Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. I


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

σχολιασα αυτα που εγραψε ο αβραμιδης και ο αβραμιδης μιλαει για ομαδα που θα φερει λεφτα, για να φερει λεφτα πρεπει ΚΑΘΕ χρονο για μια 5ετια να ειναι στο τσαμπιονς λιγκ στους ομιλους τουλαχιστον.

 

οκ δεν ψαχνουμε για μαλακα ψαχνουμε για τον αμπραμοβιτς

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Σε αυτα που γραφω στο ποστ μου διαφωνεις? Ψαχνουμε 3 παιχτες κανονικους ? Η ομαδα ειναι μιας χρησης οπως εχει γραφτει? Του χρονο για να κανεις ομαδα απο την αρχη ποσα λεφτα θελεις? Θα κανει ομαδα Α Εθνικης του χρονου η θα την κανει μολις γινει το γηπεδο ? Εχω μπερδευτει ! Αν κανει του χρονου και πληρωσει 10 εκ θα ειναι μαλακας? Μα πως αλλιως να γινει οταν λες οτι η φετινη ομαδα ειναι μιας χρησης? Τα εσοδα που εχει η ομαδα απο 100 μεριες μετρανε η μετραει μονο οτι δινει που και αυτα πρεπει να τα δωσει και καλα μονο ο τρελος μαλακας προεδρος?

Θελω την γνωμη σου να ξεκαθαριστει amdd για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις μεταξυ μας και το ποστ μου δεν ειναι προς εσενα γενικα γραφω την αποψη μου ασχετα αν πηρα αφορμη απο σενα.

Link to comment
Share on other sites

η ομαδα θελει 2 παιχτες 300+ οπως εχω γραψει πολλες φορες δηλαδη πλαγια αριστερα και επιθετικο

 

θελει ακομα ενα χαφ ελληνα γιατι υπαρχει περιορισμος με τους ξενους.

 

απο την φετινη ομαδα για του χρονου θα κρατησει 15 παιχτες και θα ψαξει αλλους 10 που θα του στοιχησουν μαξ 4-5Μ συνολο (συμβολαια και μεταγραφες αν ειναι καποιος μεταγραφη)

 

στοχος του θα ειναι παλι να μαζεψει λεφτα για το γηπεδο και θα εχει στοχο να παιξει ευρωπη (εδω παιζει τι θα ισχυσει με την ουεφα αν και μαλλον δεν θα μπορει παιξει οπως ειναι και το πιθανοτερο)

 

θεωρω οτι αν το γηπεδο προχωρησει την μεθεπομενη χρονια που θα ειναι η πρωτη με διαρκειας στο γηπεδο θα ανεβασει το μπατζετ απο τα 7-8Μ που θα εχει του χρονου στα 12-15Μ με σκοπο να κυνηγήσει τον βανζελ

 

γενικα δεν βλεπω πρωταθλημα στα επομενα 3-4 χρονια (υπολογιζω και την φετινη χρονια) εκτος αν καθαρισει ο σταυλος της επο και της κεδ πραγμα που θεωρω οτι θα δωσει μεγαλη προσοχη.

 

απο εκει και περα εξαρτατε τι εσοδα θα βγαζει το γηπεδο, τσονταρωντας αυτος και οι φιλοι του για να κρατησει το μπατζετ στα 15Μ (αν βγει ταμπιονς λιγκ θα το ανεβασει)

 

αυτα βλεπω πιστευω, νομιζω ημουν ξεκαθαρος

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαρινακης με το που ανελαβε πηρε πρωταθλημα. Τα υπολοιπα ειναι να εχουμε να λεμε.

 

Αν ειναι λιγοτερος απο τον Μαρινακη να μας το πει κι επισημως να μην εχουμε απαιτησεις.

 

Δεν ζηταμε τον Αμπραμοβιτς, το αντιπαλο δεος του Μαρινακη ζηταμε.

 

Υγ. Δεν μπορω να καταλαβω τι καινουργιο θελουν να πουν στην συνεντευξη τυπου.

Link to comment
Share on other sites

ε ο μαρινακης ειχε πισω του τα απομειναρια του σωκο αν εχουμε και εμεις τετοια καβατζα να μας το πεις να μην αγχωνομαστε

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαρινακης ειχε μονο ενα γηπεδο. και απο εκει και περα μια μια ομαδα που κατεληξε κατω απο την ΑΕΚ. Φοβερο απομειναρι.

