Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Χρειαζόμαστε ένα τέρμα που θα σου δώσει κάποιους βαθμούς....που θα βγάλει δηλαδή κάποιες σημαντικές-δύσκολες φάσεις και θα σε σώσει. Ο μπρινιολι βγάζει αρκετές δύσκολες φάσεις, ο Στάνκο νομίζω αισθητά λιγότερες 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tarasfw said:

Χρειαζόμαστε ένα τέρμα που θα σου δώσει κάποιους βαθμούς....που θα βγάλει δηλαδή κάποιες σημαντικές-δύσκολες φάσεις και θα σε σώσει. Ο μπρινιολι βγάζει αρκετές δύσκολες φάσεις, ο Στάνκο νομίζω αισθητά λιγότερες 

Bγαζει ο Στανκο. Όμως, μέχρι πρότινως για κάθε δύσκολη επέμβαση έκανε και μια γκάφα. Δεν ενέπνεε ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Atlas21 said:

Bγαζει ο Στανκο. Όμως, μέχρι πρότινως για κάθε δύσκολη επέμβαση έκανε και μια γκάφα. Δεν ενέπνεε ασφάλεια.

Βγάζει φέτος μερικά ναι, δεν είναι ομως το τέρμα που θα σε σώσει.

Link to comment
Share on other sites

Στο δίλημμα αν ο μπρινιολι είναι καλύτερος του Στάνκοβιτς και αν αξίζει να έρθει, εγώ είμαι της άποψης ότι καλύτερα να στηρίξουμε και να δείξουμε εμπιστοσύνη στον Αυστριακό.

Φέτος ο Στάνκοβιτς έχει δείξει οτι είναι σε καλή φόρμα ( προφανώς έχει κάνει και κάποιες γκάφες, αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει τερματοφύλακας που δεν κάνει γκάφες). 

Αν όντως θέλουμε αναβάθμιση στο τέρμα με τα λεφτά του Αυστριακού θα συμφωνήσω με τους προλαλλησαντες ότι βρίσκεις καλύτερον από τον μπρινιολι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Gkanos21 said:

Στο δίλημμα αν ο μπρινιολι είναι καλύτερος του Στάνκοβιτς και αν αξίζει να έρθει, εγώ είμαι της άποψης ότι καλύτερα να στηρίξουμε και να δείξουμε εμπιστοσύνη στον Αυστριακό.

Φέτος ο Στάνκοβιτς έχει δείξει οτι είναι σε καλή φόρμα ( προφανώς έχει κάνει και κάποιες γκάφες, αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει τερματοφύλακας που δεν κάνει γκάφες). 

Αν όντως θέλουμε αναβάθμιση στο τέρμα με τα λεφτά του Αυστριακού θα συμφωνήσω με τους προλαλλησαντες ότι βρίσκεις καλύτερον από τον μπρινιολι.

Διαφωνώ αδερφέ...

Ο Στανκο είναι πολύ καλός κάτω από τα δοκάρια αλλά και αυτός και ο Αθανασιάδης δεν βγαίνουν ούτε με ρυμουλκό... Δεν έχει έξοδο και η έλλειψη έξοδου ειδικά για στις στημένες φάσεις έχει στοιχίσει στην ομάδα πολλάκις.... Σαφέστατα και θα ηταν μεγάλη αναβάθμιση ο Μπρινιολι.

Διαφορετικά πας Ιταλία που είναι η καλύτερη σχολή στον κόσμο τερματοφυλάκων και βρίσκεις ένα βράχο 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Αν θες αναβάθμιση δεν πας να διώξεις Αθανασιάδη για να πάρεις Μπρινιόλι. Όπως και το αντίστροφο δεν είναι. Να διώξεις δλδ Στανκο για να πάρεις Μπρινιόλι. Αναβάθμιση είναι να κρατήσεις Στάνκοβιτς και να πας να πάρεις κάποιον καλύτερο από τον Αυστριακό και με πιο safe εξόδους.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Corart21 said:

Αν θες αναβάθμιση δεν πας να διώξεις Αθανασιάδη για να πάρεις Μπρινιόλι. Όπως και το αντίστροφο δεν είναι. Να διώξεις δλδ Στανκο για να πάρεις Μπρινιόλι. Αναβάθμιση είναι να κρατήσεις Στάνκοβιτς και να πας να πάρεις κάποιον καλύτερο από τον Αυστριακό και με πιο safe εξόδους.

Και να πληρωνεις 700κ+ τον αναπληρωματικο γκολκιπερ σου; Με τιποτα.

Ειτε μενεις με Αθανασιαδη 2ο και φερνεις αναβαθμιση του Στανκοβιτς, ειτε φερνεις 2 καινουριους, οπου ο 2ος θα ειναι Ελληνας.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Brom21 said:

Και να πληρωνεις 700κ+ τον αναπληρωματικο γκολκιπερ σου; Με τιποτα.

Ειτε μενεις με Αθανασιαδη 2ο και φερνεις αναβαθμιση του Στανκοβιτς, ειτε φερνεις 2 καινουριους, οπου ο 2ος θα ειναι Ελληνας.

