Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. I


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Η σταση του Συριζα ειναι γελοια και για αυτο δεν θα κυβερνησει ποτε. Ειναι Αριστερουληδες για γελια ψευτοικολογοι του κωλου και επειδη εχω μεγαλες επαφες εκει μεσα αν ακουσετε οτι εγινε μανουρα απο καποιον τρελο εγω ειμαι .

Νιωθω οτι με κοροιδεψανε και και πηραν την ψηφο μου που ασχετα αν τους την εδωσα για αλλα θεματα αφου λες Α για το γηπεδο και τωρα κανεις Β εισαι ξεφτιλας τελος. Περιμενα την τελικη σταση του Συριζα που παρθηκε πριν λιγο για να γραψω.

Ειστε ΓΕΛΟΙΟΙ κυριοι και ΓΑΜΙΕΣΤΕ !

 

Υ.Γ Στρατουλη εισαι ΨΕΥΤΗΣ.

 

Χαμπος

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

γιατι μας κανει εντυπωση ? καποια τα γραφανε μηνες πριν οτι θα πεσει κωλοτουμπα και οτι παιζουν προεκλογικο παιχνιδακι

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχαμε πει απο τις εκλογες.

Και στο πρωτο και πιο ευκολο κρας τεστ το αυτοκινητο εγινε σμπαραλια.

 

Δεν μπορουν. Κατα καποιους μπορει και να μην θελουν.

Link to comment
Share on other sites

τους χαλαει και η δεη γιατι δεν βγαινουν τα κουκια οποτε το γηπεδο ειναι μια ευκαιρια να ξεκαβλωσουν καπου εκει εξω στους δρομους με την γροθια σηκωμενη στον αερα .κριμα γιατι δεν το κρυβω πως αριστεριζω λιγακι .

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν ασχολουνταν ολη η Ελλαδα με τον μικροκοσμο της ΑΕΚ, στις επομενες εκλογες θα επεφταν 10 μοναδες. Θα τους επαιρναν χαμπαρι και οι πετρες.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω την ειρηνικη διαδηλωση να την κανουν στη φιλαδελφεια...

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Θα δεχομουνα να κρατησουν μια σταση σαν το ΚΚΕ που ειναι απο την αρχη αντιθετο και το ξερουμε και το δηλωνει. Αλλα οταν βγαζεις στελεχη να καθυσηχαζουν τον κοσμο παιρνεις θεση υπερ του γηπεδου και ξαφνικα αλλαζεις ετσι σταση ε ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ .

Εγω το ειχα πει οτι ΕΝΑ οχι δυο ΕΝΑ να κανουν κωλοτουμπα και να αθετησουν υποσχεση η δεσμευση θα γινω ο χειροτερος πολεμιος τους ! Μακαρι το ιδιο να εκαναν ασταματητα οσοι ψηφισαν ΠΑΣΟΚ-ΝΔ για καθε τι αθετησαν τις χιλιαδες ψευτικες υποσχεσεις τους ! Δεν θελω να το παμε παλι στα πολιτικα και το θεμα μας ειναι ο Συριζα και το γηπεδο ! ΕΙΣΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ρε ΖΩΑ!

Στον Μελισσανιδη κανετε κακο βρε μαλακες? Για 4 γαμημενα στρεμματα αξιζει να πληγωθουν τοσοι ΑΕΚτζηδες που πολλοι απο αυτους σας ψηφισαν? ΖΩΑ Ε ΖΩΑ ! Και στην τελικη ας τα λεγανε απο πριν αυτα !! Απατεωνες ολοι ΑΝΤΕ γαμηθητε ξεφτιλες χαβαλεδες για 4% ειστε και πανηγυρια οταν μπαινετε στην Βουλη( 2009 ). Αντε βλακες αυτοκαταστροφικοι ηλιθιοι ψευτοηθικολογοι που φορατε benetton με σημαια του che χερι ! Γελοιοι τρεντυδες αριστερουληδες κοροιδεψατε τον κοσμο της ΑΕΚ !!

