Jump to content

Goleador Eki Ponce


steluckyy
 Share

Recommended Posts

Στη φαση με τον Ροουζ που του πηρε μισω ωρα για να κανει κοντρολ και να πλασαρει δεν νομιζω οτι φταιγανε τα χαφ παντως...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Στη φαση με τον Ροουζ που του πηρε μισω ωρα για να κανει κοντρολ και να πλασαρει δεν νομιζω οτι φταιγανε τα χαφ παντως...

Ποσες φασεις Αρουχο Τσουμπερ Γκαρσια παρομοιες εχεις δει? Γενικα μπροστα κανουμε πολυ κακες επιλογες. Ακομα και ο Πινεδα προχτες αντι για πασα πηγε μονος του και κοπηκε. Οκ δεν ειναι καλα ο Πονσε αλλα δεν ειναι ο μονος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Ποσες φασεις Αρουχο Τσουμπερ Γκαρσια παρομοιες εχεις δει? Γενικα μπροστα κανουμε πολυ κακες επιλογες. Ακομα και ο Πινεδα προχτες αντι για πασα πηγε μονος του και κοπηκε. Οκ δεν ειναι καλα ο Πονσε αλλα δεν ειναι ο μονος 

Το οτι εχουμε θεμα στα χαφ και το οτι η αναποτελεσματικοτητα μας (τουλαχιστον με βαση τα xGoals) ειναι θεμα χαφ και οχι φορ ειναι κατι που προσωπικα το χω πει εδω και καιρο.

Αλλα η κακη αποδοση του Πονσε ειναι περα απ αυτο, οταν κανει κοντρολ 3 μετρα, οταν κανει μιση ωρα για να παρει μια αποφαση με αποτελεσμα να του κλεψουν τη μπαλα, οταν στις 10 επαφες με τη μπαλα κανει 11 λαθη ε δεν μου φταινει τα χαφ η τουλαχιστον μονο τα χαφ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Το οτι εχουμε θεμα στα χαφ και το οτι η αναποτελεσματικοτητα μας (τουλαχιστον με βαση τα xGoals) ειναι θεμα χαφ και οχι φορ ειναι κατι που προσωπικα το χω πει εδω και καιρο.

Αλλα η κακη αποδοση του Πονσε ειναι περα απ αυτο, οταν κανει κοντρολ 3 μετρα, οταν κανει μιση ωρα για να παρει μια αποφαση με αποτελεσμα να του κλεψουν τη μπαλα, οταν στις 10 επαφες με τη μπαλα κανει 11 λαθη ε δεν μου φταινει τα χαφ η τουλαχιστον μονο τα χαφ

Αυτο που σου λεω ειναι οτι και ο Αραουχο κι ο Πινεδα και ο Τσουμπερ και ο Γκατσι ακομα και ο Γκαρσια κανουν το ιδιο κακες επιλογες. Αν ψαχνουμε να βρουμε νεο Μανταλο στον Πονσε μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πονσε έφυγε και την επόμενη χρονια οι μισοί εδώ μέσα (όχι  εγώ)  έλεγαν ότι ήταν καλυτερος  του Αραουχο. Ήταν παντως σιγουρα σε ευθεία σύγκριση οι κλάσεις τους.

Το κριτήριο ήταν η τοτε ΑΕΚ με τους τοτε συμπαικτες, μια ομάδα πολλες σκάλες κάτω από την τωρινή.

Δεν μπορώ λοιπον να δεχτώ ότι φταίει πρωτιστως οτιδηποτε γυρω γυρω (συμπαικτες,σύστημα κλπ), αλλά εγώ επικεντρώνομαι σε 2 ΜΟΝΟ πραγματα.


 

1) Είναι αυτος που ήταν εκείνη την χρονιά;
- Οχι. Για μένα τα κοντρόλ και το πεναλτυ με τον Άρη ξεχείλισαν το ποτήρι (μου). Ως τώρα παντα. 

