Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Brighton & Hove Albion FC (Europa League, 5η αγ.) 30/11/23, 19:45


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Μάνταλου  

52 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Πισάρο
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
    • Πισάρο
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 minutes ago, aris2168 said:

Ειδα ενα σωρο κουκουρουκου γκολ μπηκαν παλι σημερα.

Κι εμεις, με τετοια μπαλα, δε σου κανε το χατηρι ουτε μια φορα.

Και φταιει το 10 και το φορ και το εξτρεμ. Παπαρια. Αμα δε σε παει δε σε παει. Οπως και το βαζελο ας πουμε περισυ, που τον πηγαινε αφυσικα ολη τη σεζον.

Εχει ρεντα αυτο το γαμωπαιχνιδο. Και η (μη) ρεντα, μπορει να χει διάρκεια.

Θα γυρισει ρε πουστη....

Τέτοια ομαδα εγω δεν εχω δει ποτε στο παρελθον.

Δεν υπάρχει το "δε σε πάει".

Αναποτελεσματικότητα λέγεται.

Επίσης κάτι που ξέχασα πριν.

Στη φάση με το σουτ του Γκατσινοβιτς, ο Μανταλος έχει παράλληλα τον Τσουμπερ μόνο του. Ολομόναχο. Επιλέγει όμως να κάνει κοφτή πάσα αντί για παράλληλη. Ε σόρυ, αυτό δεν είναι ατυχία, κακή επιλογή είναι.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

ο Μανταλος έχει παράλληλα τον Τσουμπερ μόνο του. Ολομόναχο. Επιλέγει όμως να κάνει κοφτή πάσα αντί για παράλληλη. Ε σόρυ, αυτό δεν είναι ατυχία, κακή επιλογή είναι.

 

Μανταλος αγαπημενη κινηση. αντιθετα ο Πιζαρο εβγαλε καλυτερες πασες και πιο δυσκολες

Link to comment
Share on other sites

Just now, aris2168 said:

Το "σε παει" υπάρχει?

Όχι.

Φαντάζομαι εννοείς ότι το σουτ του Τσουμπερ για λίγα εκατοστά θα μπορούσε να μπει γκολ.

Γιατί άλλη φάση σήμερα που να μπορείς να πεις ότι "δεν σε πήγε" δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, ο Γκατς έχει πάψει να είναι επιδραστικος φέτος.

Λάθος πάσες, κακές επαφές, κακά τελειώματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, agelos said:

Δεν υπάρχει το "δε σε πάει".

Αναποτελεσματικότητα λέγεται.

Επίσης κάτι που ξέχασα πριν.

Στη φάση με το σουτ του Γκατσινοβιτς, ο Μανταλος έχει παράλληλα τον Τσουμπερ μόνο του. Ολομόναχο. Επιλέγει όμως να κάνει κοφτή πάσα αντί για παράλληλη. Ε σόρυ, αυτό δεν είναι ατυχία, κακή επιλογή είναι.

 

Εισαι σιγουρος; Εγω θυμαμαι οτι ειχαν γυρισει οι αμυντικοι της Μπραιτον. Δεν εχω δει τα highlights βεβαια. Γι αυτο και θεωρησα οτι εκανε καλα 🤣

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Τέλος, ο Γκατς έχει πάψει να είναι επιδραστικος φέτος.

Λάθος πάσες, κακές επαφές, κακά τελειώματα.

Και παρα πολλα νευρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Εισαι σιγουρος; Εγω θυμαμαι οτι ειχαν γυρισει οι αμυντικοι της Μπραιτον. Δεν εχω δει τα highlights βεβαια. Γι αυτο και θεωρησα οτι εκανε καλα 🤣

Έγινε ακριβώς μπροστά μου η φάση.

Δες και τα στιγμιότυπα.

Με σωστή παράλληλη πασα, θα είχαμε σκοράρει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vagos21 said:

Κακή εξέλιξη 

Ισχύει. Και εγώ το πιστεύω. Υπάρχει πάντα η περίπτωση να τα κάνει πουτανα βέβαια ο χιπο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα τα χαιλαιτς, ακόμα χειρότερα τα νεύρα απόψε. Το σουτ του Τσουμπερ ήθελε ελάχιστα να μπει μέσα, το ίδιο κι αυτό του Πινεδα στο δεύτερο ημίχρονο. Το σόλο του στο πρώτο έπρεπε να το τελειώσει αλλιώς, τι παιχταρας.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, agelos said:

Όχι.

Φαντάζομαι εννοείς ότι το σουτ του Τσουμπερ για λίγα εκατοστά θα μπορούσε να μπει γκολ.

Γιατί άλλη φάση σήμερα που να μπορείς να πεις ότι "δεν σε πήγε" δεν υπάρχει.

Υπάρχουν πολλά σουτ που περνάνε ανάμεσα απο 2-3-4 πόδια και δεν βρίσκουν λίγο να πανε μέσα, υπάρχουν 2-3 αναμπουμπούλες με μπιλιάρδο μεσα στην περιοχή τους που δεν πάει η μπάλα σε πόδι δικού μας. Δε θέλει πολύ...μια στιγμή καθαρής τύχης θα έφερνε το παιχνίδι σε εμάς

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι το ποδόσφαιρο κι εκεί μέσα ο Πονσε το έβαλε με κόντρα, δεν είδα τότε να λέμε «μας παει», άλλο αν έπαιξες καλά, ήθελε παντως και λιγη τύχη.

Δεν είναι ατυχια, ετσι παίζουμε, αυτους τους παικτες κι αυτή την ομαδα έχουμε. Σε κάποια ματς θα κάτσουν οι φασεις σε άλλα όχι.

