Jump to content

Διοικητικά - Οικονομικά ΠΑΕ ΑΕΚ


nikos
 Share

Recommended Posts

σωραιος 

 

πιστευω το 2025 θα εχουμε νεο σχεδιο για το γηπεδο.

Νταξει δεν ειμαι τοσο απαισιοδοξος. Ξερεις τι σκεφτομουν ομως; Οτι τον ειχαμε για περισσοτερον απ οσος ειναι. Δηαδη εγω τον ειχα στο μυαλο μου Κοκκαλης φαση. Οτι θα μπει και θα το τελειωσει σε μια διετια για πλακα. Ο αλλος ητανε killer, τουτος εδω ειναι κλασσικος δεξιος που παει με γνωριμιες και τα λοιπα. Ο αλλος σαν γνησιο ? ΑΣΟΚ εξασφαλισε πρωτα τα δικα του 40 και μετα εδωσε το ΟΚ και το εφτιαξε σε μηδεν χρονο προτου κουνηθει φυλλο. Αν σου βαλω και τοτε τους αντιφρονουντες στο γηπεδο του Ροκκο θα λες "πως διαολο προχωρησε ο καριολης". ? ροχωρησε γιατι ειχε τα λεφτα και ειχε και το νοου χαου. Εμεις εχουμε ενα απαρχαιωμενο ελαφρως νοου χαου και κυριως δεν εχουμε τα λεφτα. Διοτι και στο Ροκκο ειχε συνοδα αλλα δεν ανοιξε μυτη και οι εποχες επετρεψαν στο κρατος να σκασει 25 τοτε για τον περιβαλλοντα χωρο (που δεν ηταν και Αλσος, υπηρχε ηδη Σταδιο εκει).

 

Ειναι φανερο οτι κατι πηγε στραβα στο σχεδιο του Μελισσαν. Εγω δεν προκειται να τον ψεξω, ειναι πασιδηλο οτι το εχει δουλεψει το πραγμα, αλλα κολλαμε οπως παντα στο οικονομικο. Και σε αυτο δεν μπορεις να του ριξεις ευθυνες διοτι χωρις αλλαγες σε ολη την περιοχη γυρω απο το γηπεδο, δεν μπορουσες να το κανεις στη ΝΦ. Για μενα η παγιδευση εκει ειναι, οτι κολλησαμε στη ΝΦ και αποδεικνυεται οτι ειναι παρα πολλα τα προαπαιτουμενα για να το κανεις εκει που ητανε. Μετραμε ηδη 12 χρονια που εχει πεσει, σιγα σιγα το συνηθισαμε, υπαρχει κοσμος που δεν εχει καν παει στο Ν.Γκουμας. Μην κοιτας εμεις οι κωλογεροι. Νομιζω οτι η ΑΕΚ παγιδευτηκε στις εμμονες της.

 

Η υπολοιπη κουβεντα για το τι ηθελε να κανει οταν εδωσε την εντολη να την παρει απο τη Γ, ειναι τεραστια και εχει 8οο χιλιαδες προεκτασεις. Απο το σχεδιο με το νομο Ανδριανου μεχρι τα στημενα και το 3-3-3-1. Οπως αποδειχτηκε δεν ειχε εναλλακτικο σχεδιο ουτε ασφαλως ειναι τοσο μεγαλο μεγεθος για να ξερει τι θα ρχοτανε στην Ελλαδα. Για μενα το καθυστερει μεχρι αρχες '16 γιατι εκει υπολογιζω οικονομικοπολιτικα να εχει ξεκαθαρισει το τοπιο. Θα γινει και η ανακεφαλαιοποιηση των τραπεζων, θα πεσει χρημα στην αγορα απο το 2014-2020, θα ξεκινησουν τα εργα για το ΡΣΑ που ειναι με κονδυλια ΕΣ? Α, θα κινηθει λιγο η αγορα. Εαν δεν εχουμε κατι θετικο στο διαστημα απο Μαρτιο μεχρι Σεπτεμβριο 16 (εννοω αδεια και ξεκινημα εστω χωματουργικων που ειναι της πλακας) τοτε πρεπει να το ξεχασουμε το γηπεδο εκει, να πουμε δε γαμιεται για οσα εχουνε φυγει σε μελετες και τα ρεστα και να κοιταξουμε το συμφερον μας και να παμε να το φτιαξουμε αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Αφου ρε μεγαλε εισαι πουθενας, δεν καθοσουν με τα πουρα σου στην εξεδρα να σε εχουμε μια ζωη ως τον ανεκπληρωτο ερωτα;