2) Μηπως ταυτοχρονα δεν υπαρχει και πολύ σωστή μεταχείριση από τον προπονητη, ενώ υπάρχουν και καποιες  φασεις που δεν του εκατσαν;
- Ναι. Θεωρω ότι ο προπονητης παρουσιάζει από περυσι ένα κόλλημα με τους σεντρ φορ πλην Λιβαι και το φτάνει σε αδικία μαζί τους. Επισης σε 3-4 φασεις δεν είχε ρεντα, φασεις που αν έμπαιναν θα άλλαζε το πραγμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Αυτο που σου λεω ειναι οτι και ο Αραουχο κι ο Πινεδα και ο Τσουμπερ και ο Γκατσι ακομα και ο Γκαρσια κανουν το ιδιο κακες επιλογες. Αν ψαχνουμε να βρουμε νεο Μανταλο στον Πονσε μαζι σου.

Ο Αραουχο παιζει ουσιαστικα τραυματιας

Ο Τσουμπερ και ο Πινεδα γενικα καλη αποδοση εχουν αλλα εχουν σκασει κιολας

Σιγουρα παντως εχουν προσφερει πολλα περισσοτερα σε σχεση με τον Πονσε. Οχι οτι ηταν δυσκολο δηλαδη

Ο Γκατς ναι ειναι επισης πολυ κακος 

Γενικα μπορει παικτες να περνανε διαστημα ντεφορμαρισματος, να εχουν κανει καποια κακα παιχνιδια η να εχουν κανει μαλακιες μεσα στη σεζον. Αυτο εγω θεωρω οτι συμβαινει, δεν θα ταν το προβλημα μου κατι τετοιο. Το προβλημα μου ειναι οταν καποιος δεν προσφερει απολυτως τιποτα και εχουμε να θυμομαστε μονο μαλακιες.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

 

2) Μηπως ταυτοχρονα δεν υπαρχει και πολύ σωστή μεταχείριση από τον προπονητη, ενώ υπάρχουν και καποιες  φασεις που δεν του εκατσαν;
- Ναι. Θεωρω ότι ο προπονητης παρουσιάζει από περυσι ένα κόλλημα με τους σεντρ φορ πλην Λιβαι και το φτάνει σε αδικία μαζί τους. Επισης σε 3-4 φασεις δεν είχε ρεντα, φασεις που αν έμπαιναν θα άλλαζε το πραγμα.

Για τον Φαν Φεερτ μπορω να το συζητησω οτι μπορει να αδικηθηκε (δεν το πιστευω προσωπικα αλλα οκ καταλαβαινω αν καποιος αλλος το πιστευει) αλλα ο Πονσε δεν ειναι οτι δεν πηρε ευκαιριες.

Αν μιλας για το στυλ παιχνιδιου, οκ αυτο ειναι το παιχνιδι μας και εχει δειξει οτι φερνει αποτελεσματα, το να αλλαζαμε το παιχνιδι μας τοσο δραστικα για 1 παικτη (που ακομα και τοτε δεν σου εγγυαται κανεις οτι θα σου βγει) εγω θα το θεωρουσα μεγαλο λαθος

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, AlexKR21 said:

Για τον Φαν Φεερτ μπορω να το συζητησω οτι μπορει να αδικηθηκε (δεν το πιστευω προσωπικα αλλα οκ καταλαβαινω αν καποιος αλλος το πιστευει) αλλα ο Πονσε δεν ειναι οτι δεν πηρε ευκαιριες.

Αν μιλας για το στυλ παιχνιδιου, οκ αυτο ειναι το παιχνιδι μας και εχει δειξει οτι φερνει αποτελεσματα, το να αλλαζαμε το παιχνιδι μας τοσο δραστικα για 1 παικτη (που ακομα και τοτε δεν σου εγγυαται κανεις οτι θα σου βγει) εγω θα το θεωρουσα μεγαλο λαθος

Δεν μιλάω για το παιχνίδι μας.

