Jump to content

ΑΕΚ - βου, 4η αγωνιστική po, 07/04/2024, 20:30, Cosmote TV


agelos
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

63 members have voted

  1. 1. MVP

    • Αθανασιάδης
      0
    • Βίντα
      2
    • Μουκουντί
      0
    • Ρότα
      1
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Πινέδα
      7
    • Ελίασον
      16
    • Άμραμπατ
      27
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      0
    • Πόνσε
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Σιντιμπε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερναντεζ
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      9
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      26
    • Κακό
      32
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      19
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      9
    • Ρότα
      3
    • Χατζισαφί
      17
    • Σιμάνσκι
      1
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      9
    • Πόνσε
      0
    • Γιόνσον
      1
    • Σιντιμπε
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Φερναντεζ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      2


Recommended Posts

22 minutes ago, In A.E.K We Trust said:

Είναι εντελώς άκυρη η ερώτησή μου, αλλά θα την κάνω εδώ.

Ο Μιχάλης Τσώχος/Τσόχος που περιγράφει τα παιχνίδια της ΑΕΚ, είναι άλλο άτομο από έναν λεπτό Μιχάλη Τσόχο; Αν πατήσετε στο google Μιχάλης Τσόχος θα σας βγάλει αυτόν που περιγράφει τους αγώνες αλλά και έναν λεπτό, που τον θυμάμαι από παλιές (20ετίας) αθλητικές εκπομπές.

Είναι το ίδιο άτομο, απλά έχει παχύνει;

Άλλος είναι ο λεπτός, εκανε χρόνια παρουσίαση των αθλητικών στον Αντεννα και μετέδιδε και αγώνες του Γιουροπα λιγκ όταν τα δικαιώματα τα είχε ο Αντεννα.Αν δεν κάνω λάθος είναι γιος του βετεράνου δημοσιογράφου Σταύρου Τσωχου που είχε συγκινηθεί όταν μετέδιδε την πρόκριση επί της Σπαρτακ Μόσχας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Atlas21 said:

Το αναγνωρίζουμε.

Σου έχουμε εμπιστοσύνη.  Έχεις μια βδομάδα καιρό. Από το τρέξιμο και την προσπάθεια θα γίνεις και εσύ σαν το αποστεωμένο σκυλί του καπετάνιου βεβαία.

Όλα έχουν το τίμημα τους όμως.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Antiviosis21 said:

Από σχόλιο στο φβ

Screenshot_2.jpg

Εμένα γιατί δε μου συμβαίνουν τέτοια;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι σαν φαβορί τα κάνουμε μούσκεμα, ίσως είναι καλύτερα να πάμε έτσι μέχρι τέλους, από την άλλη και το εκτός Ευρώπης δεν είναι μακριά.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, amd said:

ελα μωρε μλκ κλασικη ΑΕΚ

μοναδικη ομαδα στον πλανητη που ειναι -1 απο την κορυφη και αρχιζει το μοιρολοι 

 

Αφού δεν πειθει, εγώ προσωπικά και μετά το 2-0 δεν ήμουν σίγουρος για την νίκη.

Link to comment
Share on other sites

καλη η προσπαθεια οσων λενε οτι οκ, ο ΑΕΚτζης υπερβαλει, πώς κανετε ετσι κλπ,

αλλα το οτι χθες στο 2-0 ειπα οτι φοβαμαι οτι θα το γυρισουν και στο 2-1 οτι σιγουρα θα το γυρισουν, εμενα προσωπικα αλλες (καλες) ΑΕΚ δεν μου το εβγαζαν.

αυτο ειναι το προβλημα, η εικονα και οχι η βαθμολογια.

 

κατα την γνωμη μου αυτη η ΑΕΚ δεν μπορει και δεν μπορει γιατι ο Αλμειδα εβγαλε φωτοτυπια απο περυσι που βγηκε πολυ αχνη .&_

 

υγ. ας μας μπουκωσει η ομαδα, το πιο ευχαριστο μπουκωμα οτυ κοσμου θα ειναι. λεμε τι βλεπουμε ομως. τι να κανουμε δλδ.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antiviosis21 said:

Εμένα από την αρχή μου φάνηκε ότι δεν μπορούσε όπως και με τον βάζελο όπως και με τον γαύρο.

