Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. I


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

ρε σταυρο και εγω αυτο καταλαβαινω, αλλα με τοση αναξιοπιστια λογων τι να πιστεψεις? αλλα λεει ο συριζα κεντρικα, αλλα ο βουλευτης ευβοιας και αλλα η βουλευτης ευρυτανιας. αλλα λεει ο δημαρχος χτες, αλλα σμρ και αλλα αυριο. αλλα λεει η δουρου τωρα, αλλα ελεγε πριν και διαφορετικα γενικα τοποθετειται σε σχεση με το δημαρχο, την κεντρικη επιτροπη συριζα αλλα και τους επιμερους βουλευτες. το κομμα τους ειναι οπως σωστα ειπε ο νικος ενα κανονικο τριμπουρδελο, οπου φυσαει ο ανεμος παμε.

 

σε καμια περιπτωση δεν μπορεις να βασιστεις σε αυτα π λενε, η καθε συνεννοηση μαζι τους δεν εχει κανενα απολυτως λογο και δεν καταλαβαινω γτ ακομα ο μελισσανιδης ασχολειται με την παρτη τους. ΑΣ ΨΗΦΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ, αφου αυτο απαιτειται (εξαλλου χρυσα αυγα, ανεξαρτητοι, δημαρ και κκε ειναι κατα) και να ειναι απλα ετοιμος με τις μελετες για οτι σκασει απο ΣΤΕ (που θα σκασει ουτως η αλλως, ανεξαρτητως τι κανει ο συριζα).

 

ας εχουμε τα φραγκα να ξεκινησει το εργο (αφου τα 20 δεν αγγιζονται) και στα παπαρια μας τα γυρω γυρω αφου δεν θελουν οι συριζαιοι και οι οικολογοι. εν αναγκη κ εαν απαιτειται χρημα ακομα και για το γηπεφο (οχι τα συνοδα εργα), αν πεσουν μπετα τσονταρουμε ΟΛΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

ο

Δεν εχει στα παπαρια μας το γυρω γυρω.

Θα τα χρηματοδοτησει το κρατος και ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΝ.

Αλλοιως μα το Θεο ας σηκωθει να φυγει. Αει σιχτιρι 25 χρονια με τον καθε πασοκοσυριζαιο, μας εχει πρηστει το συκωτι.

Γινανε γνωστοι οι γρετζεληδες και σια στην κασιδα μας.

Ασπρισαν τα μαλλια μας, και εχουμε ακομη τα παιδια της παλαμης να μας λενε για περιβαλλον λες και το γηπεδο της ΑΕΚ θα αλλαξει το κλιμα της Αθηνας.

Αν τους πιανει ο πονος για παρανομιες και ΣτΕ να πανε να κανουνε τις κακομοιριες τους απεναντι στο Μωλ και στα Διοδια.

Αλλα εκει δε τους παιρνει βλεπεις.

 

δεν διαφωνω, αλλα τα εργα δεν τα χρηματοδοτει η κυβερνηση απο οτι καταλαβαινω αλλα η περιφερεια. υπο το πρισμα αυτης της λογικης και οτι η δουρου το παιζει βαρυ πεπονι, λεφτα για τα συνοδα δεν περνεις.για αυτο λεω, γραψτους στα παπαρια σου και ΧΤΙΣΕ ΓΗΠΕΔΟ. Στα αρχιδια μου οι υπογειοι δρομοι και τα υπολοιπα, αφου οι κατοικοι δεν θελουν ουτε αυτα ουτε τις αναπλασεις. ασε λοιπον να γινεται της πουτανας σε καθε αγωνα και να γαμοσταυριζουν το βασιλοπουλο και τη δουρου μετα. ΠΕΤΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ. ΕΓΩ ΓΗΠΕΔΟ ΞΕΚΙΝΑΩ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΜΕ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ, ΘΕΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΣΥΝΟΔΑ ΓΙΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ? εχει καλως. ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ, τραβατε γαμηθειτε παρεα.

Link to comment
Share on other sites

ο

 

δεν διαφωνω, αλλα τα εργα δεν τα χρηματοδοτει η κυβερνηση απο οτι καταλαβαινω αλλα η περιφερεια. υπο το πρισμα αυτης της λογικης και οτι η δουρου το παιζει βαρυ πεπονι, λεφτα για τα συνοδα δεν περνεις.για αυτο λεω, γραψτους στα παπαρια σου και ΧΤΙΣΕ ΓΗΠΕΔΟ. Στα αρχιδια μου οι υπογειοι δρομοι και τα υπολοιπα, αφου οι κατοικοι δεν θελουν ουτε αυτα ουτε τις αναπλασεις. ασε λοιπον να γινεται της πουτανας σε καθε αγωνα και να γαμοσταυριζουν το βασιλοπουλο και τη δουρου μετα. ΠΕΤΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ. ΕΓΩ ΓΗΠΕΔΟ ΞΕΚΙΝΑΩ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΜΕ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΟ, ΘΕΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΣΥΝΟΔΑ ΓΙΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ? εχει καλως. ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ, τραβατε γαμηθειτε παρεα.