 

Τι ξεφτιλιστηκες ετσι, μυαλο μηδεν πλεον;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κερδισουμε την Βεροια, βλεπω να ξεκιναμε σιγα-σιγα κουβεντες για Βιντιαδηδες και Κοζωνηδες παλι. Δεν βγαινει η φαση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, συγκρίνουμε τον νούμερο ένα επιχειρηματία της Ελλάδας με ένα ανύπαρκτο Νικαιώτικο ψιψινέλι;

Link to comment
Share on other sites

Καλά, συγκρίνουμε τον νούμερο ένα επιχειρηματία της Ελλάδας με ένα ανύπαρκτο Νικαιώτικο ψιψινέλι;

? ριν ερθει καποιοι (κακως) τον συγκριναμε. Για αυτο τον θελαμε, οχι για την ομορφια του,

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση ο ενας με τον αλλο

 

ο ενας ηταν εθνικος προμηθευτης για μια 15ετια στα παντα τα ζησαμε απο μεσα κια τα ξερουμε  :lol:

Link to comment
Share on other sites

H συμμετοχή της «κιτρινόμαυρης» εταιρίας στο Elite program του χρηματιστηρίου του Λονδίνου, της δίνει την ευκαιρία να συμμετάσχει την ? αρασκευή (2/10) σε μια σημαντική επιχειρηματική εκδήλωση.

Ο διευθύνων σύμβουλος της ? ΑΕ Αλέξης Δέδες θα εκπροσωπήσει την ΑΕΚ σε ένα κλειστό event που θα λάβει χώρα την ? αρασκευή στο Λονδίνο. Το αντικείμενο της εκδήλωσης είναι η αύξηση επενδύσεων στις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης για τις αναπτυσσόμενες εταιρίες του ιδιωτικού τομέα και ομιλητής θα είναι ο ευρωπαίος Επίτροπος για την Οικονομική σταθερότητα και τα ευρωπαϊκά χρηματιστήρια Λορντ Χιλ.

Η ΑΕΚ προσκλήθηκε ως μια από τις αναπτυσσόμενες εταιρίες. Ενώ δείγμα της σημασίας αυτής της εκδήλωσης, είναι και η παρουσία του Χαβιέ Ρολέ, CEO του χρηματιστηριου του Λονδίνου.

 

 

parte kana paixti kai afiste tis malakies

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσε να γίνει λαϊκή βάση στην ΑΕΚ θα ήταν κάτι τρομερό. Βέβαια όλα αυτά απαιτούν γνώσεις και μάρκετινγκ. Δεν ξέρω πως θα ήταν εφικτό κάτι τέτοιο, αν ήταν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσε να γίνει λαϊκή βάση στην ΑΕΚ θα ήταν κάτι τρομερό. Βέβαια όλα αυτά απαιτούν γνώσεις και μάρκετινγκ. Δεν ξέρω πως θα ήταν εφικτό κάτι τέτοιο, αν ήταν ποτέ.

Και αρκετες χιλιαδες κοσμο που να ψηνεται, να συμπληρωσω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γινόταν η ΑΕΚ λαϊκή βάση αλλά αυτό προϋποθέτει νομίζω εκλογές για ? ρόεδρο που ωραία είναι αλλά δεν ξέρω κατά πόσο οι ΑΕΚτζήδες θα ψήφιζαν κάποιον ειλικρινή διαχειριστή (εφόσον μεγαλομέτοχος θα ήταν ο κόσμος) με πλάνο σοβαρό, σχέδιο και ομάδα τεχνοκρατών αντί κάποιου που θα μίλαγε για φουρό σε πηγαδάκια και θα κατέβαζε υποψηφίους γύρω του τον Ντούσαν, τον Στέλιο, τον ? απαϊωάννου και άλλες "σημαίες" και σημαίες της ομάδας με τις οποίες ειλικρινά μιλάω δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να βρίσκονται στην ομάδα αλλά δεν νομίζω πως η θέση τους είναι σε σοβαρά πόστα και μάλιστα επ' αμοιβή.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κλάμπ που γνωρίζω ότι στηρίζεται σε λαϊκή βάση είναι αυτό της Μπαρτσελόνα. Σε όλες τις υπόλοιπες μεγάλες ομάδες υπάρχουν επενδυτές με αρχίδια από πίσω και όχι αρχίδια φίλαθλοι σαν τον δικό μας. Από Τσέλσι μέχρι ? αρί και από Γιούβε μέχρι Μάντσεστερ.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κλάμπ που γνωρίζω ότι στηρίζεται σε λαϊκή βάση είναι αυτό της Μπαρτσελόνα. Σε όλες τις υπόλοιπες μεγάλες ομάδες υπάρχουν επενδυτές με αρχίδια από πίσω και όχι αρχίδια φίλαθλοι σαν τον δικό μας. Από Τσέλσι μέχρι ? αρί και από Γιούβε μέχρι Μάντσεστερ.

