Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

52 minutes ago, mporat said:

Τον θέλει κι η ναζελα πάντως 

Πιο πολύ στο δικό τους στυλ ταιριάζει, με μπιλντ απ παρά στο αέναο πρεσσινγκ της αγέλης. Είναι σίγουρα αναβάθμιση έναντι Τζουρισιτς/Μπερναρ.

Link to comment
Share on other sites

ο κασετας θελει να παει Ιταλια αυτο ειναι δεδομενο και σαν πηγη ειναι ο μανατζερ του, αν δεν του κατσει Ιταλια θα συζητησει με την ΑΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

Όπως σε κάθε άνθρωπο, έτσι κ στον Τάσο θα ευχηθώ μεσα απ' την καρδιά μου να εκπληρώσει τον στόχο του.

Σε πρωτάθλημα που έκανε καριέρα ο Ταχτσίδης είναι αδιανοητο να μην πιάσει ο Μπακασετας. 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες επιστροφές που αποδέχομαι είναι η επιστροφή φόρου, η επιστροφή σε πρώην αν έκανε καλό γαμήσι και μόνο γι αυτό, ενδεχομένως κι άλλες αν κάτσω να το σκεφτώ, αλλά σίγουρα όχι επιστροφή Μπακασέτα στην ΑΕΚ. Γενικά όχι άλλες επιστροφές στην ΑΕΚ, φτάνει

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Πιο σοβαρά ακούγεται ο Μπρινιόλι για ΑΕΚ παρά για οποιαδήποτε άλλη ομάδα αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

το μοναδικο δεδομενο ειναι οτι δεν ληγει ουτε του στανκοβιτς ουτε του αθανασιαδη το συμβολαιο 

Link to comment
Share on other sites

Για δεξι μπακ κανενα νεο ? Τι κανει  ρε γμτ στην προπονηση αυτο το ατι που εχουμε και τον βαζει στους αγωνες?

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ!!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, newtokio said:

Για δεξι μπακ κανενα νεο ? Τι κανει  ρε γμτ στην προπονηση αυτο το ατι που εχουμε και τον βαζει στους αγωνες?

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ!!

δεξι μπακ θα παρεις το καλοκαιρι τον χειμωνα δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπρινιολι μονο αν φυγει ο Στανκοβιτς μπορει να εξεταστει σαν ενδεχομενο.

Ο Αθανασιαδης και να φυγει, πρεπει να αντικατασταθει απο Ελληνα για τις λιστες της ΟΥΕΦΑ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για μπρινιόληδες κ μπακασέτες. Αριστερό μπακ πρέπει να πάρουμε κ σύντομα. Υπάρχουν κ άλλες ανάγκες-κυρίως ένας χαφ- αλλά ας φέρουν τον μπακ κ τα άλλα περιμένουν.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετα με το αν θα έρθει,το καλό με τον Μπακασετα είναι ότι εκτελεί αρκετά καλά τα πέναλτις. Σιγά το προσον θα πει κάποιος, αλλά στην ΑΕΚ έχουμε ένα θέμα να βρούμε παίκτη που να τα εκτελεί χωρίς να τρεμουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τον ήθελα τον Μπακασέτα. Και σαν προσωπικότητα έχει εξελιχθεί και πιστεύω θα ταίριαζε πολύ με τη φιλοσοφία και το κλίμα της ομάδας πλέον. Αγωνιστικά δεν ξέρω τι ακριβώς μας χαλάει. Ίσα ίσα που νομίζω ότι προσθέτει στοιχεία με στημένα, εκτελέσεις κράτημα μπάλας κλπ. Αλλά το σίγουρο είναι πως δεν αποτελεί προτεραιότητα απόκτηση παίχτη μπροστά. Τερματοφύλακας, αριστερό μπακ και χάφ είναι νομίζω τα κομμάτια που λείπουν για το κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ασχετα με το αν θα έρθει,το καλό με τον Μπακασετα είναι ότι εκτελεί αρκετά καλά τα πέναλτις. Σιγά το προσον θα πει κάποιος, αλλά στην ΑΕΚ έχουμε ένα θέμα να βρούμε παίκτη που να τα εκτελεί χωρίς να τρεμουμε. 

Ταμαμ για ναζελα

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, GIANNHS said:

Απο τον φετινο Μπρινιολη θεωρω πολυ καλυτερο τον Στάνκοβιτς

2 φορες εχει κρεμασει τον βαζελο ο Ιταλος, 2 φορες και ο Στανκοβιτς (καθως ειναι διπλο λαθος στην ιδια φαση). 

Βλεπουμε απλα επιτελους εναν σοβαρο τερματοφυλακα που θα βγαλει και ενα δυο δυσκολα σουτ, μεχρι εκει ομως.

Φαινεται και απο τα στατιστικα, ο βαζελος εχει τη χειροτερη αμυνα σε χγκοαλσ απο τη 4αδα, ομως εχει τη καλυτερη αμυνα σε γκολ κατα. Αυτο το στατιστικο δειχνει ξεκαθαρα το ποσο τον εχει σωσει ο Μπρινιολι, μεταξυ αλλων.

Σε καμια περιπτωση δεν ειναι χειροτερος του Στανκοβιτς.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Brom21 said:

2 φορες εχει κρεμασει τον βαζελο ο Ιταλος, 2 φορες και ο Στανκοβιτς (καθως ειναι διπλο λαθος στην ιδια φαση). 