 

Δεν ξερω αν θα ειναι εφικτη η προσβαση στο γηπεδο ετσι ομως....

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο Κωστας. Και οι φωτο 1000 λεξεις (ελεγα να τις βαλω κι εγω νωριτερα αλλα το ξεχασα μετα). Γελαει ο κοσμος με τις οικολογικες ανησυχιες των πουθεναδων.

Link to comment
Share on other sites

και για να δειτε ποσο στημενοι και γαμημενοι πολιτικαντιδες ειναι, ΟΛΗ Η ΠΡΕΜΟΥΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΣΟΣ ΤΗΣ ΝΦ. ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, ΤΟΥ ΥΜΗΤΤΟΥ, ΤΟΥ ΣΤΡΕΦΗ Η ΤΗΣ ΚΑΤΩ ΡΑΧΟΥΛΑΣ, ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ. ελα πες μου μετα οτι δεν ειναι στημενοι οι τυποι. για αυτο λεω ξεκινα να το χτιζεις με το νομο και τις αδειες στο χερι, ανεξαρτητως αν εχεις ολο το μπικικινι να το τελειωσεις και γραψτους στα παπαρια σου ολους. Αν πεσουν μπετα, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ λεει στο μελλον να τσιμεντοποιηθει το 5% του αλσους. Ομιλουμε για πιθανη μεγαλη μελλοντικα οικολογικη καταστροφη στην περιοχη.

Ρε πανε γαμησου.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

1. Εκεί στην ΝΔ είναι τέρμα καθυστερημένοι

2. Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι ίσως η πιο γελοία αριστερά ever

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα ειναι εφικτη η προσβαση στο γηπεδο ετσι ομως....

 

Ρε σεις, ποια προσβαση και μαλακιες αυτα ειναι για πολιτισμενες χωρες, εδω με αυτους που εχουμε να κανουμε.. ΔΕΝ!

Οπως πιθηκοπηγαιναμε παλια, θα πιθηκοπηγαινουμε και τωρα στο ναο μας. Το ξεκινας και τους μπαινει το μαχαιρι στο λαιμο.

και οχι, δεν δεχομαι στο γαμημενο οικοπεδο μου να μου λεει η δουρου, ο βασιλοπουλος και ο γειτονας τι θα κανω. Γιατι να φυγω, δεν το καταλαβα?

Edited by panther-21-
Link to comment
Share on other sites

Επίσης διαφωνώ με το να φύγει η ΑΕΚ από την ΝΦ. Όχι για κάποιον συναισθηματικό λόγο απλά έτσι για το γαμώτο. 5-6 μήνες καθυστερηση δεν λέει κάτι. Αν και μυρίζομαι άσχημες πολιτικές-οικονομικές εξελίξεις στην χώρα μέσα στο καλοκαίρι.

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Καλα Κωστα το ποσο σκανε οι αλλοι οταν μιλαει η ΑΕΚ το 'χει δειξει η ιστορια.

 

Αστειο μεγεθος εισαι και αν δεν ηταν ο μελισσανιδης θα σε ειχαν παρει στο κυνηγι και οι ανακοινωσεις του βασιλοπουλου θα κατεληγαν λεγοντας "αιντε κωλοχανουμια".

 

Δε μπορω να μπω σε διαδικασια καφενειου, δηλαδη να παμε στη Ν Ιωνια ή στα Νοτια προαστια ή στην Ανατολικη αττικη αλλα ναι, πλεον δεν θα με χαλαγε καθολου η προοπτικη να φυγουμε από κει...

 

Οσο για τις ασχημες εξελιξεις, δεν ξερω τι εννοει ο από πανω και ουτε μπορω να αναλυσω κατι αυτη τη στιγμη αλλα θα απαντησω οτι γενικα 4 χρονια τωρα στην Ελλαδα υπαρχει μια φημολογια περι πτωχευσης ή δεν ξερω γω τι άλλο. Ας βαδισουμε με οσα εχουμε δεδομενα.

 

