Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, tarasfw said:

Για τα μάτια του, είμαστε πλήρεις.....

περιμενω ηδη σε λιγο διαψευση απο "πηγες"

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

περιμενω ηδη σε λιγο διαψευση απο "πηγες"

Περιμένουν το non paper απο τον τασούλη.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα διάβασα στο τουιτερ ότι 2 προτάσεις που έγιναν ήταν χαμηλές. Στα σχόλια που διαβάζω λένε ότι είναι ένα παιδί με πολύ καλά σωματικά προσόντα αλλά άτεχνο. 4 εκατομμύρια για ένα τέτοιο προφίλ παίχτη νομίζω είναι αρκετά. Από την άλλη είναι μόνο 20 ετών και παίζει ήδη 4 χρόνια σχεδόν βασικός και αν τον θέλει ο κοουτς αυτός ξέρει 

Link to comment
Share on other sites

Λίγες σύντομες σκέψεις μου για τα μεταγραφικα.

1) Υπάρχουν 3 σταθερές στην ζωή: "Τα παντα ρει", "εν οιδα οτι ουδεν οιδα" και "δεν παίρνεις λεφτά απ τον τιγρη"

2) Το επίπεδο των σκαουτερ μας ειναι πολυ κατώτερο και απο αυτό των τερματοφυλακων μας. Δεν ειναι δυνατόν φτιαγμένη ομάδα που ρολάρει να μην έχει προσθέσει 1 παίκτη απο αυτούς. Ολες οι μεταγραφές εχουν γινει απο γνωστούς παικτες που μπορεί να εχει φερει ο ΓΠ η και ο ίδιος ο πρόεδρος ή παίκτες που ξέρει απο προηγούμενη θητεία ο κόουτς. Παικτες οπως ο Γκαρσία, ο Ελίασον ο Μουκουντί επρεπε να είναι πιο έυκολο να έρθουν με την νέα προοπτική. Θα περίμενες ότι υπάρχουν λίστες όπως κάποτε που είχαν μεσα Μπλάνκο, Σκόκο, Αραούχο Λιβάγια κλπ ώστε να φέρεις έναν ακόμα ποιοτικό παίκτη. Δεν εχει λογική να είναι "δύσκολος" ο Πελάδο... Ισως να ισχύει το 1) 

3) Δεν μπορείς να ανέβεις επιπεδο χωρίς να αγοράσεις ταλαντούχους νέους που και θα ανεβάσουν το κλαμπ και θα φέρουν χρήματα οταν πουληθούν. Αν δεν μπορείς τώρα να δωσεις 3-4 εκ για παίκτη που και την υποδομή εχεις και τον κατάληλο προπονητή για να τον αναδείξει, χαντακώνεις το μέλλον της ομάδας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

- Τιγρης: πόσο κοστίζει?

- Χ: 4 εκ κ. Προεδρε

- Τιγρης: κοίτα ρε μλκ, μου λείπουν 160 χιλιάρικα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Τώρα διάβασα στο τουιτερ ότι 2 προτάσεις που έγιναν ήταν χαμηλές. Στα σχόλια που διαβάζω λένε ότι είναι ένα παιδί με πολύ καλά σωματικά προσόντα αλλά άτεχνο. 4 εκατομμύρια για ένα τέτοιο προφίλ παίχτη νομίζω είναι αρκετά. Από την άλλη είναι μόνο 20 ετών και παίζει ήδη 4 χρόνια σχεδόν βασικός και αν τον θέλει ο κοουτς αυτός ξέρει 

Λες να είναι ο νέος Μπέλινχαμ και οι 50 Ευρωπαικές ομάδες που εχουν απο 30 σκαουτερ και σκάνε 5-10 εκ κάθε χρόνο για ταλαντούχους 18χρονους, να έχουν πάθει μυωπία???

Φυσικά και θα έχει κενά, γιαυτό κάνει κάτω απο 4 και μπορείς να τον πάρεις.. Αμα τον ηθελε η Αρσεναλ, και η Μπενφίκα, δεν θα υπήρχες στην κουβέντα...

Εχουμε ομως τον προπονητή και την υποδομή να τον δουλέψουμε και να γίνει νεα περίπτωση Λίβαι

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, agelos said:

- Τιγρης: πόσο κοστίζει?