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Ε χωρις καν να προλαβει να κυβερνησει και για ενα τετοιο θεμα νομιζω δεν πρεπει να εχει ξαναγινει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το θεμα δεν ειναι ουτε η κωλοτουμπα, ουτε η ομαδα. και με τον γαυρο να τα εκαναν τα ιδια θα ελεγα. οι ανθρωποι ειναι και με την βουλα τριμπουρδελο.

 

Δεν λεω οτι ειναι καλυτερα τα αλλα κομματα, αλλα τουλαχιστον ειναι κομματα (εστω απατεωνων ξερω ´γω). Μετα απο αυτα που εγιναν με το γηπεδο εγω αυτους δεν τους κατατασσω ευκολα στην κατηγορια "πολιτικο κομμα", σορρυ δλδ..

 

Τα 15μελη στα σχολεια πιο σοβαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ε αν από το 3-4% πας στο 25% είναι λογικό κάπου να χάνεται η μπάλα. Δεν μπορείς να τους "ευχαριστήσεις" όλους, και αφού οι αγώνιστικές/επαναστατικές κινήσεις τώρα τελευταία δεν πολυβγαίνουν, κινήσεις στυλ κορμοράνοι στο βοτανικό και άλσος στην ΝΦ είναι σίγουράτζες.

Link to comment
Share on other sites

μαλάκες ξεμαλάκες 25% έχουν.

 

Έμπρος λοιπόν για +19% για να ισοφαρίσουν το ποσοστό του ΓΙΩΡΓΑΡΟΥ

 

ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΜΕΝΑ ΝΟΥΜΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites

 

ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ

τοσο απλα

 

Δεν ειναι μαλακες οι συριζαιοι...

Η κοντρα με ,μελ. γνωστη..το εργο ηταν γνωστο πριν καν ξεκινησει..δουρου βουβαλι κερασακι στη τουρτα..

Επρεπε να κανουν και κακα για να καταλαβετε...

Εισαι ισως πιο κοντα απο ποτε για γηπεδο και βγαζεις βασιλοπουλο και εχεις αεκτζηδες να υποστηριζουν με θερμη το μηνυμα για δημοτικες και ευροεκλογες..

Το μηνυμα επρεπε να ναι ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΗΝ ΑΕΚ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΑΣ..

Μαλακες ειναι οσοι νοιωθουν ΑΕΚ και τους ψηφισαν..

Τοσο απλα..

Link to comment
Share on other sites

Άμα κυβερνήσει ο ΣΥΡΙΖΑ να με χέσΟΥτε. Και στις εκλογές πήρε κιτρινόμαυρες ψήφους επειδή έλεγε θα στηρίξει. Θα χει απώλειες η κωλοτούμπα. Τόσο απλά

Link to comment
Share on other sites

Βασικα, το πιο εντυπωσιακο ειναι οτι η 'στήριξη' έγινε μετα τις εκλογες και οχι πριν.

Link to comment
Share on other sites

Η σταση του Συριζα ειναι γελοια και για αυτο δεν θα κυβερνησει ποτε. Ειναι Αριστερουληδες για γελια ψευτοικολογοι του κωλου και επειδη εχω μεγαλες επαφες εκει μεσα αν ακουσετε οτι εγινε μανουρα απο καποιον τρελο εγω ειμαι .

Νιωθω οτι με κοροιδεψανε και και πηραν την ψηφο μου που ασχετα αν τους την εδωσα για αλλα θεματα αφου λες Α για το γηπεδο και τωρα κανεις Β εισαι ξεφτιλας τελος. Περιμενα την τελικη σταση του Συριζα που παρθηκε πριν λιγο για να γραψω.

Ειστε ΓΕΛΟΙΟΙ κυριοι και ΓΑΜΙΕΣΤΕ !

 

Υ.Γ Στρατουλη εισαι ΨΕΥΤΗΣ.

