Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Λαμία (11η αγ.): 12/11/23, 19:30


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

44 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Κάλενς
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
    • Πισάρο
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Πήλιος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      0
    • Μοχαμάντι
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Πισάρο
    • Τσούμπερ
    • Πόνσε
    • Πήλιος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Η Γκελα με κηφισια συγχωρουταν με νικη με Μαρσειγ

 

τωρα αει γαμηθειτε και καντε το αυτονοητο 

 

ο γαυρος δεν θα εχει κοσμο στο ντερμπι , κανονιστε σερι μεχρι τοτε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και ορισμένα πραγματα σε πρόσωπα  που εγώ θεωρω ότι δεν πρέπει να γίνουν γιατί έχει αποδειχτει ότι είναι πρόβλημα. Δεν κάνω υποδείξεις σε ολόκληρο Αλμειδα, ούτε παριστάνω τον ξερόλα, λεω ομως την γνώμη μου.

Θα λειπουν λοιπόν σιγουρα κάποιοι παικτες. Ο Ρότα, ο Γιονσον, ο Γκαρσια πχ είναι πολύ πιθανό να λειπουν. Ποιος ξέρει ποιος άλλος θα λείψει ή θα προκυψει μέχρι τον αγωνα. Επισης ο Σιμανσκι είναι κατάκοπος, μπορεί να ξεκινήσει κανένας Γαλανοπουλος (…). Δεν χρειάζεται λοιπόν τις ήδη πολλες ελλείψεις να τις τριπλασιάσεις.

Πχ στο κεντρο της αμυνας αν θες να δωσεις ανασες, δωσε στον έναν βασικο, όχι και στους 2. 
Επισης κάποια πραγματα που γενικά δεν πιάνουν δεν χρειάζεται να γίνονται συνεχεια. Αριστερα πρέπει να παίζει ο Γκατσινοβιτς ή ο Πινεδα ή ο Ελίασον, όχι ο Τσουμπερ, αυτος πρέπει να είναι η 4η λυση για εκεί.

Πισω από τον φορ ο Τσουμπερ ή ο Αραουχο και μονο αν λειπουν ο Πισαρο ή ο Μανταλος.

Και τελος πάντων με μέτρο οι αλλαγές και οι πειραματισμοι. Με μέτρο. Επισης ακολουθει διακοπη, αρκετοι παικτες δεν θα παίζουν για 2 βδομαδες.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ροτα πήγε να κουρευτεί κ τον πήγαιναν δύο , περπατούσε λες κ είχε πάθει τροχαίο πριν λίγο.

Νομίζω πως ο Γαλανόπουλος θα εκτίσει ποινή για κάρτες με τη Λαμία.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν προέκυψαν νέα προβλήματα για την ΑΕΚ μετά το παιχνίδι με τη Μαρσέιγ. Οι παίκτες που έπαιξαν στο ματς της Πέμπτης ακολούθησαν κανονικά το πρόγραμμα της Παρασκευής στα Σπάτα. Τα προβλήματα λοιπόν για τον Ματίας Αλμέιδα, εν όψει της αναμέτρησης με τη Λαμία, είναι δύο. Τόσο ο Γενς Γιόνσον όσο και ο Λάζαρος Ρότα νιώθουν ακόμα ενοχλήσεις και παρέμειναν εκτός προπόνησης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gybe21 said:

Ο Ροτα πήγε να κουρευτεί κ τον πήγαιναν δύο , περπατούσε λες κ είχε πάθει τροχαίο πριν λίγο.

Νομίζω πως ο Γαλανόπουλος θα εκτίσει ποινή για κάρτες με τη Λαμία.

 

Σιμανσκι ή ο κανένας δλδ στο 6.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο μαυρος που είχαμε στην β ομάδα υπαρχει ακόμα? Καλος είχε φανεί το καλοκαίρι. Να τον πάρει για παγκο ξερω ´γω 

 

Edit ή ο αλλος στοπερ είχε φανεί καλος κι αυτος μέτριος; Μάλλον Ε;; 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nf28 said:

Δεν θέλω αστεία με την Λαμία.