- Χ: 4 εκ κ. Προεδρε

- Τιγρης: κοίτα ρε μλκ, μου λείπουν 160 χιλιάρικα. Πες του 1

 

Στο διόρθωσα!

  • Hahaha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kami said:

Λες να είναι ο νέος Μπέλινχαμ και οι 50 Ευρωπαικές ομάδες που εχουν απο 30 σκαουτερ και σκάνε 5-10 εκ κάθε χρόνο για ταλαντούχους 18χρονους, να έχουν πάθει μυωπία???

Φυσικά και θα έχει κενά, γιαυτό κάνει κάτω απο 4 και μπορείς να τον πάρεις.. Αμα τον ηθελε η Αρσεναλ, και η Μπενφίκα, δεν θα υπήρχες στην κουβέντα...

Εχουμε ομως τον προπονητή και την υποδομή να τον δουλέψουμε και να γίνει νεα περίπτωση Λίβαι

Δεν διαφωνώ. Μόνο ότι ο Λιβαι ήρθε με πολύ καλύτερους οικονομικότερους όρους έστω και με μια συνιδιοκτησία 70-30

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Δεν διαφωνώ. Μόνο ότι ο Λιβαι ήρθε με πολύ καλύτερους οικονομικότερους όρους έστω και με μια συνιδιοκτησία 70-30

Δεν ηταν καλύτεροι οι όροι.. Τώρα τα χρήματα τα έχεις και θα τα ξαναβγάλεις.. Εκδήλωση με ανακυκλωμένες φανέλες του Αι Γιαννιού έκανες και ξεπούλησες σε 1,5 ώρα!!! Αλλες τόσες να χες θα τις πούλαγες.. πουλάς διαρκείας σε τιμές Τσέλσι..και ήδη βλέπεις ότι θα τα πάρεις και του χρόνου.. εχεις και την υποδομή και το "λίπος" να επενδύσεις και να τζογάρεις για ακόμα μεγαλύτερα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εσεις καλα τα λετε, ο θαντερκατς ειναι το θεμα τι κανει 🐯🐯🐯🐯

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

Εσεις καλα τα λετε, ο θαντερκατς ειναι το θεμα τι κανει 🐯🐯🐯🐯

4 versiones de 'ThunderCats' que sólo los verdaderos fans conocen (una es  de Marvel) | Entretenimiento Cine y Series | Univision
Ετσι πετσοκοβει τις μεταγραφες

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kami said:

Δεν ηταν καλύτεροι οι όροι.. Τώρα τα χρήματα τα έχεις και θα τα ξαναβγάλεις.. Εκδήλωση με ανακυκλωμένες φανέλες του Αι Γιαννιού έκανες και ξεπούλησες σε 1,5 ώρα!!! Αλλες τόσες να χες θα τις πούλαγες.. πουλάς διαρκείας σε τιμές Τσέλσι..και ήδη βλέπεις ότι θα τα πάρεις και του χρόνου.. εχεις και την υποδομή και το "λίπος" να επενδύσεις και να τζογάρεις για ακόμα μεγαλύτερα πράγματα.

Το αν έχει κάποιος χρήματα η δεν έχει, δεν παίζει κανένα ρόλο αν το ντιλ για έναν παίχτη είναι καλό η όχι. Άλλο λέω εγώ άλλο λες εσυ. Εγώ δεν είπα να μην δώσει 3-4-5-6-7 εκατομμύρια για μεταγραφή η μεταγραφές. Είπα ότι όπως περιγράφουν τον παίχτη και από αυτά που πρόλαβα να δω, ίσως τα 4 μυρια είναι αν όχι υπερβολικά τότε τσιμπημένα. Η μεταγραφή του Λιβαι ήταν μόνο 2,5. Όσο και να το κανεις είναι σχεδόν το 60% των χρημάτων που ζητάνε οι Αμερικανοί. 

