Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Just now, amd said:

αρα προς τι το αγχος ?

Κανένα άγχος, το διασκεδάζω πλέον η προσπαθώ 😜

Link to comment
Share on other sites

Just now, Λευτέρης Πέκινπας said:

Κανένα άγχος, το διασκεδάζω πλέον η προσπαθώ 😜

μια χαρα διασκεδαση ειναι η ΑΕΚ περναει τις καλυτερες μερες τις τα τελευταια 30 χρονια θα επρεπε να το διασκεδαζουμε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τα στεγανά δουλεύουν καλά φαίνεται .... Κάτι θα τρέχουν αλλα αυτό ισως δεν θα το μάθουμε εκτός και αν κλείσει . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 Θα μάθουμε το καλοκαίρι ότι προσπαθησαμε να παρουμε παικτες το χειμώνα και αυτό είναι όλο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DimiKVA said:

.

Screenshot_2024-01-11-13-12-30-472-edit_com.miui.gallery.jpg

Ήμαστε σίγουροι ότι δεν του έδειξε πέντε και απλά τον μουτζωσε όταν του είπε για μπατζετ? 🤔

  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

Αν ο Πινεδα παιξει τη κυριακη δεξι μπακ, στο ματς που μπορει να κρινει πολλα για τη συνεχεια και θελαμε να παμε με οσο το δυνατον λιγοτερες απωλειες,  μιλαμε για τον ορισμο της αποτυχιας και του ερασιτεχνισμου.

Δε γινεται αυτο το πραγμα με τα μπακ απο το καλοκαιρι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Brom21 said:

Αν ο Πινεδα παιξει τη κυριακη δεξι μπακ, στο ματς που μπορει να κρινει πολλα για τη συνεχεια και θελαμε να παμε με οσο το δυνατον λιγοτερες απωλειες,  μιλαμε για τον ορισμο της αποτυχιας και του ερασιτεχνισμου.

Δε γινεται αυτο το πραγμα με τα μπακ απο το καλοκαιρι. 

Και τι θα πληρώσουμε ομάδες χειμωνιάτικα να πάρουμε μπακ; Δεν γίνονται αυτά
 

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε σιγά, σιγά για τον επόμενο Φράνσον μια μέρα πριν τη λήξη της μεταγραφικής περιόδου...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zara said:

-Τώρα όντως πέντε θέλω, Πρόεδρε! 

-3 Τρία θα πάρεις. 

Καλύτερα έτσι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Brom21 said:

Αν ο Πινεδα παιξει τη κυριακη δεξι μπακ, στο ματς που μπορει να κρινει πολλα για τη συνεχεια και θελαμε να παμε με οσο το δυνατον λιγοτερες απωλειες,  μιλαμε για τον ορισμο της αποτυχιας και του ερασιτεχνισμου.

Δε γινεται αυτο το πραγμα με τα μπακ απο το καλοκαιρι. 

Γιατί είναι κακό να παίξει ένας παίκτης που έχει ανταποκριθεί σε αυτή τη θέση σε πολύ απαιτητικά ματς και που σε αυτή τη θέση όταν παίζει είναι και από τους καλύτερους του πρωταθλήματος; 

Ένα από τα βασικά στοιχεία του Πινέδα που τον κάνουν να κοστίζει 6,5 χαρτιά είναι ότι μπορεί να παίζει πραγματικά παντού χωρίς να υστερεί. 

Εγώ το βλέπω σαν πλεονέκτημα ότι ένας τέτοιος παίκτης θα παίξει δεξιά (άρα και στον αγώνα μπορείς να το εκμεταλλευτεις δημιουργώντας υπεραριθμιες κλπ). 

Δεν μου εγγυάται κανείς ότι μια κίνηση μπάλωμα θα είχε καλύτερη απόδοση από τον Πινέδα στα μπακ και πρόσεξε μαζί σου στο ότι έχει καθυστερήσει η μεταγραφή μπακ από το καλοκαίρι, αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν έχει βρεθεί ο κατάλληλος. Έχουμε την τύχη να βλέπουμε μία από τις καλύτερες ΑΕΚ στην ιστορία και το καλύτερο είναι ότι είναι σε χέρια ανθρώπων που νιώθουν (μιλώ για το αγωνιστικό τμήμα). 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

Ήμαστε σίγουροι ότι δεν του έδειξε πέντε και απλά τον μουτζωσε όταν του είπε για μπατζετ? 🤔

Aν ο Αλμέιδα είχε ζητήσει 2 πάικτες, τότε θα ήμασταν σίγουροι για την κίνηση-χειρνομία που θα είχε κάνει για να φτάσουμε στο μαγικό αριθμό 5.