Για τα συνοδα εργα του Ζαστρο ας μας πει καποιος που γνωριζει κατα ποσο αυτα ειναι απαραιτητα για την πραγματοποιηση του γηπεδου. Δηλαδη αν ειναι απλα θεμα προσβασιμοτητας ή μπιζνα για να βγαλει λεφτα ο μελισσανιδης. Δεν το γνωριζω το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Απλή αίσθηση είναι Σταύρο πως έτσι σκατά που τα χουν κάνει ΝΔ-ΠΑΣΟΚ θα τραβήξουν το καλώδιο μπρος στο ενδεχόμενο κάποιος τρίτος (έστω κι ο ΣΥΡΙΖΑ) που ξεκάθαρα δεν είναι ελεγχόμενος από Γερμανία, να αποκτήσει πρόσβαση στα των περασμένων δεκαετιών. Αυτή την στιγμή η πλειοψηφία της βουλής εξυπηρετεί ξεκάθαρα γερμανικα συμφέροντα, αν γίνουν εκλογές θα συρρικνωθεί αυτή η πλειοψηφία σε ούτε 1/4 των βουλευτών. Γενικά βλέπω στασιμότητα, βλέπω επιχείρηση αποπληροφορησης από τα ΜΜΕ μετεκλογικά, βλέπω θεματολογία που περιλαμβάνει καρότα, γήπεδο ΑΕΚ, show με Χρυσή Αυγή σήμερα και γενικά κάτι μου βρωμάει. Στο μεταξύ κλείνει γρήγορα γρήγορα η Βουλή και παραγράφονται διάβασα και 82 υποθέσεις που αφορούν την διακυβέρνηση ΓΑΠ. Ξαναλέω όμως είναι προσωπική αίσθηση αυτο πως κάτι άσχημο έρχεται. Ίσως κάνω λάθος.. Πάντως ότι είναι να γίνει τους βολεύει να γίνει όταν ο λαός θα κάνει τα μπάνια του.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω οτι οι διαλογοι με τον ΣΥΡΙΖΑ τελειωνουν εδω. Καλη διαθεση υπηρξε, απο εκει και περα ας τα ψηφισουν οι κυβερνωντες (μιλαμε παντα για τα αρθρα του γηπεδου, στα αλλα ειναι δεδομενο το "οχι" του Τσιπρα και δεν αφορουν την ΑΕΚ), αν (τυχον) δεν θελει το συγκεκριμενο κομμα.

Μετα ας βγαλουν αδειες να ξεκινησουν και οποιος θελει παει ΣΤΕ. Στην τελικη θα πληρωσει σιγουρα καποιους ο κουραδας ο Βαγγελης.

 

Τα λεφτα της Δουρου και τα συνοδα εργα θεωρω οτι ειναι πραγματα που στην τελικη θα υπαρχει και plan B φανταζομαι.

 

Ετσι τα βλεπω εγω.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
XamΠΕ?

 

Δεν κοβεις το τρολινγκ στο τοπικ ?

 

O ΣΥΡΙΖΑ βγηκε αντιθετος με τα γυρω εργα του γηπεδου και εβγαλε και γλωσσα και ο δημαρχακος της φαπας οπως εκανε και η Δουρου.

 

ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ ΠΕΣΑΝΕ. Ο ΣΥΡΙΖΑ ειναι αντιθετος.

 

Εμεις περιμενουμε να δουμε πως θα προχωρησει. ΑΥτα ομως γραφουν και δε ξεγραφουν.

 

Αν την αποψη μου την θεωρεις τρολλαρισμα προβλημα σου kosΤΑΣ.

Οσο και να χτυπιεσαι κατα του Συριζα δεν θα σου βγει στο τελος και θα σου χαλασει την μανεστρα για τους κακους αριστερους αντιφασιστες κουμμουνιστες κτλ. Εχεις προβλημα το ξερω αλλα μην το βγαζεις τοσο γιατι σε ενα φορουμ για την ΑΕΚ ειμαστε και οχι στο φορουμ του ΣΤΟΧΟΥ...!

Αν δεν γουσταρεις τις αποψεις μου διεγραψε με απο το φορουμ...αλλα οσο ειμαι εδω λογοκρισια απο σενα δεν δεχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Για τα συνοδα εργα του Ζαστρο ας μας πει καποιος που γνωριζει κατα ποσο αυτα ειναι απαραιτητα για την πραγματοποιηση του γηπεδου. Δηλαδη αν ειναι απλα θεμα προσβασιμοτητας ή μπιζνα για να βγαλει λεφτα ο μελισσανιδης. Δεν το γνωριζω το θεμα

Και τα δυο.

 

το τι κανει ο αλλος με χρηματοδοτηση ειναι το πιο σοβαρο..

ολα τα αλλα με δημαρχους κ.τ.λ επονται..

 

Αυτο.

 

Ρε σεις, ποια προσβαση και μαλακιες αυτα ειναι για πολιτισμενες χωρες, εδω με αυτους που εχουμε να κανουμε.. ΔΕΝ!

Οπως πιθηκοπηγαιναμε παλια, θα πιθηκοπηγαινουμε και τωρα στο ναο μας. Το ξεκινας και τους μπαινει το μαχαιρι στο λαιμο.

και οχι, δεν δεχομαι στο γαμημενο οικοπεδο μου να μου λεει η δουρου, ο βασιλοπουλος και ο γειτονας τι θα κανω. Γιατι να φυγω, δεν το καταλαβα?

