Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Brom21 said:

 

Ο Στανκοβιτς σιγουρα δεν ειναι κακος τερματοφυλακας, αλλα θεωρω οτι εδω ειναι που μπαινει και ο ανταγωνισμος, και για εμενα, Πασχαλακης και Μπρινιολι ειναι καλυτεροι απο αυτον. Ενω ταυτοχρονα ειναι και ο πιο ακριβοπληρωμενος.

ουτε τον πασχαλακη ουτε τον μπρινιολι θεωρω καλυτερους απο τον στανκοβιτς και φυσικα αν ερθει ο μπρινιολι θα περνει 300 χιλιαρικα πανω απο τον σημερινο μισθο του στανκοβιτς, αρα δεν βλεπω τον λογο να πας στον Ιταλο, αν θελεις να αλλαξεις τον Στανκοβιτς και πραγματικα να φερεις κατι καλυτερο με το 1Μ θα βρεις καλυτερο τερματοφυλακα απο τον Μπρινιολι 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, amd said:

ουτε τον πασχαλακη ουτε τον μπρινιολι θεωρω καλυτερους απο τον στανκοβιτς και φυσικα αν ερθει ο μπρινιολι θα περνει 300 χιλιαρικα πανω απο τον σημερινο μισθο του στανκοβιτς, αρα δεν βλεπω τον λογο να πας στον Ιταλο, αν θελεις να αλλαξεις τον Στανκοβιτς και πραγματικα να φερεις κατι καλυτερο με το 1Μ θα βρεις καλυτερο τερματοφυλακα απο τον Μπρινιολι 

Πιστεύω χαλαρά και με τα ίδια λεφτά που παίρνει ο Στάνκοβιτς τώρα, βρίσκεις τερματοφύλακα που θα είναι εύκολα ο καλύτερος στη σούπερ λιγκ. Και θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος, να μην μπορείς να τον βρεις και να τον φέρεις.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Brom21 said:

Στην αλλαγη αποψης αναφερομουν κυριως στο να μην μας επηρεαζει, γενικως, η 1 κακη εμφανιση ή η 1 καλη εμφανιση. Γιατι δεν ειναι λογικο να λεμε τον Μπρινιολι χειροτερο του Στανκοβιτς με βαση 2 αγωνων, οταν και τα στατιστικα δειχνουν οτι ειναι ο σωτηρας της βαζελας.

Συμφωνω οτι θα θελαμε καλυτερο και του Μπρινιολι, ομως τον θεωρω και σιγουρα καλυτερο του Στανκοβιτς. Επισης ο Στανκοβιτς εχει και καλυτερη αμυνα μπροστα του σε σχεση με τον Μπρινιολι, θεωρητικα παντα.

Ο Στανκοβιτς σιγουρα δεν ειναι κακος τερματοφυλακας, αλλα θεωρω οτι εδω ειναι που μπαινει και ο ανταγωνισμος, και για εμενα, Πασχαλακης και Μπρινιολι ειναι καλυτεροι απο αυτον. Ενω ταυτοχρονα ειναι και ο πιο ακριβοπληρωμενος.

Διαφωνώ μονο στον Πασχαλάκη, ολα τα άλλα έτσι είναι από την δική μου σκοπιά.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχει καλύτερο ο Μπρινιολι σε σχέση με Σαντκοβιτς αλλά και Αθανασιαδη, είναι το παιχνίδι με τα πόδια. Οι μακρινές του μεταβιβάσεις είναι φοβερές και επειδή ο Αλμειδα επενδύει πολλές φορές στις δεύτερες μπαλες, είναι προσόν του τερματοφύλακα να βρίσκει επιθετικό στο βάθος και είτε να την σπάει στους μέσους είτε στη χειροτερη να είναι δύσκολα διεκδικησιμη από τα αντίπαλα στόπερ και να προκύπτει γρήγορη ανάκτηση. Πάντως και για εμένα δεν είναι κάτι τελείως εξωπραγματικό. Έναν Σα θέλει η ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Πασχαλάκης είναι κλόουν, απλά ο μαλάκας απέναντι σε μας σεληνιάζεται

Μπρινιόλι τον θεωρώ και γω καλύτερο απ' τον Στάνκοβιτς αλλά όχι με κάποια τρελή διαφορά. 