Λεω ότι (περαν των δεδομένων ευθυνών και του ιδίου) μέχρι πριν 1-1,5 μήνα δεν είχε και ρεντα μερικες φορές  

και στην συνεχεια άρχισε να τον βαζει σε σκοτωμένα ματς στο 75 κι επειδή στις 2 περίπου φορες που έπαιρνε την μπάλα στα 2m2 γυρω του δεν σκοραρε ή δεν έκανε κάτι ιδιαιτερο, άρχισε να τον αφήνει στον παγκο ακόμα κι όταν λείπει ο Λιβάι. Εντωμεταξυ δεν προκύπτει από πουθενά ότι ο Τσουμπερ κανει καλύτερα την δουλειά του σεντερ φορ, ειδικά όταν είναι και καταπονημένος όπως τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τρολ  έβαλε το "Κακη " στον τίτλο? 

Ο Δάμαλος  καθαρίζει 1,5 χαρτί τον χρόνο και είναι η επιτομη της τραγικότητας.  Οι προσαρμογές που χρειάζονται οι Δαμαλοι για να δείξουν το ταλαντο τους είναι η μεγαλύτερη πιπα που έχει ειπωθεί.  Στα παλιά Φιλαδέλφεια θα ακουγε Παναγιες που θα έβαζε και στην κωλότσεπη. Σημερα μετράμε τα xgoals που δεν είναι goals και την συμμετοχή του σε ένα σύστημα που τα παράγει.  Τα πραγματα είναι σοβαρά.  Όση και επιστήμη και να βάλεις στην μπάλα, όσο και να το φιλοσοφήσεις,  το διακύβευμα είναι αν αυτοί οι 11 αγράμματοι και επιεικώς ντουγανια,  μπορούν να κάνουν αυτό που καλοπληρωνονται. Σε κανενα επάγγελμα επίσης δεν θα σε πληρώνουν για πολύ για κάτι που έκανες κάποτε ή πιστεύουν ότι είσαι.  

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Οι δικαιολογιες για τον Πονσε φτάνουν σε επιπεδο Μανταλου.

Εγώ συμφωνω οτι ειναι νωρίς και οτι θελει χρόνο και πως οτι η ομαδα δεν πετάει ετσι και αλλιως, καθως επισης οτι δεν ειναι για πουλεμα. Αλλα δεν νομίζω να μασταν και ποτε τοσο επιεικης με παικτη 3 εκ ευρω και 1 κομμα κατι τον χρόνο.

Και ναι η ομαδα δεν ειναι η υπερομαδα η περσινη αλλα οταν φέρνεις τέτοιον παικτη τοσο ακριβό περιμενεις να σε ανεβάσει όχι να περιμενει αυτος να τον κανει η ομαδα ανθρωπο.

Οποτε δεν καταλαβαίνω την πρεμουρα να μην φαει καντήλι ή να βγαλουμε φταιχτες ολη την υπολοιπη ομαδα για τον Πονσε οταν εφαγαν το καντήλι τους οι Μανταλος Λιβαγια Ολιβέιρα Αραούχι και Τσούμπερ οταν παίζαν για τον πούτσο, αλλα όχι τοσο για τον πούτσο οσο ο Πονσε.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ημουν φαν του Πονσε αλλα τον περιμενα τουλαχιστον καλυτερο του φαν φερτ.Αυτος ειναι ΠΟΛΥ χειροτερος ακομα και σε σχεση με τον Ολιβειρα.Δεν κανει ποτε κοντρολ η σωστη πασα,δεν παιζει με πλατη να τη σπασει προς τα πισω,απλα του πετανε τη μπαλα και τη χανει.Με τα τελειωματα του δεν ασχολουμαι καν,το εχω παρει αποφαση.

Εξαρχης δεν μου αρεσε η μεταγραφη,ειχες για τη θεση Γκαρσια Αραουχο ΦανΦερτ ακομα και το Ζινι που ειχε δειξει πραγματα.Ποτε δεν καταλαβα το νοημα αυτης της κινησης,δωθηκαν σοβαρα λεφτα που θα μπορουσαν να κανουν διαφορα αν ειχαν επενδυθει σε αλλη θεση.Ισως επεσαν στη λουπα οτι καλος ο Γκαρσια αλλα χασογκολης αρα φερε Πονσε να τα βαζει.