Επίσης ο πόνσε όταν μπαίνει αλλαγή είναι σαν να μην μπαίνει. Απίστευτο που ούτε αυτό παρατηρεί πλέον ο Ματίας

Αυτό έχω παρατηρήσει κι εγω

Link to comment
Share on other sites

Ω τι περίεργο, δεν γεμίζουν όλες τις κερκίδες του γηπέδου τρελαμενοι οπαδοί που φωνάζουν για 2 ώρες συνεχόμενα. Υπάρχουν και "μουνιτσες", υπάρχουν άνθρωποι που έδωσαν 600 κι 800 ευρώ και θέλουν να βλέπουν το γήπεδο κι όχι τον κωλο του μπροστινου, θέλουν να κάθονται κι όχι να στέκονται. Όπως και να το κάνουμε, ένας αν σηκωθεί στη μπροστινή σειρά, δε βλέπεις το μισό γήπεδο. Σε κάθε ματς ανοίγουν οι πόρτες στο 85 και μπαίνουν πιτσιρικάδες που δεν έχουν λεφτά να πάρουν εισιτήριο, μόνο και μόνο για μια τζουρα ΑΕΚ. Καθε φορά τους λέμε να κάτσουν κάτω γιατί δε βλέπουμε τίποτα και κάθε φορά το σέβονται αδιαμαρτυρητα. Αν μπορούν αυτοί, μπορείτε όλοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως επειδή λέμε κ για τον Αλμειδα , χθες προσπάθησε να αλλάξει την κατάσταση. Αρχικά παίξαμε πιο επιθετικά και πιεστικά. Η αρχική ενδεκάδα είχε λογική ( ίσως έπρεπε να ξεκουράσει κάποιους). Επιπλέον οι παρεμβάσεις του δεν ήταν μαζικές που λέγαμε ότι χάνει η ομάδα τον ρυθμό της. Και εστίασε στο να κλειδώσει το παιχνίδι παρα στο να ρισκάρει. Ούτε έτσι δεν του βγήκε όμως 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Γενικά πάντως επειδή λέμε κ για τον Αλμειδα , χθες προσπάθησε να αλλάξει την κατάσταση. Αρχικά παίξαμε πιο επιθετικά και πιεστικά. Η αρχική ενδεκάδα είχε λογική ( ίσως έπρεπε να ξεκουράσει κάποιους). Επιπλέον οι παρεμβάσεις του δεν ήταν μαζικές που λέγαμε ότι χάνει η ομάδα τον ρυθμό της. Και εστίασε στο να κλειδώσει το παιχνίδι παρα στο να ρισκάρει. Ούτε έτσι δεν του βγήκε όμως 

Αν εξαιρέσεις ότι για 90 λεπτά παίζαμε χωρίς φορ δεν τα πήγε άσχημα. Πιο πολύ ενόχλησαν ο μπράντον και ο σαματας την άμυνα μας παρά ο πόνσε και ο γκαρσία την δικιά τους.

Ο καζάν ντιπί είπε χθες ότι ο γκαρσία ήταν εξαιρετικός επειδή έδιωξε την μπάλα σε 2 αμυντικά στημένα. 

Link to comment
Share on other sites

να βρασει 2 μπαλες ο κυριος απο το αζουλ μπας και μυρισει μπαλα 

 

ρε τι διαβαζουμε 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, amd said:

και αμα μπουκωθεις τι θα γινει δλδ ?

Δεν κατάλαβα την ερώτηση. 
 

Τιποτα δεν θα γίνει.  Όπως τίποτα δεν γίνεται όταν μπουκώνονται οι μονιμα αισιόδοξοι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Δεν κατάλαβα την ερώτηση. 
 

Τιποτα δεν θα γίνει.  Όπως τίποτα δεν γίνεται όταν μπουκώνονται οι μονιμα αισιόδοξοι 

αμα πιστευεις οτι το θεμα ειναι ποιος απο ολους θα μπουκωθει η ποιος θα κανει τον σας τα λεγακια στριψτο το τζετ δεξια για γιαννενα 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mporat said:

Ω τι περίεργο, δεν γεμίζουν όλες τις κερκίδες του γηπέδου τρελαμενοι οπαδοί που φωνάζουν για 2 ώρες συνεχόμενα. Υπάρχουν και "μουνιτσες", υπάρχουν άνθρωποι που έδωσαν 600 κι 800 ευρώ και θέλουν να βλέπουν το γήπεδο κι όχι τον κωλο του μπροστινου, θέλουν να κάθονται κι όχι να στέκονται. Όπως και να το κάνουμε, ένας αν σηκωθεί στη μπροστινή σειρά, δε βλέπεις το μισό γήπεδο. Σε κάθε ματς ανοίγουν οι πόρτες στο 85 και μπαίνουν πιτσιρικάδες που δεν έχουν λεφτά να πάρουν εισιτήριο, μόνο και μόνο για μια τζουρα ΑΕΚ. Καθε φορά τους λέμε να κάτσουν κάτω γιατί δε βλέπουμε τίποτα και κάθε φορά το σέβονται αδιαμαρτυρητα. Αν μπορούν αυτοί, μπορείτε όλοι.