 

Ιδανικός θα ταν ένας «Σα» που λέει και ο Σκεπαστός αλλα οκ προφανώς είναι δύσκολο να φέρεις έναν τέτοιον

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά καλυτερος ο μπρινιολι από τον στανκοβιτς.σε ότι έχουμε δει εμείς στην Ελλάδα τουλάχιστον. Και πολυ πιο σταθερός 

Ο πασχαλακης είναι τραγικός. Επίπεδο Αθανασιάδη και κάτω. 

Link to comment
Share on other sites

Για Πασχαλακη δεν εχω αποψη αν ειναι τραγικος, οσο τον ειδα στα μεταξυ μας παντως, ειναι κατι αναμεσα σε μπουφον κ νοιερ. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έμαθα εγώ  για Μπρινιολι φέρεται να προερχεται από αντίστοιχο δάσκαλο του βαζελου. Έτσι μου τον παρουσίασαν.

Το μεταφέρω με πλήρη επιφύλαξη γιατί εγώ δεν την ξερω την πηγή.

Αν τυχον ισχυει παντως φανταζομαι δεν θα γίνεται μονο για αγωνιστικούς λογους, αφού κι εγώ συμφωνω ότι αν ειναι να πλησιάσεις το μυριο φέρνεις καλυτερο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AlexKR21 said:

Ο Αθανασιαδης και να φυγει, πρεπει να αντικατασταθει απο Ελληνα για τις λιστες της ΟΥΕΦΑ

4 ελληνες ειναι η λιστα της ουεφα και 17 ξενοι.

αν βγάλεις μοχαμαντι και βαλεις γιαννουλη, ο δευτερος κιπερ είτε ελληνας ειτε ξενος το ιδιο κανει

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Geologos said:

4 ελληνες ειναι η λιστα της ουεφα και 17 ξενοι.

αν βγάλεις μοχαμαντι και βαλεις γιαννουλη, ο δευτερος κιπερ είτε ελληνας ειτε ξενος το ιδιο κανει

8 είναι οι Έλληνες, 4 από τις ακαδημίες σου και 4 από άλλες ακαδημίες ελληνικής ομάδας

Οι Έλληνες σου στα γρήγορα αν δεν μου διαφεύγει κάτι είναι: Αθανασιάδης, Ρότα, Μάνταλος, Γαλανόπουλος, Γκίνης, Θεοχάρης, Μήτογλου και νομίζω Χρυσόπουλος

Καταλαβαίνεις ότι έχουμε μεγάλο θέμα. Ο Γιαννούλης που μακάρι να έρθει, αλλά καθόλου σίγουρος δεν είναι, θα δώσει μια ανάσα αλλά δεν λύνει το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

8 είναι οι Έλληνες, 4 από τις ακαδημίες σου και 4 από άλλες ακαδημίες ελληνικής ομάδας

Οι Έλληνες σου στα γρήγορα αν δεν μου διαφεύγει κάτι είναι: Αθανασιάδης, Ρότα, Μάνταλος, Γαλανόπουλος, Γκίνης, Θεοχάρης, Μήτογλου και νομίζω Χρυσόπουλος

Καταλαβαίνεις ότι έχουμε μεγάλο θέμα. Ο Γιαννούλης που μακάρι να έρθει, αλλά καθόλου σίγουρος δεν είναι, θα δώσει μια ανάσα αλλά δεν λύνει το πρόβλημα

Σωστο ειναι αυτο που λεει ο Γεολογος.

Το θεμα ειναι οι γηγενης στο κλαμπ. Αμα τους αφαιρεσεις τοτε πας μεχρι τους 21 παιχτες και οι ελληνες σε αυτους ειναι Αθανασιαδης, Ροτα, Μανταλος, Μητογλου.

