Jump to content

ΑΕΚ - βου, 4η αγωνιστική po, 07/04/2024, 20:30, Cosmote TV


agelos
 Share

MVP - Κόουτσινγκ - Βραβείο Μάνταλου  

63 members have voted

  1. 1. MVP

    • Αθανασιάδης
      0
    • Βίντα
      2
    • Μουκουντί
      0
    • Ρότα
      1
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Πινέδα
      7
    • Ελίασον
      16
    • Άμραμπατ
      27
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      0
    • Πόνσε
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Σιντιμπε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Φερναντεζ
      0
    • ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      9
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
      1
    • Μέτριο
      26
    • Κακό
      32
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      19
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
      9
    • Ρότα
      3
    • Χατζισαφί
      17
    • Σιμάνσκι
      1
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Γκατσίνοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      9
    • Πόνσε
      0
    • Γιόνσον
      1
    • Σιντιμπε
      1
    • Μάνταλος
      0
    • Φερναντεζ
      0
    • ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ
      2


Recommended Posts

Και για να το τελειώνω κάπου εδώ γιατί γίνεται ολόκληρη συζήτηση για γιουχα 5 δευτερολέπτων (έλεος μλκ), το να παίζεις στην ΑΕΚ δεν έχει μόνο καλα, όπως και το να παίζεις σε οποιαδήποτε μεγάλη ομάδα.

Έχουν χειροκροτηθεί πααααααρα πολύ φέτος, στην Ευρώπη δε, δεν υπήρχε ματς που να έφυγε κανένας χωρίς να χειροκροτήσει την ομάδα. Νίκη πάντως δεν είδαμε.

Αν θέλετε στην ΑΕΚ να βιάσουμε ΚΑΙ ΕΔΩ τη λογικη, go for it αλλά ο χλευασμός είναι δεδομένος. Αν θέλετε η ΑΕΚ να είναι η εξαίρεση και να μην ακούγονται άσχημα λογάκια για κανέναν, ούτε όταν το ψοφανε στη μαλακία όπως γίνεται εδώ και μέρες, πείτε το μας, αλλά μην περιμένετε να συμφωνήσουμε.

ΥΓ: Η μαλακία με τον "Δικέφαλο στο στήθος" ίσχυε μέχρι την εποχή μποσμαν. Πλέον με το κάθε τσουτσεκι που έρχεται για 2-3 χρόνια στην ομάδα και φεύγει, αυτά είναι φαιδρα 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Πολύ αμφιβάλω ότι η γιούχα ήταν για την ΑΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

Πολύ αμφιβάλω ότι η γιούχα ήταν για την ΑΕΚ 

 Ε ναι για το μπαοκ κατάλαβα και εγώ . 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Ο Αραούχο παίζει όλη τη σεζόν τραυματίας

Αν δεν μπορεί ας το πει αδερφέ. Αμοίβεται με περίπου 1 ζεστό εκατομμυριάκι για την δουλειά που δεν κάνει πλέον. Όσο για τον τραυματισμό δεν ξέρουμε και πολλά μιας και η ΠΑΕ έχει ιατρικό απόρρητο. 

Link to comment
Share on other sites

Και στην τελική στα αρχιδια μου κιόλας αν κάποιος γιουχαρει η όχι ας εκφραστεί όλως θέλει ούτε περισσότερο ούτε λιγότερο ΑΕΚ είναι από αυτόν που δεν θα το κάνει 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

@stavros 9-11 προσωπικά δεν έχω χειροκρότησει σε καμία ήττα ισοπαλία της ομάδας και δεν έχω πρόβλημα να γιουχαρω κιόλας κανένα αλλά προσπαθώ να το κάνω με το μυαλό όχι με το συναίσθημα της στιγμής . 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, amd said:

Και στην τελική στα αρχιδια μου κιόλας αν κάποιος γιουχαρει η όχι ας εκφραστεί όλως θέλει ούτε περισσότερο ούτε λιγότερο ΑΕΚ είναι από αυτόν που δεν θα το κάνει 

Ε ναι ρε συ αλίμονο.  Δεν μπαίνει τέτοια κουβέντα . 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antiviosis21 said:

Αν δεν μπορεί ας το πει αδερφέ. Αμοίβεται με περίπου 1 ζεστό εκατομμυριάκι για την δουλειά που δεν κάνει πλέον. Όσο για τον τραυματισμό δεν ξέρουμε και πολλά μιας και η ΠΑΕ έχει ιατρικό απόρρητο. 

Η γουσταρεις βαιδανη η ο Σέργιος σου φάγε κάνα γκομενακι που ζαχαρωνες δεν εξηγείται αλλιώς έχεις κάνει καμία 10αρια ποστ εδώ και εκεί για τον αραουχο

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, amd said:

Η γουσταρεις βαιδανη η ο Σέργιος σου φάγε κάνα γκομενακι που ζαχαρωνες δεν εξηγείται αλλιώς έχεις κάνει καμία 10αρια ποστ εδώ και εκεί για τον αραουχο

Τώρα μόλις τσέκαρα την βαιδανη. Πολύ mid. 

όχι δεν μου έχει φάει γκόμενα ο αραούχο δεν συχνάζουμε στα ίδια μέρη. 

Απλά μου έχει κάτσει άσχημα η φάση με το PR που κάνει και που την τετάρτη μετά την ήττα μας στο κοτέτσι τριβόταν με τις ναζέλες. 

Αρχηγός της ΑΕΚ είναι σε περίπτωση που το ξεχνάμε

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνουμε και κράζουμε Αραούχο και χθες έπρεπε να γίνει της πουτανας από γιουχα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

που δεν εγινε το 2-3?

Ναι ρε, εγώ έλεγα για εμάς στ'αρχιδια μου τι κάνετε εσεις

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Κατι που με χαλασε χθες , εχω την εντυπωση απ οτι ειδα δλδ μολις φαγαμε το 2ο ο κοουτς εκατσε σιγησε ήκαι τα 2, κι επισης ειχαμε καμια αλλαγη ακομα ? Ειχε 7-8 λεπτα ακομα. 

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μεσα τον αραουχο 2 θα κολλουσε και σας τα λεγα πιο πριν, αυτες τις μαλακιες κανει ο ψηστης και πεφτω εξω

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, theo said:

Κατι που με χαλασε χθες , εχω την εντυπωση απ οτι ειδα δλδ μολις φαγαμε το 2ο ο κοουτς εκατσε σιγησε ήκαι τα 2, κι επισης ειχαμε καμια αλλαγη ακομα ? Ειχε 7-8 λεπτα ακομα. 

Καλά, άσε τον σουβλατζη του Μπουένος Άιρες . Τον Ντούσκο της Παταγονίας. Έφυγε ο Αργεντινός μπουρουτζικας και δεν χτυπάει το ξυπνητήρι με τιποτα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Νταμπλούχος ομάδα με ίδιο ρόστερ και η ομοιογένεια φαίνεται μόνο όταν κάνει μπαρμπεκιου. Έκανε κάτι πέρσι και το έκανε καλά, τον Εμαθανε φέτος, τα έκανε ΣΚΑΤΑ με προγραμματισμό (το οποίο φαινόταν πριν τα Χριστούγεννα) και ο γάμος σχόλασε

 

Φανταστείτε μόνο τι έκανε Ο στρατηγός όταν είχε κρατήσει το ίδιο ρόστερ (με τα ίδια ρούβλια)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επισης, οπως οταν μας εκανε το 1-1 η ζελα στον 2ο γυρο ετσι και τωρα στο γκολ του Μπαμπα, ο Γκατσινοβιτς αδυνατει να διωξει καλα την μπαλα γκρινιαζοντας για φαουλ. Πιθανως και στα 2 γκολ να εχει προηγηθει φαουλ αλλα εκει ρε Σερβε την στελνεις στον διαολο την μπαλα, οχι στο υψος της περιοχης. Ιδια μαλακια και στις δυο περιπτωσεις, απο ανυπαρκτη φαση τρωμε γκολ.

