Jump to content

Marseille - ΑΕΚΑΡΑ (Europa League, 3η αγ.): 26/10/23, 19:45, Cosmote Sport 4


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

55 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Γιόνσον
    • Πινέδα
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
    • Μοχαμάντι
      0
    • Πόνσε
      0
    • Αθανασιάδης
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Μοχαμάντι
    • Πόνσε
      0
    • Αθανασιάδης
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Ελίασον
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Θες δυνατούς και γρήγορους.  Ο ρυθμός της Μαρσειγ δεν είναι παίξε γέλασε και ας ξεκίνησε άσχημα. 

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο ξενερωμα οι απουσίες. Τρεις μήνες αποδεκατισμένη ομάδα δεν είναι φυσιολογικό, ούτε θυμάμαι να έχει συμβεί αυτό στην ΑΕΚ άλλη φορά, ούτε βλέπω άλλες ομάδες να έχουν ξεκληριστεί για τρεις μήνες. Και δεν υπάρχει κάποιο σενάριο ότι όλο αυτό θα σταματήσει, μετά από κάθε προπόνηση σχεδόν τραυματίζονται. Καλά για αγώνες είναι θέμα χρόνου να έχουμε νεκρούς 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Μεγάλο ξενερωμα οι απουσίες. Τρεις μήνες αποδεκατισμένη ομάδα δεν είναι φυσιολογικό, ούτε θυμάμαι να έχει συμβεί αυτό στην ΑΕΚ άλλη φορά, ούτε βλέπω άλλες ομάδες να έχουν ξεκληριστεί για τρεις μήνες. Και δεν υπάρχει κάποιο σενάριο ότι όλο αυτό θα σταματήσει, μετά από κάθε προπόνηση σχεδόν τραυματίζονται. Καλά για αγώνες είναι θέμα χρόνου να έχουμε νεκρούς 

Νομίζω πως ήταν ένα συχνό φαινόμενο στις ομάδες του Κλοπ στα πρώτα χρόνια. Πολλά τα ματς φέτος, πολύ ψηλή ένταση πέρσι , πολλοί διεθνείς. Αυτό που κυρίως μας έχει γαμήσει είναι ο Γκαρσία πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις συνέχεια εκτός κομβικούς παίνευες δεν είναι και πολύ σοβαρο

 κάπως πρέπει να το βρουνε. Και κάποιοι είναι συνεχείς οι ίδιοι στα πίτς 

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα παιχνίδι που θα μπορούσε ο Γκαρσία να δημιουργίσει σοβαρά προβλήματα με την ταχύτητα κ την δύναμή του.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOSS said:

Νομίζω πως ήταν ένα συχνό φαινόμενο στις ομάδες του Κλοπ στα πρώτα χρόνια. Πολλά τα ματς φέτος, πολύ ψηλή ένταση πέρσι , πολλοί διεθνείς. Αυτό που κυρίως μας έχει γαμήσει είναι ο Γκαρσία πάντως. 

Τον Γκαρσία τον έχω βγάλει από το μυαλό μου, πιστεύω κάποια στιγμή θα επανέλθει, θα παίξει ενάμιση ματς και θα σακατευτει για κάναν χρόνο πάλι. Σοβαρα, είναι θέμα να κάνεις σχεδιασμό λέγοντας ότι έχεις έναν επιθετικό σαν τον Γκαρσία αλλά στην πραγματικότητα να μην τον έχεις ποτέ διαθέσιμο.

Πολλά τα ματς, οκ... αλλά και πάλι δεν παίζει μόνο η ΑΕΚ ποδόσφαιρο σε αυτόν τον πλανήτη. Είναι φυσιολογικό να έχει μείνει χωρίς παίχτες η ομάδα;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, felman said:

Se psaxname sto Viber Group epses to vrady😂

Δεν έχω Viber πλέον γιατί μου κολλούσε υπερβολικά κι έσπαγε μπάλες. WhatsApp,km inbox, τηλ.

 

Τι μπορώ να κάνω για εσάς ?

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stavros 9-11 said:

Τον Γκαρσία τον έχω βγάλει από το μυαλό μου, πιστεύω κάποια στιγμή θα επανέλθει, θα παίξει ενάμιση ματς και θα σακατευτει για κάναν χρόνο πάλι. Σοβαρα, είναι θέμα να κάνεις σχεδιασμό λέγοντας ότι έχεις έναν επιθετικό σαν τον Γκαρσία αλλά στην πραγματικότητα να μην τον έχεις ποτέ διαθέσιμο.

