Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. I


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Το πρόβλημα είναι ότι η αριστερά αρχίζει και τρώγεται με τα ονόματα και τους συμβολισμούς μας. Το εξοργιστικό είναι ότι κάποιοι που δηλώνουν ΑΕΚ, καταδέχονται να τα κουβεντιάσουν αυτά τα ζητήματα. Δεν γίνεται να είσαι ΑΕΚ και να έχεις πρόβλημα με τον Δικέφαλο και την Πόλη. Απλά δεν είσαι ΑΕΚ.

 

Δε μπορεί ο κάθε σπυριάρης στο ιντυμήντια να γράφει για ΑΕΚ και αλφάδια. Είναι άλλο πράγμα η ορίτζιναλ και άλλο η ΑΕΚ. Σαν ορίτζιναλ κάνε ότι θέλεις, δικό σου το μαγαζί δικά σου και τα αλφάδια. Την ΑΕΚ όμως δεν έχεις δικαίωμα να τη χαρακτηρίσεις γιατί μιλάμε για ένα τεράστιο μέγεθος και συ απλά είσαι ένας σπυριάρης.

 

Ήταν πράγματι λίγο άβολο για κάποιους το σκηνικό της Παρασκευής (άσχετα αν τα καθυστερημένα του ιντυμήντια τσίμπησαν από τα ποστ μου), αλλά από ένα σημείο και μετά μιλάμε για μια ΑΕΚ που δέχεται επίθεση από παντού. Προσοχή λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα Ζάστρε. Άρα καταλήγουμε πως ήταν epic fail η προεκλογική στάση των ΜΜΕ μας που άνοιξαν κόντρα από το πουθενά. Και ναι από το πουθενά θεωρώ το δείπνο των Δούρου-Μαρινάκη και τις ηλιθιότητες Βασιλόπουλου. Εκτός αν είπε ο Μελισσανίδης πως γήπεδο θα γίνει μόνο με ΝΔ και δικό του δήμαρχο.

 

Αυτό το είπαμε από την πρώτη στιγμή. Ως ΑΕΚ έπεσες στην κατάντια να κάνει πολιτική στο όνομά σου κάποιος Κώστας Κετσετζόγλου.

Link to comment
Share on other sites

τριχες ασχολουμαστε με τριχες

 

στα @@ μου και η αριστερα και η δεξια και το κεντρο και η στρουγκα και η καθε στρουγκα καμια μεριδα οπαδων δεν χαρακτηριζει κανενα σωματειο

 

δεν εχουμε με τι να ασχοληθουμε και ασχολουμαστε με παπαριες πεφτωντας στο τρυπακι του κετσετζογλου/αρναουτογλου/καζατζογλου/τσακιρη που θα γραψουν την παραμικρη μαλακια για να παρουν το κλικ.

 

εγω δεν βλεπω κανεναν σοβαρο να ασχολειται με κανενα βασιλοπουλο

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά ξαναλέω. Όσοι θέλουν να διαδηλώσουν κτλ κτλ στην ΝΦ ας ασχοληθούν με το οικόπεδο που μας αφορά και όχι με άλλους χώρους. Όσον αφορά τους λεβέντες στο Indy αν ήταν σωστοί θα ανέφεραν και ότι ΑΕΚτζήδες ΠΡΟΣΦΑΤΑ μάζεψαν χρήματα για το κοινωνικό ιατρείο..

Link to comment
Share on other sites

τριχες ασχολουμαστε με τριχες

 

στα @@ μου και η αριστερα και η δεξια και το κεντρο και η στρουγκα και η καθε στρουγκα καμια μεριδα οπαδων δεν χαρακτηριζει κανενα σωματειο

 

δεν εχουμε με τι να ασχοληθουμε και ασχολουμαστε με παπαριες πεφτωντας στο τρυπακι του κετσετζογλου/αρναουτογλου/καζατζογλου/τσακιρη που θα γραψουν την παραμικρη μαλακια για να παρουν το κλικ.

 

εγω δεν βλεπω κανεναν σοβαρο να ασχολειται με κανενα βασιλοπουλο

 

Ο Βασιλόπουλος κάτι πρέπει να δείξει στους δικούς του πως κάνει μέχρι να ψηφιστεί ο νόμος και μετά να δηλώσει αναρμόδιος. Κακώς ασχολούμαστε με έναν (ακόμα) αστείο της Ριζοσπαστικής (εδώ γελάμε) Αριστεράς (εδώ ξεκαρδιζόμαστε). Τα παιδάκια πουλάνε αριστερά made in USA (Τσίπρας, Γαβριήλ, Βασιλόπουλος) και κάθε σοβαρός αριστερός-αναρχικός τους φτύνει κατάμουτρα.

