Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. I


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Guest Saxon21

Κλειστηκε ραντεβου σαμαρα-ομπαμα για τις 8 αυγουστου,ακολουθουν γερμανικες εκλογες.Οτι κ να γινει,το γηπεδο θα γινει,τσιφλιμαγκες.:clapping::clapping:

Link to comment
Share on other sites

Ο «κουμπαράς» για το νέο «σπίτι» της Ένωσης έχει ήδη ανοίξει και οι άνθρωποι των «κιτρινόμαυρων» προσπαθούν να τον γεμίσουν, ώστε να ξεκινήσουν το δυνατόν συντομότερο τα έργα. Τα 20 εκατ. ευρώ -από τα περίπου 65 εκατ. που απαιτούνται- θα πρέπει να θεωρούνται δεδομένα από την Περιφέρεια Αττικής, ωστόσο στον Δικέφαλο περιμένουν να εισπράξουν τουλάχιστον ακόμα τόσα από το... βάπτισμα του γηπέδου.

 

 

Ήδη ο Δημήτρης Μελισσανίδης βρίσκεται σε επαφή με τρεις εταιρείες που έχουν δείξει ενδιαφέρον για την ονοματοδοσία της «Αγιάς Σοφιάς» σύμφωνα με το «Goal» και μάλιστα η μία εξ αυτών είναι όπως φαίνεται ο ρωσικός κολοσσός, «Gazprom». Πρόκειται για τη μεγαλύτερη εταιρεία φυσικού αερίου παγκοσμίως, η οποία έχει συνάψει σειρά μεγάλων συμφωνιών στο χώρο του ποδοσφαίρου, μεταξύ άλλων με τις Ζενίτ (βασικός χορηγός), Τσέλσι, Σάλκε και Ερυθρό Αστέρα.

 

Οι επαφές ανάμεσα στις δύο πλευρές συνεχίζονται όλο αυτό το διάστημα, αν και το deal θα μπορούσε ήδη να είχε τελειώσει στο ενδεχόμενο που οι Ρώσοι κατάφερναν να πάρουν τη ΔΕΠΑ, συμφωνία που δεν επετεύχθη τελικά. Ακόμα κι έτσι πάντως στην Ένωση υπάρχει η αισιοδοξία ότι μπορεί τελικά η «Gazprom» να είναι ο μεγάλος χορηγός του νέου γηπέδου, το οποίο θα βάλει σε νέα τροχιά τον σύλλογο τα επόμενα χρόνια.

 

 

 

Διάβασε περισσότερα στο: «Χοντρό» πακέτο για το γήπεδο | gazzetta.gr

Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
«ΘΑ ΖΑΛΙΣΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΦΤΕΤΕ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΦΤΙΑΞΩ»

 

Χαμπε,εσενα φωτογραφιζει ο ταιγκερ,θα πεφτεις κατω στα πατωματα κ θα ζητας συγγνωμες για οσα ειχες ξεστομισει πριν 2 χρονια για το καμπαναριο κ το ναο.:swoon::swoon:xD

Link to comment
Share on other sites

Pεριπου στο 5:00 ειναι το ωραιο, με τη Χαλκηδονα που ειναι ομαδα της Νεας Φιλαδελφειας ενω τα παιδια της ΑΕΚ ειναι απ'το Ψυχικο και το Χαλανδρι.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΤΤΑΛΟΣ ΓΑΜΩ?

Edited by Zastro
δεν βριζουμε στο board αγαπητε φιλε
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Kαμια μακετα ποτε θα δουμε,να περασουν τα μπανια του λαου κ μετα?:prankster:

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι το μοναδικο φορουμ παγκοσμιως που εγινε edit στον admin.

 

Ειστε πολυ μπροστα λεμμμεεε

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis
Πρεπει να ειναι το μοναδικο φορουμ παγκοσμιως που εγινε edit στον admin.

 

Ειστε πολυ μπροστα λεμμμεεε

 

αχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει ο άνθρωπος ρε, τι άλλος θα ακούσουμε πια...Ο Άτταλος και ο Χαλκηδονικός καταπατούνται από τη ΑΕΚ;

Ποιος Άτταλος;;Ποιος Χαλκηδονικός;;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς,να αλλάξει την φωτογραφία προφίλ που έχει.

Κοροϊδεύει τον κόσμο.

Ο Έρτσος ήταν έτσι πριν ιδρυθεί η Α.Ε.Κ.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Γήπεδο, Μουσείο, Άλσος το τρίπτυχο!

 

Συντάκτης: Παναγιώτης Καλογερόπουλος

 

Ο Αντιδήμαρχος της Νέας Φιλαδέλφειας, κ. Νίκος Παπανικολάου μιλάει αποκλειστικά στο AEK1924.gr αναλύοντας τα όσα είδε και άκουσε κατά τη παρουσίαση του σχεδίου αναφορικά με το χτίσιμο του γηπέδου της ΑΕΚ.