 

Και οι γερμανικές Smaug ουσιαστικά.. Εκεί είχα διαβάσει σε αφιέρωμα αναγκαστικά σε όλες τις ομάδες το 49% του μπάτζετ των ομάδων το καθορίζει η συμμετοχή του κόσμου. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να επικρατούν οι ομάδες με βάση τον κόσμο. Έχεις 50,000 μέλη με 50 ευρώ συνδρομή άρα 2,500,000 έσοδα; Αυτό θα είναι το 49%. Αναγκαστικά δηλαδή ο επενδυτής θα βάλει από μηδέν μέχρι 6,097,000 ευρώ (το υπόλοιπο 51%). Αυτά κάνουν ένα σύνολο 8,500,000 ευρώ πρόσθεσε και τηλεοπτικά-χορηγούς και έχεις το που επιτρέπεται να κινηθείς.. Αν είσαι Αστέρας και έχεις 500 μέλη με 50 ευρώ συνδρομή άρα 25,000 ευρώ έσοδα από κόσμο; Ε ο επενδυτής θα βάλει από μηδέν έως 60,000 ευρώ και ας φτιάξουν ομάδα με μπάτζετ 85,000 ευρώ. Και κάπως έτσι μιλάμε για μια λίγκα που θα επιβιώσουν οι ομάδες με κόσμο και ομάδες-νομοί.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσε να γίνει λαϊκή βάση στην ΑΕΚ θα ήταν κάτι τρομερό. Βέβαια όλα αυτά απαιτούν γνώσεις και μάρκετινγκ. Δεν ξέρω πως θα ήταν εφικτό κάτι τέτοιο, αν ήταν ποτέ.

Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο χρησιμοποιεις παρελθοντα χρονο. Ισχυει ηδη η λαϊκη βαση στην ? ΑΕ ΑΕΚ. Μεγαλομετοχος ειναι ο κοσμος δια της ΜΚΟ. Ασχετως αν δεν το εχει παρει ειδηση ο κοσμος, εχει ηδη περισσοτερα δικαιωματα απ οσα νομιζει. Εαν αυριο το πρωι αποχωρησει ο Μελισσανιδης, ιδιοκτητης ειναι ο κοσμος και αποφασιζει για τον επομενο. Θα μου πεις δεν το ξερουν, ε που θα παει, καποια στιγμη καποιος θα το γραψει και θα το μαθουν. Σε 2-3 χρονια κιολας, προβλεπεται το ποσοστο της ΕΦΑ να περασει το 85% οποτε δεν θα υπαρχουν και παρενθετα προσωπα τυπου Γαντζουλα και Μακη Αγγελοπουλου. 85% κοσμος - 5% μικρομετοχοι και 10% Ερα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο χρησιμοποιεις παρελθοντα χρονο. Ισχυει ηδη η λαϊκη βαση στην ? ΑΕ ΑΕΚ. Μεγαλομετοχος ειναι ο κοσμος δια της ΜΚΟ. Ασχετως αν δεν το εχει παρει ειδηση ο κοσμος, εχει ηδη περισσοτερα δικαιωματα απ οσα νομιζει. Εαν αυριο το πρωι αποχωρησει ο Μελισσανιδης, ιδιοκτητης ειναι ο κοσμος και αποφασιζει για τον επομενο. Θα μου πεις δεν το ξερουν, ε που θα παει, καποια στιγμη καποιος θα το γραψει και θα το μαθουν. Σε 2-3 χρονια κιολας, προβλεπεται το ποσοστο της ΕΦΑ να περασει το 85% οποτε δεν θα υπαρχουν και παρενθετα προσωπα τυπου Γαντζουλα και Μακη Αγγελοπουλου. 85% κοσμος - 5% μικρομετοχοι και 10% Ερα. 

πόσο μπροστά αυτή η ομάδα???

 

Καταδικάζω τις λαϊκές βασεις και τους λαφαζάνηδες του ποδοσφαίρου.

