Jump to content

Recommended Posts

Τα έχετε πει όλα και μπράβο σε όλους

Θα πω ένα που έχω σαν το καλυτερο δικό μου .Δεν το πέτυχα πιο πάνω διαβάζοντας διαγώνια τα σχόλια .

Το τραγουδούσαμε παλιά σε συναντήσεις μετά το Δ σε ταβερνάκια αλλά εκεί που πια έμεινε μέσα μου στη ψυχή μου για πάντα ήταν μετά το ταξίδι Βουλγαρία οταν σε όλο το ταξίδι για Λόβετς ,αγώνας Ουέφα με τη Λίτεξ εκεί το λέγαμε όλη τη νύχτα σερί στο γυρισμό.

 Σ'αγαπώ πολύ σ'αγαπώ πολύ ΑΕΚάρα μια ζωή 

 Όπου αγωνιζοσουνα ήμουν πάντα κ γω μαζί .. 

Την ΑΕΚάρα στην καρδιά την έχω από παιδί  

Όπου και αν έπαιζε ήμουν κ γω μαζί 

Μα τώρα που μεγάλωσα δεν έβαλα μυαλό και έχω μεστην καρδιά μου τον δικέφαλο 

 ΑΕΚάρα μου αγάπη μου Original κ εσύ .. όπου αγωνιζοσουνα ήμουν πάντα και γω μαζί ..  

Είναι ένα σύνθημα παλιό αργό μακρόσυρτο αλλά για μένα ισοδυναμεί με όλη τη ψυχή μου για αυτό που αισθάνομαι για την ΑΕΚ . Είναι ένα τραγούδι  που ισοδυναμεί με τη ψυχή της παρέας στα πούλμαν που πηγαίναμε από δω κ από κει και είχαμε γίνει μια γροθιά. 

 Είναι ένα τραγούδι πρωτάθλημα. Άκρως συγκινητικό για πολλές καταστάσεις και στιγμές και εικόνες και αγκαλιές και υψωμένες γροθιές και κερκίδες από τα παλιά . Ένα τραγούδι έρωτας και αγάπη για την ΑΕΚ.

 Το έχω σε κασέτα αλλά πρέπει να το ψάξω να το βρω κ δαύτο σε παλιά συρτάρια η πατάρια του πατρικού

  @Rory 21 το χεις;

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stylianopoulos said:

Τα έχετε πει όλα και μπράβο σε όλους

Θα πω ένα που σαν καλυτερο δικό μου δεν το πέτυχα πιο πάνω διαβάζοντας διαγώνια τα σχόλια  και το τραγουδούσαμε μικροί σε συναντήσεις μετά το Δ σε ταβερνάκια αλλά εκεί που πια έμεινε μέσα μου στη ψυχή μου για πάντα ήταν μετά το ταξίδι Βουλγαρία οταν σε όλο το ταξίδι για Λόβετς ,αγώνας Ουέφα με τη Λίτεξ εκεί το λέγαμε όλη τη νύχτα σερί στο γυρισμό.

 Σ'αγαπώ πολύ σ'αγαπώ πολύ ΑΕΚάρα μια ζωή 

 Όπου αγωνιζοσουνα ήμουν πάντα κ γω μαζί .. 

Την ΑΕΚάρα στην καρδιά την έχω από παιδί  

Όπου και αν έπαιζε ήμουν κ γω μαζί 

Μα τώρα που μεγάλωσα δεν έβαλα μυαλό και έχω μεστην καρδιά μου τον δικέφαλο 

 ΑΕΚάρα μου αγάπη μου Original κ εσύ .. όπου αγωνιζοσουνα ήμουν πάντα και γω μαζί ..  

Είναι ένα σύνθημα παλιό αργό μακρόσυρτο αλλά για μένα ισοδυναμεί με όλη τη ψυχή μου για αυτό που αισθάνομαι για την ΑΕΚ . Είναι ένα τραγούδι  που ισοδυναμεί με τις παρέες στα πούλμαν που πηγαίναμε από δω κ από κει και είχαμε γίνει μια γροθιά. 