 

Αντρεα, οπως ειναι το σχεδιο, η προσβαση στο γηπεδο γινεται απο τα υπογεια και δη τον υπογειο δρομο της παλιας σκεπαστης (Φωκων). Εκτος αυτου, η υπογειοποιηση βοηθα στην προσβαση των πεζων στο γηπεδο και στο οτι πας το γηπεδο "πιο μεσα" (η καινουρια 21 θα ειναι εκει που ηταν το Μοσχος για να καταλαβαινομαστε) για να κερδισεις μετρα. Χωρις τα συνοδα δεν υπαρχει γηπεδο. Ειναι τοσο απλο. Αλλιως πρεπει να ξαναγινουν αρχιτεκτονικες μελετες, να αλλαξει παλι θεση το γηπεδο και να γινει ενα γηπεδακι αυστηρα στα ορια του οικοπεδου κλπ κλπ. Δηλαδη απλως δεν γινεται.

 

και για να δειτε ποσο στημενοι και γαμημενοι πολιτικαντιδες ειναι, ΟΛΗ Η ΠΡΕΜΟΥΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΣΟΣ ΤΗΣ ΝΦ. ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, ΤΟΥ ΥΜΗΤΤΟΥ, ΤΟΥ ΣΤΡΕΦΗ Η ΤΗΣ ΚΑΤΩ ΡΑΧΟΥΛΑΣ, ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ. ελα πες μου μετα οτι δεν ειναι στημενοι οι τυποι. για αυτο λεω ξεκινα να το χτιζεις με το νομο και τις αδειες στο χερι, ανεξαρτητως αν εχεις ολο το μπικικινι να το τελειωσεις και γραψτους στα παπαρια σου ολους. Αν πεσουν μπετα, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ.

 

Εχει γινει και πολυ μεγαλη μαχη για το Ελληνικο. Αυτο και η ΝΦ εχουν συγκεντρωσει τα φωτα και "παιζουν" επικοινωνιακα επειδη ακριβως ειναι απο πισω στο ενα ο Λατσης και στο αλλο ο Μελισσανιδης. Τα υπολοιπα Μητροπολιτικα δεν τραβανε δημοσιοτητα. Επισης σε αυτο που γραφεις με τα μπετα, μπετα ειχε ριξει και ο Παναθηναϊκος, μπηκαν κανονικοτατα μπουλντοζες και εσκασε η αναστολη εργασιων με την αποφαση του ΣτΕ και διαλυθηκαν εν μια νυκτι. Δεν ειναι τοσο απλο το πραγμα...

 

Μαγαζακι τους την εχουν κανει την Βουλη και την κλεινουν οποτε τους βολευει και χεστηκαν για την ΑΕΚ και την καθυστερηση.....και καθεστε και τρωγεστε για την τελευταια τρυπα της φλογερας τον Δημαρχο με 10 γραφικους γυρω γυρω που οσο τους κοντραρεις τοσο τους δυναμωνεις....!

 

Μην γραφεις για πραγματα που δνε κατεχεις. Εχει πεσει ενας επικοινωνιακος αχταρμας οτι "κλεινει η Βουλη". Καθε χρονο κλεινει η Βουλη για θερινα τμηματα. Τι κουταμαρες ειναι αυτες; Κανονικα θα λειτουργουν και οι Επιτροπες απλως με λιγοτερα μελη. Κανονικα θα ψηφιζονται διαταξεις/νομοσχεδια απο τα θερινα. Δεν υπαρχει "οποτε τους βολευει" και λοιπες ανακαλυψεις για να κανουμε χουλιαμα στα καναλια και στα blogs. Σε τελικη αναλυση, δικη μου εκτιμηση ειναι οτι την ΑΕΚ τη συμφερει απολυτως αυτη η εξελιξη, πρωτον διοτι κερδιζει χρονο για πολυ δυσκολα θεματα που υπαρχουν με το γηπεδο (ο νομος ειτε σε θερινο ειτε σε χειμερινο ειτε σε εαρινο ειτε οποτε γουσταρεις, θα ψηφιζοταν 200%) και δευτερον διοτι μπορει σε αυτο το διαστημα να θωρακιστει εν οψει προσφυγης στο ΣτΕ. Θελει προεργασια ενα τετοιο εργο και πολυ κοπο, δεν ειναι "αντε ψηφισαμε, ριχνουνε μπετα και εκανε γηπεδαρα η ΑΕΚαρα". Αυτα ειναι για τον Καζαμπουμπου και τα sites των λοβοτομημενων.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εχει κλεισει πολλες φορες Ζαστρο με τον τροπο που εκλεισε σημερα? Χωρις να ενημερωθει κανεις με προγραμματισμενες συζητησεις για αυριο? Αλλη μια φορα το ειχε κανει ο Καραμανλης για να παραγραφουν αδικηματα υπουργων του....!

Ειπε κανεις οτι δεν θα ψηφιστει κατι? Εγραψα κατι τετοιο? Για την καθυστερηση 10-15 ημερων εγραψα που δηθεν βιαζομαστε και καθυστερουμε ....! Εγω προσωπικα οπως ειδες και στο υπολοιπο ποστ μου δεν χαλιεμαι ουτε με τον Δημαρχο ουτε με τον Συριζα διοτι πιστευω οτι στο τελος ολα θα γινουν ΑΝ ο Τιγρης ειναι ετοιμος στα υπολοιπα.