Στα της Στρούγκας τα καμάρια μας να μαζέψουν τα κουλά τους από τις γύρω γύρω περιοχές καθώς εμάς το γήπεδο μας αφορά. Και επίσης δεν στέλνουν καλό μήνυμα σε όσους προβλήματίζονται για βανδαλισμούς σε σπίτια και αμάξια αν γίνει το γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ουτως η αλλως για ψηφιση ειναι "εως 10/7",μετα πλησιαζουν τα μπανια του λαου.

Edited by Saxon21
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Να δοθουν ΝΤΑΗΛΙΚΙ τα λεφτα,να τα παρει μαλιστα ο τιγρης μεσα σε μαυρες σακουλες μπροστα στις καμερες.xD

Link to comment
Share on other sites

«Ζούμε μαύρες μέρες για τη δημοκρατία στην πόλη μας. Θυμίζουν τις πιο σκοτεινές εποχές μετά τον εμφύλιο. Να μην μπορεί να οργανωθεί μια συζήτηση χωρίς ισχυρή αστυνομική παρουσία. Έχει τεράστια ευθύνη η Αστυνομία, με την οποία υπήρχε συνεννόηση να υπάρχει μια κλούβα στο σημείο. Τη στιγμή που κατευθυνόμουν προς τα εκεί, μου είπε η αστυνομική διευθύντρια ότι δεν μπορώ να πλησιάσω στο σημείο. Ενώ κατευθυνόμουν προς το σπίτι μου, έβλεπα μηχανές και αυτοκίνητα να πλησιάζουν προς τα εκεί. Οι μέρες θυμίζουν χούντα. Κινδυνεύει το Άλσος και εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε μια συζήτηση. Αυτό πρέπει να τελειώσει και πρέπει να αναλάβουν τις ευθύνες τους και η πλευρά της ΑΕΚ και η Αστυνομία και να πάρει θέση ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας. Δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτό το ιδιότυπο φασιστικό καθεστώς που δεν επιτρέπει τη συνάθροιση και τη συζήτηση στην πόλη μας, το οποίο δεν είναι τυχαίο ότι έσπευσε να το επικροτήσει η Χρυσή Αυγή».

 

τελικά ειναι καρτούν ο τύπος πραγματικά, όσο περνάει ο καιρός τόσο περισσότερο γέλιο βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ανακοίνωση της δημοτικής αρχής, νομίζω ότι επιτέλους αφήσαμε τις μαλακίες και φτάσαμε στην ταμπακιέρα: το πρόβλημα είναι τα λεφτά και όχι μόνο τα λεφτά για τα συνοδά έργα. Ο Βασιλόπουλος έθεσε ανοιχτά θέμα ΚΑΙ για το εικοσάρικο της Περιφέρειας. Καιρός ήταν να περάσουμε στο ζουμί, γιατί καλές οι μαλακίες, αλλά το ζητούμενο από day one ήταν τα λεφτά. Τώρα συζητάμε, τώρα θα δούμε κουμάντα και @@ τίγρεως κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

ο βασιλοπουλος μπορει να θεσει οτι θεμα θελει πλεον ειναι ενα καρτουν που εχει ηδη περασει στα ορια της γραφικοτητας και τον εχουν παρει στο ψιλο αρκετοι ηδη.

 

ας ψηφιστει ο νομος και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ηξερα ολοι αυτοι που πανε και τσακωνονται με αυτους τους ανυπαρκτους βρισκονται σε συνεννοηση με τον Μελισσανιδη ή μονοι τους τα κανουν?

 

Αν βρισκονται σε συνεννοηση εχουΜε προβλημα.

 

Αν δεν βρισκονται εχουΝε οι ιδιοι προβλημα. Σορρυ δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Νικο αυτοι που λες ειναι οπαδοι μιας ομαδας που παρακμαζει εδω κ καμια 15αρια χρονια.

 

Οπαδοι μιας ομαδας που μετα απο 11χρονια εχει υποτιθεται προοπτικη για να ξανακανει γηπεδο.

 

Οπαδοι που απτο 2004 εκαναν σημαια τους το " γηπεδο στη Νεα Φιλαδελφεια".

 

Το περιεργο και το υποπτο θα ηταν να παραμενουν σιωπηλοι και αφαντοι απεναντι σε οποιον-κατα τη γνωμη τους-προσπαθει να φερει προσκομματα στην κατασκευη αυτου του γηπεδου.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Οπως και να εχει ηταν ενα πολυ καλο πατημα και αφορμη αυτη η μανουρα που εγινε για να ξεσαλωσουν ολοι αυτοι,περιμεναν μια τετοια στιγμη για πουν οτι ο τιγρης βαζει ιδιωτικους στρατους και δερνει κοσμο για να χτισει γηπεδο στη ΝΦ.