 

Χαμπος

 

Θέλω ρε μπαγάσα να βγει καμιά βρώμα ότι ο Τίγρης δεν έχει τα λεφτά... xD

Link to comment
Share on other sites

Τα 15μελη στα σχολεια πιο σοβαρα ειναι.

 

Ε ναι, κάτι τέτοιο μου θυμίζουν.

 

Θέλω ρε μπαγάσα να βγει καμιά βρώμα ότι ο Τίγρης δεν έχει τα λεφτά... Xd

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Θέλω ρε μπαγάσα να βγει καμιά βρώμα ότι ο Τίγρης δεν έχει τα λεφτά... Xd

 

Ασχετως αν εχει η δεν εχει ο Τιγρης τα λεφτα η σταση του Συριζα ειναι για ΓΕΛΙΑ ! Ο Τιγρης ειχε πει οτι το γηπεδο της ΑΕΚ θα γινει στην ΝΦ ακομα και αν ο κοσμος γυρισει αναποδα. Τωρα ενα ΣΤΕ κτλ δεν νομιζω να ειναι σοβαροτερα απο τον ''κοσμο αναποδα'':D

Τα αισθηματα μου για τον Τιγρη παραμενουν τα ιδια....για τον Συριζα αλλαξαν καθολικα.Ξερεις ειναι αλλιως να ψηφιζεις ενα κομμα και αλλιως να συζητας και με βουλευτες πρωτοκλασατους και να σε παραμυθιαζουν ...εκει τα παιρνεις χειροτερασ το κρανιο...!

Ξαναλεω οτι ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗΝ ΝΦ και ας χτυπιουντε ολοι τους ! Τιγρη εδω σε θελω λοιπον....!

Link to comment
Share on other sites

Ασχετως αν εχει η δεν εχει ο Τιγρης τα λεφτα η σταση του Συριζα ειναι για ΓΕΛΙΑ ! Ο Τιγρης ειχε πει οτι το γηπεδο της ΑΕΚ θα γινει στην ΝΦ ακομα και αν ο κοσμος γυρισει αναποδα. Τωρα ενα ΣΤΕ κτλ δεν νομιζω να ειναι σοβαροτερα απο τον ''κοσμο αναποδα'':D

Τα αισθηματα μου για τον Τιγρη παραμενουν τα ιδια....για τον Συριζα αλλαξαν καθολικα.Ξερεις ειναι αλλιως να ψηφιζεις ενα κομμα και αλλιως να συζητας και με βουλευτες πρωτοκλασατους και να σε παραμυθιαζουν ...εκει τα παιρνεις χειροτερασ το κρανιο...!

Ξαναλεω οτι ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΗΝ ΝΦ και ας χτυπιουντε ολοι τους ! Τιγρη εδω σε θελω λοιπον....!

 

Τίγρη δείξε τα λεφτά... xDxDxD

Link to comment
Share on other sites

Αυλωνίτου στο aek24hours.gr: Το γήπεδο θα βοηθήσει τη Νέα Φιλαδέλφεια

 

Υπέρ της ανέγερσης του γηπέδου στη Νέα Φιλαδέλφεια δηλώνει η Ελένη Αυλωνίτου. Η βουλευτής του ΣΥ.ΡΙΖ.Α. ήταν μεταξύ εκείνων που ψήφησαν «ναι» στο άρθρο 81 του νομοσχεδίου για το Ρυθμιστικό σχέδιο Αθήνας – Θεσσαλονίκης.

 

Το aek24hours.gr επικοινώνησε με την βουλευτή της αξιωματικής αντιπολίτευσης και σε ερώτηση για την αλλαγή στάσης της Πολιτικής Γραμματείας του κόμματος μας είπε: «Το θέμα να καταψηφίσει το μεγαλύτερο μέρος της Πολιτικής Γραμματείας το γήπεδο ήταν τακτικό λάθος. Ήταν φάουλ. Η ΑΕΚ είναι μία μεγάλη ομάδα και πρέπει να έχει το δικό της γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια. Πρέπει επίσης να υπάρξει και ειρήνη στην περιοχή. Να ξέρετε ότι όσα έγιναν τις τελευταίες μέρες στην πόλη δεν βοήθησαν κανέναν. Αντίθετα, επηρέασαν αρνητικά ακόμη περισσότερο εκείνους που δεν θέλουν το γήπεδο για τους δικούς τους λόγους. Εγώ θέλω το γήπεδο και είμαι σίγουρη ότι θα γίνει».

