Jump to content

Ποιό ήταν το πρώτο ματς που πήγατε?


Kami
 Share

Recommended Posts

Επεσα κατα λαθος πάνω στο βίντεο του πρώτου ματς της ΑΕΚ που πήγα (πατέρας γαύρος με είχε πάει πριν στην εθνική)

Θ32 του κατάμεστου ΟΑΚΑ, φιλοξενούμενοι!! Τίγκα λαός, συνθήματα, ένιωθες το διάζωμα να κουνιέται.. χασαμε με πιστολιά του επόπτη στο τέλος.. ποσο ΑΕΚ...

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

AEK-παοκ 2-0 το 1994, με είχε κατεβάσει ο πατέρας μου Αθήνα μετά από ανελέητο πρηξοπούτσι από πλευράς μου

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

AEK - ΠΑΟΚ την τελευταία χρονία πριν πέσει το παλίο γήπεδο, ώστε να έχω πάει μια φορά. Χάσαμε 3-4 αλλά μου είχαν πει πως κερδίσαμε. Εγώ δεν θυμάμαι το ματς, μόνο συγκρατώ μια πολυ πολύ αμυδρή εικόνα της Σκεπαστής, που έβλεπα από μακριά. Από οτι μου είπαν, πιο πολύ εκεί κοίταζα παρά στο χορτάρι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Το 4-0 με την Καλλιθέα στο οακα με Σοαρες και λοιπους. Δυστυχώς το παλιό γήπεδο δεν το πρόλαβα αφού δεν ήμουν στην Αθήνα, οπότε με το που ήρθα βουρ! Ήταν ωραία εποχή να πηγαίνεις γήπεδο κιόλας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Atlas21 said:

AEK - ΠΑΟΚ την τελευταία χρονία πριν πέσει το παλίο γήπεδο, ώστε να έχω πάει μια φορά. Χάσαμε 3-4 αλλά μου είχαν πει πως κερδίσαμε. Εγώ δεν θυμάμαι το ματς, μόνο συγκρατώ μια πολυ πολύ αμυδρή εικόνα της Σκεπαστής, που έβλεπα από μακριά. Από οτι μου είπαν, πιο πολύ εκεί κοίταζα παρά στο χορτάρι.

νομιζω αν λεμε το ιδο ειχαμε κερδισει, που απο τσοντα εγινε θριλλερ. αυτο με τις μολωτοφ στην 1-2?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1ο ματς οακα ΑΕΚ εθνικος νομιζω (κλασσικα) 2-0 , αρκετα παλια, ειχε παθει τραβηγμα ο ρεφ και διεκοπη 40 λεπτα. και στα σουτακια την ωρα του μπρεικ ειχε τραβηξει ενα ο σαντμπεργκ κι ειχε παει ευθεια βολη μεσα στο πεταλο, και δεντην ε διναν αν δεν πηγαινε εκει ο ιδιος

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, theo said:

νομιζω αν λεμε το ιδο ειχαμε κερδισει, που απο τσοντα εγινε θριλλερ. αυτο με τις μολωτοφ στην 1-2?

Ημουν 3-4 χρονών οπότε δεν θυμάμαι λεπτομέριες, μόνο αφηγήσεις του Πατέρα μου. Με μια γρήγορη ματιά στην wikipedia εψαξα να δω ποιο είναι το τελευταίο ματς μας στο Ν. Γκούμας που χάσαμε από τους βού.

image.thumb.png.72646e8fd14d59a8ebb2ac513319d0bf.png

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1st game ever, Μια σαπια Ήττα από βαζελο σε σούπερ καπ, κάπου στο 93, 94?

Πρώτο ματς ΝΦ, το 3-0 επί του ΠΑΟΚ με όργια κελβιν σεμπουε, κάπου 97/98?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το πρωτο μου ματς ηταν ενα 3-0 που χασαμε απ τον Εθνικο στο Καραισκακη, πρεπει να ταν 83-84.

Φιλαδελφεια το πρώτο ματς ηταν ενα 5-2 με το Αιγαλεω, με πεντε γκολ του Θεωμα. Με ειχε πάει ο πατέρας μου στην 5-6-7 και ειχα πάθει σοκ με τη Σκεπαστη. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, moukie said:

Νομιζω το πρωτο μου ματς ηταν ενα 3-0 που χασαμε απ τον Εθνικο στο Καραισκακη, πρεπει να ταν 83-84.