 

Η ομάδα θέλει σατράπη (όπως τον θέλει κάθε φωτογράφα), που να τ'ακουμπάει και να γαμεί και την κυρά του

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα καταδκης λαϊκων βασεων και Λαφαζανη. Ειναι αδιευκρινιστο το καθεστως γιατι θεωρουμε οτι μονο ετσι μπορουσε ο Μελ λογω Ο? Α? . Αυτο που εχει γινει ομως συμφερει μονο το Μελ. Ειναι οπως με τα Σαπορτια που εκανε καποτε η ? ετραρα: εσκασε τα λεφτα για το αρχικο κεφαλαιο προκειμενου να κινηθει ο Κασνακιδης και μετα αραξε και περιμενε να δει αν πιασει το εγχειρημα. Εαν το εγχειρημα επιανε η ? ετραρα θα εβγαινε και θα πανηγυριζε οτι το ονειρο καθε αεκτζη πραγματοποιηθηκε και εχουμε λαϊκη βαση με ελιτ φιλαθλους με δικαιωματα και προνομια και μπλα μπλα μπλα. Το εγχειρημα πατωσε και μαζι του εξαφανιστηκε και ο ? ετρος ? αππας αφου δε φαινοταν απολυτως πουθενα. Ειναι λιγο επικινδυνα ολα αυτα, ειδικα απο τη στιγμη που καραδοκουν Σταθακοι σε αυτη την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

αν η εναλλακτικη ειναι ο σταθακος τοτε σταθακος, αν η ΑΕΚ δεν μπορει να προσελκυσει καλυτερο απο τον χ,ψ σταθακο τοτε χ,ψ σταθακος

 

απλα ομορφα και περιεκτικα

Link to comment
Share on other sites

Ετσι δεν γινεται να εχω τον 6 πιο πλουσιο ελληνα και να μαι στη ζητιανια..Ας εχω οποιον μπορω να εχω αλλα να τον εχω κανονικο προεδρο και οχι μπροστινο και οτι μπορει να κανει παρα αυτο που ζουμε τωρα..να εχω και τη συνειδηση μου καθαρη..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει πως θα εξασφαλίζει κεφάλαια από τα μέλη η ομάδα και πως θα παρουσιάζει πλατιά λαϊκή βάση..

Link to comment
Share on other sites

Ζάστρο δεν έχω καταλάβει ακριβώς το είδος λαϊκής βάσης της ΑΕΚ. Αν θες εξήγησε το

Οσοι εχουν αγορασει διαρκειας, εγγραφησαν και ειναι μελη της ΜΚΟ "Ενωση Φιλων ΑΕΚ" η οποια δι αυτου του κεφαλαιου, αλλα και καποιου απροσδιοριστου ποσού που μαζευτηκε οταν ιδρυθηκε, ειναι ο μεγαλομετοχος της νεοσυσταθεισας ? ΑΕ. Οσοι ενδιαφερθουν, μπορουν να λαμβανουν μερος στις αρχαιρεσιες αυτης της οργανωσης και εαν το επιθυμουν να θεσουν και υποψηφιοτητα για το ΔΣ της. Υπαρχει το καταστατικο που εχει κατατεθει στο ? ρωτοδικειο, καποια ρεστρικτιονς που αναφερονται σε αυτο, γενικως ειναι λιγο θολο το τοπιο μεχρι να δουμε οικονομικες καταστασεις και να διαπιστωσουμε ποσοι απο τους 10 χιλιαδες πχ που πηραν κειας, εγιναν και μελη της ΕΦΑ και ποσοι κατοπιν οντως ενδιαφερθηκαν να μαθουν περισσοτερα. Εμπειρικα πιστευω οτι ενδιαφερθηκαν ελαχιστοι, κατω απο 200 ατομα κι απ αυτους τους 200 ας πουμε ζητημα οι 20 να θελουν να ειναι ενεργοι. Γενικως θελει χρονο αυτη η ιστορια.

 

αν η εναλλακτικη ειναι ο σταθακος τοτε σταθακος, αν η ΑΕΚ δεν μπορει να προσελκυσει καλυτερο απο τον χ,ψ σταθακο τοτε χ,ψ σταθακος

 

απλα ομορφα και περιεκτικα

Νομιζω οτι ο στοχος ειναι να παψει να αποτελει εναλλακτικη ο Σταθακος. Εκει το παει η ? ΑΕ, γι αυτο και απευθυνθηκαν στην Ελιτ, γι αυτο ψαχνουμε επενδυτη. Νομιζω οτι ο Μελισσανιδης θελει να παραδωσει σε καποιον επομενο μια υγιη και κερδοφορο εταιρεια που θα εχει το γηπεδο της και μεσω αυτων θα καθισταται βιωσιμη και ανταγωνιστικη για πολλα χρονια. Θα γλυτωσουμε απο Σταθακους αν γινει αυτο, βεβαια υπαρχει ο κινδυνος να μην εμφανιστει επενδυτης και να μεινεις με τη λαϊκη βαση αμανατι και ενα πανακριβο γηπεδο που τα πρωτα χρονια δεν θα μπορεις να αποπληρωσεις. Αυτα ειναι γι αργοτερα ομως.