Οταν πανηγυριζαν ορισμενοι οτι με το που ανοιγει η Βουλη αρχιζει το νομοσχεδιο για ΑΕΚ και ξαφνικα κλεινει η Βουλη με ανασχηματισμο στην μεση ε οχι και δεν τρεχει και τιποτα.....!

Τελικα βιαζομαστε η οχι? Γιατι στο τελος θα αλλαξει και Κυβερνηση οπως παει το θεμα....! Οταν μετα απο συναντησεις με υπουργους ο τιγρης ελεγε 100 μερες οχι εγω.....

Εγω δεν φοβαμαι τον Συριζα ουτε τον Δημαρχο ουτε την Δουρου....ολα τα υπολοιπα φοβαμαι και μαλλον αυτα φοβαται και ο Τιγρης για αυτο και δεν του καιγεται καρφι απο αυτες τις καθυστερησεις....τον βολευουν απολυτα και συμφωνω μαζι σου. Αλλα οχι τις αδυναμιες αλλων στο να ειναι ετοιμοι να τις αποδιδουμε σε υποθετικα εμποδια...

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Επίσης οποίος δεν γουστάρει δεξιά δεν είναι σίγουρα κομμουνιστής και οποίος δεν γουστάρει την αριστερά δεν ειναι χρυσαυγιτης. Το γράφω να υπάρχει.. Και αυτή την λογική κάτι Παγκαλογεωργιαδηδες την καλλιέργησαν που όποιον τους έβριζε τον έβγαζαν συριζαιο και κομμουνιστή. Τώρα το 'μαθαν το κόλπο και οι συριζαιοι και οποίος τους την πει τον βγαζουν χρυσαυγιτη.

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειωνουμε με τα πολιτικα.

 

Εδω ειναι φορουμ της ΑΕΚ.

 

Υπαρχει ακριβως ΜΙΑ συγκεκριμενη λυση για το γηπεδο που καλυπτει τον μεσο ΑΕΚτζη για να γινει γηπεδο.

Η συγκεκριμενη λυση για το γενικοτερο καλο του τοπου ,ας πουμε, προσφερει αρκετα και στερει πολυ λιγα. Στην ΑΕΚ και στον κοσμο της προσφερει παρα πολλα και δεν στερει τιποτα.

 

Την συγκεκριμενη λυση εγκρινουν με τα χιλια τα δυο κομματα που κυβερνανε.

Αντιθετως δεν την εγκρινουν (παντως με σαφηνεια η αρνηση τους) τα ´μικρα ´ κομματα.

Για την συγκεκριμενη λυση μας τα εχουν κανει τσουρεκια μελη συγκεκριμενου κομματος. Ειτε βουλευτες, ειτε νεος δημαρχος, ειτε νεα περιφερειαρχης. Και δεν αποφασιζουν τι θελουν και πώς το θελουν με ολα αυτα. Δεν προτεινεται κατι συγκεκριμενο σαν κοινη προταση.

Αυτο κριτικαρουμε λοιπον και η κουβεντα ΔΕΝ ειναι πολιτικη εδω, κανουμε κουβεντα για το γηπεδο της ΑΕΚ.

 

Οσο για τον Μελισσανιδη, αυτα τα τσιτατα του στυλ ´αν ειναι μαγκας, εχει λεφτα και λυσεις να προχωρησει παρα τα προβληματα ´ εκτος του οτι στερουνται ιδιαιτερης λογικης για οποιονδηποτε παρακολουθει τα τεκταινομενα (εκτος αν ειναι υποχρεωμενος να το φτιαξει και μου εχει διαφυγει), μου κανουν περισσοτερο για κουβεντες του στυλ ´να δικαιολογησουμε την ανοργανωσια του συγκεκριμενου κομματος ´ ή κουβεντες εμπαθειας απεναντι στον συγκεκριμενο επιχειρηματια. Εδω δεν μας νοιαζει το προσωπο Μελισσανιδης ομως, μας νοιαζει το γηπεδικο. Και δεν εχουμε δευτερη προταση πχ απο τον Μπομπ Κοζωνη να μας φτιαξει γηπεδο με αλλους ορους ωστε να παριστανουμε ελαφρα τη καρδια τους λαρτζ σε ενα τοσο σημαντικο θεμα για την ομαδα.

 

Αυτα. Νομιζω κατανοητα αυτα που γραφω. Να καταλαβαινομαστε κι επισης οποιος δεν θελει γηπεδο /δεν καιγεται για το γηπεδο να το πει για να συνεννοουμαστε.