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Λευτέρης Πέκινπας said:

Ήμαστε σίγουροι ότι δεν του έδειξε πέντε και απλά τον μουτζωσε όταν του είπε για μπατζετ? 🤔

Aυτό μπήκα να γράψω με χαρά 😂 Το αφεντικό τρελάθηκε.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εκπτώσεις και στα μεταγραφικά; Sales 40%  ή 1+1 και τέτοια φάση;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, byron21 said:

Γιατί είναι κακό να παίξει ένας παίκτης που έχει ανταποκριθεί σε αυτή τη θέση σε πολύ απαιτητικά ματς και που σε αυτή τη θέση όταν παίζει είναι και από τους καλύτερους του πρωταθλήματος; 

Ένα από τα βασικά στοιχεία του Πινέδα που τον κάνουν να κοστίζει 6,5 χαρτιά είναι ότι μπορεί να παίζει πραγματικά παντού χωρίς να υστερεί. 

Εγώ το βλέπω σαν πλεονέκτημα ότι ένας τέτοιος παίκτης θα παίξει δεξιά (άρα και στον αγώνα μπορείς να το εκμεταλλευτεις δημιουργώντας υπεραριθμιες κλπ). 

Δεν μου εγγυάται κανείς ότι μια κίνηση μπάλωμα θα είχε καλύτερη απόδοση από τον Πινέδα στα μπακ και πρόσεξε μαζί σου στο ότι έχει καθυστερήσει η μεταγραφή μπακ από το καλοκαίρι, αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν έχει βρεθεί ο κατάλληλος. Έχουμε την τύχη να βλέπουμε μία από τις καλύτερες ΑΕΚ στην ιστορία και το καλύτερο είναι ότι είναι σε χέρια ανθρώπων που νιώθουν (μιλώ για το αγωνιστικό τμήμα). 

Κανεις δεν ανεφερε για κινηση "μπαλωμα". Απο το καλοκαιρι ηξερες οτι θες αριστερ μπακ να σου παρει τη φανελα σπιτι του. Δεν ειναι οτι προεκυψε αναγκη για αυτη τη θεση στο ξαφνικο. Συγκεκριμενα, το ηξερες απο το Μαρτιο (ποτε ηταν), που ανανεωσες Χατζισαφι.

Νομιζω δε χρειαζεται να εξηγησω αυτα που εγραψα. Το να βαλεις τον καλυτερο και πιο επιδραστικο σου παιχτη σε θεση που δε θα ειναι οσο επιδραστικος ειναι, και που ταυτοχρονα στα χαφ (και οχι μονο) η ομαδα θα νιωσει την απουσια του, δε νομιζω οτι χρειαζεται αναλυση. Ειναι λυση που δηλωνει ανικανοτητα... Και οχι σε απλο ματς, αλλα σε ματς πρωτιας. 

Να φερω και παραδειγμα. Υπαρχει καποιος που πιστευει οτι αν ο Πινεδα επαιζε στη θεση του στο ματς τιτλου στα πλειοφφ στη ναζελα, δε θα ειχαμε κερδισει εν τελει; Εγω προσωπικα ειμαι σιγουρος οτι θα ειχαμε κερδισει και πολυ ανετα.

Εννοειται ο Πινεδα αν μπει δεξι μπακ θα προσφερει.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Antiviosis21 said:

Και τι θα πληρώσουμε ομάδες χειμωνιάτικα να πάρουμε μπακ; Δεν γίνονται αυτά
 

Δεν τα κάνει αυτά ο σαπιοδοντας, πες το καλά μην ντρέπεσαι 

  • Hahaha 7
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να κάνουμε με τα δικά μας παιδιά όταν έρθουν οι σκάντζες τους.  

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mporat said:

Δεν τα κάνει αυτά ο σαπιοδοντας, πες το καλά μην ντρέπεσαι 

ΣΑΤΑΝΑ 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×