Jump to content

Ζαλιστήκαμε και πέσαμε κάτω Vol.2... Μεταγγραφές Νταμπλούχου χειμωνας 2024!


Araujo21
 Share

Recommended Posts

O Μπρινιόλι πέρσυ ήταν μακράν ο ΕμΒιΠι του Βάζελου και η ΜΟΝΗ θέση που τον ζήλευες... Για να βρεις στην ΑΕΚ χρονιά που ο τερματοφύλακας ήταν ΕμΒιΠι πρέπει να πας στη δεκαετία του 80 και το πρωτάθλημα που πήραμε με τα ηρωικά του Οικονομόπουλου...

Ωραία αυτά τα "με τα λεφτά που ζητάει βρίσκεις πολύ καλύτερο..."

αλλά επειδη τα τελευταία 30 χρόνια δε θυμάμαι να είχαμε ποτέ καλύτερο (με εξαίρεση τη χρονιά του Σορεντίνο) κι επειδή ας πούμε ο (καλός) Ματέους της Μπράγκα παρουσιάζεται σαν να πάμε να πάρουμε τον Άλισον... ο δε Λιβάκοβιτς σαν να ζητάμε το Σμάιχελ στα ντουζένια του... μακάρι λέω'γω να παίρναμε το Μπρινιόλι να ησύχαζε για 2-3 χρόνια το κεφάλι μας απ'τους κλόουν που κατά κόρον μαζεύει...

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Ποιός Μπρινιολης γαμω το Δία, γαμω.

Ανανεώστε ρε τον Στάνκοβιτς που είναι το καλύτερο τέρμα της Λίγκας και φέρτε του ένα αξιόπιστο για δεύτερο.

Στους τυφλούς μονόφθαλμος 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Αν ερθει ο Μπρινιολι αυτο που βλεπω θετικο ειναι οτι ειναι ο δευτερος παιχτης κλασης που τους ριχνει χυλοπιτα για εμας.

 

απο εκει και περα τον θεωρω απλα καλό και πρέπει οπωσδηποτε εχει μπακ απ κλασης 

Είναι πάρα πολλοί οι λόγοι. Λύνεις το θέμα του τερματοφύλακα με Στάνκοβιτς και Μπρινιόλι, επιτέλους ξεπερνάς τα κομπλεξικά δεν παίρνω παίκτη ενώ οι άλλοι σου κλέψανε Λάζαρο, η εναλλακτική σου επιλογή είναι το Τσίτσαν -Γιώργαρος και στην καλύτερη το Τσίτσαν - άγραφος αντικαταστάτης Γιώργαρου από καμιά Κουάλα Λουμπούρ. Στην σχετικά νορμάλ περίπτωση που είναι ο Μπρινιόλι που ξέρουμε, πας για κουαντράμπλ πρωτάθλημα. Δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένει ο κόσμος της ΑΕΚ , με στεναχωρεί που για πρώτη φορά διαφωνούμε με Μητσάκλα ποδοσφαιρικά ενώ συμφωνούσαμε ακόμα και στο ότι ο Χρηστάρας Ο Μαλαδένης ήταν το πρώτο υβρίδιο λίμπερο-αμυντικό χαφ-επιθετικό χαφ- δεκάρι- κρυφός επιθετικός που έβγαλε το παγκόσμιο ποδόσφαιρο αλλά σε αυτό το θέμα έχω δίκιο, δεν σηκώνω κουβέντα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στη θέση του τερματοφύλακα δεν μπορείς να έχεις δύο εν δυνάμει βασικούς σε ένα ρόστερ.

Είναι κάτι σαν άγραφος κανόνας αυτό στο ποδόσφαιρο.

Δεν θα ερχόταν για δεύτερος ο Μπρινιολι αν έρθει και βασικός σου είναι ο Στάνκοβιτς που το συμβόλαιο του θα ολοκληρωθεί νωρίτερα από το υποτιθέμενο του Ιταλού, οπότε και φυσικά δεν ησυχάζεις και πιθανότατα θα θες ξανά δεύτερο ή πρώτο σε ένα χρόνο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι τον μπρινιολι να έχει δώσει βαθμούς στον βαζελο. Μόνος του.
Φέτος έκανε 2 μαλακιες χοντρές αλλά ίσως επηρεάστηκε και από την κατάσταση.  

Τέρμα της ΑΕΚ που να έδωσε βαθμούς εγώ δεν θυμάμαι μετά από τον Σορεντινο

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έρθει .

