Jump to content

ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚΑΡΑ (12η αγ.): 26/11/23, 17:00


SpiRos
 Share

mvp - Κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου  

46 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
    • Μοχαμάντι
      0
    • Σιμάνσκι
    • Ελίασον
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Τσούμπερ
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μήτογλου
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Σιντιμπέ
    • Βίντα
      0
    • Κάλενς
      0
    • Μοχαμάντι
    • Σιμάνσκι
      0
    • Ελίασον
      0
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Άμραμπατ
    • Πισάρο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Μήτογλου
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Πάντως για να τα λέμε όλα, τέτοιο πνιξιμο όπως έκανε μόλις ο τερμας του βαζελα, δεν έχουν κάνει οι δικοί μας ακόμα. Το γράφω εδώ για ευνόητους λόγους 

Link to comment
Share on other sites

διορθώνει ρε ο αντρέας, έτσι κάνουν τα τέρματα ,έπαιξα 20 χρόνια τη θέση, θα κάνεις και 5-10 σοβαρά λάθη το χρόνο , το θέμα είναι ποια θα γράψουν, αρχίζει και είναι κοντά πάντως στο σημείο να αποκτήσει ψυχολογία αθανασιάδη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Πάντως για να τα λέμε όλα, τέτοιο πνιξιμο όπως έκανε μόλις ο τερμας του βαζελα, δεν έχουν κάνει οι δικοί μας ακόμα. Το γράφω εδώ για ευνόητους λόγους 

Κι εδώ να το γραψεις πρόβλημα φέρεται να είναι συμφωνα με τους ειδικούς. Ετοιμάσου.. 

Link to comment
Share on other sites

Έγραψε ο Άδης στο άλλο, ποιος τον γαμάει τον Σταύρο πλέον, εμφατικό 1-3 το τελικό.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

Αγχωτικη νίκη χωρίς σοβαρή απειλή από τον αντίπαλο μετά το δοκάρι πρώτη φορά ακούω. Μόνο κάποιες προϋποθέσεις στο τέλος από ηρωικές γιομες είχαν τις οποίες καθαρίσαμε με ευκολία. 

Μία χαρά η ομάδα νίκησε εύκολα εκεί που πέρυσι έχασε. 

Παρα τις συνεχόμενες απουσίες που έχουμε, είμαστε πολύ κοντα στην κορυφη μαζί με μια αρκετά αξιόλογη παρουσία στον πιο δύσκολο όμιλο του Γιουροπα. 

Βάση προγράμματος και αν όλα πάνε καλά στο τέλος του 1ο γύρου θα είμαστε ακόμα πιο κοντα στον Βαζελο ή ακόμα και πρώτοι. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, stavros 9-11 said:

Πάντως για να τα λέμε όλα, τέτοιο πνιξιμο όπως έκανε μόλις ο τερμας του βαζελα, δεν έχουν κάνει οι δικοί μας ακόμα. Το γράφω εδώ για ευνόητους λόγους 

Έκανε ο Στανκοβιτς.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κύριοι (και κυρίες) θέλω να πω ορισμένα συμπεράσματα με βάση τον χρόνο συμμετοχής των αθλητών μας στις μέχρι τώρα 12 αγωνιστικες του πρωταθληματος 

https://www.slgr.gr/el/team/929/playersStats/22/time/

(συνολικός μεγιστος αγωνιστικος χρόνος 1.080 λεπτα).

 

EDIT ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ SUPERLEAGUE ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΑΓΩΝΑ, ΑΛΛΑ ΧΟΝΤΡΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ Η ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ

 

- αν εξαιρέσουμε τον Ελίασον και τον Στάνκοβιτς που έχουν παιξει περίπου το 80% του χρόνου, οι υπόλοιποι  δεν έχουν παίξει πανω από 60%. Ουδεις.

- στην πρώτη 3αδα σε χρόνους συμμετοχής  βλέπουμε πχ τον Μοχαμαντι και στην πρώτη 10αδα τον Μητογλου 

- ο Κάλενς και ο Μητογλου έχουν μέχρι σήμερα μεγαλύτερο χρόνο συμμετοχής από τον  Βιντα και (ειδικά τον) Μουκουντι

-παίκτες όπως ο Αραουχο, ο Πονσε και ο Πισαρο βρίσκονται στις θεσεις 14-15-16 κι έχουν παίξει γυρω στο 40% του συνολικού  χρόνου (λιγότερο πχ από τον Γαλανοπουλο μέχρι σήμερα).

