Jump to content

100 χρόνια ΑΕΚ


mporat
 Share

Recommended Posts

8 hours ago, Νονός said:

Όταν γεννήθηκες δεν υπήρχα και στα 200 χρόνια σου δεν θα υπάρχω.

Είχα την ευλογία στα 100ά γενέθλια σου να είμαι εδώ.

Κάπου εκεί γύρω στην επιστροφή από τα "χωράφια" των μικρότερων κατηγοριών, ο @parakmiakos έβαλε στο ΚΜ ένα ερώτημα "Πότε δεθήκατε με την ΑΕΚ ?". Απάντησα με αυτό το κείμενο :

____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Διαβάζω τα πόστς σας στο τόπικ που άνοιξε ο Παρακουμής και είναι όλα όμορφα και συγκινητικά.
Προσωπικά, έχω μια ..."φιλοσοφική" αντίρρηση ως προς το θέμα του τόπικ. Θεωρώ ότι ενώ κάλλιστα μπορεί κανείς να προσδιορίσει χρονικά και να οριοθετήσει την "γνωριμία" του με την ομάδα, την "πρώτη φορά γήπεδο", το πώς και γιατί ξεκίνησε να υποστηρίζει την ομάδα, όταν το θέμα αφορά το "ΔΕΣΙΜΟ" με αυτήν, δεν υπάρχει οριοθέτηση.
Το "δέσιμο" είναι ... "έγκλημα" διαρκές και όχι στιγμιαίο, σφυρηλατείται μέσα από χαρές και λύπες, επιτυχίες και αποτυχίες, πρόσωπα και καταστάσεις και ασχέτως περιστάσεων είναι διαρκώς αυξανόμενο και εντεινόμενο.
Όταν "γνωρίζεσαι" με την Ομάδα, όταν με αφορμή τον πατέρα, έναν θείο, έναν φίλο, μια μεγάλη στιγμή, έναν παίκτη-είδωλο ή ότι άλλο, "γίνεσαι ΑΕΚ" τότε δένεις τον κάβο σου στο σκαρί Της. Έπειτα απλά "βάζεις βόλτες" και ισχυροποιείς συνεχώς το "δέσιμο" μαζί Της μέχρι τη στιγμή που θα πάψεις να υπάρχεις ως μορφή ζωής.
Σε ότι με αφορά, έχω ξαναγράψει ότι Την ακολούθησα για κάποιον ανεξήγητο ουσιαστικά λόγο. Ζώντας σε γαβροκρατούμενο περιβάλλον, λίγο ή αντίδραση, λίγο η μαγεία που εξέπεμεπε το σήμα-έμβλημα Της, κάτι ο ντόρος για το Ευρωπαϊκό στο μπάσκετ που εθεωρείτο τότε επιπέδου "Μουντιάλ", ένας κολλητός -από τότε μέχρι και σήμερα- που ήταν "ανεξήγητα" κι αυτός ΑΕΚτζής, το ... συμβάν "έλαβε χώρα". Και έκτοτε ξεκίνησε το "ΔΕΣΙΜΟ" ...
Πρώτη φορά στο γήπεδο, τό 'χω ξαναπεί, ΣΤΙΓΜΑ, ΧΑΡΑΓΜΑ, ΣΤΑΜΠΑ ! Ο επαναληπτικός με την ΚΠΡ στη Φιλαδέλφεια .... Και να μην ήσουν ΑΕΚτζής, γινόσουν ! Εκείνη την ώρα ... Με συνοπτικές διαδικασίες .... Το γκολ του "Βλάχου" μπροστά στα μάτια μου, στο πέταλο της "21" ... Πανζουρλισμός ! Πέναλτι, Χρηστίδης ... and the rest is History ! 
Στην αναχώρηση από το γήπεδο, το λεφούσι της χαράς "συναντήθηκε" έξω από τα "επίσημα" με τον επίσης αποχωρούντα Λουκά Μπάρλο. Ο "Θείος" από τη χαρά του χαιρετούσε και φιλούσε μέχρι και τις νεραντζιές στην Καππαδοκίας χωρίς να βλέπει ποιόν και τι. Δεν του ξέφυγε ο 11χρονος Νονός ...
