Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Λαμία (11η αγ.): 12/11/23, 19:30


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

44 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
      0
    • Βίντα
    • Κάλενς
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
    • Πισάρο
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Πόνσε
      0
    • Πήλιος
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      0
    • Μοχαμάντι
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Πισάρο
    • Τσούμπερ
    • Πόνσε
    • Πήλιος
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Συγκεκριμένα, εκτός αποστολής για την αυριανή αναμέτρηση έμειναν οι Λάζαρος Ρότα, Γενς Γιόνσον, Εχσάν Χατζισαφί, Νορντίν Άμραμπατ και Κώστας Γαλανόπουλος.

Ο Νορντίν Άμραμπατ ένιωσε ενοχλήσεις και τέθηκε νοκ άουτ για το ματς με την Λαμία, ενώ παραμένουν εκτός προπόνησης για τον ίδιο λόγο οι Λάζαρος Ρότα και Γενς Γιόνσον που δεν αγωνίστηκαν ούτε κόντρα στην Μαρσέιγ.

Ο Κώστας Γαλανόπουλος έμεινε εκτός αποστολής καθώς είχε δηλωθεί να εκτίσει τιμωρία καρτών στην αυριανή αναμέτρηση.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nikos said:

Τα υπόλοιπα  ψιλό-αναμενόμενα, το επιπλεον είναι ο Άμραμπατ.

 

Κομπλε και φορμαρισμένη, δεν ξέρω αν θα την δούμε φέτος την ομάδα 

Link to comment
Share on other sites

Στάνκοβιτς 

Σιντιμπε Βιντα Καλενς Μοχαμαντι 

Σιμανσκι 

Ελιασον Πινεδα Γκατσινοβιτς 

Τσουμπερ

Γκαρσια 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

Καλλενς.

Not bad. Εμένα μου αρέσουν αυτές οι αλχημείες. Επίσης να πω ότι σε μερικά ματς το Ραντονια στη Β ομάδα ο Κούστας τον έχει βάλει 6αρι. Δεν ξέρω αν του τα ζητάει ο Αλμειδα αυτά 

Link to comment
Share on other sites

Στανκοβιτς 

Πινεδα Βιντα Μουκουντι Πηλιος 

Σιμανσκι Μανταλος

Ελιασον Πιζαρο

Πονσε Λιβαι 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mporat said:

Στανκοβιτς 

Πινεδα Βιντα Μουκουντι Πηλιος 

Σιμανσκι Μανταλος

Ελιασον Πιζαρο

Πονσε Λιβαι 

 

Πολύ επιθετικος κυριος Μπορατ! ΑΕΚ σημαίνει επίθεση. Στα σοβαρά κάπως και εμένα μου έχει σκάσει ότι θα πάρει πάλι λεπτά ο Πηλιος. Μακάρι να το καθαρίσουμε γρήγορα 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, agelos said:

Ρε σεις τι Καλενς και Μουκουντι αμυντικά χαφ γράφετε?

Τρολαρετε?

Κάπου άκουσα και για Μάνταλο.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Skepastos said:

Πολύ επιθετικος κυριος Μπορατ! ΑΕΚ σημαίνει επίθεση. Στα σοβαρά κάπως και εμένα μου έχει σκάσει ότι θα πάρει πάλι λεπτά ο Πηλιος. Μακάρι να το καθαρίσουμε γρήγορα 

Εντάξει με Πινεδα τρολαρω περισσότερο αλλά το δίδυμο μπροστά θα είχε πλάκα κάποια στιγμή να δοκιμαστεί. Κυρίως όταν θα είναι καλά ο Λιβαι.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mporat said:

Εντάξει με Πινεδα τρολαρω περισσότερο αλλά το δίδυμο μπροστά θα είχε πλάκα κάποια στιγμή να δοκιμαστεί. Κυρίως όταν θα είναι καλά ο Λιβαι.

Και μένα θα μου άρεσε να το δω. 

Link to comment
Share on other sites

Πινέδα

Σιντιμπε Στανκοβιτς Βιντα Πηλιος

Μουκουντι Μανταλοσ

Ελιασον Πιζαρο Σιμανσκι 

Πονσε Λιβαι

 

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως θα δοκίμαζα περισσότερο το τσουπερ αραουχο δίδυμο μπροστά. Μέχρι να ναι έτοιμος τελείως ο λιβαι.

Link to comment
Share on other sites

Στάνκοβιτς

Σιντιμπέ Βίντα Κάλλενς Μοχαμάντι

Σιμάνσκι Πινέδα

Ελίασον Τσούμπερ Γκάτσι

Πόνσε

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Araujo21 said:

Συγκεκριμένα, εκτός αποστολής για την αυριανή αναμέτρηση έμειναν οι Λάζαρος Ρότα, Γενς Γιόνσον, Εχσάν Χατζισαφί, Νορντίν Άμραμπατ και Κώστας Γαλανόπουλος.

Ο Νορντίν Άμραμπατ ένιωσε ενοχλήσεις και τέθηκε νοκ άουτ για το ματς με την Λαμία, ενώ παραμένουν εκτός προπόνησης για τον ίδιο λόγο οι Λάζαρος Ρότα και Γενς Γιόνσον που δεν αγωνίστηκαν ούτε κόντρα στην Μαρσέιγ.