Δε νομίζω να ζήτησε κανείς να είναι όλοι στα κάγκελα.

Αυτό που συμβαίνει σε κάποιες θύρες, και θα μιλήσω για την 6 στην οποία βρίσκομαι εγώ, φτάνει στο άλλο άκρο όμως.

Σταρχιδιαμου αν ο διπλανός μου έχει δώσει 800 ευρώ. Είναι όλη την ώρα μες στη μιρλα, του φταίνε όλοι, δεν λέει πότε συνθήματα, δεν χειροκροταει καν. Και προφανώς το πρόβλημα δεν είναι μόνο ο διπλανός μου, αλλά η πλειοψηφία που έχει την ίδια συμπεριφορά - για συγκεκριμένες θύρες μιλάω πάντα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, agelos said:

Δε νομίζω να ζήτησε κανείς να είναι όλοι στα κάγκελα.

Αυτό που συμβαίνει σε κάποιες θύρες, και θα μιλήσω για την 6 στην οποία βρίσκομαι εγώ, φτάνει στο άλλο άκρο όμως.

Σταρχιδιαμου αν ο διπλανός μου έχει δώσει 800 ευρώ. Είναι όλη την ώρα μες στη μιρλα, του φταίνε όλοι, δεν λέει πότε συνθήματα, δεν χειροκροταει καν. Και προφανώς το πρόβλημα δεν είναι μόνο ο διπλανός μου, αλλά η πλειοψηφία που έχει την ίδια συμπεριφορά - για συγκεκριμένες θύρες μιλάω πάντα.

Ε καλά τέτοιοι άνθρωποι υπάρχουν παντού στην καθημερινότητα, στη δουλειά, στην ουρά για καφέ, όπου βρεθείς. Άλλο αυτό, που θεωρώ ότι δεν μπορεί να διορθωθεί καθώς όλη η ζωή τους είναι λάθος, κι άλλο να υπάρχουν σεριφηδες που είναι έτοιμοι ανά πάσα στιγμή να πλακωθουν με συνοπαδους αν αυτοί δε φωνάζουν, αν παραπονιουνται ότι δε βλέπουν κι άλλα τέτοια. Έχω κι εγώ έναν 2 χρόνια τώρα που έρχεται, φεύγει και δεν βγάζει αχνα. Μένει εκεί σαν στήλη αλατος, τι να τον κάνω; να του πω άσε το διαρκείας και δωστο σε κανένα μουρλο; δε βγαίνει άκρη 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mporat said:

Ω τι περίεργο, δεν γεμίζουν όλες τις κερκίδες του γηπέδου τρελαμενοι οπαδοί που φωνάζουν για 2 ώρες συνεχόμενα. Υπάρχουν και "μουνιτσες", υπάρχουν άνθρωποι που έδωσαν 600 κι 800 ευρώ και θέλουν να βλέπουν το γήπεδο κι όχι τον κωλο του μπροστινου, θέλουν να κάθονται κι όχι να στέκονται. Όπως και να το κάνουμε, ένας αν σηκωθεί στη μπροστινή σειρά, δε βλέπεις το μισό γήπεδο. Σε κάθε ματς ανοίγουν οι πόρτες στο 85 και μπαίνουν πιτσιρικάδες που δεν έχουν λεφτά να πάρουν εισιτήριο, μόνο και μόνο για μια τζουρα ΑΕΚ. Καθε φορά τους λέμε να κάτσουν κάτω γιατί δε βλέπουμε τίποτα και κάθε φορά το σέβονται αδιαμαρτυρητα. Αν μπορούν αυτοί, μπορείτε όλοι.