Όστις μετεβλήθη άμεσα σε κορδωμένο κονιόρδο που έκανε -κρυφά από τη μάνα του- καμιά εβδομάδα να πλύνει το "χέρι που χαιρέτησε τον Μπάρλο" και άμα τη εξιστορήσει του συμβάντος, αναγορεύθηκε τσακ μπαμ σε "αρχηγό" των όχι και ολιγάριθμων -αν και σε σχολείο απέναντι από την  ΑγιάΣοφιά- Ενωσιτών συμμαθητών του. Στην διήγηση προς τους συμμαθητές παρελείφθη εντέχνως το "τυχαίον" του πράγματος και ότι εκτός εμού ο "Θείος" χαιρετοφιλήθηκε με καμιά χιλιάδα ακόμη ....
Η συνέχεια γνωστή ... "4" της Ευρώπης, Νταμπλ, Πρωτάθλημα, Ομαδάρα, Μπαλλάρα, Θωμάς, Ντούσαν. Έτσι τέλειωσαν τα 70's ....
Στα '80s γνωρίσαμε την "άλλη" πλευρά του "δεσίματος". Ζήτα, πίκρες, μαρασμός, κλάμα, ατσάλωμα ... Αλλά και ΕΚΕΙΝΟΣ ! "Ποιός,ποιός,ποιός, ο ΜΑΥΡΟΣ ο ΘΕΟΣ" !!! Στήριγμα και αποκούμπι, ασπίδα και προστασία από την καζούρα. Σού 'λεγε ο γάβρος "Πόσα φάγατε χθες χανούμια", απαντούσες "Πότε παίζουμε μαζί ? Άκουσα θα κατέβουμε με οκτώ !" "Γιατί οκτώ ?" ρώταγε ο ανίδεος γάβρος. Η απάντηση έφευγε ταυτόχρονα με την κλασσική κίνηση της παλάμης ανοιχτης με τα δάχτυλα ενωμένα σε πορεία κάθετη από πάνω δεξιά προς την περιοχή των γεννητικών οργάνων "Και ΤΡΙΑ ο ΜΑΥΡΟΣ ΕΝΤΕΚΑ !!!" Ο γάβρος έφευγε, αφ' ενός για να μην ακούει το εκνευριστικό σαρκαστικό γέλιο και αφ' ετέρου γιατί .... συμφωνούσε !!!
Στο τέλος της δεκαετίας του '80, "χάραξε" ... Ντούσαν, Τάκης, Πρωτάθλημα. Τα 90's συνέχισαν στο ίδιο βιολί, Τίτλοι, Σερί, Τίγρης, Ομαδάρα, Μπαλλάρα, Μπουτίκ, Φανέλλες, Τσάμπιονς Λίγκ. Άλλο "δέσιμο", γλυκό, όμορφο, ευτυχισμένο ... Νιόπαντρος, να φεύγεις από το νησί και τις καλοκαιρινές διακοπές. Πάρο - Πειραιά - πίσω Πάρο αυθημερόν για το ματς με την Ρέϊντζερς. Στην ρεβάνς, κολλημένοι στην Παροικιά σε κάποια TV, πρέπει να ακουστήκαμε τουλάχιστον Κουφονήσια. "Δεμένοι" πια με τους Ομίλους ....
Κάπως έτσι πέρασε το πρώτο μισό της δεκαετίας και το '96 μπλέξαμε το "δέσιμο" με την "προδοσία" και τη "ζωή στους βάλτους" με τα βατράχια. Χα ! Εδώ να δεις "δέσιμο" !!! Κατακλυσμός στη Φιλαδέλφεια και στο ψευτο-ταρτάν να μαζεύεις δείγματα για βιοψία, καθώς ήταν τέτοια η ένταση που μαζί με τη ροχάλα έφευγε κι ένα κομμάτι από το πνευμόνι. Και το καταλάβαινες, κι έλεγες "έτσι του χρειάζεται". Και δεν μετάνιωνες. Και μετά έπαιρνες χαμπάρι ότι μαζί με το κομμάτι από το πλεμόνι είχε "φύγει" στο ψευτο-ταρτάν κι ένα κομμάτι από την ΚΑΡΔΙΑ σου ....
Κι ύστερα Κοκκαλιστάν, Δημητρόπουλοι, Ποντίκηδες και να παρακαλάς αυτός ο καινούργιος κοντός με το "11" να είναι σαν κι ΕΚΕΙΝΟΝ με το "11" που σε κράτησε ζωντανό στα 80's ... Μονίμως ριγμένοι και αδικημένοι από Θεούς και Δαίμονες αλλά το "δέσιμο", ΔΕΣΙΜΟ !!!
