Jump to content

ΑΕΚΑΡΑ - Brighton & Hove Albion FC (Europa League, 5η αγ.) 30/11/23, 19:45


SpiRos
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Μάνταλου  

52 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
    • Μουκουντί
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
      0
    • Πισάρο
      0
    • ΚΑΝΕΝΑΣ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Μάνταλος
    • Τσούμπερ
      0
    • Ελίασον
      0
    • Αραούχο
      0
    • Πόνσε
    • Πισάρο
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

6 minutes ago, Mike said:

ουτε η μιλαν ουτε ο αγιαξ ηταν τα φαβορι εκεινης της διοργανωσης οταν τους ειδαμε στη φιλαδελφεια , ειδικα ο Αγιαξ που μας ισοπεδωσε. Την μιλαν την ειχαμε πατησει με 3 δοκαρια αμα θυμαμαι καλα 

 

υπηρχαν μεγαλυτερα θηρια απ αυτους ασχετα αν στη πορεια πηγαν αυτοι οι δυο τελικο

 

 

Μεγαλύτερο θηρίο απο τη Μίλαν που 4μήνες πριν το είχε πάρει με 4-0 επι της Μπαρτσελονα???

Ολα είναι καλύτερα απο τότε.. οι δρόμοι, τα αυτοκίνητα, τα windows και το ποδόσφαιρο! Ομως τότε η ΑΕΚ έπαιξε με το απολύτως κορυφαίο επίπεδο και στάθηκε αξιοπρεπώς!

Μακάρι να ξεπεράσει αυτή η ομάδα όλες τις προηγούμενες και ο Ματίας κάθε αμφίβιο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kami said:

Μεγαλύτερο θηρίο απο τη Μίλαν που 4μήνες πριν το είχε πάρει με 4-0 επι της Μπαρτσελονα???

Ολα είναι καλύτερα απο τότε.. οι δρόμοι, τα αυτοκίνητα, τα windows και το ποδόσφαιρο! Ομως τότε η ΑΕΚ έπαιξε με το απολύτως κορυφαίο επίπεδο και στάθηκε αξιοπρεπώς!

Μακάρι να ξεπεράσει αυτή η ομάδα όλες τις προηγούμενες και ο Ματίας κάθε αμφίβιο

δικιο εχεις συαθηκε οχι απλα αξιοπρεπως αλλα αν ηταν λιγο πιο τυχερη θα εγραφε ιστορια, ομως την ιδια χρονια η ΑΕΚ εμεινε 25 βαθμους πισω στο πρωταθλημα και βγηκε αν θυμαμαι καλα 5η πισω απο τον απολλωνα

δηλαδη ναι μεν επαιξε στα ισια αλλα στο πρωταθλημα γελαγε και το παρδαλο κατσικι

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

δικιο εχεις συαθηκε οχι απλα αξιοπρεπως αλλα αν ηταν λιγο πιο τυχερη θα εγραφε ιστορια, ομως την ιδια χρονια η ΑΕΚ εμεινε 25 βαθμους πισω στο πρωταθλημα και βγηκε αν θυμαμαι καλα 5η πισω απο τον απολλωνα

δηλαδη ναι μεν επαιξε στα ισια αλλα στο πρωταθλημα γελαγε και το παρδαλο κατσικι

θυμησε μου λιγο και ποιος ηταν ο τεταρτος του ομιλου γιατι μια ζωη μενουμε στους μιλαν αγιαξ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mike said:

θυμησε μου λιγο και ποιος ηταν ο τεταρτος του ομιλου γιατι μια ζωη μενουμε στους μιλαν αγιαξ

Η σημερινή Ρεντ Μπουλ Σάλτζμπουργκ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Skepastos said:

Καλημέρα 

IMG_3174.jpeg

Η δημιουργία ευκαιριών είναι σίγουρα θέμα ικανότητας. Το χάσιμο τόσων και τόσων ευκαιριών, σε πολλά παιχνίδια είναι μόνο θέμα ατυχίας ή και ανικανότητας να τις εκμεταλλευθούμε; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mike said:

θυμησε μου λιγο και ποιος ηταν ο τεταρτος του ομιλου γιατι μια ζωη μενουμε στους μιλαν αγιαξ

σαλτζμπουργκ 0-0 εκει και χασαμε 1-3 εδω 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η υπέρβαση είχε γίνει με την Ρέιντζερς τότε. Τρομερή διαφορά σε μπάτζετ, σε ονόματα, αυτοί μπορεί να είχαν κ στόχο το τσου λου. Μετά ήταν αδύνατο να περάσεις Άγιαξ κ Μίλαν κ ας τους κόντραρες, ειδικά την Μίλαν. Άλλες εποχές, άλλο ποδόσφαιρο.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mike said:

θυμησε μου λιγο και ποιος ηταν ο τεταρτος του ομιλου γιατι μια ζωη μενουμε στους μιλαν αγιαξ

Βρέ που τη θυμήθηκες...?? Η πρωταθλήτρια Αυστρίας, Σάλσμπουργκ, που 4 μήνες πριν είχε χάσει απο την Ιντερ στον 2πλό τότε ΤΕΛΙΚΟ του κυπέλου ουέφα ήταν ο τέταρτος του ομίλου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μέτα το τέλος του παιχνιδιού ανάμεικτα συναισθήματα νεύρα τσαντίλα ξενέρωμα για την ήττα και ο τρόπος που που χάσαμε.Παράλληλα ένιωσα ατελείωτη κάβλα ενθουσιασμό με την ομάδα που έκανε την καλύτερη εμφάνιση επι αλμέιδα με βάση τον αντίπαλο και τις απαιτήσεις του παιχνιδιού.

Έκανε την μπράιτον να μοιάζει ομαδούλα ακόμα και όταν μείναμε με 10 παίκτες. Αρχίζει και ανεβάζει στροφές η αρμάδα του αλμέιδα.Μας έκανε να πιστεύουμε ξανά στην ομάδα κοιτάξαμε και τις τρεις ομάδες στα μάτια δεν φοβήθηκαμε,μπήκε και έπαιξε το παιχνίδι της σε όλα τα παιχνίδια,αυτό θα κάνει και μέσα στον αγιαξ πιστεύω θα προκριθούμε στο τέλος θα τα καταφέρουμε. Αν ήταν στον ομιλό μας οι αλλόθρησκοι και οι βου δεν θα μπορούσαν να είναι ανταγωνιστικοί.

Νίκη την Δευτέρα με τα σκουλίκια.

FORZA AEΚΑΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bladerunner21 said:

Η υπέρβαση είχε γίνει με την Ρέιντζερς τότε. Τρομερή διαφορά σε μπάτζετ, σε ονόματα, αυτοί μπορεί να είχαν κ στόχο το τσου λου. Μετά ήταν αδύνατο να περάσεις Άγιαξ κ Μίλαν κ ας τους κόντραρες, ειδικά την Μίλαν. Άλλες εποχές, άλλο ποδόσφαιρο.

ετσι

 

κι εγω στη ρειντζερς ειχα μεινει που ειχε ερθει με χειτλι ,λαουντρουπ κλπ και την πετσωσαμε εδω μεσα με σαραβακο και εξω με σαβεφσκι

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, amd said:

δικιο εχεις συαθηκε οχι απλα αξιοπρεπως αλλα αν ηταν λιγο πιο τυχερη θα εγραφε ιστορια, ομως την ιδια χρονια η ΑΕΚ εμεινε 25 βαθμους πισω στο πρωταθλημα και βγηκε αν θυμαμαι καλα 5η πισω απο τον απολλωνα

δηλαδη ναι μεν επαιξε στα ισια αλλα στο πρωταθλημα γελαγε και το παρδαλο κατσικι

Εχεις βαλθεί σήμερα να με κάνεις να πω πράματα που ούτε της στιγμής είναι ούτε ευχάριστα, δες ποιος ήταν πρόεδρος και τα λέμε..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mike said:

ετσι

 