Φιλαδελφεια το πρώτο ματς ηταν ενα 5-2 με το Αιγαλεω, με πεντε γκολ του Θεωμα. Με ειχε πάει ο πατέρας μου στην 5-6-7 και ειχα πάθει σοκ με τη Σκεπαστη. 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Atlas21 said:

Ημουν 3-4 χρονών οπότε δεν θυμάμαι λεπτομέριες, μόνο αφηγήσεις του Πατέρα μου. Με μια γρήγορη ματιά στην wikipedia εψαξα να δω ποιο είναι το τελευταίο ματς μας στο Ν. Γκούμας που χάσαμε από τους βού.

image.thumb.png.72646e8fd14d59a8ebb2ac513319d0bf.png

Τελευταίο ματς που χάσαμε από αυτούς στο Ν. Γκούμας ήταν 23.04.2003: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 0-1 (40′ Γιασεμάκης). Αυτός ήταν ο προτελευταίος μας αγώνας στην παλιά Φιλαδέλφεια οπότε λογικά σε αυτό αναφέρεσαι.

Ό τελευταίος ήταν 3/5/2003 το 4-0 επί Άρη.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Atlas21 said:

Ημουν 3-4 χρονών οπότε δεν θυμάμαι λεπτομέριες, μόνο αφηγήσεις του Πατέρα μου. Με μια γρήγορη ματιά στην wikipedia εψαξα να δω ποιο είναι το τελευταίο ματς μας στο Ν. Γκούμας που χάσαμε από τους βού.

image.thumb.png.72646e8fd14d59a8ebb2ac513319d0bf.png

οκ το 3-2 ελεγα προφανως

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Agent HAF said:

Τελευταίο ματς που χάσαμε από αυτούς στο Ν. Γκούμας ήταν 23.04.2003: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 0-1 (40′ Γιασεμάκης). Αυτός ήταν ο προτελευταίος μας αγώνας στην παλιά Φιλαδέλφεια οπότε λογικά σε αυτό αναφέρεσαι.

 

Αυτό ήταν κύπελλο. Δεν είχα πάει, αλλά είχα πάει στη ρεβάνς στην Τούμπα, ήταν η προτελευταία φορά που είχαμε κόσμο εκεί. 1-1, μας ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις κι αποκλειστήκαμε λόγω της ήττας στη Φιλαδέλφεια

Link to comment
Share on other sites

Κερκυρα- ΑΕΚ 2005 2-2 με ειχε παει ο φαδερ μου και ιδια χρονια γιαννενα ΑΕΚ 0-3 κυπελλο πρωτη φορα που ημουν μεσα σε δικια μας κερκιδα

Link to comment
Share on other sites

Καβάλα - ΑΕΚ 2-1 .2009-10

Πέναλτι ο Καράμπελας σε εκείνο το ματς.

Γκολ ο γκεντζογλου που σήμερα είναι αρχηγός της Καβάλας και την οδηγεί σε άνοδο .

 

(Και την επόμενη χρονιά ξανά χάσαμε με ίδιο σκορ τα έχω δει αμφότερα )

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Agent HAF said:

Τελευταίο ματς που χάσαμε από αυτούς στο Ν. Γκούμας ήταν 23.04.2003: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 0-1 (40′ Γιασεμάκης). Αυτός ήταν ο προτελευταίος μας αγώνας στην παλιά Φιλαδέλφεια οπότε λογικά σε αυτό αναφέρεσαι.

Ό τελευταίος ήταν 3/5/2003 το 4-0 επί Άρη.

Πιο πιθανό, γιατί θα ήμουν και λίγο μεγαλύτερος. Γεννηθής του '99 γαρ.