- Ο Μουκουντι (θέση 19) έχει παιξει στο 30%, ο Γκατσινοβιτς (θέση 20) σε λιγότερο από 30%

- ο Γκαρσια (θέση 24) και ο Άμραμπατ (θέση 25) έχουν παιξει 16-17% του συνολικού χρόνου (λιγότερο κι από τον Φαν Βέερτ μέχρι σήμερα). Ουσιαστικά δεν έχουν παιξει από πλευράς χρόνου  ούτε σε 2 ολόκληρους αγωνες.

 

 

Ολα αυτά τα γράφω για να καταλάβουμε ότι ως τώρα είναι αστείο να συγκρινουμε με περυσι, όσον αφορά τον χρόνο συμμετοχής καποιων ποιοτικών μας παικτων στο πρωτάθλημα.

  • Δικεφαλάκι 16
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

 

- ο Γκαρσια (θέση 24) και ο Άμραμπατ (θέση 25) έχουν παιξει 16-17% του συνολικού χρόνου (λιγότερο κι από τον Φαν Βέερτ μέχρι σήμερα). Ουσιαστικά δεν έχουν παιξει από πλευράς χρόνου  ούτε σε 2 ολόκληρους αγωνες.

 

 

 

Σοκαριστικό αν σκεφτούμε ότι ο Φαν Φεερτ ουσιαστικα δεν υπολογίζεται

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Λοιπόν κύριοι (και κυρίες) θέλω να πω ορισμένα συμπεράσματα με βάση τον χρόνο συμμετοχής των αθλητών μας στις μέχρι τώρα 12 αγωνιστικες του πρωταθληματος 

https://www.slgr.gr/el/team/929/playersStats/22/time/

(συνολικός μεγιστος αγωνιστικος χρόνος 1.080 λεπτα).

 

- αν εξαιρέσουμε τον Ελίασον και τον Στάνκοβιτς που έχουν παιξει περίπου το 80% του χρόνου, οι υπόλοιποι  δεν έχουν παίξει πανω από 60%. Ουδεις.

- στην πρώτη 3αδα σε χρόνους συμμετοχής  βλέπουμε πχ τον Μοχαμαντι και στην πρώτη 10αδα τον Μητογλου 

- ο Κάλενς και ο Μητογλου έχουν μέχρι σήμερα μεγαλύτερο χρόνο συμμετοχής από τον  Βιντα και (ειδικά τον) Μουκουντι

-παίκτες όπως ο Αραουχο, ο Πονσε και ο Πισαρο βρίσκονται στις θεσεις 14-15-16 κι έχουν παίξει γυρω στο 40% του συνολικού  χρόνου (λιγότερο πχ από τον Γαλανοπουλο μέχρι σήμερα).

- Ο Μουκουντι (θέση 19) έχει παιξει στο 30%, ο Γκατσινοβιτς (θέση 20) σε λιγότερο από 30%

- ο Γκαρσια (θέση 24) και ο Άμραμπατ (θέση 25) έχουν παιξει 16-17% του συνολικού χρόνου (λιγότερο κι από τον Φαν Βέερτ μέχρι σήμερα). Ουσιαστικά δεν έχουν παιξει από πλευράς χρόνου  ούτε σε 2 ολόκληρους αγωνες.

 

 

Ολα αυτά τα γράφω για να καταλάβουμε ότι ως τώρα είναι αστείο να συγκρινουμε με περυσι, όσον αφορά τον χρόνο συμμετοχής καποιων ποιοτικών μας παικτων στο πρωτάθλημα.

Το πιστεύεις ότι μεσες άκρες αυτό ήθελα να γράψω πριν από λίγο; Και έχει μεγάλη σημασία να το επεκτείνεις σε όλες τις διοργανώσεις και για τις άλλες 2 ομάδες το ζελα και το γαύρο. Είτε λόγω τραυματισμών είτε λόγω διαχείρισης, οι παίχτες κλειδιά μας είναι λιγότερο καταπονημένοι από αυτους των άλλων 2 ομάδων. Πιστεύω μακροπρόθεσμα θα παιξει ρόλο αυτό ιδιαίτερα στα πλευ οφ όπως πέρυσι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μονο παίδες έκανα εντιτ ότι κάποια από αυτά αλλάζουν γιατί μόλις είδα ενημέρωσαν τον πίνακα για το σημερινό ματς. Η ουσία χοντρικα παραμενει παντως 

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΕΜΜΟΝΙΚΟ ΠΟΣΤ:

Κοντεύει  το 2024 και η εντεκάδα πλέον ξεκινάει απ' τον πετράκη...

Αν αυτό δεν είναι πισωγύρισμα, δεν ξέρω τι είναι.Κάρτες , τραυματισμοί, συστήματα αλλάζουν και ο μόνος βασικός πέμπτη-κυριακή ο πετράν...