Πάντως οι παίκτες δεν φαίνεται να γουστάρουν και πολύ αυτό το καθισιό 2 συνεχόμενες ώρες. Για αυτό και με την πρώτη ευκαιρία ( ειδικά ο ελίασον το κάνει συνέχεια) προσπαθούν να σηκώσουν τον κόσμο στο πόδι κυρίως με νοήματα με τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος δεν παίζει μπάλα αλλά δίνει ρυθμό και σπρώχνει τους παίκτες να δώσουν το κάτι παραπάνω αν είναι κουρασμένοι η ψυχολογικά επηρεασμένοι. Δεν είναι επιστήμη. Οι παίκτες δίνουν ενέργεια στο κόσμο και ο κόσμος στους παίκτες . Μπορεί να ξεκινήσουν οι μεν στου δε και αντίστροφα . Οκ δεν περιμένω από πλαϊνές θύρες και vip να το κάνουν αλλά τα πέταλα επιβάλεται. Εχθές ήταν καλή κερκιδα στο τέλος να έπιασε το άγχος που είτε μεταδόθηκε από παίκτες στο κόσμο η από κόσμο στους παίκτες .  Μάλλον από τους παίκτες αλλά δεν έχει σημασία . 

Φυσικά όταν έχεις 400αρια διάρκειας και οπαδοί που κανονικά θα περνάνε στις δίπλα βρίσκονται στο πέταλο της πλατείας δεν πρέπει να έχεις και μεγάλες απαιτήσεις αλλά αυτό είναι μια αααααλλη κουβέντα ... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, amd said:

αμα πιστευεις οτι το θεμα ειναι ποιος απο ολους θα μπουκωθει η ποιος θα κανει τον σας τα λεγακια στριψτο το τζετ δεξια για γιαννενα 

Αυτό κατάλαβες από το ποστ που εγραψα;  Ακριβώς το αντίθετο γράφω, ότι παρακαλάμε να μην δικαιωθούμε ως δήθεν ξυπνητζηδες οποτε δεν είναι αυτος ο  λογος που τα γράφουμε αλλά το τι βλέπουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mporat said:

Ε καλά τέτοιοι άνθρωποι υπάρχουν παντού στην καθημερινότητα, στη δουλειά, στην ουρά για καφέ, όπου βρεθείς. Άλλο αυτό, που θεωρώ ότι δεν μπορεί να διορθωθεί καθώς όλη η ζωή τους είναι λάθος, κι άλλο να υπάρχουν σεριφηδες που είναι έτοιμοι ανά πάσα στιγμή να πλακωθουν με συνοπαδους αν αυτοί δε φωνάζουν, αν παραπονιουνται ότι δε βλέπουν κι άλλα τέτοια. Έχω κι εγώ έναν 2 χρόνια τώρα που έρχεται, φεύγει και δεν βγάζει αχνα. Μένει εκεί σαν στήλη αλατος, τι να τον κάνω; να του πω άσε το διαρκείας και δωστο σε κανένα μουρλο; δε βγαίνει άκρη 

Ασφαλώς και δεν μπορείς να κάνεις κάτι, σχολιάζουμε απλά ότι η ομάδα δεν λαμβάνει στήριξη με αυτό τον τρόπο.

Σερίφης πάλι δεν μπορείς να γίνεις. Μια φορά τον έκανα, στο 1-3 πέρσι με τον γαυρο όπου έφυγε μπουκάλι από την 34 προς τους παίκτες του ολυμπιακού στο 3ο γκολ. Πρέπει να κατέβηκα 2 θέσεις πιο κάτω πετωντας. Ο παπαρας έφαγε εν τέλει κράξιμο από πολλούς και αποχώρησε πρόωρα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Ασφαλώς και δεν μπορείς να κάνεις κάτι, σχολιάζουμε απλά ότι η ομάδα δεν λαμβάνει στήριξη με αυτό τον τρόπο.

Σερίφης πάλι δεν μπορείς να γίνεις. Μια φορά τον έκανα, στο 1-3 πέρσι με τον γαυρο όπου έφυγε μπουκάλι από την 34 προς τους παίκτες του ολυμπιακού στο 3ο γκολ. Πρέπει να κατέβηκα 2 θέσεις πιο κάτω πετωντας. Ο παπαρας έφαγε εν τέλει κράξιμο από πολλούς και αποχώρησε πρόωρα.

Αυτό στην 34 το είχα δει πεντακάθαρα, λυπηθηκα τον μαλάκα στο τέλος από τον ολοσωστο τραμπουκισμο που έφαγε για μπουκάλι στο Φορτουνη αν θυμάμαι καλά. 

Συμφωνώ ότι η στήριξη δεν είναι αυτή που φανταζομαστε ότι θα έπρεπε να υπάρχει, δεν ξέρω όμως τι μπορεί να αλλάξει. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mporat said:

, δεν ξέρω όμως τι μπορεί να αλλάξει. 