 

Εσενα βεβαια σε βλεπω μεχρι το 2018 να μας δικαιολογεις τον τιγραρο, αλλα δεν συμφωνουμε και δεν θα παρουμε, σορρυ.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ειχε ενα απομειναρι που πηρε το πρωταθλημα ξεσκιζωντας τον βαζελο μεχρι ελεους

 

ε καλα δεν χρειαζεται να παρεις με το ζορι δεν δικαιολογω κανεναν σου ειπα τι πιστευω οτι θα κανει αν εσυ πιστευεις ευελπιστεις σε πρωταθλημα του χρονου πολυ καλα κανεις

 

αν θα τον κραξω αν δεν παρει πρωταθλημα οχι δεν θα τον κραξω θα τον κραξω αν δεν κανει γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δεν εννοουσα να παρει πρωταθλημα με την μια. Εννοω να παιξει τον Βαγγελη στα ισα.

 

Ουτε ο ιδιος δεν εχει ριξει τον πηχυ τοσο χαμηλα οσο γραφεις. Αν θυμασαι και τι ειπε ατο περιθωριο της συνεντευξης τυπου της Αγιας Σοφιας.

 

Κανενας Αμπραμοβιτς δεν χρειαζεται για να διεκδικεις στα ισια το πρωταθλημα απο τον χοντρο.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ειπα και εγω? οτι την 2η χρονια στην λιγκα θα κοντραρει τον βαγγελη? διαβασε το ξανα

 

λεω την 1η χρονια θα μαζεψει λεφτα για το γηπεδο και την 2η στοχος του θα ειναι να κοντραρει τον βαγγελη

 

δεν θεωρω οτι την 1η χρονια θα ριξει σοβαρα λεφτα στην ομαδα οσο θα εχει ακομα την κατασκευη του γηπεδου (ΑΝ την εχει) και θα ξερει οτι δεν θα παιξει ευρωπη.

 

το αμπραμοβιτς πηγενε στο σχολιο του αβραμιδη οτι δεν πρεπει να φτιαχτει γηπεδο αλλα να φτιαχτει ομαδα που θα φερει λεφτα και ειπα για να φερει μια ομαδα λεφτα (δηλαδη να αφησει τοσα κερδη οσα θα φτανουν να χτιστει γηπεδο) πρεπει να παει σταθερα στους ομιλους του τσαμπιονς λιγκ για 4-5 χρονια αρα αυτο που λεει ο αβραμιδης για να γινει θελει για 4-5 χρονια πολλα λεφτα.

 

δεν καταλαβα ποιον πηχη κατεβασα ειπα οτι θα χτυπησει πρωταθλημα την 2η του χρονια στην λιγκα αλλα δεν νομιζω να το παρει εκτος αν ελεγξει τα κοζια.

 

σε τι διαφωνεις απο αυτα δεν καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

Εγραψες οτι δεν βλεπεις τα επομενα 3-4 χρονια να παιρνουμε πρωταθλημα και δεν σε ειδα να σε χαλαει εφοσον φτιαξει γηπεδο. Διαφωνω. Δεν πηρε την ΑΕΚ με ζερο για να φτιαξει μονο γηπεδο. Ουτε πηρε την ομαδα με ζερο για να μας πει κι αυτος δεν γιναμε ΑΕΚ για τα πρωταθληματα (αλλα για τα γηπεδα).

 

Αν θελει να λεγεται μαγκας να το αποδειξει σε ολους τους τομεις. Και γηπεδο και ανταγωνιστικη ομαδα με την μια. Και οταν λεω ανταγωνιστικη καλυτερη απο τον σμπαογκ, οχι μλκιες.

 

Διαφορετικα ειναι δαγκας οχι μαγκας.

Link to comment
Share on other sites

ειπα οτι δεν βλεπω να περνει πρωταθλημα σε 3-4 χρονια αν δεν αλλαξει τα κοζια.

 

στα δικα μου θελω θεωρω το γηπεδο νουμερο 1 να ισιωσουν τα κοζια νουμερο 2 και αν κανει αυτα αργα η γρηγορα θα παρει πρωταθλημα

 

ομαδα καλυτερη απο τον ζμπαογκ θα εχεις απο του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα. Εγω θεωρω οτι οταν μια ομαδα κανει πρωταθλητισμο (σοβαρο) για 3-4 χρονια, θα το παρει καποια στιγμη. Ή και να το χανει στον ποντο δεν θα πει και κανεις τπτ, εφοσον φτιαξει και γηπεδο μαλιστα (τα παρασκηνιακα ειναι δουλεια του να τα λυσει κι αυτα).