Όλη την εβδομάδα διαβάζαμε για στήριξη σε Αθανασιάδη για κύπελλο από τους γνωστούς άγνωστους αρδ οι οποίοι σίγουρα βρίσκονται σε απευθείας σύνδεση με την ΠΑΕ κλπ κλπ , 

Αν ο πρόεδρας πάει βαρεσει μπρινιολι τι να πω ,

Ρισπεκτ.

Μακράν ο καλύτερος παίκτης του βαζελου πέρσι και επίσης μακράν αχρειαστη μεταγραφή αυτή την δεδομένη στιγμή που πήγες σε ένα ντέρμπι και πας σε ένα δεύτερο με πλάγιο Μπακ να παίζει με ανάποδο πόδι .

Για να δούμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DimiKVA said:

Δεν νομίζω να έρθει .

Όλη την εβδομάδα διαβάζαμε για στήριξη σε Αθανασιάδη για κύπελλο από τους γνωστούς άγνωστους αρδ οι οποίοι σίγουρα βρίσκονται σε απευθείας σύνδεση με την ΠΑΕ κλπ κλπ , 

Αν ο πρόεδρας πάει βαρεσει μπρινιολι τι να πω ,

Ρισπεκτ.

Μακράν ο καλύτερος παίκτης του βαζελου πέρσι και επίσης μακράν αχρειαστη μεταγραφή αυτή την δεδομένη στιγμή που πήγες σε ένα ντέρμπι και πας σε ένα δεύτερο με πλάγιο Μπακ να παίζει με ανάποδο πόδι .

Για να δούμε 

Και μόνο που τους βάλαμε παραμονές αυτού του ντέρμπι να τρώγονται μεταξύ τους για το θέμα, μαγκιά μας.

Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Vagos21 said:

Τέρμα της ΑΕΚ που να έδωσε βαθμούς εγώ δεν θυμάμαι μετά από τον Σορεντινο

 Εγω θυμαμαι να το λεω κανα δυο φορες με τον Μπαρκα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Και μόνο που τους βάλαμε παραμονές αυτού του ντέρμπι να τρώγονται μεταξύ τους για το θέμα, μαγκιά μας.

Καλά εννοείται αυτό

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nea makri neo afm said:

Είναι πάρα πολλοί οι λόγοι. Λύνεις το θέμα του τερματοφύλακα με Στάνκοβιτς και Μπρινιόλι, επιτέλους ξεπερνάς τα κομπλεξικά δεν παίρνω παίκτη ενώ οι άλλοι σου κλέψανε Λάζαρο, η εναλλακτική σου επιλογή είναι το Τσίτσαν -Γιώργαρος και στην καλύτερη το Τσίτσαν - άγραφος αντικαταστάτης Γιώργαρου από καμιά Κουάλα Λουμπούρ. Στην σχετικά νορμάλ περίπτωση που είναι ο Μπρινιόλι που ξέρουμε, πας για κουαντράμπλ πρωτάθλημα. Δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένει ο κόσμος της ΑΕΚ , με στεναχωρεί που για πρώτη φορά διαφωνούμε με Μητσάκλα ποδοσφαιρικά ενώ συμφωνούσαμε ακόμα και στο ότι ο Χρηστάρας Ο Μαλαδένης ήταν το πρώτο υβρίδιο λίμπερο-αμυντικό χαφ-επιθετικό χαφ- δεκάρι- κρυφός επιθετικός που έβγαλε το παγκόσμιο ποδόσφαιρο αλλά σε αυτό το θέμα έχω δίκιο, δεν σηκώνω κουβέντα.

Μη στεναχωριέσαι Γιωργαρα.

Θα μας ενώνουν πάντα ο σταχανοβιτισμός τα δύσκολα Σαντικά χρόνια και ο Χρηστάρας ο Μαλαδενης.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Και για το φίλο μου τον @Nea makri neo afm.

Αν δεν είχα τον Τσιτσαν τέρμα και είχα όποιο τέρμα έπαιξε στην ΑΕΚ μετά την επάνοδο, θα πετούσα τη σκούφια μου ενδεχομένως με τον Ιταλό.

Επειδή όμως όπως προέγραψα και το Στάνκοβιτς το θεωρώ καλύτερο συνολικά τερματοφύλακα και πως δε γίνεται να έχεις δύο εν δυνάμει βασικούς, κάποια στιγμή θα σου σκάσει κομπλα.

Ή θα στραβωσει ο Αυστριακός ή θα στραβωσει ο Ιταλός ή του χρόνου θα πρέπει να αφήσεις τον Τσιτσαν ελεύθερο που για δεύτερος δεν τρελαίνεται να μείνει και να ψάχνεις τότε αναπληρωματικό και γενικά τρελό μπέρδεγουεϊ.