 

Στη συνέχεια, η κ. Αυλωνίτου τοποθετήθηκε και για τα οφέλη που μπορεί να έχει η Νέα Φιλαδέλφεια από την κατασκευή της «Αγιά Σοφιάς»: «Ο κ. Τσίπρας ψήφησε υπέρ του γηπέδου, άρα δεν μπορούσα αν είμαι εναντίον του. Το θεωρώ λάθος να είναι κάποιος απέναντι στον πρόεδρο. Αν δεν μπορείς να αποφασίσεις για το γήπεδο τότε γιατί μπορείς; Το γήπεδο θα φέρει κέρδη στη Νέα Φιλαδέλφεια. Για παράδειγμα, ο Δήμος Φιλαδέλφειας – Χαλκηδόνας, θα έχει έσοδα με το πάρκινγκ σε μία πόλη που ασφυκτιά. Αν βάλουν για παράδειγμα 2-3 ευρώ καθημερινά το πάργκινγκ, πλην τις ημέρες που υπάρχουν αγώνες, δείτε πόσα χρήματα θα βγάζει και ο Δήμος αν συνεργαστεί από κοινού με την ΑΕΚ. Το πιο σημαντικό απ’ όλα όμως είναι άλλο. Όσοι πάνε να καταθέσουν προσφυγή για το άρθρο 81 θα βρουν εμπόδια. Το άρθρο 81 είναι συνταγματικό. Για το άρθρο 82 υπάρχει μια αμφισβήτηση για το αν είναι στα συνταγματικά πλαίσια. Πολλοί λένε ότι για να γίνει η ανέγερση του γηπέδου χρειάζεται και το άρθρο 82. Δεν είναι τυχαίο που το ένα άρθρο βρίσκεται δίπλα στο άλλο. Πλέον το θέμα της ψήφισης του νομοσχεδίου μεταφέρθηκε στο β’ θερινό τμήμα της ολομέλειας της Βουλής. Εκεί θα ψηφιστεί και όπως βλέπω και από τους βουλευτές θα περάσει».

 

Τέλος, για το ντόρο που έχει γίνει για το αν τα 20 εκατ. ευρώ από την Περιφέρεια είναι «κλειδωμένα» η βουλευτής του ΣΥ.ΡΙΖ.Α. υποστήριξε: «Καταρχάς τα 20 εκατ. ευρώ προορίζονται για έργα εκτός γηπέδου, για τον περιβάλλοντα χώρο. Ο όρος «κλειδωμένα» σημαίνει ότι τα λεφτά υπάρχουν σε κάποιον κωδικό. Αυτός ο κωδικός μπορεί να αλλάξει μόνο από απόφαση Περιφερειακού συμβουλίου. Πρόθεση τόσο της κ. Ρένας Δούρου όσο και δική μας είναι να μην μπλοκαριστούν τα χρήματα και να πάνε στη Νέα Φιλαδέλφεια για να γίνουν τα έργα. Βέβαια, μέχρι τότε υπάρχει δρόμος. Η ΑΕΚ θα πρέπει να ρυθμίσει άλλα πράγματα πρώτα. Ας προχωράμε λοιπόν βήμα βήμα και δεν θα μπουν εμπόδια στο μέλλον».

 

http://aek24hours.gr/wp/?p=10829

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21
Το Περιφερειακό Συμβούλιο Αττικής ενέκρινε την Πέμπτη 10/7 το κονδύλι ύψους 7.000.000 ευρώ για την ανακαίνιση του «Απ. Νικολαΐδης».

 

ΕΤΟΙΜΑ. xD

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×