 

 

Το τι θα γινει με τα λεφτα της περιφερειας και τα συνοδα εργα θα το δουμε συντομα,το ευκολο κομματι ειναι η ρυθμιση και οι αδειες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω οτι αν δεν βρισκονται σε συνεννοηση με τον Μελ αυτο που κανουν οχι μονο δεν προσφερει κατι αλλα κανει και κακο απο πανω. Εκτος αν τους ειπε κανεις στην παρουσιαση με τον Βουτσά οτι αν βγει ο Συριζα δημοτικες/περιφερειακες κινδυνευει να μην γινει το γηπεδο. Γιατι εγω κατι για 1 στις χιλιες να μην γινει θυμαμαι. Κι απο τοτε τπτ αλλο, παρα μονο αισιοδοξια.

 

Δεν εχει σημασια ποσο εχουν υποφερει ως οπαδοι, αν ειναι να παρουν μαστιγια να μαστιγωνουν πλατες κραξιμο θα φανε και παλι. Δλδ οποιος υποφερει δικαιουται να κανει βλακειες εις βαρος ολων? γιατι εγω ετσι το βλεπω ως τωρα..

 

Εκτος ξαναλεω αν βρισκονται σε συνεννοηση οποτε το προβλημα το εχει αλλος...

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ισχυουν ολα αυτα με το βουτσα που λες τοτε γιατι κανουν κακο? Αφου ετσι κι αλλιως δεν εχει αναγκη τον ΑΒ ο μεγιστανας.

 

Αν παλι ο μεγιστανας δεν τους ειχε ποτε και πουθενα αναγκη τους βασιλοπουλους αυτου του κοσμου,τοτε γιατι ετρεχε σε συμβουλια και συναντησεις με τη χηρα του δημαρχου? Και γιατι χρησιμοποιει η ΑΕΚ αστεια επιχειρηματολογια του τυπου "θα ερθει η αναμπτυγκξζη, δεν θα προλαβαινει να τυλιγοι γυρους ο κυριος Κορτσοπιτας,πλεον στο αλσος τα πρεζονια θα κατουρουν ροδονερο"? Πολλα λογικα αλματα καμεις.

 

 

Αν δεν χρειαζοταν ο μελ τη συναινεση ολων αυτων τοτε ηδη θα λειτουργουσε στο αλσος εργοστασιο μετατροπης ξυλου σε πριονιδι και αυτο δεν θα το επηρεαζε πουθενα ο Γιοσμας και ο Τρικυκλος21 ακομα κ ατομικη βομβα να εριχναν στη Στρουγκα.

 

Αν παλι ο μελ ειχε λογους να επιδιωξει να μετριαστουν οι αντιδρασεις (εγω λεω οτι ειχε), τοτε ειναι προφανες κ οτι το επιδιωξε ΚΑΙ οτι απετυχε. Προτου αρχισουν τους τσαμπουκαδες οι δικοι μας ολα αυτα.

 

Τσαμπουκαδες φυσιολογικοι, κατανοητοι κι αναμενομενοι και απολυτα συνεπεις με τη φυσιογνωμια κ τη σταση των οπαδων της ομαδας ολα αυτα τα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Τι αλματα μωρε?

 

Ξαναλεω πιο λιανα. Αν τους εχει βαλει ο μεγαλος, καλα κανουν αυτοι, σε αυτη την περιπτωση ο μεγαλος ειναι μαπας ομως.

 

Αν δεν τους εχει βαλει το μονο που κανουν ειναι αντι να περασει η φαση στα μουλωχτα, να ασχολουνται ολο και περισσοτεροι. Αυτο ειναι κακο κατ´ εμε. Που και κακο να μην ειναι (γιατι θα τους την ειχε πει φανταζομαι, αν ειναι ελεγχομενοι δλδ απο συνδεσμους), ειναι επιεικως γραφικο.

 

Δεν υπαρχει ασπρο-μαυρο. Ή που δεν εχει αναγκη κανεναν, ή που τους εχει αναγκη ολους. Οσο για την χηρα ηταν το πρωτο βημα που εχει τελειωσει προπολλου υποτιθεται. Και τελειωσε ευκολα. Ειπε κανεις τοτε οτι αν αλλαξει ο δημαρχος θα ξαναεχουμε μια απο τα ιδια?

 

Καταληγω. Αν ειναι βαλτοι οκ, ειναι ανυπαρκτος ο Μελ. Αν παγαινουν εκει με καθαρα δικη τους πρωτοβουλια κανουν βλακειες κι αυξανουν τους γραφικους οικολογους εναντιον μας.

 

Υγ. Μια ιστορια που θα γραφοταν σε 5 αρθρα αφου ειχε περασει, εχει ηδη γραφτει σε 50 χωρις να εχει περασει. Ετσι δεν ειναι? δεν υπαρχει διαφορά?

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

03/07 λοιπον πορεια οι γαυροβαζελοι στη ΝΦ. Καταδικαζουμε τη βια

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×