Link to comment
Share on other sites

απερίγραπτος παικτάκος ο γκάτσι,δεν έχω ιδέα πως κολλήσαμε σε ένα νευρικό σαμιαμίδι χωρίς κεφαλιά, σουτ, σέντρα, νεύρο, μας ξεγέλασε και λίγο πέρσι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Απο το χθεσινο ματς κρατας την καλη εμφανιση για 60 λεπτα, πλεον για να μεινεις μεσα στην διεκδικηση πρεπει να κανεις αρχικα το 2/2 με τον αρη, οτιδηποτε λιγοτερο απο 6 βαθμους θα ειναι καταδικαστικο...Χασαμε την ευκαιρια χτες να ανεβουμε στην κορυφη αλλα η μαχη συνεχιζουμε...ΑΕΚ ΑΕΚ ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε λίγο το δεδομένα 

Πέρσι έχασες τελευταία αγωνιστική κανονικης περιόδου από γαύρο εντός και ισοπαλία στις πρώτες  . Είχες πίστη και το σήκωσες . Από πότε είχες σερί 17 αγώνες αήττητος ενώ οι άλλοι έτρωγαν μεταξύ τους 3αρες . Ο μπαοκ ξεκίνησε με ήττα εντός από ρουλη ενώ ο γαύρος έφαγε 3αρα από βαζελου που έφαγε 3αρα από μπαοκ . 

Φέτος υπάρχουν θέματα και αμυντικά είσαι ασταθείς . Ναι υπάρχει αγανακτιση για τους χαμένους βαθμούς ενώ ήσουν μπροστά στο σκορ . Εχθές είχες την ευκαιρία να αφήσεις πίσω το μπαοκ δύο βαθμούς και να οριζες τη τύχη σου αλλα shit happen που θα έλεγε και ο Άγγλος . Κατι συμβαίνει και σου έτυχε στη διαδολεβδομαδα σου . Πήρες 4 βαθμούς άφησες 5 σε τρία σερί ντέρμπι . 

Από εδώ και πέρα το θέμα είναι τι κάνουμε ? 

Χρειάζεται ηρεμία , ψυχραιμία να πάρουμε τους 6 βαθμούς με ρουλη να κερδίσουμε χρόνο και να παίζουμε έτοιμη ψυχολογικά και αγωνιστικά την 3αδα που θα κρίνει τη θέση μας φέτος με βαζελου εντός γαύρο μπαοκ εκτός . 

Πείθει η ομάδα ? Σαφώς όχι  .

Το βλέπουν ? Προφανώς γι'αυτό και οι αλχημείες του Ματίας 

Υπάρχει ελπίδα ? Ναι σε τρεις εβδομάδες πολλά μπορούν να έχουν γίνει . 

Link to comment
Share on other sites

Ο Γκατσι αυτή τη στιγμή,  αν έκοβε  μαχαίρι να κλωτσάει και για το υπόλοιπο της ζωής του μπορεί, να έχει σε leasing ένα Q4, να μένει στην μπιφτεκουπολη που τόσο αγαπάει, να διακοπαρει στα Greek Islands οπότε γουστάρει, να τρώει κάθε βδομάδα στο soil και να του περισσεύουν ανετιλα για κοκόρια και βίζιτες, πράγματα αδιανόητα για την συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου.  Υπο μια έννοια αν τον γιουχαρεις είναι σαν να κράζεις το μηχανάκι σου που έμεινε από βενζίνη.  However,  επειδή θα μας βάλει  μαζι με το υπόλοιπο κοπάδι να ακούμε galaxy όλη την υπόλοιπη βδομάδα,  το μπινελίκι απελευθερωνει, πως το λένε?