Πολλά τα ματς, οκ... αλλά και πάλι δεν παίζει μόνο η ΑΕΚ ποδόσφαιρο σε αυτόν τον πλανήτη. Είναι φυσιολογικό να έχει μείνει χωρίς παίχτες η ομάδα;

Όχι δεν είναι φυσιολογικό  . Όπως είπα η Λίβερπουλ είναι η μόνη ομάδα που είχε κάτι τέτοιες σεζόν όσο θυμάμαι .  Αυτή την αίσθηση έχω κι εγώ για Γκαρσια χωρίς πάντως να μπορώ να το στηρίξω ή δικαιολογήσω κάπως 

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει τοπ προπόνηση ο Ματίας σε υψηλές εντάσεις καθημερινά, με τόσους 30+ στο ρόστερ κ τόσα ματς έντασης εδώ κ 1.5 χρόνο κάποια πράγματα βγάζουν λογική. Βέβαια συζητάμε πάντα θεωρητικά.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bladerunner21 said:

Αν κάνει τοπ προπόνηση ο Ματίας σε υψηλές εντάσεις καθημερινά, με τόσους 30+ στο ρόστερ κ τόσα ματς έντασης εδώ κ 1.5 χρόνο κάποια πράγματα βγάζουν λογική. Βέβαια συζητάμε πάντα θεωρητικά.

Και με βάση τα στατιστικά που βλέπαμε πέρυσι στο κομμάτι της πίεσης. Εξωπραγματικά κάποια για ελληνική ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Tsosmi said:

Δεν έχω Viber πλέον γιατί μου κολλούσε υπερβολικά κι έσπαγε μπάλες. WhatsApp,km inbox, τηλ.

 

Τι μπορώ να κάνω για εσάς ?

Se eixame xasei meta thn aithsh adeias gia Tripolh kai anyshxhsame

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, felman said:

Se eixame xasei meta thn aithsh adeias gia Tripolh kai anyshxhsame

Τρώω ένα γερό πηξιμο κι όχι μόνο τον τελευταίο καιρό. Να με συχωρνατε αγαπητοί. 

Link to comment
Share on other sites

Το ματς δε γινεται να μην εχει Πονσε όσο κακος και αν ειναι μεχρι τωρα. Εχεις κρισιμο ματς και τη Δευτερα.

Στανκοβιτς
Σιντιμπε-Βιντα-Μουκουντι-Μοχαμαντι
Σιμανσκι-Γιονσον
Αμραμπατ-Τσουμπερ-Πινεδα
Πονσε

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Brom21 said:

Το ματς δε γινεται να μην εχει Πονσε όσο κακος και αν ειναι μεχρι τωρα. Εχεις κρισιμο ματς και τη Δευτερα.

Στανκοβιτς
Σιντιμπε-Βιντα-Μουκουντι-Μοχαμαντι
Σιμανσκι-Γιονσον
Αμραμπατ-Τσουμπερ-Πινεδα
Πονσε

Ενδεκάδα αξιοπρεπεστατη  βγαινει μεν, αλλά για μπροστά μενουν για αλλαγές Ελίασον, Μάνταλος κι ο κανένας, κι έρχεται και ζμποακ στα καπάκια.

Για τις απουσιες εγώ θέλω να προσθέσω ότι με ανησυχεί ότι ο Ματίας δεν έχει  πείρα από αυτά που ζει ως προπονητης ευρωπαϊκής ομαδας (και μαλιστα Ελ), ούτε περυσι είχε βέβαια και τα εκανε ολα σούπερ,  πιθανως φετος το να προπονεί με την περσινή ένταση να ήταν λαθος που δεν υπολόγισε σωστα. Η συνεχεια θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

Makari na pane ola kala kai sto opadiko komati. Thelei megalh prosoxh sthn Masalia.

Epeidh eimaste adelfia me tous CU84 den shmainei oti ta ypoloipa club psofane gia Original kai A.E.K

Einai 7-8 club kai den exoune kai tis kalyteres sxeseis metaksy tous.

Thelei megalh prosoxh den pame ekdromh sthn Tripolh.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η αποστολή βγήκε και είναι λειψή αλλά προσωπικά δεν έχω κανένα άγχος για την Πέμπτη. Εδώ που φτάσαμε αν μπορέσουμε να πάρουμε κάτι από το ματς θα είναι τεράστιο επίτευγμα με όλες αυτές τις απουσίες αλλά ότι και να γίνει στο τέλος της Πέμπτης βράδυ θα ήμαστε ακόμα σε τροχιά πρόκρισης. Τα ματς με Μαρσέιγ και Μπράιτον εντός θα κρίνουν τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, felman said:

Makari na pane ola kala kai sto opadiko komati. Thelei megalh prosoxh sthn Masalia.