Αν φυγει ενας απο αυτους, τοτε πρεπει να ερθει Ελληνας, αφου απο ακαδημιες δεν υπαρχει αλλος.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AlexKR21 said:

8 είναι οι Έλληνες, 4 από τις ακαδημίες σου και 4 από άλλες ακαδημίες ελληνικής ομάδας

Οι Έλληνες σου στα γρήγορα αν δεν μου διαφεύγει κάτι είναι: Αθανασιάδης, Ρότα, Μάνταλος, Γαλανόπουλος, Γκίνης, Θεοχάρης, Μήτογλου και νομίζω Χρυσόπουλος

Καταλαβαίνεις ότι έχουμε μεγάλο θέμα. Ο Γιαννούλης που μακάρι να έρθει, αλλά καθόλου σίγουρος δεν είναι, θα δώσει μια ανάσα αλλά δεν λύνει το πρόβλημα

Να το πουμε 17+4+4 για να μην εχουμε θέμα.

Οι 17 εννοειται μπορει να είναι ότι να ναι, οχι απαραιτητα ξενοι, αλλα υους λεμε ξενους γιατι δεν μπορούμε να βρούμε ελληνα της προκοπης. Παμε:

Γηγενείς κλαμπ

Γαλανοπουλος, 3ος τερμας (αλλοι πιθανοι εδω μπαίνουν κοσιδης μαχαιρας ραντόνια δηλαδή κλαυσιγελος χωρις ουσιαστικο αντικρισμα στο ροστερ)

Γηγενεις χώρας.

Μανταλος Ροτα Μητογλου Αθανασιαδης. Εδω η ποιοτητα ειναι χαμηλη αλλα υπάρχει περιθώριο να αναβαθμιστει, αλλα παντα 4 θα μετράνε. Στην προκειμενη περιπτωση λέω να ερθει ο Γιαννουλης, που αν ερθει θα κανει το καρέ με Μανταλο Ροτα και Μητογλου.

17 οτι θελει ας είναι.

Αν εχεις ήδη 4 αλλους γηγενεις χωρας, ο Αθανασιαδης αρχίζει να μετράει εδώ. Οποτε η αντικατάστασή του με ξένο ή έλληνα δεν έχει σημασία αμεση.

Φυσικά καλό είναι να αντικατασταθει με έλληνα για να χεις ευελιξια να χρησιμοποιήσεις αλλου τον ξένο σου αλλα λέμε τώρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geologos said:

 

Φυσικά καλό είναι να αντικατασταθει με έλληνα για να χεις ευελιξια να χρησιμοποιήσεις αλλου τον ξένο σου αλλα λέμε τώρα.

Εδώ είναι η ουσία, στην οποία συμφωνούμε

Επίσης, παρότι μ' αρέσει η αισιοδοξία σου για την απόκτηση Γιαννούλη, εγώ την θεωρώ πολύ δύσκολη μεταγραφή οπότε θα πω ότι για την ώρα είμαστε ακριβώς στο όριο

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AlexKR21 said:

Εδώ είναι η ουσία, στην οποία συμφωνούμε

Επίσης, παρότι μ' αρέσει η αισιοδοξία σου για την απόκτηση Γιαννούλη, εγώ την θεωρώ πολύ δύσκολη μεταγραφή οπότε θα πω ότι για την ώρα είμαστε ακριβώς στο όριο

Θεωρητικα μιλάμε παντα.

Βεβαια υπάρχει προβλημα και με την κατάρτιση του ρόστερ, καθως όπως και να χει υπάρχει μια τρυπάρα να με 3 σεντερμπακ το οποιο μπορει να λυθεί είτε με αλχημεία στα μετόπισθεν (καλλενς αντι μοχαμαντι) ή με club grown ή με αφαίρεση μπροστινου

Link to comment
Share on other sites

γελαω με το ρεπορταζ ασχετως αν ειναι αληθεια η οχι η σαλερνιτανα θελει 4-5μυρρια και εμεις λεει δινουμε 2

αστο κατω αυτο ειναι ακριβο 

 

 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

γελαω με το ρεπορταζ ασχετως αν ειναι αληθεια η οχι η σαλερνιτανα θελει 4-5μυρρια και εμεις λεει δινουμε 2

αστο κατω αυτο ειναι ακριβο 

Για να αναβαθμίσεις  τα ακραία σου μπακ πρέπει να τα σκάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι λέμε ψάχνουμε αριστερά  λόγω των Ιρανών και σκάει δημοσίευμα για δεξί με 4Μ 

μηπως έχουμε πουλήσει Σιντιμπε και δεν το ξέρουμε ; 

Link to comment
Share on other sites

5Μ για δεξι μπακ στην Ελλαδα δεν θυμαμαι να εχει πληρωσει ποτε κανενας μπορει να ξεχναω κανεναν βεβαια 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενάρη ενώ χρειαζόμαστε σοβαρή ενίσχυση ειδικά αριστερό μπακ, δεν βλέπω να γίνεται κατι. Τεράστιο κρίμα να πάμε σε ντέρμπι και μπορεί και ευρώπη με βασικό πήλιο.