Μετά άρχισε η ... παρέλαση. Διεθνείς επενδυτές, τσαρλατάνοι και σαλτιμπάγκοι να προσπαθούν να ασελγήσουν στο κορμί Της, Αλεχάντρο Σκλαβενίτης, Ιπποβεντούρι και γυρολόγοι κάθε λογής .... Κι ο κάβος να μην λασκάρει ούτε οργιά ! Αντίθετα να βάζεις κι άλλες βόλτες και το "δέσιμο" να γίνεται ισχυρότερο.
Κάπου εκεί "έρχεται" κι ο πιτσιρικάς. Και αισθάνεσαι το Χρέος. Να μην "ξεφύγει". Να τον κάνεις κι αυτόν ΑΕΚτζή, κι ας τραβήξει τα μαρτύρια του ... Ταντάλου μια ζωή. Είναι γραφτό, είναι μοίρα, είναι κισμέτ, είναι ... "δέσιμο" !!!
Και παρ΄ όλη την αποστροφή που σου δημιουργούν πρόσωπα και καταστάσεις, τραβιέσαι Γήπεδα, Μπάσκετ,"Μονοπάτι" με τον Μίμη στο Blue Sky, Μπουτίκ, ΑΕΚ Cafe .... "Για τον μικρό", δικαιολογείσαι στον εαυτό σου. Αλλά λες ψέματα ! Εσύ το θέλεις, να είσαι δίπλα Της, κοντά Της, να αναπνέεις την οσμή Της, να πονάς από τα δεσμά και να λες "δώστε μου κι άλλα". Με λίγες ευχάριστες στιγμές, ψήγματα πραγματικά .... Μίλαν, η τεσσάρα με Ριβάλντο. Και να κλείνεις τα μάτια και να ευχαριστείς τον Θεό που είχες πάρει μαζί τον πιτσιρικά ! Θα έχει κι αυτός πια να θυμάται. Να θυμάται και να ... "δένεται".
Με τον Ντέμη, τα πράγματα αλλάξανε. Και το "δέσιμο". Απέκτησε ... επιστημονική χροιά. Γίναμε λογιστές, οικονομολόγοι, ορκωτοί, μάνατζερ, μηχανικοί, πολεοδόμοι ... Οτιδήποτε άλλο εκτός από οπαδοί Της ! Είχε φροντίσει κι ο κυρ Γιάννης στο μεταξύ να "δεθούμε" ακόμη και με ένα Οικόπεδο τίγκα στο ξερόχορτο. Το γκρέμισμα δεν το έχω δει ΠΟΤΕ. Κι όποτε πέσω πάνω σε βιντεάκι, γυρνάω τα μάτια αλλού .... δεν μπορώ.
Με τούτα και με εκείνα φτάσαμε να δούμε τα απίστευτα. Πράγματα που αν τα έλεγες πριν χρόνια θα σου κρεμούσαν κουδούνια και θα παρίστανες τον "τρελλό του χωριού". Διασταύρωση Ραφήνας, Ζωνιανά, Γ' Εθνική, ξεπεσμός .... Μα το "δέσιμο" γιγαντωνόταν και σε παραμύθιαζε ότι "όλα αυτά είναι για καλό", "θα την πάρει από το ζερό και θα ξεράσουνε το γάλα της μάνας τους", "ΕΡ-ΧΟ-ΜΑ-ΣΤΕ" ...
"Έρχόμαστε", δεμένοι πισθάγκωνα, ταγμένοι στο Όνομα και στα Χρώματα Της, με έναν τεράστιο Δικέφαλο Αετό να τινάζει τα φτερά του και να σβήνει κάθε πίκρα και κάθε άσχημη ανάμνηση. Με όραμα και δάκρυα στα μάτια ... Γιατί δάκρυα ? Ο πιτσιρικάς ρε ... Μεγάλωσε, μπήκε Πανεπιστήμιο φέτος ... Ένα Πρωτάθλημα ! Δεν έχει δει ΕΝΑ Πρωτάθλημα .....
Να βάλει βόλτες κι αυτός στον κάβο του που δέθηκε στο σκαρί Της ....
Άτιμο πράμα το "ΔΕΣΙΜΟ", Παρακουμή !!!!