Τι να πω, μάλλον εγώ είμαι λάθος...

ΤΕΛΟΣ ΕΜΜΟΝΙΚΟΥ ΠΟΣΤ

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά και με το σημερινό ματς θέλω να πω ότι ναι παικταράς ο Γκατσινοβιτς αλλά μόνο σε μένα φαίνεται επιπόλαιος;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Johnny21 said:

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΕΜΜΟΝΙΚΟ ΠΟΣΤ:

Κοντεύει  το 2024 και η εντεκάδα πλέον ξεκινάει απ' τον πετράκη...

Αν αυτό δεν είναι πισωγύρισμα, δεν ξέρω τι είναι.Κάρτες , τραυματισμοί, συστήματα αλλάζουν και ο μόνος βασικός πέμπτη-κυριακή ο πετράν...

Τι να πω, μάλλον εγώ είμαι λάθος...

ΤΕΛΟΣ ΕΜΜΟΝΙΚΟΥ ΠΟΣΤ

 

Αν δεν είχαμε τραυματίες θα ήταν παγκίτης!

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανταλος επι Αλμειδα παιζει να χει κάνει τα καλύτερα του παιχνίδια. Ουτε ηγετικό ρολο εχει (πλεον), ουτε πουτσες μπλε. Προχωραμε. Οι βαθμολογία των ματς ΑΕΚ, ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ μεχρι τωρα στα μεταξυ τους ματς ειναι:

ΑΕΚ 7 βαθμοί

ΠΑΟΚ 4 βαθμοι

ΠΑΟ 4 βαθμοί

ΟΣΦΠ 1 βαθμος

Θα παίξουμε συνολικα μαζι τους αλλες 9 φορες, οπως και αυτοι αναμεταξύ τους. Παμε για το πιο εύκολο πρωταθλημα της ιστοριας μας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Man Of Faith said:

Σχετικά και με το σημερινό ματς θέλω να πω ότι ναι παικταράς ο Γκατσινοβιτς αλλά μόνο σε μένα φαίνεται επιπόλαιος;

Είναι σε πολύ κακό φεγγάρι και γενικά είναι και λίγο εγωιστής.

Το ότι παίζουμε μονόμπαντα από δεξιά(είτε με Ελίασον είτε με Άμραμπατ) δεν ξέρω αν ευθύνεται ή αν είναι αποτέλεσμα της κακής του κατάστασης.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ο Μανταλος επι Αλμειδα παιζει να χει κάνει τα καλύτερα του παιχνίδια. Ουτε ηγετικό ρολο εχει (πλεον), ουτε πουτσες μπλε. Προχωραμε. Οι βαθμολογία των ματς ΑΕΚ, ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ μεχρι τωρα στα μεταξυ τους ματς ειναι:

ΑΕΚ 7 βαθμοί

ΠΑΟΚ 6 βαθμοι

ΠΑΟ 4 βαθμοί

ΟΣΦΠ 1 βαθμος

Θα παίξουμε συνολικα μαζι τους αλλες 9 φορες, οπως και αυτοι αναμεταξύ τους. Παμε για το πιο εύκολο πρωταθλημα της ιστοριας μας.

Ο Παοκ πως έχει 6?? Νομίζω 4

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nilsen21 said:

Ο Παοκ πως έχει 6?? Νομίζω 4

Σωστα (δεν ασχολήθηκα καν μαζι του ιδιαιτερα). Ακομα πιο ξεκάθαρο λοιπον το τι και πως φετος.

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν θα μετρουσα και το τριποντο της κροτιδας, αν φυσικα ο λογος που μετραμε βαθμους ειναι να δουμε ποιος ειναι πιο σκληρος στα δυσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ολοι μαζί περίπου πλέον στην βαθμολογία.

 

Απλα η ΑΕΚ έχει δείξει πως αρθροιστικα τους εχει εμφατικά κιολας και τους τρεις και ειναι πολλα τα μεταξυ τους ματς (27 συνολο). Αν δεν ειχε γινει η μαλακια στην πρεμιέρα και με Κηφισια θα κανονίζαμε ηδη φιεστα.

Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2023 at 10:12 PM, Rayo Vallecano 21 said:

15-16, την  πρώτη χρονιά της επιστροφής στην σούπερ λίγδα. Ισπανία ήμουν αλλά το θυμάμαι από τις περιγραφές σε κάτι ιστοσελίδες  και τα σχόλια. 

ΠαναΓΙΔΗΣ @MITSAKLAS

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×