Θα έλεγε φθηνότερα εισιτήρια στα πέταλα και φθηνότερες μπύρες στις καντίνες του στιλ στις 3 μπύρες η μια δώρο . Ανεβάζεις κατανάλωση και ένταση στις κερκίδες , το πολλή να συουκαρουν κάποιοι μετά σε καμιά κολώνα. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Θα έλεγε φθηνότερα εισιτήρια στα πέταλα και φθηνότερες μπύρες στις καντίνες . 

Καλά τα λες αλλά για να βγουν εισιτήρια στα πέταλα θα πρέπει να μειωθούν τα διαρκείας. Ξέρεις κανέναν που έχει αυτή την πρόθεση; 42-44 είναι όλες διαρκείας.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mporat said:

Ω τι περίεργο, δεν γεμίζουν όλες τις κερκίδες του γηπέδου τρελαμενοι οπαδοί που φωνάζουν για 2 ώρες συνεχόμενα. Υπάρχουν και "μουνιτσες", υπάρχουν άνθρωποι που έδωσαν 600 κι 800 ευρώ και θέλουν να βλέπουν το γήπεδο κι όχι τον κωλο του μπροστινου, θέλουν να κάθονται κι όχι να στέκονται. Όπως και να το κάνουμε, ένας αν σηκωθεί στη μπροστινή σειρά, δε βλέπεις το μισό γήπεδο. Σε κάθε ματς ανοίγουν οι πόρτες στο 85 και μπαίνουν πιτσιρικάδες που δεν έχουν λεφτά να πάρουν εισιτήριο, μόνο και μόνο για μια τζουρα ΑΕΚ. Καθε φορά τους λέμε να κάτσουν κάτω γιατί δε βλέπουμε τίποτα και κάθε φορά το σέβονται αδιαμαρτυρητα. Αν μπορούν αυτοί, μπορείτε όλοι.

Υπάρχει το γήπεδο, υπάρχει και το θέατρο, υπάρχει και το σινεμά.

Όσα λεφτά και να έχεις δώσει, αν έχεις το θράσος να λες στον διπλανό σου, κάτσε κάτω γιατί δεν βλέπω το γήπεδο, τη στιγμή που φεύγει η ΑΕΚ στην κόντρα σε ντέρμπι πχ, δικαίως θα συμβεί ένα από τα εξής ενδεχόμενα: α) θα σε τραμπουκίσουν, β) δεν θα ασχοληθεί κανένας μαζί σου και θα σηκωθείς όρθιος να δεις κι εσύ τη φάση.

Αυτή είναι μια καλή στιγμή να αναλογιστείς αν αντί για το γήπεδο, ίσως καλύτερα να πηγαίνεις θέατρο ή σινεμά.

Προφανώς, δεν λέω ότι στις κεντρικές θύρες ο κόσμος θα βλέπει 90 λεπτά όρθιος το ματς, αλλά υπάρχει ένας άγραφος κανόνας σε όσα γήπεδα έχω πάει στη ζωή μου, που λέει ότι όταν κάνει φάσεις η ομάδα σου, πετάγεσαι όρθιος.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Aggelos Komvolidis said:

Υπάρχει το γήπεδο, υπάρχει και το θέατρο, υπάρχει και το σινεμά.

Όσα λεφτά και να έχεις δώσει, αν έχεις το θράσος να λες στον διπλανό σου, κάτσε κάτω γιατί δεν βλέπω το γήπεδο, τη στιγμή που φεύγει η ΑΕΚ στην κόντρα σε ντέρμπι πχ, δικαίως θα συμβεί ένα από τα εξής ενδεχόμενα: α) θα σε τραμπουκίσουν, β) δεν θα ασχοληθεί κανένας μαζί σου και θα σηκωθείς όρθιος να δεις κι εσύ τη φάση.

Αυτή είναι μια καλή στιγμή να αναλογιστείς αν αντί για το γήπεδο, ίσως καλύτερα να πηγαίνεις θέατρο ή σινεμά.

Προφανώς, δεν λέω ότι στις κεντρικές θύρες ο κόσμος θα βλέπει 90 λεπτά όρθιος το ματς, αλλά υπάρχει ένας άγραφος κανόνας σε όσα γήπεδα έχω πάει στη ζωή μου, που λέει ότι όταν κάνει φάσεις η ομάδα σου, πετάγεσαι όρθιος.

Άλλο αυτό, δεν μίλησες για περίπτωση ευκαιρίας της ομάδας, εκεί προφανώς και δεν σηκώνει κουβέντα. Εγώ κατάλαβα ότι μιλουσες γενικά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×