Jump to content

Recommended Posts

3 hours ago, Tsosmi said:

Με ΑΕΛ στα 00s νομίζω ,ρίχνουμε τεσσάρα κι ακούγεται το γνωστό το αλογάκι είναι σούζα και πονάει που το πήραμε παρτουζα αλλά και το πιο ευρηματικό : το αλογάκι έχει πονοκέφαλο,γιατί έφαγε μια πουτσα απ' τον δικέφαλο.

Συνθήματα από 80-90ς αυτά.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, CHⓇIS said:

Τελη 80ς αρχες 90ς

Οτον μας τη δινει η ΑΕΚ στα μυαλα

Παιρνουμε βενζινη κ παμε μπειραια

Κ αμα δουμε λεσι γαυρο ν ανοιχτει

Πεταμε μια μολοτοφ κ παμε φυλακη

ολο το πρωι αυτο σκεφτομουν και δεν θυμομουν

τελευταια φορα το ακουσα οακα πεταλο τις πρωτες χρονιες

ρυθμος κηλαηδονης

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, theo said:

ολο το πρωι αυτο σκεφτομουν και δεν θυμομουν

τελευταια φορα το ακουσα οακα πεταλο τις πρωτες χρονιες

ρυθμος κηλαηδονης

Ηταν κ ενα αλλο δν το θυμαμαι καλα το ρουλαλα. 

Ελεγε σε ενα σημειο 

Το θρυλο το γαμησαμε μες το καραϊσκακη μνημοσυνο του καναμε κ πιναμε κρασακι ρουλαλα ρουλαλα ρουλα ρουλα ρουλαλα. 

Βασικα το φωναζε ο χχ αν θυμαμε καλα κ ολοι οι αλλοι φωναζαν μονο το ρουλαλα

 

Link to comment
Share on other sites

90-93 νομίζω, στο μπάσκετ και στον τάφο και στο Μόσχος με τις ζέλες: Με μπλε ποδιά και τσάντα σχολικιά, βαζελάκια

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kami said:

90-93 νομίζω, στο μπάσκετ και στον τάφο και στο Μόσχος με τις ζέλες: Με μπλε ποδιά και τσάντα σχολικιά, βαζελάκια

Και στα σκουληκια

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ακούσει σε πούλμαν για Κοζάνη στο μπάσκετ, το τραγουδούσε ο Γιώργος απ' τη Μαλακοπή καλή του ώρα.

Στο περίπου:

Κωλογαυροι δεν ξέρετε χαρτάκια να κολλάτε και πρέζα αν σας δώσουμε πως να τηνε ρουφάτε, εμείς όμως απέναντι τα σκαμε τα μπουριά μας, τα σέα μας, τα μεα μας κι όλα τα σχετικά μας

Γαύροι στην υγειά σας, γαύροι στην υγειά σας, πουτανας γιοι κωλογαυροι γαμώ τον Πειραιά σας

  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Το είχα ακούσει σε πούλμαν για Κοζάνη στο μπάσκετ, το τραγουδούσε ο Γιώργος απ' τη Μαλακοπή καλή του ώρα.

Στο περίπου:

Κωλογαυροι δεν ξέρετε χαρτάκια να κολλάτε και πρέζα αν σας δώσουμε πως να τηνε ρουφάτε, εμείς όμως απέναντι τα σκαμε τα μπουριά μας, τα σέα μας, τα μεα μας κι όλα τα σχετικά μας

Γαύροι στην υγειά σας, γαύροι στην υγειά σας, πουτανας γιοι κωλογαυροι γαμώ τον Πειραιά σας

Το θυμαμαι αυτο

Link to comment
Share on other sites

Λάρισα θυμάμαι να λέμε τα συνθήματα τους έχοντας αλλάξει κάθε λέξη τους με "μπε"

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Αληταρα σαλιαρελη πουσταρα βγαζεις λεφτα απ τα ναρκωτικα γ αυτο εμεις πινουμε μονο χασις κ εσυ μπορεις να πα να γαμηθεις

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stavros 9-11 said:

Γαύροι στην υγειά σας, γαύροι στην υγειά σας, πουτανας γιοι κωλογαυροι γαμώ τον Πειραιά σας

Αυτο μια χαρα συνθημα κ γ τωρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Just now, CHⓇIS said:

Αυτο μια χαρα συνθημα κ γ τωρα ειναι

Αυτό το σύνθημα θέλει να τους έχεις απέναντι κι αν δεν με απατά η μνήμη μου, αυτό έχει να συμβεί από το 2009

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tsosmi said:

Με ΑΕΛ στα 00s νομίζω ,ρίχνουμε τεσσάρα κι ακούγεται το γνωστό το αλογάκι είναι σούζα και πονάει που το πήραμε παρτουζα αλλά και το πιο ευρηματικό : το αλογάκι έχει πονοκέφαλο,γιατί έφαγε μια πουτσα απ' τον δικέφαλο.