 

δεν εχει παιξει σε ολα ο στανκοβιτς ομως στα 2 Χ με σερρες και κφησια δεν επαιζε ο στανκοβιτς αρα δεν ειναι ετσι χυμαδιο να βγει συμπερασμα. Επισης προτιμω τα 2 λαθη σε εναν αγωνα δηλαδη να μου στερησει 3 βαθμους παρα 2 λαθη σε 2 αγωνες που στοιχιζουν 6 βαθμους 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, amd said:

δεν εχει παιξει σε ολα ο στανκοβιτς ομως στα 2 Χ με σερρες και κφησια δεν επαιζε ο στανκοβιτς αρα δεν ειναι ετσι χυμαδιο να βγει συμπερασμα. Επισης προτιμω τα 2 λαθη σε εναν αγωνα δηλαδη να μου στερησει 3 βαθμους παρα 2 λαθη σε 2 αγωνες που στοιχιζουν 6 βαθμους 

Σιγουρα προτιμαμε ολοι το -3 παρα το -6, δεν ειναι αυτο ομως το θεμα μας. Ουτε τα 2 λαθη του Μπρινιολι τον κανουν τραγικο κιπερ, ουτε οι 2-3 φετινες καλες εμφανισεις του Στανκοβιτς τον κανουν τρομερο κιπερ.

Μην ειμαστε ομως των ακρων. Απο τη μια στιγμη στην αλλη να αλλαζουμε αποψη. 

Ο Στανκοβιτς ειναι στην ΑΕΚ 2μισι χρονια, ξερουμε τι μπορει και τι δε μπορει να κανει, και δεδομενα η ΑΕΚ πρεπει να θελει καλυτερο κιπερ απο αυτον το καλοκαιρι.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brom21 said:

Σιγουρα προτιμαμε ολοι το -3 παρα το -6, δεν ειναι αυτο ομως το θεμα μας. Ουτε τα 2 λαθη του Μπρινιολι τον κανουν τραγικο κιπερ, ουτε οι 2-3 φετινες καλες εμφανισεις του Στανκοβιτς τον κανουν τρομερο κιπερ.

Μην ειμαστε ομως των ακρων. Απο τη μια στιγμη στην αλλη να αλλαζουμε αποψη. 

Ο Στανκοβιτς ειναι στην ΑΕΚ 2μισι χρονια, ξερουμε τι μπορει και τι δε μπορει να κανει, και δεδομενα η ΑΕΚ πρεπει να θελει καλυτερο κιπερ απο αυτον το καλοκαιρι.

προσωπικα δεν αλλαζω καμια γνωμη, εγω συνεχιζω να θεωρω τον στανκοβιτς καλο τερματοφυλακα απο εκει και περα συμφωνω μαζι σου θελουμε καλυτερο τερματοφυλακα αλλα δεν θεωρω οτι αυτος ειναι ο μπρινιολι που τον θεωρω ιδιας αξιας με τον στανκοβιτς

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπρινιολι είναι καλύτερος keeper, κυρίως γιατί εμπνέει εμπιστοσύνη σε όλους τους τομείς. Δεν έχει κάτι εξαιρετικό αλλά δεν έχει κάποια τραντάχτη αδυναμία. Σίγουρα τον προτιμω και από τον βελτιωμένο Στάνκοβιτς.

Αυτό δεν σημαίνει να τον φέρουμε όμως. Σίγουρα υπάρχουν ακόμα καλύτεροι. Μόνο για το πάτημα στον Βαζελο θα ήθελα να έρθει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, amd said:

προσωπικα δεν αλλαζω καμια γνωμη, εγω συνεχιζω να θεωρω τον στανκοβιτς καλο τερματοφυλακα απο εκει και περα συμφωνω μαζι σου θελουμε καλυτερο τερματοφυλακα αλλα δεν θεωρω οτι αυτος ειναι ο μπρινιολι που τον θεωρω ιδιας αξιας με τον στανκοβιτς

Στην αλλαγη αποψης αναφερομουν κυριως στο να μην μας επηρεαζει, γενικως, η 1 κακη εμφανιση ή η 1 καλη εμφανιση. Γιατι δεν ειναι λογικο να λεμε τον Μπρινιολι χειροτερο του Στανκοβιτς με βαση 2 αγωνων, οταν και τα στατιστικα δειχνουν οτι ειναι ο σωτηρας της βαζελας.

Συμφωνω οτι θα θελαμε καλυτερο και του Μπρινιολι, ομως τον θεωρω και σιγουρα καλυτερο του Στανκοβιτς. Επισης ο Στανκοβιτς εχει και καλυτερη αμυνα μπροστα του σε σχεση με τον Μπρινιολι, θεωρητικα παντα.

Ο Στανκοβιτς σιγουρα δεν ειναι κακος τερματοφυλακας, αλλα θεωρω οτι εδω ειναι που μπαινει και ο ανταγωνισμος, και για εμενα, Πασχαλακης και Μπρινιολι ειναι καλυτεροι απο αυτον. Ενω ταυτοχρονα ειναι και ο πιο ακριβοπληρωμενος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • AG21 locked and unlocked this topic
  • Stylianopoulos locked this topic
  • AG21 unlocked and pinned this topic
  • Stylianopoulos unpinned this topic
  • AG21 locked, unlocked and locked this topic
  • AG21 unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×