Το Χ με Κηφισιά πόνεσε 10 φορές παραπάνω από την χτεσινή ήττα. Γιατί δεν έπρεπε να πετάξουμε 2 βαθμούς έτσι.

Και ήταν άσχετο με την Ευρώπη, όπως και αυτό με τον Πανσερραϊκό. Αλίμονο αν δεν μπορούμε να νικήσουμε τέτοιες ομάδες, όταν τις συναντάμε λίγες μέρες πριν από ευρωπαϊκό αγώνα.  

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nikos said:

Edit ή ο αλλος στοπερ είχε φανεί καλος κι αυτος μέτριος; Μάλλον Ε;; 

Αν εννοείς τον Γεμποα τον Γκανέζο είναι σοβαρά τραυματισμένος κυκλοφορουσε μέχρι πρόσφατα με μπότα. Κατά τη γνώμη μου καλύτερος του Λαμαρανα. Θα έτρωγε κάνα 3μηνο + αποθεραπείας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Araujo21 said:

Αρα με ενα 6αρι ..βλεπω Πινεδα να παιζει και εκει

Screenshot_1.png

Αν ο Σιμανσκι δεν είναι σε θέση να παίξει μην απορήσεις αν δεις Χατζισαφι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Agent HAF said:

Αν ο Σιμανσκι δεν είναι σε θέση να παίξει μην απορήσεις αν δεις Χατζισαφι εκεί.

Ναι και αυτος εχει παιξει εκει 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 6 θα έβαζα και Μουκουντι. Και ας χάνει λίγο ταχύτητα στο ανοιχτο γήπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρουν γκολ να φορ μας μπας και αρχίσουν λίγο να παίρνουν τα πάνω τους. Ωραία τα παίζω πλάτη, παλεύω , σπάω μπάλες , πιέζω κτλπ αλλά αν δεν βάλεις το μπαλάκι μέσα να κουνηθεί το πλεκτό όλα τα ακούω βερεσέ.

Ισχύει και για τους 2 αυτό. Βλέπω τον Πόνσε να ανεβαίνει σε απόδοση και να γίνεται καλύτερος , αλλά φιλαράκι μου βάλτηνα μέσα γιατι δε σε βλέπω καλά ούτε σενα ούτε εμάς.

Γκαρσία δεν έχει βάλει γκολ 7 μήνες διάβασα κάπου σε λίγο θα μπούμε και μέσα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Εγώ στο 6 θα έβαζα και Μουκουντι. Και ας χάνει λίγο ταχύτητα στο ανοιχτο γήπεδο. 

Αυτό δεν νομίζω να το δούμε ποτέ, δεν έχει την ταχύτητα να γυρίσει πίσω από το κέντρο αν χαθεί η μπάλα και βγει ο αντίπαλος στην αντεπίθεση. Στην άμυνα στις κοντινές αποστάσεις αυτό το κάνει πολύ καλά, στα πολλά μέτρα δύσκολα δεν τον βοηθά και το ύψος και η σωματοδομή.

Πάντως τον θεωρώ πολύ καλό παίκτη και με καλές επαφές άλλο που με κάνει να παίρνω χάπια κάθε φορά που έρχεται η μπάλα πίσω και τον κυνηγάει ο αντίπαλος επιθετικός και αυτός βγάζει αυτήν την άνεση του κρατάω την μπάλα, γυρνάω γύρω του, ντριπλαρω και την τσιμπάω λίγο μπροστά που είναι φάσεις όλες για να περάσει τον παίκτη στο όριο και να χειροκροτεί το γήπεδο ή να την χάσει και να κυνηγάμε. Ενδιάμεσο στάδιο δεν υπάρχει.