Edited by nikos
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αντρεα, οπως ειναι το σχεδιο, η προσβαση στο γηπεδο γινεται απο τα υπογεια και δη τον υπογειο δρομο της παλιας σκεπαστης (Φωκων). Εκτος αυτου, η υπογειοποιηση βοηθα στην προσβαση των πεζων στο γηπεδο και στο οτι πας το γηπεδο "πιο μεσα" (η καινουρια 21 θα ειναι εκει που ηταν το Μοσχος για να καταλαβαινομαστε) για να κερδισεις μετρα. Χωρις τα συνοδα δεν υπαρχει γηπεδο. Ειναι τοσο απλο. Αλλιως πρεπει να ξαναγινουν αρχιτεκτονικες μελετες, να αλλαξει παλι θεση το γηπεδο και να γινει ενα γηπεδακι αυστηρα στα ορια του οικοπεδου κλπ κλπ. Δηλαδη απλως δεν γινεται.

 

Ακομα και αν ειναι ετσι οπως τα λες τελικα (γιατι στο πρωτο σχεδιο που ειχα δει δεν υπηρχαν υπογειες προσβασεις στο γηπεδο, πλην αυτη της Φωκων του πουλμαν), απαξ και ψηφιστει ο νομος, ξεκινας με οσα εχεις και οσο παει. Ξερω οτι ακουγεται προχειρο, αλλα στην Ελλαδα αν ξεκινησεις κατι εχεις μοναχα ελπιδα να τελειωσεις. Οσο τρωμε χρονο στην γραφειοκρατια και τις συζητησεις, κερδιζουν χρονο αυτοι με ΣΤΕ κλπ. Πρεπει καπως να εκβιασεις. Κυριοι, εγκριθηκε το πολεοδομικο, εχω τις αδειες ξεκιναω. Πεταξε τους το μπαλακι, σε εργο ημιτελες που εχει ξεκινησει τι θα πουν? Να μεινει ετσι?

 

 

Εχει γινει και πολυ μεγαλη μαχη για το Ελληνικο. Αυτο και η ΝΦ εχουν συγκεντρωσει τα φωτα και "παιζουν" επικοινωνιακα επειδη ακριβως ειναι απο πισω στο ενα ο Λατσης και στο αλλο ο Μελισσανιδης. Τα υπολοιπα Μητροπολιτικα δεν τραβανε δημοσιοτητα. Επισης σε αυτο που γραφεις με τα μπετα, μπετα ειχε ριξει και ο Παναθηναϊκος, μπηκαν κανονικοτατα μπουλντοζες και εσκασε η αναστολη εργασιων με την αποφαση του ΣτΕ και διαλυθηκαν εν μια νυκτι. Δεν ειναι τοσο απλο το πραγμα...

 

Εγω σου λεω πως οπως και με το mall, τπτ δεν θα κανουν και με το Ελληνικο. Εδω εισαι και εδω ειμαι. Μεχρι σημερα τους ακους να μιλανε εντονα και κατηγορηματικα μονο για ΝΦ ενω για το Ελληνικο ψιθυροι και για τα αλλα κουβεντα. Η ολη φαση ειναι υποκεινουμενη, προκλητικη και πολιτικαντικη. Στην πλατη της ΑΕΚ θες, του νιαρ? Δεν με νοιαζει. Απο την στιγμη που αυτος τρεχει το προτζεκτ του γηπεδου, οποιος ειναι απεναντι του για αυτο το εργο ειναι για μενα ειναι απεναντι στην ΑΕΚ. Ειναι αστειο ολο αυτο το πραγμα. Παιρνεις ουσιαστικα 500 μετρα παραπανω οικοπεδο για να χτισεις και ανταυτου τους δινεις γη και υδωρ (απομακρυνση γηπεδου απο πολυκατοικιες, αναπλασεις δασους, φυτεμα δεντρων, τσαμπα παρκινγκ κατοικων κλπ). Και αυτο που παιρνεις, επι της ουσιας ειναι ο χωρος απο τις σκουπιδιαρες και τα 10 ρημαγμενα δεντρα πισω απο την 3. Ελεος δλδ.

 

Οσον αφορα στου ζελα, μπετα δεν επεσαν ποτε για το γηπεδο. Μπουλντοζες μπηκαν και ξεκολωσαν μερικα μετρα οικοπεδου (χωματουργικα), οπως δλδ εκανε και ο Γρανιτσας. Αλλο να ριξεις θεμελια και αλλο τα χωματουργικα (ακομα και σαν αδειες, χωριστες ειναι).

 

ΞΑΝΑΛΕΩ, ας αρχισουν τα εργα και ακομα και αν η δικαστικη χωρα αυτης της χωρας ειναι πουλημενη και τελικα βγουν ασφαλιστικα που το σταματανε (γτ αν σαν δικαστικος δεις τι υπαρχει και τι προτεινει η ΑΕΚ σε αυτο που υπαρχει, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να αποφανθεις κατα του σχεδιου), τοτε στηνουμε καραουλι εξω απο το οικοπεδο μεχρι να χτιστει και δεν μας σταματαει κανεις. Στην Ελλαδα εισαι, μονο ετσι φτιαχνεις γηπεδο.