κι εγω στη ρειντζερς ειχα μεινει που ειχε ερθει με χειτλι ,λαουντρουπ κλπ και την πετσωσαμε εδω μεσα με σαραβακο και εξω με σαβεφσκι

 

 

Μεγάλη νίκη κ ακόμη μεγαλύτερη στην Σκωτία με μπαλάρα εκεί. Και μέσω του τσου λου γεννήθηκε κ η ακόμη μεγαλύτερη ΑΕΚ του 95-96. Αλλά κ της επόμενης χρονιάς, όσο άντεξε απ τα στησίματα της παράγκας. Προσβλέπω στην ίδια ή κ καλύτερη εξέλιξη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, amd said:

δικιο εχεις συαθηκε οχι απλα αξιοπρεπως αλλα αν ηταν λιγο πιο τυχερη θα εγραφε ιστορια, ομως την ιδια χρονια η ΑΕΚ εμεινε 25 βαθμους πισω στο πρωταθλημα και βγηκε αν θυμαμαι καλα 5η πισω απο τον απολλωνα

δηλαδη ναι μεν επαιξε στα ισια αλλα στο πρωταθλημα γελαγε και το παρδαλο κατσικι

ειναι η χρονια που παιζουμε κυπελλο με τους λαγους και εβαλε ο βατραχος να χτυπησει πεναλτι ο σαραβακος μπροστα στο πεταλο που του φωναζε μητσαρα βαζελα βγαλε τη φανελα ?

και το εστειλε στα περιστερια..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bladerunner21 said:

Μεγάλη νίκη κ ακόμη μεγαλύτερη στην Σκωτία με μπαλάρα εκεί. Και μέσω του τσου λου γεννήθηκε κ η ακόμη μεγαλύτερη ΑΕΚ του 95-96. Αλλά κ της επόμενης χρονιάς, όσο άντεξε απ τα στησίματα της παράγκας. Προσβλέπω στην ίδια ή κ καλύτερη εξέλιξη.

Η κατάληξη της ΑΕΚ του Αλμέιδα θα είναι ένας ευρωπαϊκός τίτλος. Μετά θα μας πει οκ μάγκες εγώ δεν θέλω κάτι άλλο απ' το ποδόσφαιρο, πάω Αργεντινή να ψήνω βόδια και να καλλιεργώ ντομάτες, θα έρχομαι 1-2 φορές το χρόνο να σας βλέπω. Ρόα στάνταρ θα μπλέξει με παραθρησκευτικές οργανώσεις και θα καταλήξει σε σπηλιές να μαστουρώνει και να περιμένει το τέλος του κόσμου. Εμείς λογικά θα πάθουμε αγαθομουνίαση και θα πούμε ε αρκετά τώρα, ας χαρεί και κάνας άλλος

  • Δικεφαλάκι 5
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mike said:

ειναι η χρονια που παιζουμε κυπελλο με τους λαγους και εβαλε ο βατραχος να χτυπησει πεναλτι ο σαραβακος μπροστα στο πεταλο που του φωναζε μητσαρα βαζελα βγαλε τη φανελα ?

και το εστειλε στα περιστερια..

 

ναι αλλα εφταιγε ο μελισσανιδης 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mike said:

ειναι η χρονια που παιζουμε κυπελλο με τους λαγους και εβαλε ο βατραχος να χτυπησει πεναλτι ο σαραβακος μπροστα στο πεταλο που του φωναζε μητσαρα βαζελα βγαλε τη φανελα ?

και το εστειλε στα περιστερια..