Τετράδα μπροστά Μάνταλος, Άμραμπατ, Γκατσινοβιτς, Τσουμπερ (σεντερ φορ) αποψε δεν τους λες και μηχανές παραγωγής γκολ στην καριέρα τους.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο . Γενικα η ομάδα εμένα μου φαίνεται ότι εκτός των άλλων έχει και οδηγίες να πάει σε πολλές εκτελέσεις και όχι να βρίσκει απαραίτητα την τελική από την πλεονεκτικότερη θέση . Αν βγάζει νόημα . 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Ετσι είναι το ποδόσφαιρο κι εκεί μέσα ο Πονσε το έβαλε με κόντρα, δεν είδα τότε να λέμε «μας παει», άλλο αν έπαιξες καλά, ήθελε παντως και λιγη τύχη.

Δεν είναι ατυχια, ετσι παίζουμε, αυτους τους παικτες κι αυτή την ομαδα έχουμε. Σε κάποια ματς θα κάτσουν οι φασεις σε άλλα όχι.

Τετράδα μπροστά Μάνταλος, Άμραμπατ, Γκατσινοβιτς, Τσουμπερ (σεντερ φορ) αποψε δεν τους λες και μηχανές παραγωγής γκολ στην καριέρα τους.

Πολύ σωστός.

Btw, είδα παραλίγο να κάνεις μεγάλη ανατροπή με το βαζελο σήμερα 🤪

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, agelos said:

Πολύ σωστός.

Btw, είδα παραλίγο να κάνεις μεγάλη ανατροπή με το βαζελο σήμερα 🤪

Το πάλεψα, λεω 3-0 του πουστη  

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα οι φετινές εμφανίσεις να μη συνδυάζονται με επικά αποτελέσματα, που μένουν στην ιστορία. Αντίστοιχα, κρίμα είναι που οι επιβλητικές εμφανίσεις στα ντέρμπι δεν έχουν γράψει κανένα ιδιαίτερο αποτέλεσμα (εξαίρεση το 4-0 με τον παοκ πέρσυ, αλλά παοκ ήταν, οκ).

Πάμε για πρόκριση μέσα στο Άμστερνταμ, που θα είναι καύλα κι ας έρθει και με 0-0.

Σήμερα ξεχωρίζω Μουκουντί, Σιμάνσκι, Πινέδα, Τσούμπερ (υπέροχη κίνηση στο δοκάρι). Και Στάνκοβιτς, που δείχνει να βελτιώνεται διαρκώς, να πιστεύει στις δυνατότητές του, και προφανώς έπαιξε ρόλο η εμπιστοσύνη μετά τη μαλακία που έκανε στη Μασσαλία. Μου έκανε εντύπωση που στο τελευταίο λεπτό έκανε απεγνωσμένα νοήματα στον Ματίας για να τον αφήσει να ανέβει στην περιοχή. Ο Αλμέιδα άργησε να το πάρει χαμπάρι, και του έκανε θετικό νεύμα όταν σφύριξε ο ρεφ.

Δεν θα κατηγορήσω ούτε Μάνταλο ούτε Γκάτσι απόψε, νομίζω αυτό που είχαν, το έδωσαν. Ειδικά ο Γκάτσι είναι άλλος παίχτης με Λιβάι κι άλλος χωρίς. Και η ομάδα είναι αλλιώς με Λιβάι κι αλλιώς χωρίς- όμως θεωρώ δεδομένο ότι ούτε με τον Άγιαξ θα είναι διαθέσιμος. Στο Άμστερνταμ θέλω να δω Σιμάνσι-Πινέδα στα χαφ, Ελίασον δεξιά, Γκάτσι αριστερά, Αραούχο-Τσούμπερ μπροστά. 

ΥΓ Ελπίζω να καταλάβατε τι εννοούσα για το "μαρκάρισμα" και τον Πόνσε. Πήγαινε μεν προς την μπάλα, αλλά δεν έμπαινε στη φάση. Πλησίαζε τον αμυντικό, αλλά δεν του έβαζε κόντρα. Πηδούσε στη διεκδικούμενη μπαλιά, αλλά χωρίς στόχο να πετύχει την μπάλα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ηταν κριμα για την ομαδα σημερα να χασει απο ενα πεναλτι σε ουσιαστικα ακινδυνη φαση. Εβαλε εξυπνα το ποδι ο Πεδρο και του το πήρε. Ειδικα στο πρώτο και η ομαδα και ο κοσμος εδωσαν ρεσιταλ. Εντυπωση μου εκανε η αφωνια των Αγγλων ενω ηταν οι περισσότεροι φιλοξενουμενοι που εχουν ερθει στο γηπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης χωρίς να γκρινιάζω για τον Στανκο, έκανε ματσάρα και είναι με διαφορά το καλύτερο μας τέρμα. Για να κερδίσουμε μεγάλα ματς όπως και το σημερινό ,χρειάζονται και αποκρούσεις πέναλτι από το τέρμα μας.

Link to comment
Share on other sites

το παλεψαμε μεχρι εκει ομως . θελω τον αρουχο να ξεκιναει και να παταει περισσοτερο γκαζι η ομαδα στο 1ο. 

επισης αμπραμπατ μανταλος μονο μετα το 70 

τελος βλεπεις πως ο πινεδα δινει την μπαλα και ανοιγεται για να παρει πισω ειτε μπαλλα ή παιχτη των αντιπαλων πανω του και καταλαβαινεις οτι θες 4 5 ακομα αυτου του επιπεδου και οχι μανταλους που ξεφορτωνονται την μπαλα

 

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×