 Είναι ένα τραγούδι πρωτάθλημα. Άκρως συγκινητικό για πολλές καταστάσεις και στιγμές και εικόνες και αγκαλιές και υψωμένες γροθιές και κερκίδες από τα παλιά . Ένα τραγούδι έρωτας και αγάπη για την ΑΕΚ.

 Το έχω σε κασέτα αλλά πρέπει να το ψάξω να το βρω κ δαύτο σε παλιά συρτάρια η πατάρια του πατρικού

  @Rory 21 το χεις;

όχι αλλά θα το προσπαθήσω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα σύνθημα που ελάχιστοι θα το χετε ακούσει γιατί ήταν της παρέας,μιας μεγάλης παρέας μερικών κλαμπ . Βρισκόμασταν σε ταβέρνες κλπ Ε οπότε εκεί έπαιζε βασικά και ήταν για τσίτωμα στον Τάνκερ .

Κωμικό ε ,το έβγαλαν τα παιδιά απο Χαλκίδα(τρανό κλαμπ  Τρελά Νερά ,πάντα κοντά στην ΑΕΚ) την έλεγαν τότε στον Τάνκερ "όσο και να προσπαθείς τέτοιο σύνθημα δεν έχεις σκεφτεί δε θα βγάλεις ποτέ " και αρρώσταινε αυτός 😁

Μιλάμε για καμιά 25-30ετία πριν ε.

 Λοιπόν σε Ρυθμό της διαφήμισης

λα λα λα πάντα Κόκα Κολα

Από μικρά παιδιά έχουμε στην καρδιά την ΑΕΚ την ορίτζιναλ και την Αγιά Σοφιά.

Σε καταιγίδες σε βροχές σε χιόνια κ σε κρύα πάντα θα είμαστε μπροστά γιατί είναι θρησκεία

Για πάρτι τής γαμαμε κ βαζελους και γαβρους κ από το ξύλο το πολύ τους κάνουμε όλους μαύρους

Οι γαύροι είναι μουνοπανα που έχουν όλοι μάνες που από μικρές γαμιοτανε κ γινανε πουτανες

Οι βαζελοι είναι γρήγοροι τους λένε κ λαγούς για αυτό φέρνουν μετάλλια στους Ολυμπιακούς

Το μόνο πράγμα στη ζωή που όλους μας πορωνει είναι τα πρωταθλήματα η ΑΕΚ να σηκώνει

Για αυτό πάμε στην ΑΕΚ που μας τα δίνει όλα και αντε γαμηθειτε κι εσείς κ η κοκα κόλα

Λαλαλα λαλα λαλαλα μόνο ΑΕΚάρα 

😁

Παίζουν και κάνα δυο στιχάκια παραπάνω στο τραγούδι  που καθώς πέρασαν οι δεκαετίες ίσως μόνο τα παιδιά από Χαλκίδα θα τους θυμούνται. 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stylianopoulos said:

Ένα σύνθημα που ελάχιστοι θα το χετε ακούσει γιατί ήταν της παρέας,μιας μεγάλης παρέας μερικών κλαμπ . Βρισκόμασταν σε ταβέρνες κλπ Ε οπότε εκεί έπαιζε βασικά και ήταν για τσίτωμα στον Τάνκερ .

Το έβγαλαν τα παιδιά απο Χαλκίδα(τρανό κλαμπ  Τρελά Νερά ,πάντα κοντά στην ΑΕΚ) την έλεγαν τότε στον Τάνκερ "όσο και να προσπαθείς τέτοιο σύνθημα δεν έχεις σκεφτεί δε θα βγάλεις ποτέ " και αρρώσταινε αυτός 😁

Μιλάμε για καμιά 25-30ετία πριν ε.

 Λοιπόν σε Ρυθμό της διαφήμισης

λα λα λα πάντα Κόκα Κολα

Από μικρά παιδιά έχουμε στην καρδιά την ΑΕΚ την ορίτζιναλ και την Αγιά Σοφιά.