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Το ξαναδημοσιεύω σήμερα για να σου ευχηθώ με αυτό ...

ΧΙΛΙΟΧΡΟΝΗ, ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ !!!!!
 

Τα είπες όλα. Με συγκίνησες. Πονεσαμε, κλάψαμε, λυγισαμε και τώρα τσιμπιομαστε. Δεν πιστεύουμε ότι αυτό που βλέπουμε είναι πραγματικότητα. Και το δέσιμο απογειώνεται στα 100 της μαζί με το αερόστατο. Αεκαρα μου χρόνια σου πολλά. Χρόνια της πολλά αεκαρες μου!! 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε σιγουροι οτι δεν την εβαλε στο ματι ο Τσουμπερ? Τα κανει κατι τετοια αυτος με τα  .....αστερακια 

Screenshot_3.png

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Έπαθε φουιτ το αερόστατο! Καλύτερα θα ήταν να είχε οργανώσει κάτι σαν τι φιέστα. Δεν μας πάνε οι μοντερνιες

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Άδειασε και το γήπεδο, το αερόστατο ακόμα προσπαθεί. Λίγο κατάθλιψη η φάση

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Αύριο Joga από νωρίς να κάνουμε γενέθλια σαν άνθρωποι με τα σεα μας και τα μεα μας

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλω ότι υπάρχει άλλη ομάδα με τόσα πολλά κοριτσάκια φιλάθλους .... Παιζει να είναι πιο πολλά από τα αγοράκια και όλα με ρούχα ΑΕΚ 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η στιγμή που τσούλαγε το καροτάκι στο πετρόστρωτο μπροστά τον ΔΙΚΕΦΑΛΟ, ανήμερα των 100 χρόνων, αξίζει 100 πρωταθλήματα. Ξέρω ότι είμαστε μαλάκες αγαπησιάρηδες και ρομαντικοί στα όρια της ηλιθιότητας, αλλά όταν σταμάτησα εκεί μπροστά και του μιλούσα για τους δικούς μου παππούδες, ο ένας απο τον Τσεσμέ και ο άλλος από την Πόλη, ένιωθα πως με άκουγε με προσοχή. Μου σκασε και ένα ωραιότατο χαμόγελο και τότε σιγουρεύτηκα. Τον έταξα να κάνει το ίδιο και στο δικό του παιδί και αυτό στο δικό του. Και στο επόμενο και στο μεθεπόμενο και σε οσα χρειαστεί.

Δεν είμαστε ποδοσφαιρική ομάδα. Δεν είμαστε καν, απλά ένα αθλητικό σωματείο. Είμαστε περισσότερο από ότι μπορούν να καταλάβουν και σημαντικότερο από οτι μπορούν να αντιληφθούν.

Είμαστε ο ανθός της ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑΣ.

"και όσοι στα στήθια φεύγοντας έκρυψαν την σημαία
τόσο κοστίζει ο άνθρωπος και πόσο μια ιδέα
ναι! τον είδανε να αναρωτιέται μες στη μνήμη μου
κάθε φορά που μου'ρχεται η εικόνα εκείνη που
μετά το γκολ και όπως φλεγότανε το πέταλο
αυτός κρατούσε μια σημαία με έναν δικέφαλο"

  • Δικεφαλάκι 15
  • Μπομπίτσα 8
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο πάντως είναι τώρα στην 21 με ωραία συνθήματα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

almeida-2-670x357.jpg
ετσι να σβησεις και τις ελπιδες των αλλων για τιτλο

  • Δικεφαλάκι 10
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Μλκς τώρα βλέπω τη γιορτή . Καλά μάζεψαν 30000 κόσμο για να βλέπουν ένα μπαλόνι να πηγαίνει αριστερά δεξιά . Χαχαχαχαχα 

Πόση αγάπη έχουμε γι'αυτην την ομάδα ... 