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ξεχνάμε και τον προχθεσινό μεγάλο λογαριασμό που πλΕρωσε στο Ρέμο ο Μίμης... Πρέπει να προσέξουμε γιατί έχουν μαζευτεί τώρα πολλά έξοδα στη πιστωτική με τις γιορτές, έτσι; Μετά πως θα πλΕρωσουμε τις δόσεις της κάρτας;;;

Καλύτερα ας ξεχρεώσουμε μερικά που έχουμε στη κάρτα μέχρι το καλοκαίρι για να πάρουμε παίκτες τρομοκράτες μια και καλή το καλοκαίρι...

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ζει ο Γαλάτσης; Κάηκα παρά πολύ άσχημα τώρα. Είχα τουλάχιστον 10 χρόνια ξεχάσει την ύπαρξη του

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Araujo21 said:

Screenshot_3.png

Αν δούμε τον Μελ να δίνει 4Μ Γενάρη μήνα να φέρει 20χρονο Αμερικανό από το MLS τότε θα τα έχουμε δει όλα. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι θα δωσουμε 4 εκ αλλα απο αυτα που βλεπω τελευταια στο ελληνικο πρωταθλημα(δεν εχω ιδεα για εξω),δεν ειναι και κανα ποσο που σου εξασφαλιζει παικταρα.

Μαντσινι,βιλενα στο βαζελο

Ορτεγκα του οσφπ

Πονσε σε εμας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν τα δώσει σημαίνει ότι ίσως υπάρξει και κάποια πώληση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Ζει ο Γαλάτσης; Κάηκα παρά πολύ άσχημα τώρα. Είχα τουλάχιστον 10 χρόνια ξεχάσει την ύπαρξη του

Εχει φυγει στον Καναδα εδω και χρονια, Ισως απο τους καλους ρεπορτερ στην ΕΡΑ σπορ . Οχι κλαψομουνης σαν τον Λακοπουλο

Link to comment
Share on other sites

Just now, teo21 said:

Οχι οτι θα δωσουμε 4 εκ αλλα απο αυτα που βλεπω τελευταια στο ελληνικο πρωταθλημα(δεν εχω ιδεα για εξω),δεν ειναι και κανα ποσο που σου εξασφαλιζει παικταρα.

Μαντσινι,βιλενα στο βαζελο

Ορτεγκα του οσφπ

Πονσε σε εμας

Φαντασου ποσο πίσω είμαστε από σκαουτινγκ στην μπανανία 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Αν τα δώσει σημαίνει ότι ίσως υπάρξει και κάποια πώληση 

Γκατσινοβιτς?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Skepastos said:

Το αν έχει κάποιος χρήματα η δεν έχει, δεν παίζει κανένα ρόλο αν το ντιλ για έναν παίχτη είναι καλό η όχι. Άλλο λέω εγώ άλλο λες εσυ. Εγώ δεν είπα να μην δώσει 3-4-5-6-7 εκατομμύρια για μεταγραφή η μεταγραφές. Είπα ότι όπως περιγράφουν τον παίχτη και από αυτά που πρόλαβα να δω, ίσως τα 4 μυρια είναι αν όχι υπερβολικά τότε τσιμπημένα. Η μεταγραφή του Λιβαι ήταν μόνο 2,5. Όσο και να το κανεις είναι σχεδόν το 60% των χρημάτων που ζητάνε οι Αμερικανοί. 

Τωρα κατάλαβα! Αυτο που λές είναι η Ελλάδα του χρηματιστηριου που η κυρα Σούλα αγόραζε κλωστήρια Ναούσης γιατί "όπως έλεγαν" ήταν καλη εταιρία! Ακόμα και οι ειδικοί δεν ξέρουν πραγματικά ούτε τι θα γίνει στο χρηματιστήριο ούτε ποιος παίκτης θα βγει και ποιός οχι

Δεν υπαρχει αντικειμενική αξία ενος παίκτη, υπάρχει μόνο ¨guesstimation" Κάποτε η Τσέλσι έδωσε 11m για να πάρει έναν αγνωστο τερματοφύλακα απο την Ρεν και αυτός την κράτησε 15 χρόνια στην κορυφή..  εδωσε τα 10πλάσια για τον Λουκάκου και παπάρια μάντολες. 1000δες παραδειγματα... Συνδυάζεις γνώση, εμπειρία, ικανότητες και υποδομές με την καλύτερη σου μαντεψιά και ελπίζεις στο καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×