Ο Ολλανδος ειναι ο μονος παικτης επι Αλμειδα που δικαιουται να εχει παραπονο.Κακως δεν εχει στηριχτει,μεσα σε ολα τα αλλα εχει αποδειξει οτι δεν φοβαται,μπορει να σηκωσει τη φανελα(δες πεναλτι Πινεδα οταν οι αλλοι ετρεμαν μη το χασουν).Δεν θα ξεχασω ποτε το περσινο παιχνιδι στο βικελιδης που εκανε 3 τελειωματα,1 γκολ 1 δοκαρι και 1 εβγαλε με τα νυχια ο κουεστα.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, teo21 said:

Εξαρχης δεν μου αρεσε η μεταγραφη,ειχες για τη θεση Γκαρσια Αραουχο ΦανΦερτ ακομα και το Ζινι που ειχε δειξει πραγματα.Ποτε δεν καταλαβα το νοημα αυτης της κινησης,δωθηκαν σοβαρα λεφτα που θα μπορουσαν να κανουν διαφορα αν ειχαν επενδυθει σε αλλη θεση.Ισως επεσαν στη λουπα οτι καλος ο Γκαρσια αλλα χασογκολης αρα φερε Πονσε να τα βαζει.

Εγω νομιζω ήρθε σαν "πολύ υψηλου επιπεδου δευτερος" ετσι ωστε εκτός απο το να προσφερει σαν 2ος, δεν θα μεναμε γυμνοι αν εσκαγε προταση που απλα δεν μπορεις να πεις οχι για Λιβαι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, teo21 said:

Δεν θα ξεχασω ποτε το περσινο παιχνιδι στο βικελιδης που εκανε 3 τελειωματα,1 γκολ 1 δοκαρι και 1 εβγαλε με τα νυχια ο κουεστα.

Στο αυριανό ματς λοιπόν θα είχε 1 γκολ 1 άουτ και 1 απόκρουση τερματοφύλακα 

Link to comment
Share on other sites

O Πόνσε για να δείξει πράγματα και αν μπορεί να αποδώσει, πρέπει να παίζει. Όχι αυτό που έγραψε ο Κετσε, να μη παίζει μέχρι να είναι έτοιμος. Ποτέ δεν θα είναι έτοιμος ένας παίκτης που δεν παίρνει αγωνιστικά λεπτά και ρυθμό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • nikos changed the title to Έκι Πόνσε
  • nikos locked and unlocked this topic

Λοιπόν ξεκλειδώνω και αλλάζω τίτλο πάλι.

 

Μην μου τα σπάσετε ομως αλλο, ετσι είμαστε οκ 😜

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Λοιπόν ξεκλειδώνω και αλλάζω τίτλο πάλι.

 

Μην μου τα σπάσετε ομως αλλο, ετσι είμαστε οκ 😜

Βάλε πουλ με επιλογές, μείνε και φύγε.😁

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

ezequielp9 send you a message: 

Por favor escribe en kitrinomavro cómo te hice lucir así.
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2024 at 11:53 AM, bladerunner21 said:

O Φαν Βέερτ έχει καεί πριν τον Πόνσε. Τον έβαλε σε 2-3 ματς βασικό πέρυσι, δεν ανταποκρίθηκε end of the story. Τον ξαναέβαλε με τις Σέρρες, έχασε το πέναλτι αν θυμάμαι καλά ήρθε το οριστικό τέλος. Επιλογή προ Ματίας πήρε τον δρόμο του για τον πάγκο. Παρόλα αυτά τον Πόνσε δεν θα πω ότι απέτυχε ακόμη. Ειδικά με μισό πρωτάθλημα μπροστά μας ο Πόνσε δεν πρέπει να καεί. Χτες έδωσε την πρόκριση πχ απλά την στέρησε ο διαιτητής. Στηρίζω Πόνσε, άλλωστε έχοντας δώσει 3.5Μ θα εξαντλήσει το συμβόλαιο του.

Πάει κ αυτό. Με την επιστροφή Λιβάι δεν θα έχουν να γλυτώσουν από πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×