Πολύ δυναμικό παιδί σε κάθε περίπτωση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Agent HAF said:

Αν εννοείς τον Γεμποα τον Γκανέζο είναι σοβαρά τραυματισμένος κυκλοφορουσε μέχρι πρόσφατα με μπότα. Κατά τη γνώμη μου καλύτερος του Λαμαρανα. Θα έτρωγε κάνα 3μηνο + αποθεραπείας.

Είπαν οτι επέστρεψε στις προπονήσεις κανονικα πριν μερικές ημέρες. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Agent HAF said:

Αυτό δεν νομίζω να το δούμε ποτέ, δεν έχει την ταχύτητα να γυρίσει πίσω από το κέντρο αν χαθεί η μπάλα και βγει ο αντίπαλος στην αντεπίθεση. Στην άμυνα στις κοντινές αποστάσεις αυτό το κάνει πολύ καλά, στα πολλά μέτρα δύσκολα δεν τον βοηθά και το ύψος και η σωματοδομή.

Πάντως τον θεωρώ πολύ καλό παίκτη και με καλές επαφές άλλο που με κάνει να παίρνω χάπια κάθε φορά που έρχεται η μπάλα πίσω και τον κυνηγάει ο αντίπαλος επιθετικός και αυτός βγάζει αυτήν την άνεση του κρατάω την μπάλα, γυρνάω γύρω του, ντριπλαρω και την τσιμπάω λίγο μπροστά που είναι φάσεις όλες για να περάσει τον παίκτη στο όριο και να χειροκροτεί το γήπεδο ή να την χάσει και να κυνηγάμε. Ενδιάμεσο στάδιο δεν υπάρχει.

Πολύ δυναμικό παιδί σε κάθε περίπτωση.

Κι όμως ρε φίλε Πράκτορα, ΑΥΤΟ έκανε με απόλυτο σχεδόν 100% πέρσι !!!

Φέτος δεν ξέρω τι άλλαξε και συνήθως είναι πηγή κινδύνου ..... :(

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Νονός said:

Κι όμως ρε φίλε Πράκτορα, ΑΥΤΟ έκανε με απόλυτο σχεδόν 100% πέρσι !!!

Φέτος δεν ξέρω τι άλλαξε και συνήθως είναι πηγή κινδύνου ..... :(

Ναι από πέρυσι από όταν βρηκε τα πατήματα του το κάνει. Έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του αλλά θα μπορούσε να είναι πιο απλός στην πρώτη πάσα ή στο διωξιμο για να μειώνει το ρίσκο. Αυτές τις ντρίπλες που προσπαθεί ανάμεσα σε 2-3 παίκτες δεν το συναντάς εύκολα σε αμυντικό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agent HAF said:

Ναι από πέρυσι από όταν βρηκε τα πατήματα του το κάνει. Έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του αλλά θα μπορούσε να είναι πιο απλός στην πρώτη πάσα ή στο διωξιμο για να μειώνει το ρίσκο. Αυτές τις ντρίπλες που προσπαθεί ανάμεσα σε 2-3 παίκτες δεν το συναντάς εύκολα σε αμυντικό.

Ξέρει μπάλα. Κι αυτό φαίνεται και από την αυτοπεποίθηση που έχει αλλά και από την πετυχημένη μεταβίβαση προς τα ΜΠΡΟΣΤΑ που έχει.

Πέρσι, αυτό το τελευταίο με είχε εντυπωσιάσει.

Ήτανε μια ... όαση στην διαχρονική "έρημο" της "μπαλιάς πίσω" στον τερματζή που ζούσαμε για χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα δεν έχουμε σκοράρει στο διάστημα 1'-15' συμφωνα με ένα πινακακι που ειδα, εμείς και άλλες 3 ομάδες. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, blanco21 said:

Ως τώρα δεν έχουμε σκοράρει στο διάστημα 1'-15' συμφωνα με ένα πινακακι που ειδα, εμείς και άλλες 3 ομάδες. 

Δυστυχώς και στο 1'-90' με το σταγονόμετρο σκοραρουμε

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×