Επιμένω σε αξιόπιστο αναπληρωματικό με προοπτική βασικού μετά την αποχώρηση του Στανκο.

Δλδ ας κάνουμε κάτι διαφορετικό επιτέλους και ειδικά σε αυτή τη θέση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν χωρανε δυο ξενοι στην ευρωπη. Ξεχαστε το σεναριο να εχουμε μπρινιολι και στανκοβιτς μαζι. Εκτος αν μιλατε να παμε με αριστερα μπακ γιαννουλη πηλιο για ευρωπη, που παω πασο, αλλα dont hold your breath.

Link to comment
Share on other sites

Δε τον θελω. Πολυ hype για το τιποτα

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε πάτε καλά ο μπρινιολι είναι ο καλύτερος τερματοφύλακας στο πρωτάθλημα μακράν από τον δεύτερο .θα είναι μεγάλη υπόθεση να τον πάρεις .

Επίσης άλλη μια χρονιά ότι καλύτερο έχει ο βαζελος καταλήγει σε μας ....

Χουλτ.ινσουα.γκατσινοβιτς όλους τους ήθελαν αλλά διάλεξαν εμάς .

Άντε ένας ακόμα που βλέπει ποια είναι η μεγάλη ομάδα της Αθήνας

Link to comment
Share on other sites

Ο Στάνκοβιτς δεν κάνει .η έξοδοι του είναι τραγικές .επίσης όσο έχασες την πρόκριση από τον Αθανασιάδη άλλο τόσο την έχασες και από αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Και αμεσως βγηκε φημη οτι ο ζελας παει για Μπαρκα και μαλιστα δινει και 1Μ για να τον παρει. Και ο Μπαρκας ειναι ζεστος 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μπρινιόλι είναι καλύτερος από τον Στάνκοβιτς, αλλά δεν μπορείς να έχεις 2 ξένους αυτού του βεληνεκούς. Θα φαγωθούν. Να ερθεί ένας καλύτερος και από τους δυο το καλοκαίρι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Και αμεσως βγηκε φημη οτι ο ζελας παει για Μπαρκα και μαλιστα δινει και 1Μ για να τον παρει. Και ο Μπαρκας ειναι ζεστος 

Ναι θα πάει στον βάζελο ο Μπάρκας κλαίω

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Μπρινιολι μέχρι πριν 2 μήνες όλοι λέγαμε είναι ο καλύτερος τερματοφύλακας.  Μην τον βγάζουμε τώρα ότι Δν είναι επειδή έκανε 1,2 μαλακιες επειδή Δν έχει αγωνιστικο ρυθμο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ναι θα πάει στον βάζελο ο Μπάρκας κλαίω

Θα δειξει . Γιατι να μην παει?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Θα δειξει . Γιατι να μην παει?

Γιατί απέχει πολύ από το ελληναραδίστικο μεντάλιτι του να πολυγουστάρει "ελληνικό φραπέ" ούτως ή άλλως και σιγά μην πάει να παίζει στο σαράβαλο της βαζέλας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Γιατί απέχει πολύ από το ελληναραδίστικο μεντάλιτι του να πολυγουστάρει "ελληνικό φραπέ" ούτως ή άλλως και σιγά μην πάει να παίζει στο σαράβαλο της βαζέλας.

Αρα ουτε και σε εμας ερχεται. Θα μεινει εξω?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Αρα ουτε και σε εμας ερχεται. Θα μεινει εξω?

Θεωρώ (επειδή τον έχω γνωρίσει μέσω κολλητών) πως δεν ενδιαφέρεται να γυρίσει Ελλάδα ακόμα και όταν ολοκληρώσει την καριέρα του, αλλά αν ήταν να έρθει σώνει και ντε αυτή θα ήταν η ΑΕΚ (όχι για συναισθηματικούς λόγους, γενικά είναι αρκετά κρυόκωλος).

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που έγινε αυτό με τερματοφυλακα στον βαζελο πήραν νταμπλ να θυμίσω.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, goku21 said:

Ο Στάνκοβιτς δεν κάνει .η έξοδοι του είναι τραγικές .επίσης όσο έχασες την πρόκριση από τον Αθανασιάδη άλλο τόσο την έχασες και από αυτόν.

Με ματσαρρες του Στάνκοβιτς έφτασες όμως κοντά στην πρόκριση.. μια μαλάκια με τη Μαρσέιγ (που μέχρι και ο νοιερ έχει κάνει) δεν το αναιρεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×