Edited by panther-21-
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η διαισθηση μου ειναι οτι η ΑΕΚ θα επανελθει Α Εθνικη αλλα γηπεδο δεν θα φτιαξει. Στο τελος θα της παραχωρηθει το οακα και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η διαισθηση μου ειναι οτι η ΑΕΚ θα επανελθει Α Εθνικη αλλα γηπεδο δεν θα φτιαξει. Στο τελος θα της παραχωρηθει το οακα και ολα οκ

 

Ταφοπλακα δηλαδη. Εγω εξακολουθω να πιστευω στην υστεροφημια του νιαρ, εχει εκτεθει θα βρει τροπο. Δεν λεω πως θα γινει, λεω οτι πιστευω πως θα γινει. Δυστυχως ειμαστε συνοθυλλεμα και οχι γροθια οπως οι γκευ. Αν εισαι γροθια σε φοβουνται, αν εισαι συνοθυλλεμα σε γραφουν στα παπαρια τους. Για αυτο εχουν γηπεδο και εσυ οχι. Διαβαστε λιγο δεξια και αριστερα και θα δειτε μαλακες ΑΕΚτζηδες να τους ποναει περισσοτερο η πολυκατοικια της Καππαδοκιας που θα εχει απεναντι γηπεδο και πως πρεπει το παρατημενο δασος να προστατευτει παραπανω απο οσο προτεινει η ΑΕΚ, παρα να χτισει γηπεδο η ΑΕΚ. Τοσο μαλακες ειμαστε σαν οπαδοφιλαθλοι. Μια φορα να λειτουργησουμε καθαρα ΟΠΑΔΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ. Ολος ο πονος της κοινωνικοπολιτικης μας κουλτουρας και ισοτιμιας, δικαιοσυνης μας βγαινει οταν ασχολουμαστε σε κατι που εχει να κανει με την ΑΕΚ. ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ, ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ.

 

ειλικρινα μας εχω σιχαθει σε τετοιο βαθμο που δεν θελω πια να ασχολουμαι.

Edited by panther-21-
Link to comment
Share on other sites

Και κατι το οποιο ξεχασα. Γαμιονται ολα τα κομματα που ψηφιζουν κατα του γηπεδου της ΑΕΚ. Απο ακρα-Δεξια μεχρι και ακρα-αριστερα. Οσοι με ξερετε καλα εδω μεσα, ξερετε την ιδεολογια μου και τι ψηφιζω. Ε στις τελευταιες εκλογες, ψηφισα ΑΕΚ παντου, κοντρα στα πολιτικα μου πιστευω γιατι η ΑΕΚ ειναι ΠΑΝΩ απο αυτα. Ποσοι το κανανε? 10-20% max? Αυτοι ειμαστε... ΖΩΑ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Το νομοσχεδιο λεγαν για πριν το Πασχα μετα για μετα το Πασχα μετα για πριν τις εκλογες μετα για μετα τις εκλογες τωρα μετα το ανοιγμα του Θερινου τμηματος....καλα ρε σοβαρα δεν σας πειραζει τοσο δουλεμα? Τα ξεχνατε? Αντε διαβαστε στο παλιο τοπικ ποστ μαρτιου και απριλιου λιγο....

Link to comment
Share on other sites

απαξ και ψηφιστει ο νομος, ξεκινας με οσα εχεις και οσο παει.

Δεν εχεις και αυτο ειναι ενα τεραστιο προβλημα. Εχεις 14 θεωρητικα και τα 20 της Περιφερειας υπο συγκεκριμενες προϋποθεσεις, με τις οποιες εχει συμφωνησει και η ΑΕΚ. Δηλαδη τα 20 εκταμιευονται μονον εαν και εφοσον ειναι ολα συννομα.

 

Πρεπει καπως να εκβιασεις. Κυριοι, εγκριθηκε το πολεοδομικο, εχω τις αδειες ξεκιναω. Πεταξε τους το μπαλακι, σε εργο ημιτελες που εχει ξεκινησει τι θα πουν? Να μεινει ετσι?

Δεν τον ενδιαφερει μονο το εργο αυτο καθ αυτο, γι αυτο καθυστερουμε. Φτιαχνει την ΑΕΚ, αλλα φτιαχνεται κι αυτος. Καπως επρεπε να φτιαχτει στο συγκεκριμενο οικοπεδο/χωρο που ειμαστε τσιμα-τσιμα.

 

Εγω σου λεω πως οπως και με το mall, τπτ δεν θα κανουν και με το Ελληνικο. Εδω εισαι και εδω ειμαι.

Συμφωνω απολυτως εδω. Δεν μπορεις να παιξεις εκει μπαλα. Ετσι απλα.

 

Η ολη φαση ειναι υποκεινουμενη, προκλητικη και πολιτικαντικη. Στην πλατη της ΑΕΚ θες, του νιαρ? Δεν με νοιαζει. Απο την στιγμη που αυτος τρεχει το προτζεκτ του γηπεδου, οποιος ειναι απεναντι του για αυτο το εργο ειναι για μενα ειναι απεναντι στην ΑΕΚ. Ειναι αστειο ολο αυτο το πραγμα. Παιρνεις ουσιαστικα 500 μετρα παραπανω οικοπεδο για να χτισεις και ανταυτου τους δινεις γη και υδωρ (απομακρυνση γηπεδου απο πολυκατοικιες, αναπλασεις δασους, φυτεμα δεντρων, τσαμπα παρκινγκ κατοικων κλπ). Και αυτο που παιρνεις, επι της ουσιας ειναι ο χωρος απο τις σκουπιδιαρες και τα 10 ρημαγμενα δεντρα πισω απο την 3. Ελεος δλδ.