Χρόνια πολλά ΑΕΚαρα .  Η γιορτή ήταν έξω προφανώς και η συνέχεια αύριο . 

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

Τίγκα στα μικρά παιδιά και οικογένειας σήμερα και μέσα και έξω από το γήπεδο.

Τρομερή κίνηση από όσους πήγαν στην Πόλη, συγκηντητικές οι φοτό με τα πανια μπροστα στην Αγια Σοφια. Δεν ξεχνάμε ποτέ τις ρίζες και τι έχουν περάσει οι οικογένειες μας στο παρελθόν. Α.Ε.Κ. ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΡΕ 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Leon21 said:

Τρομερή κίνηση από όσους πήγαν στην Πόλη, συγκηντητικές οι φοτό με τα πανια μπροστα στην Αγια Σοφια. Δεν ξεχνάμε ποτέ τις ρίζες και τι έχουν περάσει οι οικογένειες μας στο παρελθόν. Α.Ε.Κ. ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΡΕ 

Αυτή η εικόνα θα μου μείνει εμένα από τα 100 χρόνια . Οι οπαδοί μπροστά από την Αγία Σοφία σήμερα . 

Με κάθε σεβασμό στη προσπάθεια της ΠΑΕ ούτε το σήμα , ούτε το σλόγκαν , ούτε το αερόστατο φυσικά . 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nickpes21 said:

Αμφιβάλω ότι υπάρχει άλλη ομάδα με τόσα πολλά κοριτσάκια φιλάθλους .... Παιζει να είναι πιο πολλά από τα αγοράκια και όλα με ρούχα ΑΕΚ 

Επιβεβαιώνω 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Μελ συγκινημένος να μιλάει στη καρδιά μας αλλά ρε γαμωτο σαν να γέρασε απότομα 

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε θρησκευόμενοι το γνωρίζετε καλά, και όσοι είστε πατριώτες επίσης. Εμείς οι άμοιροι που παρότι προσπαθήσαμε, δεν κατορθώσαμε να γίνουμε ούτε το ένα ούτε το άλλο, η μοναδική ανερμήνευτη σταθερά σε όλη τη ζωή μας είναι η ΑΕΚ. Χρόνια πολλά σε όλους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AG21 said:

Ωραίος ο Μελ συγκινημένος να μιλάει στη καρδιά μας αλλά ρε γαμωτο σαν να γέρασε απότομα 

 

 

Όπως γεράσαμε όλοι μας πριν την ώρα μας βλέποντας την ΑΕΚΑΡΑ από μικρά παιδιά... 😁

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το πάρτι που στήθηκε εκτός γηπέδου ήταν φοβερό. Καμαρωσα πολύ κόσμο να φουσκώνει από χαρά και  συγκίνηση.

Ήμασταν μια παρέα 15+ άτομα με μικρά παιδιά και γονείς και απολαύσαμε πολύ την φάση με όλες τις δραστηριότητες. Τόνι, Τακαρος και λοιποί καλή ατραξιόν να νιώσουν λίγο ιστορία τα μικρά, βοήθησε ότι από φάρδος βρήκαμε και κάτσαμε κάπου και λιωσαμε στις μπύρες και τα ούζα χαζεύοντας τα δρώμενα.

Το μέσα ήταν ΟΚ, δεν απογοητεύτηκα για το αερόστατο, με το που μπήκα κατάλαβα ότι θα ήταν θαύμα να πετάξει όμως τι βάζεις τον κόσμο στην διαδικασία για εισιτήρια ενώ έχεις αποφασίσει να ανοίξεις τις πόρτες και μπράβο που το έκανες; Ήμουν πολύ εντάξει όμως με την έξω κατάσταση οπότε όλα καλά. 