Οι γαύροι είναι μουνοπανα που έχουν όλοι μάνες που από μικρές γαμιοτανε κ γινανε πουτανες

Οι βαζελοι είναι γρήγοροι τους λένε κ λαγούς για αυτό φέρνουν μετάλλια στους Ολυμπιακούς

Για αυτό πάμε στην ΑΕΚ που μας τα δίνει όλα και αντε γαμηθειτε κι εσείς κ η κοκα κόλα

Λαλαλα λαλα λαλαλα μόνο ΑΕΚάρα 

😁

Παίζουν και κάνα δυο στιχάκια παραπάνω στο τραγούδι  που καθώς πέρασαν οι δεκαετίες ίσως μόνο τα παιδιά από Χαλκίδα θα τους θυμούνται. 

Ομως...(δεν πάει σε εσένα!)

Τρελλογιατροι, πουτανας γιοι, μες στο Δαφνί είν' ωραία, να σας γαμω καμιά φορά με το κασκόλ παρεεεεαααα!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stylianopoulos said:

Τα έχετε πει όλα και μπράβο σε όλους

Θα πω ένα που έχω σαν το καλυτερο δικό μου .Δεν το πέτυχα πιο πάνω διαβάζοντας διαγώνια τα σχόλια .

Το τραγουδούσαμε παλιά σε συναντήσεις μετά το Δ σε ταβερνάκια αλλά εκεί που πια έμεινε μέσα μου στη ψυχή μου για πάντα ήταν μετά το ταξίδι Βουλγαρία οταν σε όλο το ταξίδι για Λόβετς ,αγώνας Ουέφα με τη Λίτεξ εκεί το λέγαμε όλη τη νύχτα σερί στο γυρισμό.

 Σ'αγαπώ πολύ σ'αγαπώ πολύ ΑΕΚάρα μια ζωή 

 Όπου αγωνιζοσουνα ήμουν πάντα κ γω μαζί .. 

Την ΑΕΚάρα στην καρδιά την έχω από παιδί  

Όπου και αν έπαιζε ήμουν κ γω μαζί 

Μα τώρα που μεγάλωσα δεν έβαλα μυαλό και έχω μεστην καρδιά μου τον δικέφαλο 

 ΑΕΚάρα μου αγάπη μου Original κ εσύ .. όπου αγωνιζοσουνα ήμουν πάντα και γω μαζί ..  

Είναι ένα σύνθημα παλιό αργό μακρόσυρτο αλλά για μένα ισοδυναμεί με όλη τη ψυχή μου για αυτό που αισθάνομαι για την ΑΕΚ . Είναι ένα τραγούδι  που ισοδυναμεί με τη ψυχή της παρέας στα πούλμαν που πηγαίναμε από δω κ από κει και είχαμε γίνει μια γροθιά. 

 Είναι ένα τραγούδι πρωτάθλημα. Άκρως συγκινητικό για πολλές καταστάσεις και στιγμές και εικόνες και αγκαλιές και υψωμένες γροθιές και κερκίδες από τα παλιά . Ένα τραγούδι έρωτας και αγάπη για την ΑΕΚ.

 Το έχω σε κασέτα αλλά πρέπει να το ψάξω να το βρω κ δαύτο σε παλιά συρτάρια η πατάρια του πατρικού

  @Rory 21 το χεις;

 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stylianopoulos said:

Σάκαρμαν βέβαια  μαγική νύχτα εκείνη ,όταν ακόμα κάναμε τέτοια σαν R21

Κάνα μισάωρο μετά τον Σάκαρμαν σκάει και η αφεντιά μου

Και εδώ 

https://www.facebook.com/share/v/EGKpWxFLjj9dtTzg/

 

 

Γειτονακι. Τα πράσινα παγκάκια στην πλατεία του Αγίου Ανδρέα  Λαμπρινής εκτός από ΑΕΚ γράφουν ακόμα το όνομα του. Πολλά μικρά παιδιά που παίζουν εκεί ρωτάνε κιόλας ποιός ήταν αυτός ο περιβόητος Σακαρμαν.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stylianopoulos said:

Τα έχετε πει όλα και μπράβο σε όλους

Θα πω ένα που έχω σαν το καλυτερο δικό μου .Δεν το πέτυχα πιο πάνω διαβάζοντας διαγώνια τα σχόλια .