 

Εγώ δεν έχω καταλάβει πως θα εξασφαλίζει κεφάλαια από τα μέλη η ομάδα και πως θα παρουσιάζει πλατιά λαϊκή βάση..

Η ομαδα δεν θα εξασφαλιζει κεφαλαια απο τα μελη. Η ομαδα ζει και θα ζει δια των εσοδων της. ? οσες φορες να το πουμε ακομα; Η ΕΦΑ εχει την υποχρεωση βασει καταστατικου, να επιστρεφει τα οποια πλεονασματα στην ιδια την ομαδα. Ως ΜΚΟ ομως δεν εχει υποχρεωση δημοσιευσης ισολογισμου γι αυτο και φωναζει ο Τολης "που πανε τα λεφτα". ? λατια ειναι ηδη η βαση, τροπον τινα υποχρεωθηκαν ολοι να εγγραφουν μελη και μονο εαν δεν το επιθυμουσαν να αγορασουν το κειας σκετο. Σε γενικες γραμμες, το πλανο ειναι εξυγιανση (εγινε με τη Γ και την εκκαθαριση) - βιωσιμη (εγινε με τα εσοδα και τα κειας) και κερδοφορα (γινεται με το σφιχτο μπατζετ και τον "κουμπαρα"). Αφου κανεις αυτα, μετα "βγαινεις στις αγορες" και παρουσιαζεις εξω οτι ειμαι αυτος, ειμαι κερδοφορος, εχω καινουριο γηπεδο στα σκαρια που θα αποφερει τοσα και κοστιζει τοσα και θελω τοσα για να χτυπησω εξοδο στο Τσ.Λ. Ολα αυτα γινονται βημα-βημα θελουν υπομονη και κυριως μια τρομερη βελτιωση του περιβαλλοντος που λεγεται ποδοσφαιρο στην Ελλαδα. Καποιοι (πχ Νικος) διαφωνουν με αυτο και σου λενε "πρωτα επενδυεις, μετα ζητας", καποιοι ακομα πιο ακραιοι λενε "αφου παω με πλανο Κιντη ποιο το νοημα να εχω Μελισσανιδη και να φαω και τη λεζα της Γ", οι πιο ρεαλιστες σου λενε "δεν υπηρχε αλλος δρομος" και κατι τυποι σαν εμενα περιμενουν να δουν κατα ποσο ειναι εφικτο να πεσει η "χουντα" για να κρινουμε το πλανο. Διοτι αλλιως κρινεις το πλανο με διαθεσιμη την πρωτη θεση κι αλλιως το κρινεις με την πρωτη θεση βρεξει/χιονισει καπαρωμενη απο το Ροκο ή το Βαγγελη. Γενικως θελει υπομονη, φραση που ακουει ο αεκτζης και βγαζει σπυρια γιατι τα χρονια ειναι πια 20 και η υπομονη εχει εξαντληθει.

 

Σε γενικες γραμμες, αυτα ειναι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι συμβαινει στην ΑΕΚ;

 

Συμβαίνουν τα εξής:

Επανδρώθηκε η διοικηση ως επι το πλειστον από γερόντια. Αυτο δεν ειναι καλο σημάδι.? ΑΕ vintage. To εξαγγελμένο εδώ και 2 χρονια γήπεδο,παραμένει «μακέτο» που έλεγε και ο Σημίτης. (επώνυμο και αυτό,ε;) Δώθηκαν ΚΑΙ ΕΔΩ ψεύτικες και ανεδαφικές υποσχέσεις. Με λιγα λόγια, μιλαγε το Dewars.