 

Διαβάστε επίσης τα όσα είπε και για την ενδεχόμενη συνένωση της μπασκετικής ΦΕΑ με την Ερασιτεχνική ΑΕΚ.

 

Για τα όσα είδε και άκουσε κατά την παρουσίαση του σχεδίου κατασκευής του γηπέδου της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια είπε: «Να σου πω την αλήθεια το βλέπω και λίγο συναισθηματικά το θέμα γιατί είμαι ΑΕΚτζής και πιστεύω ότι αν η ομάδα δεν αποκτήσει γήπεδο, δεν πρόκειται να ορθοποδήσει ποτέ.

 

Έγινε μια αξιόλογη παρουσίαση και πιστεύω πως αν λειτουργήσει το τρίπτυχο με γήπεδο, μουσείο προσφύγων και άλσος, θα κάνει και καλό στην ΑΕΚ και στον Ελληνισμό και στη Νέα Φιλαδέλφεια. Η κατάσταση είναι διαμορφωμένη όπως πρέπει.

 

Κατά την γνώμη μου αν αποφύγουμε τις πολλές εμπορικές χρήσεις τις οποίες κατά το παρελθόν παρουσιάζονταν στα όποια σχέδια έχουμε δει μέχρι και σήμερα, τότε νομίζω ότι το γήπεδο θα γίνει. Περιμένουμε βέβαια να δούμε και τα τελικά σχέδια για να έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα».

 

Για το αν είναι εφικτή η υλοποίηση μέσω του σχεδίου που παρουσιάστηκε από την πλευρά Μελισσανίδη ο ίδιος πρόσθεσε: «Νομίζω ότι είναι εφικτό. Δεν βλέπω να επιδιώκονται να γίνουν υπερβολές, είναι όλα μελετημένα και μετρημένα και άλλωστε νομίζω πως και ο ίδιος ο Μελίσσανίδης δεν έχει στόχο να γίνει πλούσιος από το γήπεδο, το βλέπει περισσότερο ιδεολογικά το θέμα και αυτό είναι θετικό».

 

Αναφορικά με το αν έχουν υπάρξει αντιδράσεις από κατοίκους της περιοχής ο αντιδήμαρχος τόνισε: «Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν και ιδιαίτερες αντιδράσεις διότι δεν έχει δει και κανένας το τελικό σχέδιο. Ωστόσο δεν ξέρω αν υπάρχει και κάποιο κομμάτι στο οποίο μπορούν να υπάρξουν διαφωνίες. Εγώ από την πλευρά μου όπως το είδα στην παρουσίαση και οι εμπορικοί χώροι δεν είναι υπερβολικοί και το ζήτημα του μουσείου είναι σημαντικό και πιστεύω και μέσω του γηπέδου ότι μπορεί να αναβαθμιστεί αισθητά και το άλσος της περιοχής κάτι πολύ σημαντικό για το δήμο μας».

 

Σχετικά με τη ενδεχόμενη συνένωση του γυναικείου μπασκετικού τμήματος της ΦΕΑ με την ΑΕΚ ο κ. Πανανικολάου είπε στο AEK1924.gr: «Έχω διατελέσει παλιότερα και στο διοικητικό συμβούλιο της ΦΕΑ και μπορώ να σου πω ότι τα τελευταία χρόνια έχει γίνει μια τεράστια προσπάθεια χωρίς τη μεγάλη οικονομική δυνατότητα. Παρ’ όλα αυτά ΦΕΑ κατάφερε μέσα σε αυτά τα χρόνια και έφτασε στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος καθώς και στο finalfour του κυπέλλου.

 

Από εκεί και πέρα δίνεται μια ευκαιρία στην ΑΕΚ που δεν έχει γυναικεία ομάδα μπάσκετ να κάνει μια συγχώνευση έτσι ώστε του χρόνου να είναι άνετα στην Α1 και γιατί όχι και πρωταθλήτρια. Δεν είναι δύσκολο, γιατί σκέψου ότι μια μικρή και ταπεινή ομάδα όπως η ΦΕΑ έφτασε με μεγάλη προσπάθεια μεν στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος.

 

Νομίζω ότι και οι δύο πλευρές πρέπει να καταλάβουν ότι με αυτή τη συγχώνευση μόνο κερδισμένοι μπορεί να βγει και η Φιλαδέλφεια και η ΦΕΑ αλλά και η ΑΕΚ. Πιστεύω ότι αν αποφασίσει η ΑΕΚ να ενισχύσει αυτή την κατάσταση του χρόνου πάει για πρωτάθλημα έχοντας στα χέρια της από φέτος μια έτοιμη και στημένη ομάδα».