Παλι δεν διαφωνω. Ως ΑΕΚ παντοτε μιλαμε. Το ζητημα ειναι το Ρυθμιστικο και τα συνοδα που φωναζω εδω και μηνες. Ο ΣΥΡΙΖΑ ας πουμε το αρ.81 το υπερψηφιζει, αλλα μονον αυτο. Χωρις το αρ.82 ομως δεν υπαρχει αρ.81 και αρα δεν υπαρχει γηπεδο ΑΕΚ. Ειναι λιγο δυσκολη η θεση μου για να εκφερω ξεκαθαρη αποψη, αλλα συμφωνω οτι ως ΑΕΚ (το τονιζω) δεν κανεις κατι εξωφθαλμο. Εσυ ας πουμε ξεκαθαριζεις τη θεση σου και λες "εφοσον αυτος το κανει, με αυτον ειμαι και τον θεωρω ΑΕΚ". Ειναι λιγο δυσκολη κουβεντα αυτη, αλλα κατα βαση δεν διαφωνω.

 

Οσον αφορα στου ζελα, μπετα δεν επεσαν ποτε για το γηπεδο. Μπουλντοζες μπηκαν και ξεκολωσαν μερικα μετρα οικοπεδου (χωματουργικα), οπως δλδ εκανε και ο Γρανιτσας. Αλλο να ριξεις θεμελια και αλλο τα χωματουργικα (ακομα και σαν αδειες, χωριστες ειναι).

Εχεις δικιο εδω. Παρασυρθηκα απο τις μπουλντοζες και εγραψα ανακριβεια περι μπετων.

 

ΞΑΝΑΛΕΩ, ας αρχισουν τα εργα και ακομα και αν η δικαστικη χωρα αυτης της χωρας ειναι πουλημενη και τελικα βγουν ασφαλιστικα που το σταματανε (γτ αν σαν δικαστικος δεις τι υπαρχει και τι προτεινει η ΑΕΚ σε αυτο που υπαρχει, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να αποφανθεις κατα του σχεδιου), τοτε στηνουμε καραουλι εξω απο το οικοπεδο μεχρι να χτιστει και δεν μας σταματαει κανεις. Στην Ελλαδα εισαι, μονο ετσι φτιαχνεις γηπεδο.

Κι εγω ξαναλεω οτι η οιαδηποτε προσφυγη δεν σημαινει αυτοματως ευδοκιμηση ή αν θελεις τα οιαδηποτε ασφαλιστικα δεν σημαινουν αυτοματως και αναστολη εργασιων. Υπαρχουν απτα παραδειγματα και ας μην επεκταθουμε γιατι θα κουρασουμε. Εσυ το πας στο "πνευμα" του νομου ας πουμε και στην κοινη λογικη, σου ξεκαθαριζω οτι δεν ειναι ακριβως ετσι. Να στο πω απλα, εφοσον τα χαρτια λενε "κορμορανοι" στο Βοτανικο (που δεν υπαρχει ουτε πεταλουδα, οχι κορμορανος) ο Δικαστης ειναι υποχρεωμενος να το δεχτει. Ειναι απο τα γνωστα αλλοκοτα του συστηματος κλπ κλπ.

 

Εμενα η διαισθηση μου ειναι οτι η ΑΕΚ θα επανελθει Α Εθνικη αλλα γηπεδο δεν θα φτιαξει. Στο τελος θα της παραχωρηθει το οακα και ολα οκ

Πολυ τραβηγμενο σεναριο. Ισως αν δεχτεις να μεινει ως εχει το ΟΑΚΑ (με στιβο και τα συναφη δλδ) αλλα και παλι ειναι οικονομικα ασυμφορο για το Μελισσανιδη. Ο τελευταιος που το ειχε κουβεντιασει σοβαρα με το κρατος το θεμα ΟΑΚΑ, εκανε πισω οταν τα εβαλε κατω και διαπιστωσε οτι ο στιβος ειναι απαραιτητη προϋποθεση παραχωρησης. Κατοπιν μιλησε για τους βοηθητικους χωρους και τη δυνατοτητα κατασκευης εκει, αλλα στο μεταξυ βαρεσε κανονι, εριξε την Κυπρο στα ταρταρα και εν ολιγοις απο "παρταολας" εγινε περιπου αφανης. Δεν ξερω. Κι εγω αποψη γραφω και διαισθηση βεβαια, αλλα με το δικο μου το μυαλο, το ΟΑΚΑ δεν ειναι συμφερουσα επενδυση.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×