Ο Κώστας Γαλανόπουλος έμεινε εκτός αποστολής καθώς είχε δηλωθεί να εκτίσει τιμωρία καρτών στην αυριανή αναμέτρηση.

"...Ο Νορντίν Άμραμπατ ένιωσε ενοχλήσεις ..." Τι σκατά γίνεται με αυτές τις ...ενοχλήσεις..Καθε εβδομάδα υπαρχει κάποιος με ..ενοχλήσεις...Τι παίζεται στο φυσιοθεραπευτικό κομμάτι ξερει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι φέτος ειναι οδηγία με το παραμικρό να μένουν έξω. Άλλοι προλαβαίνουν τη ζημιά άλλη όχι. Ο Αμραμπατ συνήθως επανέρχεται πολύ γρήγορα 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Skepastos said:

Πιστεύω ότι φέτος ειναι οδηγία με το παραμικρό να μένουν έξω. Άλλοι προλαβαίνουν τη ζημιά άλλη όχι. Ο Αμραμπατ συνήθως επανέρχεται πολύ γρήγορα 

Όποια κι αν είναι η τακτική επί του θέματος, 4 μήνες τώρα αποδεκατισμένος είσαι 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, stavros 9-11 said:

Όποια κι αν είναι η τακτική επί του θέματος, 4 μήνες τώρα αποδεκατισμένος είσαι 

Και πέρυσι τα ίδια πάνω κάτω γίνονταν Σταυρο απλά δεν είχες και την Ευρώπη να το μεγενθύνει τόσο πολύ. Η προπόνηση του Αλμειδα έχει αυτά τα θέματα. Το έχουμε καταλάβει. Αν περναγε από το χέρι μου θα του έδινα περισσότερο βάθος στην ομάδα

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό ματς σήμερα για να πάρουμε τα πάνω μας με καλή εμφάνιση& εμφατική νίκη .

 Θα ήθελα στο 2-0 ένα δυνατό Αλμέιδα και άλλη μία αποθέωση στον γίγαντα Βίντα για την ανανέωση.

 Εννοείται πολύ καλή η φετινή Λαμία αλλά δε συμμερίζομαι την ανησυχία σας για τη νίκη σήμερα.

  • Μπομπίτσα 7
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mporat said:

Στανκοβιτς 

Πινεδα Βιντα Μουκουντι Πηλιος 

Σιμανσκι Μανταλος

Ελιασον Πιζαρο

Πονσε Λιβαι 

 

 

κουρκουλος2.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θέλω να δω Πιζάρο πίσω απο τον επιθετικό στα λίγα μέτρα με ομάδες που κλείνονται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω διαβάσει πολλές φορές, δεν έχει νόημα περισσότερο βάθος στις επιλογές του Αλμέιδα. Διότι μετά στην προετοιμασία και πολλές μέρες την εβδομάδα, δεν θα γίνεται ποιοτική προπόνηση. Στις ασκήσεις κάθε είδους θα έχουμε μεγάλη αναμονή, σε εκπαιδευτικό δίτερμα μέχρι να παίξουν όλοι θα ξημερώσουμε ή θα έχει πολλούς θεατές και πάει λέγοντας.

Για αυτό όλες οι ομάδες πλην του περσινού Ολυμπιακού, έχουν ένα μέτρο και όριο, το οποίο επιζητούν οι προπονητές. Το μόνο ζήτημα που θα ετίθετο είναι να υπάρχουν καλύτεροι παίκτες σε κάποιες θέσεις. Το άλλο, να μειώσει ο Αλμέιδα τους ρυθμούς όταν ήδη το κάνει στοχευμένα(βλέπε δηλώσεις κλπ.), δεν με βρίσκει σύμφωνο.

 

Για τον αγώνα, η ΑΕΚ εκτιμώ ότι θα μπει δυνατά και θα βρει γκολ φέτος. Κάποια στιγμή γίνεται και η διόρθωση. Να τονίσω τα εξής, πέρυσι τις αντίστοιχες πρώτες δέκα αγωνιστικές, είχαμε τα ίδια γκολ πάνω κάτω. Απλώς, φέτος έχουμε δημιουργήσει περισσότερες φάσεις, για αυτό υπάρχει σχετική αστοχία. Σίγουρα οι πολλές απουσίες δύναται να επηρεάσουν, εκτιμώ όμως ότι η ΑΕΚ θα παρουσιάσει καλή εικόνα.

Από Λαμία ο Μπορμπόκης είπε για την αριστερή πλευρά της ότι λειτουργεί καλά, εγώ θυμάμαι τον Τσιλούλη, ένας γρήγορος παίκτης με καλή δημιουργία, ο Καρλίτος ξέρουμε ότι έχει καλά τελειώματα(κανα-δυο χρόνια πριν πάει στον Παναθηναϊκό τον ήθελε ο Χιμένεθ στην ΑΕΚ και τον είχε πάρει νομίζω στην αραπιά), ενώ ο Τόσιτς που πέρυσι βοήθησε στα πλέι άουτ, έχει καλά χτυπήματα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×