 

Επίσης:Η επαναφορά της ομάδας στην «μεγάλη» κατηγορία,δεν συνοδεύτηκε από ανάλογες μεταγραφικές κινήσεις.Τέτοιες που να «πιστοποιούν» πως ήρθαμε (δεν μπορείς να «έρχεσαι» με 150.000 ευρώ μεταγραφές,όταν ο άλλος σκάει 20 μυρια.Φυσικά ποτέ η ΑΕΚ δεν είχε ή δεν ξοδευε περισσότερα λεφτα από τους άλλους δύο του-τέως ? ΟΚ. Της τωρινής ΑΕΚ,αγωνιστικά,της λείπουν 3-4 τουλάχιστον, ποδοσφαιριστές πρώτης γραμμής. Και οταν λεμε πρώτης γραμής,εννούμε έναν «Μπλάνκο» απλώς των 300.000 ευρώ. Εναν Σκόκο του 1 εκατομυριου. Και δυο-τρεις άλλους. Σύνολο; Βαριά-βαριά 3 με 4 εκατομμύρια.

Δηλαδή το 1/5 του μπάτζετ του «χοντρού».Ουτως η άλλως αυτά θα «βγουν» από την Ευρωπαική παρουσία-το δίχως άλλο-της ομάδας στο Γιουρόπα.

Ούτε αυτά δεν δώθηκαν. Γιατί δεν δώθηκαν; Αυτή είναι η μεγάλη απορία και ο μεγάλος καιμός των περισσοτέρων ΑΕΚτζίδων.

 

Εντάξει,μη ξηλωθείς. Ουτε και να ριξεις οικονομικά έξω την ομάδα. Ουτε και να πεινάσει το παιδάκι σου ρε Μελισσανιδη.Αλλά από τα ήδη μαζεμένα στα ταμεία,δεν έπρεπε να δωθεί ένα ποσό για να ενισχυθεί κάπως σοβαρότερα η ομας;

Ορθη η ερώτηση του κοσμου. Αντε τραβάτε να σας εξηγήσει το τεχνικο ντιεφτιντή γκιατι ντεν ήτελε άλλους παικτες.

Και μετά τραβάτε στο Μήτσουλα- ο οποίος φέρνει σε «Φίτσουλα» να σας εξηγήσει και αυτός διατί δεν ενισχύθηκε η ομας.

 

? οιος αποφάσησε πως δεν χρειάζεται η ομάδα σέντερ-φορ; Εκτος και αν εννοείτε πως θα έρθει ο Νικολαίδης πίσω σαν προεδρεύων. Τότε εντάξει. Είμαστε καλυμένοι.

 

Γιατί πετάξατε λευκή πετσέτα με την κλήρωση του πρωταθλήματος; Γιατι με το που ανέβηκε στην Α κατηγορία η ομάς,αυτόματα ξάπλωσε κάτω;

Γιατί πρέπει να περιμένει κι άλλο η ομας; Μπορεί να περιμένει κι άλλο η ομας; Εχει την πολυτέλεια να περιμένει η καταδαρμένη ομας, οταν ο «εγγυητής» της υποσχέθηκε πως «ερχόμαστε,ναι,αλλά σε ένα διαφορετικό περιβάλλον ποδοσφαρικό»; ? ΟΥΝ’ΤΟ;

Δεν «απείλησε» πριν ενάμιση χρόνο λέγοντας «κάντε υπομονή ενάμιση χρόνο»; ? ΕΡΑΣΕ Ο ΕΝΑΜΙΣΗΣ ΧΡΟΝΟΣ.ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΣΕΙΣΜΟΣ.ΔΕΝ ΗΡΘΕ Ο ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ. Η ΓΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ «ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ» ΞΑΝΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ.

 

Δεν έταξε σε έναν παπά εκεί στο Φανάρι, πως «πάτερ θα κάνω την ομάδα παγκόσμια»; Τρία χρόνια πέρασαν.Ο εν λόγω παπάς,θα ειναι σήμερα αρχιμανδρίτης. ? ιο πιθανό είναι να ξυπνήσει ο Ιωάννης Βατάζης, ο μαρμαρωμένος βασιλιάς,παρά να προκάμει να δει κάτι «παγκόσμιο» ο Μελισσανιδης. Κάν’την Ελληνική καταρχήν ρε φαφλατά και βλέπουμε για τον υπόλοιπο κόσμο.

 

Τι «βλέπει» ο «εγγυητής» των χρημάτων μας, ο «θυσαυροφύλακάς» μας που δεν το βλέπουμε εμεις και κρατάει την ομάδα «πίσω», «φρεναρισμένη»; Γιατί κάτι βλέπει προφανώς. Ουδεις ξέρει.