Epeidh eimaste adelfia me tous CU84 den shmainei oti ta ypoloipa club psofane gia Original kai A.E.K

Einai 7-8 club kai den exoune kai tis kalyteres sxeseis metaksy tous.

Thelei megalh prosoxh den pame ekdromh sthn Tripolh.

Δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει πρόβλημα. Οκ δεν είναι όλοι CU84 αλλά του πούστη γνωρίζουν ότι συμπαθούμε Μαρσειγ τόσες εκδρομές έχουν πάει δικοί μας. Οι Γάλλοαλγερινοί είναι λίγο θέμα πιστεύω θα έχουν μιλήσει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, felman said:

Makari na pane ola kala kai sto opadiko komati. Thelei megalh prosoxh sthn Masalia.

Epeidh eimaste adelfia me tous CU84 den shmainei oti ta ypoloipa club psofane gia Original kai A.E.K

Einai 7-8 club kai den exoune kai tis kalyteres sxeseis metaksy tous.

Thelei megalh prosoxh den pame ekdromh sthn Tripolh.

Ακριβώς. Εξ ου και έχει χαρακτηρισθεί ως υψηλού κινδύνου. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, JOSS said:

. Όπως είπα η Λίβερπουλ είναι η μόνη ομάδα που είχε κάτι τέτοιες σεζόν όσο θυμάμαι .

Καλά δεν ισχύει αυτό... η Λιβερπουλ έβγαζε σεζόν 80 αγώνων κυριολεκτικά με 13 παίχτες ροτέισον... οι δε "πυλώνες" (Βαν Ντάικ, Σαλάχ, Μανέ, Φιρμίνιο, Ρόμπερτσον, Τρεντ) δεν έπαιρναν ανάσες ποτέ και για κανέναν λόγο και τραυματίζονταν από σπάνια ως ποτέ... θυμάμαι ο Βαν Ντάικ πριν πάθει το χιαστό πέρσυ πρέπει να είχε κατι του στυλ "80 συνεχόμενα 90λεπτα"....

 

Στα δικά μας, το τεράστιο θέμα είναι η ευπάθεια που παρουσιάζουν σε μυικούς τραυματισμούς οι ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟΙ Γκαρσία και Γκατσίνοβιτς και δευτερευόντως οι ΣΙντιμπε, Τσούμπερ, Βιντα... το θέμα Γκαρσία είναι κεφαλαιώδες γιατί πραγματικά αλλη ΑΕΚ βλέπουμε με Γκαρσία και άλλη χωρίς... ειδικά στα μεγάλα ματς που ο αντίπαλος δεν παίζει σύστημα πουλμαν ο Γκαρσία είναι difference maker...

στο θέμα Γκατσίνοβιτς φταίει 100% η διοίκηση/Αλμέυδα γιατί η ευπάθειά του ήταν γνωστή και δεν φρόντισαν να βρουν ένα παίχτη που να μοιράζεται το χρόνο μαζί του και να τον αντικαθιστά επάξια όταν απουσιάζει... δεν ξέρω αν ο Πιζάρο προοριζόταν για τέτοιος, αλλά ούτε κατά διανοια μέχρι τώρα δε δείχνει οτί μπορεί να ανεβοκατεβαίνει την πτέρυγα σε ματς υψηλών απαιτήσεων...

Οι προπονήσεις είναι όπως πρέπει να είναι για να βλέπουμε ποδόσφαιρο Αλμέυδα και όχι ποδόσφαιρο Οφρυδόπουλου... Όπως έχει πολλάκις γραφτεί, γιατί δηλαδή ο Πινέδα (ή ο Ελίασον, ο Συμάνσκυ, ο Ρότα, ο Άμραμπατ κ.α.) δε βγάζουν ποτέ μυικά...?  Οποιος δε διαθέτει το σκαρί για να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του ποδοσφαίρου Αλμέυδα, απλά δυστυχώς δεν κάνει για την ΑΕΚ...

Κι η Λίβερπουλ, που έγραψε ο φίλος παραπάνω, είχε κάποτε τον Στάριτζ που όλο μυικά έβγαζε... τους άδειασε τη γωνιά κι η ζωή συνεχίστηκε...

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Το τελευταίο διάστημα τις έπαιζαν πάντως μεταξύ τους.

Οι south winners είναι οι πιο δυνατοί ωστόσο είχαν βγάλει και πανό για τον Μιχάλη καλές σχέσεις έχουμε. Και μετά τους CU οι fanatics που αν δεν κάνω σημαντικό λάθος είναι αδελφοποιημένοι με τους Λιβόρνο σαν κοινό σύνδεσμο 

FB_IMG_1698172415700.jpg

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×