Κι αν μείνω από 1ο και πρέπει να παίξει ο Γιώργαρος να πάω στον Αη Γιάννη το Νηστικό για τάματα. Όχι φίλε μου. Να δίνω 700 στον 2ο. Πόσα δίνεις δλδ στους 2ους σε κάθε άλλη θέση της ομάδας ? Λιγότερα ? Γιατί να δίνεις δλδ στους τερματζήδες ?

Link to comment
Share on other sites

Το χουμε αναλύσει κάμποσες φορές ότι ο ένας τερματοφύλακας πρέπει να είναι Ελληνας αναγκαστικά. Δεν υπάρχουν ελεύθερες θεσεις για το ευρωπαικό ρόστερ οπότε ο Αθανασιάδης ή κάποιος Αθανασιάδης θα πρέπει να υπάρχει στην ομάδα.  Ο Μπρινιόλι είναι ένας καλός 32χρονος τερματοφύλακας, εγώ δε θα ήθελα να διώξουμε Στάνκοβιτς γι αυτόν ειδικά στα λεφτά που λένε ότι ζητάει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

σε ιδανικο σεναριο αφου και οι 2 εχουν συμβολαιο για του χρονου

θα ηθελα εναν πολυ καλο 1ο ξενο γιατι ελληνας δεν υπαρχει 

και ο 2ος να ειναι ελληνας αλλα να ειναι και club grown αλλα και οι 3 που ειναι club grown ειναι για τα θερια (γκινης, θεοχαρης, χατζηεμανουηλ (δανεικος))

οποτε επειδη πρεπει να ειναι ελληνας και δεν βλεπω καμια διαφορα ειτε να εχω αθανασιαδη ειτε γιαννιωτη ξερω γω μενω με αθανασιαδη

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά μη μιλάμε για ανβάθμιση θέλοντας το Μπρινιόλι αντί Στάνκοβιτς. Φέτος ο Στάνκοβιτς είναι πολύ καλός και με τις αδυναμίες του κι αυτός όπως όλοι, φαίνονται πάντα πιο πολύ οι αδυναμίες του τερματοφύλακα.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Corart21 said:

Κι αν μείνω από 1ο και πρέπει να παίξει ο Γιώργαρος να πάω στον Αη Γιάννη το Νηστικό για τάματα. Όχι φίλε μου. Να δίνω 700 στον 2ο. Πόσα δίνεις δλδ στους 2ους σε κάθε άλλη θέση της ομάδας ? Λιγότερα ? Γιατί να δίνεις δλδ στους τερματζήδες ?

Γιατι ο 2ος σε καθε θεση μεσα στη χρονια θα παρει χρονο συμμετοχης και μαλιστα σημαντικο, ο 2ος τερματοφυλακας ειναι αρκετα πιθανο να παιξει μονο 4-5 ματς Κυπελλου σε 1 χρονια

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, APOSPERITIS_21 said:

Διαφωνώ αδερφέ...

Ο Στανκο είναι πολύ καλός κάτω από τα δοκάρια αλλά και αυτός και ο Αθανασιάδης δεν βγαίνουν ούτε με ρυμουλκό... Δεν έχει έξοδο και η έλλειψη έξοδου ειδικά για στις στημένες φάσεις έχει στοιχίσει στην ομάδα πολλάκις.... Σαφέστατα και θα ηταν μεγάλη αναβάθμιση ο Μπρινιολι.

Διαφορετικά πας Ιταλία που είναι η καλύτερη σχολή στον κόσμο τερματοφυλάκων και βρίσκεις ένα βράχο 

Αυτούς που δεν βγαίνουν, έχω ακούσει από Αγγλαρα οπαδό ότι τους αποκαλούν Κόμη Δράκουλα, διότι ποτέ δεν βγαίνουν από το κάστρο τους (την μικρή περιοχή)

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexKR21 said:

Γιατι ο 2ος σε καθε θεση μεσα στη χρονια θα παρει χρονο συμμετοχης και μαλιστα σημαντικο, ο 2ος τερματοφυλακας ειναι αρκετα πιθανο να παιξει μονο 4-5 ματς Κυπελλου σε 1 χρονια

 

Όπως τώρα καλή ώρα στο Άμστερνταμ ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Corart21 said:

Όπως τώρα καλή ώρα στο Άμστερνταμ ?

Γι' αυτό είπα αρκετά πιθανό, συνήθως πρέπει να τραυματιστεί το τέρμα σου ή να φάει κόκκινη για να τον αλλάξεις, το ροτέισον στη συγκεκριμένη θέση είναι σπάνιο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Γι' αυτό είπα αρκετά πιθανό, συνήθως πρέπει να τραυματιστεί το τέρμα σου ή να φάει κόκκινη για να τον αλλάξεις, το ροτέισον στη συγκεκριμένη θέση είναι σπάνιο

Ε τότε τι συζητάμε ? Μένεις με Αθανασιάδη. Αφού σου κάνει για 4-5 ματς το χρόνο, καλά είναι. Όταν έρθει η ώρα το ξανασυζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Corart21 said:

Ε τότε τι συζητάμε ? Μένεις με Αθανασιάδη. Αφού σου κάνει για 4-5 ματς το χρόνο, καλά είναι. Όταν έρθει η ώρα το ξανασυζητάμε.