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κλειδώνει σύμφωνα με πληροφορίες του ΑΕΚ1924 η χωρητικότητα του Ναού στη Νέα Φιλαδέλφεια. Ξεκίνησε ο σχεδιασμός του γηπέδου, αναμένονται ανακοινώσεις μετά τις 25 Αυγούστου από τον ίδιο τον Μελισσανίδη

Ο σχεδιασμός του γηπέδου στη Νέα Φιλαδέλφεια ξεκίνησε και μάλιστα, όπως διαβάσατε στο ΑΕΚ1924.gr ο Δημήτρης Μελισσανίδης έχει ήδη στα χέρια του τα πρώτα σχέδια του Ναού.

 

Ο Ιταλός αρχιτέκτονας, Μάσιμο Μαγιοβιέτσκι που έχει αναλάβει να φέρει εις πέρας τις επιθυμίες του Δημήτρη Μελισσανίδη σε συνεργασία με τον Θανάση Κυρατσού έστειλε στον Τίγρη τα πρώτα σχέδια, τα οποία μιλούν για γήπεδο χωρητικότητας 33.000 θέσεων, γεγονός που φέρνει ανακούφιση στον κόσμο της ΑΕΚ.

 

Η απόφαση να «κλειδώσει» το γήπεδο στις 33.000 θέσεις αφήνει περιθώρια στην ΑΕΚ να ασχοληθεί και με τους εξωτερικούς χώρους του γηπέδου, σημαντικό και για τους οπαδούς της ομάδας αλλά και για την πόλη στην οποία θα επιστρέψει ο σύλλογος.

 

Οι κινήσεις για τον σχεδιασμό του Ναού συνεχίζονται σε σταθερές βάσεις και μετά τις 25 Αυγούστου αναμένονται ανακοινώσεις από τον ίδιο τον Μελισσανίδη σχετικά με το σημείο που βρίσκεται ο σχεδιασμός αλλά και πιθανόν με το πότε θα ξεκινήσουν τα έργα.

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63

Εγώ θα θέση ένα άλλο θέμα, γήπεδο 33 χιλιάδων θέλουμε, πείτε ότι γίνεται. Θα γεμίζει; Εδώ στο ΟΑΚΑ που είναι στο Μαρούσι δηλαδή πήγαιναμε 10.000 με το ζόρι, στις καλές εποχές. Τώρα θα το γεμίζουμε; Αντί τόσα χρόνια να εκμεταλευόμασταν το ΟΑΚΑ και να το γεμίζαμε έστω στα ντέρμπι (δεν λέω 80.000 αλλά έστω 35-40.000) να βλέπατε τι θα γινόταν. Μόνο με την Μίλαν είχε κόσμο και σε κάποια ντέρμπι το 08.

Link to comment
Share on other sites

με Νικολαιδη την πρωτη χρονια στο οακα ειχαμε 25.000+ μεσο ορο κοσμου στα εντος. το θεμα ειναι να υπαρχει οραμα, προοπτικη και συσπειρωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα θέση ένα άλλο θέμα, γήπεδο 33 χιλιάδων θέλουμε, πείτε ότι γίνεται. Θα γεμίζει; Εδώ στο ΟΑΚΑ που είναι στο Μαρούσι δηλαδή πήγαιναμε 10.000 με το ζόρι, στις καλές εποχές. Τώρα θα το γεμίζουμε; Αντί τόσα χρόνια να εκμεταλευόμασταν το ΟΑΚΑ και να το γεμίζαμε έστω στα ντέρμπι (δεν λέω 80.000 αλλά έστω 35-40.000) να βλέπατε τι θα γινόταν. Μόνο με την Μίλαν είχε κόσμο και σε κάποια ντέρμπι το 08.

Με το ζόρι πηγαίναμε 10.000;

Δεν είχαμε 35.000 κόσμο σε derby;

 

Είσαι σίγουρα Α.Ε.Κ. ή τελοσπαντων την παρακολουθείς;

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63
Με το ζόρι πηγαίναμε 10.000;

Δεν είχαμε 35.000 κόσμο σε derby;

 

Είσαι σίγουρα Α.Ε.Κ. ή τελοσπαντων την παρακολουθείς;

 

Κάτσε ρε φίλε, πότε είχαμε δηλαδή; Κάτι 10.000 με το ζόρι θυμάμαι τα τελευταί τρία χρόνια άντε 15.000 στα ντέρμπι.

Link to comment
Share on other sites

δες το λινκ που εδωσε ο Μπλουζμανος με τους μεσους ορους... και βαλε και αυτους που σκαγανε στα ημιχρονα χωρις τικετ ή με ντου :)

 

εγω δε θυμαμαι κανενα ντερμπυ με γαυρο που να εχει κατω απο 25.000 κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Guest dikoudis63

Εννοώ μ.ο. πόσο έχουμε γενικά τα τελευταία χρόνια. Όχι σε ένα ματς μόνο με τον γαύρο. Γενικά δεν πάμε καλά από διαρκείας τα τελευταία χρόνια. Δες το average των τελευταίων χρόνων, 6-8 χιλιάρικα και άσε αυτά με τα ημίχρονα. Αυτοί που μπαίνουν έτσι να μην ξαναμπουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×