Το τραγουδούσαμε παλιά σε συναντήσεις μετά το Δ σε ταβερνάκια αλλά εκεί που πια έμεινε μέσα μου στη ψυχή μου για πάντα ήταν μετά το ταξίδι Βουλγαρία οταν σε όλο το ταξίδι για Λόβετς ,αγώνας Ουέφα με τη Λίτεξ εκεί το λέγαμε όλη τη νύχτα σερί στο γυρισμό.

 Σ'αγαπώ πολύ σ'αγαπώ πολύ ΑΕΚάρα μια ζωή 

 Όπου αγωνιζοσουνα ήμουν πάντα κ γω μαζί .. 

Την ΑΕΚάρα στην καρδιά την έχω από παιδί  

Όπου και αν έπαιζε ήμουν κ γω μαζί 

Μα τώρα που μεγάλωσα δεν έβαλα μυαλό και έχω μεστην καρδιά μου τον δικέφαλο 

 ΑΕΚάρα μου αγάπη μου Original κ εσύ .. όπου αγωνιζοσουνα ήμουν πάντα και γω μαζί ..  

Είναι ένα σύνθημα παλιό αργό μακρόσυρτο αλλά για μένα ισοδυναμεί με όλη τη ψυχή μου για αυτό που αισθάνομαι για την ΑΕΚ . Είναι ένα τραγούδι  που ισοδυναμεί με τη ψυχή της παρέας στα πούλμαν που πηγαίναμε από δω κ από κει και είχαμε γίνει μια γροθιά. 

 Είναι ένα τραγούδι πρωτάθλημα. Άκρως συγκινητικό για πολλές καταστάσεις και στιγμές και εικόνες και αγκαλιές και υψωμένες γροθιές και κερκίδες από τα παλιά . Ένα τραγούδι έρωτας και αγάπη για την ΑΕΚ.

 Το έχω σε κασέτα αλλά πρέπει να το ψάξω να το βρω κ δαύτο σε παλιά συρτάρια η πατάρια του πατρικού

  @Rory 21 το χεις;

Έχεις ignore  τον Κρις ε; Μαλακία, καρφωθηκες

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Βάζω ένα που θυμήθηκα, νομίζω το πιο sci-fi σύνθημα που έχω ακούσει, νομίζω το πρωτοάκουσα το '99 στο Μονακό, αλλά μπορεί να είναι και παλαιότερο:

Απ' το παρκάκι μπήκε λεωφορείο και την σελήνη είχε προορισμό

Δεν ήταν ψέμα δεν ήτανε αστείο μα όνειρο απατηλό 

Χιλιάδες ώρες ήταν το ταξίδι και η απόσταση έτη φωτός

Original κλαμπάκι στη Σελήνη είν' ο επόμενος σταθμός 

Κι όταν οι γαύροι μάθανε τα νέα πως έχουμε και κλαμπ στον ουρανό 

Απ' τον Σωκράτη ζητήσανε βοήθεια μα αυτός στα αρχιδια του τα δυο

Άκου λοιπόν δικεφαλε αετε μου ένα μονάχα έχω να σου πω 

Όπου κι αν παίζεις θα σ' ακολουθάω ακόμα και στον ουρανό 

 

  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Yossarian said:

Βάζω ένα που θυμήθηκα, νομίζω το πιο sci-fi σύνθημα που έχω ακούσει, νομίζω το πρωτοάκουσα το '99 στο Μονακό, αλλά μπορεί να είναι και παλαιότερο:

Απ' το παρκάκι μπήκε λεωφορείο και την σελήνη είχε προορισμό

Δεν ήταν ψέμα δεν ήτανε αστείο μα όνειρο απατηλό 

Χιλιάδες ώρες ήταν το ταξίδι και η απόσταση έτη φωτός

Original κλαμπάκι στη Σελήνη είν' ο επόμενος σταθμός 

Κι όταν οι γαύροι μάθανε τα νέα πως έχουμε και κλαμπ στον ουρανό 

Απ' τον Σωκράτη ζητήσανε βοήθεια μα αυτός στα αρχιδια του τα δυο

Άκου λοιπόν δικεφαλε αετε μου ένα μονάχα έχω να σου πω 

Όπου κι αν παίζεις θα σ' ακολουθάω ακόμα και στον ουρανό 

 