Οφείλω να πω και δημόσια ευχαριστώ σε @amd και @AG21 που προσφέρθηκαν να δώσουν κάποια τα οποία πήγαν εν τέλη στραφι.

Οι θύρες απέναντι από τα επίσημα από 47 μέχρι 17 όπως και οι από επάνω είχαν πήξει στον κόσμο κυριολεκτικά.

ΑΕΚΑΡΑ μου το μεγαλείο σου δεν τελειώνει ποτέ. Όσο ζήσουμε θα αφήσουμε παρακαταθήκη την λατρεία μας για αυτόν τον σύλλογο στις επόμενες γενιές.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Δείτε όσα δήλωσε ο Πέτρος Μάνταλος:

«Θα ήθελα να ευχηθώ και εγώ από την πλευρά μου χρόνια πολλά σε αυτή στην ΑΕΚ μας. Είναι φορές που αναρωτιέμαι γιατί άργησε τόσο πολύ αυτό το γήπεδο.
Τώρα καταλαβαίνω την ενέργεια που σου δίνει αυτό το γήπεδο. Έχω δύο πρωταθλήματα και δύο Κύπελλα μαζί με την ομάδα, θα μπορούσαμε να έχουμε πολύ περισσότερα αν παίζαμε σε αυτό το γήπεδο από την αρχή. Όπως νιώθουν όλοι οι συμπαίκτες μου, νιώθω και εγώ πανευτυχής. Ελπίζω να κλείσω την καριέρα μου στην ΑΕΚ».

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης, κάτι άλλο συγκινητικό από σήμερα, στο πέταλο ήταν δύο κύριοι πρέπει να ήταν κοντά στα 85,90 χρονών και δεν υπερβάλω παιδία.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγάλο μπράβο στους μάγκες που πήγαν στην Πόλη. Οπος γράφτηκε εδώ μέσα, αυτές οι εικόνες μένουν στην μνήμη και στην ιστορία.

ΜΟΝΟ ΑΕΚ 🟡

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Χαρηκα πολυ τις εικονες με τα τοσα μικρά παιδιά που σε ημέρες αγώνα είναι δύσκολο να βρεθούν στο γήπεδο. 

Είμαστε πραγματικά τυχεροί με αυτό που γίνεται στη Φιλαδελφεια αφου για μας ειναι σχεδον ετσι η κατάσταση σε κάθε ματς. Οσοι δεν ειναι ΑΕΚ απορούν γιατι ενώ παίζουμε στις 9 φεύγουμε απ το σπιτι κατα τη 1, κατι που για εμας είναι απόλυτα φυσιολογικό.  Χασαμε τα καλύτερα μας χρονια στο οακα αλλα πια και για μας και για τις επομενες γενιες το σκηνικό εχει αλλαξει κι εύχομαι να συνεχίσει ετσι. 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Ωραίος ο Μελ συγκινημένος να μιλάει στη καρδιά μας αλλά ρε γαμωτο σαν να γέρασε απότομα 

 

 

Θεωρω σχεδόν σίγουρο οτι διάβαζε κι αυτό τον δυσκόλεψε. Στα αποδυτηρια μια χαρα ηταν! 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leon21 said:

Eπίσης, κάτι άλλο συγκινητικό από σήμερα, στο πέταλο ήταν δύο κύριοι πρέπει να ήταν κοντά στα 85,90 χρονών και δεν υπερβάλω παιδία.

Αν δεν έχετε δει το ντοκιμαντέρ του gazzetta να το δείτε οπωσδήποτε. Εκεί μιλάει στις ψυχές όλων μας ο κυρ Δημητρός Δροσιάδης που είναι και αυτός 90φεύγα. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος τυχαίνει να ήταν και ο κολλητός του συγχωρεμένου του παππού μου...

Γενικά παιδιά τα τελευταία 2 χρόνια μας μπαίνουν πολλά σκουπιδάκια στα μάτια με όλο αυτό που βιώνουμε στην ΑΕΚ μας...είμαστε τυχεροί που τα ζούμε!

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×