Link to comment
Share on other sites

Προσκλητήριο κατσικοπόδαρων το τοπικιον

Πρώτη φορά ήταν το 84 ή 85 ή 86. Θυμάμαι ότι ήταν ΟΑΚΑ παίζαμε με βάζελο και στο δικό μου μυαλό κερδίσαμε 2-1. Παίζει βέβαια να χάσαμε αλλά η δικιά μας Α.Ε.Κ. δεν χάνει ποτέ (γραφικότης)

Πρώτη φορά στη ΝΦ ήταν το Α.Ε.Κ. - Βάζελος 1-0 με τον Μπορμπόκη να κάνει τακουνάκια πριν ο Κωνσταντέλιας υπήρχε σαν ιδέα . Τώρα που το ξαναβλέπω, κλασική Α.Ε.Κ. , για 4-0 το ημίχρονο ήταν.

 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Macross said:

Προσκλητήριο κατσικοπόδαρων το τοπικιον

Πρώτη φορά ήταν το 84 ή 85 ή 86. Θυμάμαι ότι ήταν ΟΑΚΑ παίζαμε με βάζελο και στο δικό μου μυαλό κερδίσαμε 2-1. Παίζει βέβαια να χάσαμε αλλά η δικιά μας Α.Ε.Κ. δεν χάνει ποτέ (γραφικότης)

Πρώτη φορά στη ΝΦ ήταν το Α.Ε.Κ. - Βάζελος 1-0 με τον Μπορμπόκη να κάνει τακουνάκια πριν ο Κωνσταντέλιας υπήρχε σαν ιδέα . Τώρα που το ξαναβλέπω, κλασική Α.Ε.Κ. , για 4-0 το ημίχρονο ήταν.

 

Μηπως ήταν το ίδιο ματς με μένα??

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο ματς έβερ ήταν το ΑΕΚ-Εθνικός Αστέρας στη Φιλαδέλφεια. Φυσικά, δεν θυμάμαι καθόλου το ματς, ήμουν πολύ μικρός- θυμάμαι μόνο πόσο πράσινο ήταν το χορτάρι και πόσο μακριά φαίνονταν οι παίχτες.

 

 

Μετά από αυτό, πήγα με τους γονείς μου εκτός έδρας, στη Λωζάνη που το σηκώσαμε, στη Βαρκελώνη που τσιμπήσαμε πέντε αλλά χαράχτηκε αιώνια στο μυαλό μας το δικέφαλε-εμπρός αετέ, και στη Ρώμη. 

Πρώτο ματς όμως που θυμάμαι να πηγαίνω συνειδητά στην Ελλάδα, ήταν Ριζούπολη, προκριματικά ΟΥΕΦΑ με Γκόριτσα. Νομίζω όσα χρόνια και να περάσουν αυτό το ματς δεν θα το ξεχάσω, Βάπτισμα του πυρός στη γειτονιά μας, με φοβερή εξέδρα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1985 στο παλιό Καραισκακη με τον  Εθνικό, 1-3 με χατ τρικ του Σαντμπεργκ το ένα από ασίστ του Στυλιανοπουλου.Ειχε μειώσει ο σπουδαιος Πιττας που πέρασε μετά από την ομάδα μας.Θυμαμαι είχαμε πολύ κόσμο εκείνη τη μέρα, αν ήταν κάποιος από τους παλιούς εκεί μέσα οπως ενημερώσει.

 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Με Εθνικο παντα τιγκαρε το Καραισκακη απο ΑΕΚτζηδες, εχω στο μυαλο μου οτι μαζευε πιο πολυ κοσμο κι απο Φιλαδελφεια. Αλλες εποχες βέβαια, δεν ηταν επικινδυνα τα πραματα απ οσο θυμαμαι. 

  • Δικεφαλάκι 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ -ΟΦΗ με τρέλες ντέμη και θρυλική απόκρουση Ηλία, με είχε αφήσει ο πατέρας μου γήπεδο, πήγε Ζαφόλια να παίξει με Μανώλη σκύλο και Αχιλλέα Μπέο, γύρισε με πήρε από Κηφισιά. Ελπίζω να μην μας διαβάζει ο Μανώλης ο σκύλος και παρεξηγηθεί.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ Εθνικός το '88, 2-0, το πρώτο γκολ που είδα ποτέ το έβαλε ο Νιλσεν, εξού και το άβαταρ. Πόσο πράσινο μου φαινόταν το χορτάρι, ο uploader του βίντεο έχει βαλθεί να μου χαλάσει την ανάμνηση...

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×