Αυτό ακούγεται ακόμα και στην Τρίπολη το είπαμε αλλά και Φιλαδέλφεια στο τελευταίο ματς που παίξαμε 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, BillR21 said:

Έχεις ignore  τον Κρις ε; Μαλακία, καρφωθηκες

Του το κρατάει ακόμα μανιάτικο εκείνο το απόγευμα στη Θεσσαλονικη εν μέσω κοβιντ 

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Αυτό ακούγεται ακόμα και στην Τρίπολη το είπαμε αλλά και Φιλαδέλφεια στο τελευταίο ματς που παίξαμε 

Δεν ήμουν δυστυχώς Τρίπολη, χαίρομαι που ακούγεται. Ειναι η ίδια βερσιόν ή έχει αλλαγή στον Σωκράτη με στιχουργό και κορονοϊο; Νομίζω ότι σε κάποιο ματς (μπάσκετ;) το είχα ακούσει πέρυσι ελαφρώς αλλαγμένο σ' αυτή τη στροφή.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το ίδιο εξακολουθεί να ακούγεται και σήμερα. Βασικά είχα χρόνια να το ακούσω, αλλά τις 3 τελευταίες σεζόν ακούγεται, όχι σε κάθε ματς, αλλά ακούγεται 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

'Doste to xapi ston pousth ton araph'

1989 me Levadeiako sthn NF se egxromo podosfairisth ths Livadias pou eixe pesei sto xorto travmatisnenos.

Omofovia kai ratsismos 2 se 1 paketaki.😁

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Κι ολο κλαινε τα βαζελακια στου ΟΑ στου ΟΑΚΑ τα σκαλακια

Κι η μαμα τους η κυρια βαζελίνα, πουλάει λουκανικα στου ΟΑΚΑ την καντίνα

Κι ο μπαμπάς τους ο κυρ Γιωργης τα μαλώνει και ψηλά στα κάγκελα θα σκαρφαλώνει

Κι ολο κλαινε τα βαζελακια στου ΟΑ στου ΟΑΚΑ τα σκαλακια

 

(κατα το τραγουδι Τα καβιυρακια)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να ζητήσω προκαταβολικά την κατανόηση όλων για τη διάρκεια ή/και την ποιότητα ήχου ορισμένων μουσικό/συνθημάτων που ανεβάζω (ορισμένα είναι και από παλιά ηχητικά κινητών ή βιντεοκασέτας). Δεν είμαι επαγγελματίας και ακούγοντάς τα κι εγώ μετά από καιρό, καταλαβαίνω πως θα μπορούσαν να γίνουν και καλύτερα.

Η λογική όταν τα έκανα κάπου το 2013-14, είχε τον χαρακτήρα ερασιτεχνικής μουσικής, προσωπικής "μικρό-κιβωτού" των βασικών ΑΕΚοαναμνήσεων της περιόδου 80's-90's* αποκλειστικά (και ανεξαρτήτως ιδεολογικών συνδέσεων), "έι-το-νάιν-τις soundtrack" όπως λέω το δικό μου μικρό αρχείο. Επίσης βασική υπήρξε και η μουσικό-ιστορικού ενδιαφέροντος περιέργεια να ψάξω να βρω το αυθεντικό μουσικό θέμα στο οποίο βασίστηκε κάποιο σύνθημα (πχ θυμάμαι ν' αναρωτιέμαι από μικρός τι μου θυμίζει αυτό ή να λέω που το βρήκανε οι πστδς πάλι αυτό και το κάνανε σύνθημα;).