Το πρώτο  το φωνάζαμε το 93-94 στο 0-1 με τον Μητρόπουλο. Αν θυμάμαι καλά γιατι ήταν και χαλασμένα τα νερά που πίναμε τοτε🤪

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι σαν σύνθημα αλλά σαν φάση είναι Μόσχος με νιόνιο το: Δώστε στο Φάνη γαριδάκια που γεμίζαμε το γήπεδο με γαριδάκια.

Bonus ιστορία: Ειναι ο Καρανούτσος και μοιράζει γαριδάκια στην κερκίδα, έχω φέρει πρώτη του φορά σε γήπεδο συμμαθητή μου, του δίνει ένα jumbo γαριδάκι ο Μπάμπης, το κοιτάει αυτός και με μια δαγκωνία τρώει το μισό. Καταλαβαίνετε... Πρέπει να ανέβασε 42 πίεση 🤣

 

Edit: Παρά όμως τα διάφορα που είπε, του έδωσε και άλλο γαριδάκι για να πετάξει😄

Link to comment
Share on other sites

με βαζελες μοσχος 2 χρονιες σερι καπως ετσι εφαγαν πακετο την μια στο ελα και την αλλη στο φυγε. την πρωτη ξεκινησαν 100-150 να ρθουν και μετα απο ιστοριες μπηκαν μαξ 50 , οποτε κι οταν εμπαιναν επαιξε μετρημα και βκηκε το  "σαραντα οκτω προχθες στον περισσο'

επικ συνθημα τροχανα, με σφαιροβολια και ακοντιο να ριξει 1000 μετρα μαλακια να κανει το παγκοσμιο

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

να βαλετε το τροχανα στον στιβο, σφαιροβολια και ακοντιο

να ριξει 1000 μετρα μαλακια να κανει το παγκοσμιο

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ ΓΕΡΑ ,  Η ΑΕΚ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΣΚΑΤΑ. για κατι δηλώσεις του Ποδαρά.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kami said:

Οχι σαν σύνθημα αλλά σαν φάση είναι Μόσχος με νιόνιο το: Δώστε στο Φάνη γαριδάκια που γεμίζαμε το γήπεδο με γαριδάκια.

Bonus ιστορία: Ειναι ο Καρανούτσος και μοιράζει γαριδάκια στην κερκίδα, έχω φέρει πρώτη του φορά σε γήπεδο συμμαθητή μου, του δίνει ένα jumbo γαριδάκι ο Μπάμπης, το κοιτάει αυτός και με μια δαγκωνία τρώει το μισό. Καταλαβαίνετε... Πρέπει να ανέβασε 42 πίεση 🤣

 

Edit: Παρά όμως τα διάφορα που είπε, του έδωσε και άλλο γαριδάκι για να πετάξει😄

Ημουν σ αυτο. Ειχαμε κερδισει 16 ποντους αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CHⓇIS said:

Ημουν σ αυτο. Ειχαμε κερδισει 16 ποντους αν θυμαμαι καλα

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι εχει γίνει 2 χρονιές η φάση με τα γαριδάκια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kami said:

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι εχει γίνει 2 χρονιές η φάση με τα γαριδάκια

Εγω σ αυτο που ειχα παει ειχαμε κερδισει με 16 νομιζω κ τα πετουσαν στο γηπεδο κ το συνθημα ηταν φανη παρε ή φαε τα γαριδακια αλλιως θα σε μαλωσουνε τα μικρα παιδακια

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, GIANNHS said:

ΑΕΚ ΓΕΡΑ ,  Η ΑΕΚ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΣΚΑΤΑ. για κατι δηλώσεις του Ποδαρά.

Τωρα που το πες θυμήθηκα το: σκατά σκατά στην 5-6-7

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, CHⓇIS said:

Το θρυλο το γαμησαμε μες το καραϊσκακη

Πρωτάθλημα πρωτάθλημα θα πάρουμε,

Θα πίνουμε θα πίνουμε κρασάκι.

Μήπως αυτό λες @CHⓇIS?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×