούπα Άγιαξ από μια φορα που είχα παει στο μουσείο τους.
 

Αμα χάσουμε ή αν προκαλέσουν στα Φιλαδελφεια θα τηνε σπάσω αποψε.

 

xouligans-tainia.jpg

  • Hahaha 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Νομιζω οτι η ΟΥΕΦΑ δεν δεχετσι τους στοιχηματικους χορηγους.

Γι αυτο στα ευρωπαικα κρυβουμε τον οπαπ απ τη φανελα

Ε αφου λοιπον δεν μπορουμε να το λεμε "Οπαπ Αρενα" στα ευρωπαικα να το λεμε "Αγια Σοφια" το γηπεδο

Δεν γίνεται να καθιερώσει η ΠΑΕ άλλο όνομα.. Θα είναι εις βάρος του χορηγού. Σωστά το γραφουν ΑΕΚ Stadium τότε

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AG21 said:

 

@makisg προφανώς δεν ξέρεις αλλά στο Κιτρινόμαυρο δεν τα γράφουμε αυτά για συλλήψεις κολοπαιδα κτλ  γιατί πρέπει να δείχνουμε σεβασμό στην ιστορική διαδρομή του φόρουμ και στην ιστορία κάποιων αδελφών εδώ μέσα . 

Οκ μην το συνεχίζουμε .  

ΟΚ ευχαριστώ για τη διευκρίνηση.,

Δεν τη γνώριζα τη λεπτομέρεια αυτή και φυσικά σέβομαι όσους βρίσκονται εδώ μέσα. Θα κοιτάξω να αποφύγω αντίστοιχες αναφορές στο μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, makisg said:

Το "δικούς μας" πως το ορίζεις;

Θα βάζουμε δηλαδή κιτρινόμαυρα κριτήρια στο αν ο άλλος πρέπει ή όχι να συλληφθεί για παραβατικές ή εγκληματικές ενέργειες;

Εγώ φίλε δεν ευχήθηκα γενικά και αόριστα να συλλάβουν οργανωμένους (...ή μη) οπαδούς της ΑΕΚ. Αυτό που εύχομαι είναι να μπορώ να πηγαίνω ο ίδιος και τα παιδιά μου στο γήπεδο χωρίς να σκέφτομαι ότι μπορεί να κινδυνέψουμε από κάποιους ανεγκέφαλους οι οποίοι πάνε μόνο και μόνο για να ψαχτούν να παίξουν ξύλο με μπάτσους ή οπαδούς άλλης ομάδας για να βγάλουν ένα σωρό ψυχολογικά απωθημένα που δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με την ΑΕΚ. Μπάλα θέλουμε να δούμε χωρίς επεισόδια, κακό είναι;

Τώρα αν αυτό σαν θέση εσένα σε βρίσκει αντίθετο και σε κάνει να πιστεύεις ότι είμαι η "Σάρα και η Μάρα" της ΑΕΚ που κακώς μπήκε εδώ μέσα, τότε ΟΚ...λυπάμαι για την αντίληψη σου.

Υπάρχουμε κι εμείς που δεν θέλουμε απλά να δούμε μπάλα λες και πρόκειται για κάποιο σόου ή ιβεντ. Θέλουμε να δούμε την ΑΕΚ και κυρίως να στηρίξουμε την ΑΕΚ. Σε αυτή τη βάση, δικοί μας ορίζονται όσοι έχουν τις ίδιες αντιλήψεις και θέλω. Όσοι θέλουν να δούνε μπάλα και να κερδίσει ο καλύτερος, στα δικά μου μάτια δεν είναι ακριβώς δικοί μας, αλλά ποδοσφαιρόφιλοι που έχουν μια προτίμηση στην ΑΕΚ.

Εδώ μέσα λίγο πολύ τέτοιου είδους μυαλά κουβαλάμε κι αυτό γίνεται εδώ και χρόνια 

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, nikos said:

Έχω μια κούπα Άγιαξ από μια φορα που είχα παει στο μουσείο τους.
 

Αμα χάσουμε ή αν προκαλέσουν στα Φιλαδελφεια θα τηνε σπάσω αποψε.

Κομματια καντην την πουτανα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

ΟΟΟ ΟΟΟΟ ΝΑ ΞΕΡΕΣ ΤΟ ΠΟΣΟ Σ ΑΓΑΠΩ

ΟΟΟ ΟΟΟΟ ΜΑΘΕ ΤΟ ΚΑΙ ΠΑΙΞΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!

  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ακούγονται περισσότερες.

Εντάξει, φλώρικα πράγματα, συνηθισμένα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλακίζονται οι δικοί μας.

Έχουν μπει οι Ολλανδοί μέσα, και εμείς τις παίζουμε με τους μπάτσους έτσι για να περνάει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εικόνα αλλά αφού μπήκαν τελείωσε το πανηγύρι. Τα υπόλοιπα είναι για να περνάει η ώρα . 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×