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Nea makri neo afm said:

απερίγραπτος παικτάκος ο γκάτσι,δεν έχω ιδέα πως κολλήσαμε σε ένα νευρικό σαμιαμίδι χωρίς κεφαλιά, σουτ, σέντρα, νεύρο, μας ξεγέλασε και λίγο πέρσι οκ.

Το παράξενο είναι που έβαλε τετοιο γκολ χθες, όχι η μλκια που έκανε στο γκολ που φάγαμε.

(Btw  στο γκολ αυτό νομιζω ότι εγινε πιο μαρς φάουλ νωρίτερα στην φάση, ενώ στο 2ο γκολ σαν να μου φαίνεται χερι εμένα, γενικά η διαιτησία ήταν πολύ λιγη) 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AG21 said:

Ας δούμε λίγο το δεδομένα 

Πέρσι έχασες τελευταία αγωνιστική κανονικης περιόδου από γαύρο εντός και ισοπαλία στις πρώτες  . Είχες πίστη και το σήκωσες . Από πότε είχες σερί 17 αγώνες αήττητος ενώ οι άλλοι έτρωγαν μεταξύ τους 3αρες . Ο μπαοκ ξεκίνησε με ήττα εντός από ρουλη ενώ ο γαύρος έφαγε 3αρα από βαζελου που έφαγε 3αρα από μπαοκ . 

Φέτος υπάρχουν θέματα και αμυντικά είσαι ασταθείς . Ναι υπάρχει αγανακτιση για τους χαμένους βαθμούς ενώ ήσουν μπροστά στο σκορ . Εχθές είχες την ευκαιρία να αφήσεις πίσω το μπαοκ δύο βαθμούς και να οριζες τη τύχη σου αλλα shit happen που θα έλεγε και ο Άγγλος . Κατι συμβαίνει και σου έτυχε στη διαδολεβδομαδα σου . Πήρες 4 βαθμούς άφησες 5 σε τρία σερί ντέρμπι . 

Από εδώ και πέρα το θέμα είναι τι κάνουμε ? 

Χρειάζεται ηρεμία , ψυχραιμία να πάρουμε τους 6 βαθμούς με ρουλη να κερδίσουμε χρόνο και να παίζουμε έτοιμη ψυχολογικά και αγωνιστικά την 3αδα που θα κρίνει τη θέση μας φέτος με βαζελου εντός γαύρο μπαοκ εκτός . 

Πείθει η ομάδα ? Σαφώς όχι  .

Το βλέπουν ? Προφανώς γι'αυτό και οι αλχημείες του Ματίας 

Υπάρχει ελπίδα ? Ναι σε τρεις εβδομάδες πολλά μπορούν να έχουν γίνει . 

Αυτό μας έλειπε μην υπαρχει ελπίδα στο -1 από την κορυφή 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο το βαθμολογικό ρε παιδιά. Η ομάδα δεν έχει σε καμμία περίπτωση την ένταση που είχε πέρσι (που κυρίως λόγω αυτής τους πετσωνε όλους). Και ακριβώς λόγω της έντασης αυτής η ομάδα κατέβαινε με τη νοοτροπία 2 εσεις-4 εμείς. 

Τώρα δεν έχει ένταση, δεν έχει ανάσες, έχει ντεφορμαρισμενους παίκτες και προπονητή (που έκλεισε το rotation για το οποίο υπερηφανευόταν) και είναι πλέον φοβική. Όποιος χρειάζεται να σου βάλει γκολ, σου βάζει και ένα και δύο. Οπότε δεν είναι απλώς "-1, έλα μωρέ με 4 νίκες και 2χ το παίρνω"

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Duck_Season said:

να τρώει κάθε βδομάδα στο soil

Αχ

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×