Βλέπει κάποιον άλλον μεγαλύτερο να μπουκάρει στο λιμάνι και μέτρησε το μπόι του και το είδε μικρό;

? εριμένει να εξαφανιστεί ο Μαρινάκης,να έχει κάποιες-ίσως- συνέπειες όλο αυτό στο ερυθρόλευκο οικοδόμημα και να το εκμεταλευτεί σαν ύαινα; ? οιος ξέρει. Εϊναι έτοιμος να την «κάνει»; Κουράστηκε; Τα βρήκε «μπαστούνια»; Δεν συμπλέουν πλέον τα επιχειρηματικά με την παρουσία του στα της ΑΕΚ;

Του είπε ο Κόκκαλης ή ο Βαρδινογιάννης «πάρε δρόμο ρε γύφτο»; (έλα αστιεύομαι.Αφού είναι γνωστό πως ο Μήτσος είναι «αυτοδημιούργητος»)

 

Ουδεις ξέρει. Και ξέρετε κάτι; Δεν μας νοιάζει. Δεν μπορεί να μας ενδιαφέρει. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι ένα.Η μάλλον δύο.

α)γιατί ο «οδικός χάρτης», οι προγραμματικές δηλώσεις των περασμένων ετων δεν εφαρμοζονται;

Και β) Αν δεν είναι αυτό εφικτό πλέον-λογω πολιτικών εξελίξεων, επιχειρηματικών αναδιπλώσεων κλπ,γιατί δεν βγάινει καθαρά να πει «αυτό σχεδίαζα.Ετσι θα το έκανα.Δυστυχώς δεν βγαίνει. Οι επιλογές που έχουμε είναι «α» , «β» «γ») Μένουμε με τους «Δέλλες» και τους «Μπάγεβιτς» μέχρι νεοτέρας.

 

Να ξέρουμε και τι μας γίνεται ολωνων. Και να μην αιθεροβατούμε. Κυρίως οι «δύστυχοι» αιχμάλωτοι φιλοι της ΑΕΚ οι οποιοι εξαντλούν την πληροφόρησή τους από τα αν-επίσημα όργανα της ? ΑΕ,όπως το «sano 365» το «ΑΕΚ-λαιβ»,την «Ωρα για τρέλες» κλπ.

 

Φυσικά και μεις εδώ,δεν διεκδικούμε κανένα αλάθητο. Γράφουμε καθ υπερβολή και με νευρα κάποιες φορές. Γράφουμε και με απολυτότητα ενιοτε. Αλλά τουλάχιστον δεν φοράμε παρωπίδες και πολύ περισσότερο δεν γλύφουμε κώλους αναμένοντας κάτι.

 

Γι αυτό και κατά καιρούς,ρωτάμε. Εχουμε απορίες.Ζητάμε πεισtiκές απαντήσεις από τους αρμόδιους ΟΙ Ο? ΟΙΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΑΣ και ζουν απο αυτά και οι οποίοι υποσχέθηκαν πράξεις και προς το παρόν βλέπουμε ανακοινώσεις και χαρτοπόλεμο. Και αγωνιστικά την ομάδα να ζει στο «κλουβί» της μετριότητας. Ρωτάμε λοιπόν:

 

Τι ρόλο βαράει ο Μελισσανιδης ως τωρα στην ΑΕΚ; Ξέρει κανεις; Εχει κανεις απάντηση; Ειναι εκει ως «εγγυητής»; Γιατί,πήραμε κανένα δάνειο και χρειαζόμαστε εγγυητή; Εγγυητής σε λευκή σελίδα,γίνομαι και εγώ.

Και με τι εγγυάται; Εχει βάλει υποθήκη κάτι από την περιουσία του ή με το στόμα;

Είναι στην ΑΕΚ ως επενδυτής; Ζαμέ. Δεν μπορεί. ? ολύ βολικά, ο Ο? Α? το «απαγορευει». (οπως λέει και ο Steven,αυτό είναι πρόφαση.Σωστό. Αλλά ας το πάρουμε ως δεδομένο) Ούτε να επενδύσει λοιπόν μπορεί.

 

(ΘΑ ΄βαζε 10 εκατομμύρια στην «Δικέφαλος». Φαντάσου: Ούτε σε δική του εταιρεία δεν βάζει λεφτά! Και μετά μου λές για την ΑΕΚ της οποίας δηλώνει «απλώς φίλος».

2 χρόνια περιμένει να τα δει ο Μαρινάκης με τα οποία ο Μελισσανιδης τον «απέιλησε» και του πιστοποιούσε-με το στόμα πάντα- πως είναι επενδυτής και όχι λαθρεπιβάτης.