Link to comment
Share on other sites

2M Ιανουάριο για 28χρονο δεξί Μπακ από Σαρλενιτανες δεν έσκασε κανείς. Πάμε παρακάτω.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να παρουμε μπρινιολι,ναι μπορει να φερεις καλυτερο αλλα πολυ πιο πιθανο να φερεις χειροτερο με 1μ.Ειναι πολυ καλυτερος απο το στανκοβιτς(για αθανασιαδη δεν συζηταω καν) διαβαζει το παιχνιδι και συμμετεχει στην κυκλοφορια.Θεωρω πολυ πιθανο να τον ζητησε και ο αλμειδα,σε μια ομαδα με γρηγορη κυκλοφορια οπως η ΑΕΚ θα του λυσει τα χερια.

Δεν με νοιαζει να βρουμε το νεο μπουφον,η ΑΕΚ διαχρονικα αδιαφορει για τη θεση,ας παρουμε το μπρινιολι να ησυχασουμε για μια 3ετια.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αν παρουμε τον Μπρινιολι θα γινει 10φορες παραπανω τροχονομος και θα λεμε τι σκατα σκεφτομασταν και δωσαμε 1μ για αυτον τον μαλακα

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ευάγγελος Μιχος

16/11

 

Δημήτρης Γιαννούλης: Από τη στιγμή που δεν έφυγε το περασμένο καλοκαίρι από την Νόριτς λόγω των τρελών απαιτήσεων της, δεν πρόκειται να το κάνει στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο και ενώ θα μπαίνει στο τελευταίο εξάμηνο πριν από την λήξη του συμβολαίου του. Ο διεθνής αριστερός μπακ έχει εδώ και καιρό αποφασίσει να ολοκληρώσει το συμβόλαιο του με τα καναρίνια και να διαπραγματευτεί /διαχειριστεί ως ελεύθερος την υπογραφή του στην επόμενη ομάδα του. Το κασέ του στην Αγγλία από τη στιγμή που η ομάδα του υποβιβάστηκε στην Τσάμπιονσιπ έφαγε γερό κούρεμα και πλέον καθαρίζει ετησίως μαζί με κάποια μπόνους γύρω στις 780.000 ευρώ. Ποσό που ασφαλώς δεν θα ήταν σε καμία περίπτωση απαγορευτικό για καμία από τις ομάδες του ελληνικού big 4, εφόσον ο Γιαννούλης αποφασίσει το ερχόμενο καλοκαίρι να επαναπατριστεί. Στο δια ταύτα: στην Ελληνική πιάτσα agents  δεν αποκλείουν να επιστρέψει στη Super League αρκεί βεβαίως κάποια ομάδα να ψάχνει για βασικό αριστερό μπακ! Σε πρόσφατο παιχνίδι της Εθνικής Ελλάδας στην Opap Arena, ο Γιαννούλης δέχθηκε τη βολιδοσκόπηση ανθρώπων της ΑΕΚ, για να πάει στην ομάδα τους το ερχόμενο καλοκαίρι. Κοινώς του εκδήλωσαν, από τόσο νωρίς το κιτρινόμαυρο ενδιαφέρον ενώ για να τον ψήσουν να αφήσει τους δισταγμούς του για επιστροφή στο ελληνικό πρωτάθλημα, τα ίδια πρόσωπα του είπαν πώς η ΑΕΚ θα κινηθεί και για άλλους Έλληνες διεθνείς που αγωνίζονται στο εξωτερικό!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • AG21 locked and unlocked this topic
  • Stylianopoulos locked this topic
  • AG21 unlocked and pinned this topic
  • Stylianopoulos unpinned this topic
  • AG21 locked, unlocked and locked this topic
  • AG21 unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×