 

Ναι και μετά είδαμε το εσώρουχο του Μπάκα την επόμενη. Μια ωραία λεπτομέρεια για γνώστες από εκείνο το ματς, ήταν ότι η ΑΕΚ δεν μπήκε στο γήπεδο με τη βαζέλα αλλά μόνη της, για να διαμαρτυρηθεί που ο τελικός γινόταν στο ΟΑΚΑ (έδρα βαζέλας-τελικά λέγαμε κι εμείς τέτοιες μαλακίες)

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Η κατάληξη της ΑΕΚ του Αλμέιδα θα είναι ένας ευρωπαϊκός τίτλος. Μετά θα μας πει οκ μάγκες εγώ δεν θέλω κάτι άλλο απ' το ποδόσφαιρο, πάω Αργεντινή να ψήνω βόδια και να καλλιεργώ ντομάτες, θα έρχομαι 1-2 φορές το χρόνο να σας βλέπω. Ρόα στάνταρ θα μπλέξει με παραθρησκευτικές οργανώσεις και θα καταλήξει σε σπηλιές να μαστουρώνει και να περιμένει το τέλος του κόσμου. Εμείς λογικά θα πάθουμε αγαθομουνίαση και θα πούμε ε αρκετά τώρα, ας χαρεί και κάνας άλλος

Αν πάρουμε ευρωπαϊκό τίτλο δεν νομίζω ότι θα μπορώ να σκέφτομαι για τα επόμενα 5 χρόνια. Θα καούν όλα τα κύτταρα, τα πάντα όλα. Μετά την 5ετία θα ρωτήσω να μάθω τα νέα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stavros 9-11 said:

Η κατάληξη της ΑΕΚ του Αλμέιδα θα είναι ένας ευρωπαϊκός τίτλος. Μετά θα μας πει οκ μάγκες εγώ δεν θέλω κάτι άλλο απ' το ποδόσφαιρο, πάω Αργεντινή να ψήνω βόδια και να καλλιεργώ ντομάτες, θα έρχομαι 1-2 φορές το χρόνο να σας βλέπω. Ρόα στάνταρ θα μπλέξει με παραθρησκευτικές οργανώσεις και θα καταλήξει σε σπηλιές να μαστουρώνει και να περιμένει το τέλος του κόσμου. Εμείς λογικά θα πάθουμε αγαθομουνίαση και θα πούμε ε αρκετά τώρα, ας χαρεί και κάνας άλλος

αμα παρουμε ευρωπαικο στη μπαλα ,ας ειναι και το ιντερτοτο , θα παω να κανω παρεα στον Ροα

 

κλαιν

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kami said:

Βρέ που τη θυμήθηκες...?? Η πρωταθλήτρια Αυστρίας, Σάλσμπουργκ, που 4 μήνες πριν είχε χάσει απο την Ιντερ στον 2πλό τότε ΤΕΛΙΚΟ του κυπέλου ουέφα ήταν ο τέταρτος του ομίλου

ρε συ , τοτε ηταν που ακουσαμε το κρακ απο το ποδι του τιμουρ?>

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stavros 9-11 said:

Η κατάληξη της ΑΕΚ του Αλμέιδα θα είναι ένας ευρωπαϊκός τίτλος. Μετά θα μας πει οκ μάγκες εγώ δεν θέλω κάτι άλλο απ' το ποδόσφαιρο, πάω Αργεντινή να ψήνω βόδια και να καλλιεργώ ντομάτες, θα έρχομαι 1-2 φορές το χρόνο να σας βλέπω. Ρόα στάνταρ θα μπλέξει με παραθρησκευτικές οργανώσεις και θα καταλήξει σε σπηλιές να μαστουρώνει και να περιμένει το τέλος του κόσμου. Εμείς λογικά θα πάθουμε αγαθομουνίαση και θα πούμε ε αρκετά τώρα, ας χαρεί και κάνας άλλος

Μακάρι για Αλμέιδα, σίγουρος για Ροα, συνυπογράφω ότι με ένα double ακόμα ο ΑΕΚΤΖΗΣ θα πει αρκετά ας πάρει και κάνας άλλος τώρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mike said:

ρε συ , τοτε ηταν που ακουσαμε το κρακ απο το ποδι του τιμουρ?>

Όχι ήταν στον πρώτο αγώνα με τη Ρέιντζερς στο 20'

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mike said:

ρε συ , τοτε ηταν που ακουσαμε το κρακ απο το ποδι του τιμουρ?>

Στο πρωτο ματς που έπαιξε έγινε αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×