Αμα τα δεις χοντρέ,άλλο τοσο θα τα δούμε και εμεις.)

Είναι εκει σαν «ζεν πρεμιε»; Εχουμε καλύτερους.Βάζουμε και τον Σπαλιάρα που τις γαμάει ανά χίλιες. Είναι εκεί σαν μαντροσκυλο; Ενα τσοπανόσκυλο θα μας κόστιζε λιγότερο.

 

Είναι εκεί για να χρησιμοποιήσει την ομάδα ως «όπλο» για να καθαρίσει το παρασκήνιο του ποδοσφαιρου,την σάπια Ε? Ο και την «αιχμάλωτη» διατησία; Και γιατί αυτά δεν μπορούσε να τα κάνει,να τα προσπαθήσει όντας σαν μέτοχος του Ο? Α? ; Δεν είχε ουτως ή άλλως εννομο συμφέρον να προσπαθήσει κάτι τέτοιο από την θέση του μετοχου του οργανισμού; Την ΑΕΚ γιατί την τραβολογάει;

Γιατι έπρεπε να «καβαλήσει» στην ΑΕΚ; Τι παραπάνω του προσφέρει σαν «όπλο»; Γιατί πρέπει να τον ανεχόμαστε να χρησιμοποιεί την ομάδα σαν «έπαλξη» ώστε να ανεβει εκει και να φωναζει δωρεάν και τζάμπα; Γιατι δεν μας πληρώνει και ένα ενοίκιο για την προβολή του; Τι τον έχουμε εκει μέσα; Τι είναι; Τι παριστάνει; Τι προσφέρει βρε αδερφέ;

 

Θα σας πω τι είναι-κατ’εμέ:

Ειναι συνένοχος με τους άλλους που κρατάει «αιχμάλωτους»,της περιοδου 2004-20012. (γι αυτό και το «σφουγγάρι»).

Είναι φτάιχτης,γιατί πέταξε την ομάδα,όντας αυτη σε άριστη κατάσταση στα χέρια του Τροχανά και στην ουσια την πυροβόλησε στο κεφάλι,αφού ειχε κονομισει από αυτην.

 

Και επίσης φταίχτης,γιατί-απο κανέναν ΑΕΚτζή δεν το βγάζεις από το μυαλο- την ημέρα που έβγαινε από τα «σιδερα» της προσορινής κράτησης, ο Σερβος υπηρέτης του υπέγραφε στον Ολυμπιακο του Κόκκαλη. Και μάλιστα με διάθεση να ξηλωθεί όλο το «πουλοβερ» της ΑΕΚ.Για να είναι σίγουρος ο κατάσκοπος.

 

Σαν υπάιτιοι και μονο μπορουν να κυκλοφορουν στα γραφεία της ΑΕΚ οι Μελισσανιδης-Μπάγεβιτς. Σαν πουλητάρια. Σαν υπόδικοι. Σαν βρεγμένες γάτες θα έπρεπε. Και όμως όχι! Κάνουν παραινέσεις. Δινουν εντολές και κατευθύνσεις. Συστήνουν υπομονές και τάζουν σαν Μαυρογιαλούροι.

Σαν να μη πέρασε μια μέρα.

Δυο τοτέμ που πηγαινοέρχονται Φιλαδέλφεια-? ειραιά,εδώ και 25 χρόνια,κουνώντας και το δάχτυλο μάλιστα. Αυτό και αν είναι αναίδεια.

 

Τι θέλει λοιπον το βρώμικο παρεάκι επιτέλους από την ΑΕΚ; Θα μας πει καθαρά που το πάει;

Εχει σκοπό να κάνει 5 πράγματα το ένοχο σκυλολόι εκει μέσα, η όχι.

Να ξέρουμε να ξαναφέρουμε τον Δημητρέλο. Αλλωστε έιναι πιο ταιριαστός. Γιατί,δεν πάει από τη μια «μεγιστάνας» και απ’την άλλη «όλοι μαζί,πετραδάκι-πετραδάκι». Δεν ταιριάζει από τη μια κοτερα και Γουολ-Στριτ και απ΄την άλλη απλωμένο χέρι και ζητιανιά στον κοσμο. Κάτι δεν πάει κάλα.

 

Θα μας εξηγήσουν ποτέ τι θέλουν και που το πάνε επιτέλους;

dailytripes

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Οι 15 σας πείραξαν γαμημένοι...

 

Αντί να έχει 15000 να κράζουν...

 

"Εχει διοίκηση".. Γαμώ την la isla bonita, σας γαμώ

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×