Τον Αθανασιάδη παλιότερα τον υπερασπιζόμουν, πλέον και γω τον φοβάμαι αλλά εύχομαι στο Άμστερνταμ να με διαψεύσει.

Αυτό που σου λέω είναι ότι δεν είναι το ίδιο η θέση του τερματοφύλακα με οποιαδήποτε άλλη θέση στο ποδόσφαιρο, αφού είναι η μόνη θέση στην οποία είναι πολύ σπάνιο το ροτέισον.

Τι σημαίνει αυτό; Ότι είναι πιο δύσκολο να έχεις 2 ισάξιους παίκτες, αφού θα πληρώνεις έναν σκασμό λεφτά για έναν παίκτη που υπό φυσιολογικές συνθήκες θα παίξει μονοψήφιο αριθμό παιχνιδιών, αντί πχ να τα επενδύσεις σε 1 άλλο παίκτη που θα παίξει περισσότερα λεπτά άρα θα μπορέσεις να τον εκμεταλλευτείς περισσότερο. Συν τη γκρίνια που θα έχεις αφού αν φέρεις αναπληρωματικό τερματοφύλακα με προσόντα και μισθό «βασικού» τότε θα απαιτεί και να παίζει. Συν το θέμα με τις ευρωπαϊκές λίστες, στις οποίες είμαστε ήδη φουλ στριμωγμένοι και το χουμε χιλιοαναλύσει.

Προφανώς όλοι το καλό της ΑΕΚ θέλουμε και να έχουμε ένα ρόστερ με 25 παικταράδες θα ήταν για όλους μας το ιδανικό, αλλά πρακτικά κατά τη γνώμη μου αυτό δεν είναι τόσο απλό και εύκολο να υλοποιηθεί για πολλούς λόγους.

Για το Άμστερνταμ που ανέφερες και γω τρέμω που θα κατέβουμε με Αθανσιάδη, δυστυχώς έχουμε βασικό τερματοφύλακα που ναι ευπαθής στους τραυματισμούς, θα πρέπει να το εξετάσουμε και αυτό όταν δούμε τι θα κάνουμε στη θέση από το καλοκαίρι και αν θα κρατήσουμε τον Αυστριακό ή όχι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Άρα το κέντρο της συζήτησης είναι αν μας κάνει ο Μπρινιόλι να αντικαταστήσει τον Στάνκοβιτς. Γιατί Έλληνα δεν βλέπω να αντικαθιστά κανέναν από τους 2 που έχουμε. Σε αυτή τη σύγκριση (κι αν τεθεί τέτοιο θέμα απόκτησης Μπρινιόλι) θα προτιμούσα η αντικατάσταση Στάνκοβιτς να γίνει με καλύτερο του Ιταλού.

Link to comment
Share on other sites

O Μπρινιολι παιρνει 300-350κ το χρονο και ειναι καλυτερος (αντε και ισαξιος αν θελεις) του Στανκοβιτς που παιρνει τα διπλασια. Ο Λοντιγκιν δε, παιρνει 250κ και δε μπορω να φανταστω οτι ειναι χειροτερος του Αθανασιαδη, ο οποιος στη τελικη εχει και μικροτερο συμβολαιο, νομιζω στα 150κ. Καπου εδω νομιζω οτι η συζητηση τελειωνει.

Αν φερεις Ελληνες σε αλλες θεσεις, τοτε φερε και 2ο κιπερ ξενο στη τελικη. Αν δε μπορουμε εμεις να φερουμε με 700-800κ (μικτα) καλυτερο διδυμο στο τερμα αποτι του βαζελου (για παραδειγμα), τοτε τι να πω. 700κ για τον 2ο σου κιπερ ειναι απλα ουτοπικο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Corart21 said:

θα προτιμούσα η αντικατάσταση Στάνκοβιτς να γίνει με καλύτερο του Ιταλού.

Σε αυτο δε νομιζω οτι διαφωνει κανενας.

Link to comment
Share on other sites

Ουτοπική είναι η όλη συζήτηση. Ο Στάνκοβιτς έχει συμβόλαιο και δεν σκοπεύουμε να πάμε σε αντικατάσταση. Αυτό εκτιμώ εγώ. Αν υπάρχουν πληροφορίες, εγώ δεν είμαι από αυτούς που τις έχουν.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Corart21 said:

Συμφωνώ αλλά μη μιλάμε για ανβάθμιση θέλοντας το Μπρινιόλι αντί Στάνκοβιτς. Φέτος ο Στάνκοβιτς είναι πολύ καλός και με τις αδυναμίες του κι αυτός όπως όλοι, φαίνονται πάντα πιο πολύ οι αδυναμίες του τερματοφύλακα.

Γιατί πρεπει να βγάζουμε άσχετους τους παιχτες των άλλων ομάδων? 

Και ο στανκο και ο Αθανασιάδης είναι κακοί τερματοφυλακες. Ο μπρινιολι είναι παρα πολυ καλός. Από τους καλυτερους τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×