Τέλος, η διαμόρφωσή τους έχει-εσκεμμένα-γίνει στα περισσότερα, με τη μορφή "αρχής/μέσης/τέλους" (αντί μιας λιγότερο κουραστικής-και για μένα-κοφτής βερσιόν των 45-70 δευτερολέπτων). Προς ανάδειξη α) του αυθεντικού μουσικού θέματος και β) της αντίληψης και του ταλέντου του όποιου δικού μας λυρικού ποιητού που το έβγαλε. Άλλα είναι του ΧΧ, άλλα όχι, ενώ κάποια άλλα είναι βασισμένα σε μελωδίες της εποχής εκείνης που τραγουδήθηκαν από μας-αλλά και από άλλες ομάδες-αλλά με δικούς μας στίχους. Το χρώμα μας όμως είναι κει.

Σε κάθε περίπτωση όλοι εδώ μέσα τα ξέρουν, αλλά πάντα υπάρχουν και νεότεροι (+guests) που μπορεί να μην γνωρίζουν τους παλιότερους μουσικούς συσχετισμούς.

* έως και του 2003 των γκρεμισμάτων

 

ΑΕΚΑΡΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ...

  

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Γενάρης 1999 με Μπλαχιν προπονητή σε ένα ματς νομίζω Πανιώνιο στη ΝΦ είχαν παρουσιαστεί τις προηγούμενες μέρες οι μεταγραφές με Καψή, Τσεκολι, Μεντες και Ρε απ την Αρσεναλ και ακούγεται απ την σκεπαστή σε ρυθμό "γαυροι είστε νούμερα..." το εξής :

Ο Ρε, ο Ρε, ο Ρε

Ο ξάδερφος του Σεμπουε

Φέρτε μας τον Γουεα

Ουα ουα ουα

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Navas said:

Γενάρης 1999 με Μπλαχιν προπονητή σε ένα ματς νομίζω Πανιώνιο στη ΝΦ είχαν παρουσιαστεί τις προηγούμενες μέρες οι μεταγραφές με Καψή, Τσεκολι, Μεντες και Ρε απ την Αρσεναλ και ακούγεται απ την σκεπαστή σε ρυθμό "γαυροι είστε νούμερα..." το εξής :

Ο Ρε, ο Ρε, ο Ρε

Ο ξάδερφος του Σεμπουε

Φέρτε μας τον Γουεα

Ουα ουα ουα

Επικο πρωτοσέλιδο του Δικεφάλου μετα τις μεταγραφες Μεντες - Ρε απο Αρσεναλ.....

"ΜΠΑ-ΝΤΕ-ΡΕ (Μπατίστα - Ντέμης - Ρε) όπως ΓΚΡΕ-ΝΟ-ΛΙ"

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Επικο πρωτοσέλιδο του Δικεφάλου μετα τις μεταγραφες Μεντες - Ρε απο Αρσεναλ.....

"ΜΠΑ-ΝΤΕ-ΡΕ (Μπατίστα - Ντέμης - Ρε) όπως ΓΚΡΕ-ΝΟ-ΛΙ"

Κάποιος άλλος (όχι εγώ ) θα έλεγε ,μετά από κακή εμφάνιση,το πρωτοσέλιδο θα ήταν :Που (Μ)ΠΑ(Ν)ΤΕΡΕ ?

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

σ ενα ματς λεγαμε κανε το οακα καμπαρε γεια σου Ρε

και νομιζω πηγε και πηρε κοκκινη ο μαλακας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα που λέγαμε επί Ντέμη , κάπως πήγαινε "Ντέμη κοφ'τη την πλάκα , Ιεράπετρα θα γίνει το ΟΑΚΑ." Θυμάται κανείς Ρυθμό και υπόλοιπα λυρικς?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μην μου κάνεις καμιά πλάκα

Ιεράπετρα θα κάνω το ΟΑΚΑ

(Το φωνάζαμε όταν έπαιζαν σκατα κ στραβωνε το αποτέλεσμα).

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BillR21 said:

Μην μου κάνεις καμιά πλάκα

Ιεράπετρα θα κάνω το ΟΑΚΑ

(Το φωνάζαμε όταν έπαιζαν σκατα κ στραβωνε το αποτέλεσμα).

όταν?

 

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×