Αλλα οχι για το γηπεδο να τα γραψουμε στα παπαρια μας τα υπολοιπα γιατι δυστυχως ετσι την κοβω οτι παει να γινει, τουλαχιστον στο οικονομικο κομματι.

 

Υγ1. Ο,τι και να λεμε εμεις, απλα κουβεντα να γινεται, εννοειται. Εναλλακτικη δεν υπαρχει.

 

Υγ.2 δεν βλεπω κανεναν να ανησυχει για την συνεντευξη τυπου. εγω εχω αγχωθει λιγο.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εγω πιστευω Νικο αρκετοι εχουν αγχωθει απλα η κουραση πλεον δεν αφηνει ουτε αγχος να βγει..πανω κατω ξερουμε τι θα πει και που θα παει το θεμα. Στην ουσια θα δωσει μονος του χρονικη παραταση στα παντα αυτη την φορα χωρις ημερομηνιες για μπολντοζες και για ενδεχομενες καθυστερησεις θα ορισει τους υπευθυνους κτλ.

Εγω οταν βλεπω να μην μπορουν να κλεισουν μια μεταγραφη των 300 χιλιαδων προσπαθω να μην φανταστω τι εχει να γινει οταν ειναι ολα ετοιμα για το γηπεδο....ισως κανει 3-4 μηνες να βρει φτηνο τσιμεντο ξερω και εγω....δεν μπορω πλεον ουτε να φανταστω τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Αν παντως πει αυτα που λεει ο Δηματος σημερα, δεν τα βλεπω καλα. Να τα βαλει με συριζα και δημο, για ποιον λογο και με ποιο κερδος δλδ?

 

Εγω τοσον καιρο ελεγα οτι χαιρομαι που δεν μιλαει. Ε, παπαλα κι αυτο. Και ο Δηματος ξερει γενικα...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον επεσε γραμμη πως τα 20 βγαζουν φτερα και δεν τα φτανει ουτε με το redbull .

Link to comment
Share on other sites

Ειχα σημειωσει οτι δεν πιστευω πως θα φτιαξει γηπεδο η ΑΕΚ. Μακαρι να πεσω εξω αλλα δεν θα μου κανει καμια ιδιαιτερη εντυπωση αν μας τα γυρισουν τωρα. Γι αυτο και δεν αγχωνομαι, γιατι λιγο μετα την παρουσιαση, εχασα την πιστη μου.

Link to comment
Share on other sites

βαλε και μενα μεσα...

 

me too.

paizei k to senario na min pan kala ta diarkeias k na theloun na kathysixasoun ton kosmo

Link to comment
Share on other sites

Plan b σκεφτομαι.Χρονικη παραταση για να λυθουν τα θεματα.

 

-Να δουμε απο Σεπτεμβρη που θα αναλαβει η Ρενα αν θα δωσει τα 20 και γενικοτερα τη σταση της.

-Να δωθει χρονος για να ηρεμησει η ΝΦ,να γινουν παζαρια και να τελειωσουν οι διαμαρτυριες.

-Να σιγουρευτει το θεμα της υπολοιπης χρηματοδοτησης.Η τροικα το Σεπτεμβρη ερχεται εξαιρετικα καβλωμενη με το θεμα των τραπεζων,οποτε το θεμα του δανεισμου δεν ειναι απλη υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

Για να πηγαίνουμε σε συνέντευξη τύπου, λογικά τα πράγματα δεν είναι καλά, διαφορετικά μια απλή ανακοίνωση θα καθησύχαζε τον κόσμο.

Τώρα τι δεν πάει καλά, θα το μάθουμε εκεί, όπως και μπορεί να υπάρχει διαβάθμιση στα μαντάτα, από μια μικρή χρονική καθυστέρηση μέχρι αδυναμία να ξεκινήσουν τα έργα.

Και πάλι λέω, η συνέντευξη τύπου δεν είναι για καλό.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

2194dbe5bc6c2e3d86237357988fe4c6_61077.jpg

 

4 Διαφορετικες γραμματοσειρες και οτι προχειροτερο εχει γινει ποτε στην ιστορια του photoshop.Κατι συμβαινει ρε παιδια δεν μπορει....! Ουτε καν ευθυγραμμισμενη δεν ειναι....!

Απο την προσκληση προβλεπω ασχημες εξελιξεις.Εχει γινει στο ποδι και χωρις πολυ ορεξη και σιγουρα την εκανε καποιος απο την ΠΑΕ που απλα γνωριζει πως ανοιγει το προγραμμα και μεχρι εκει.

Αν αυτο το πραγμα πληρωσαν καποιον για να το κανει μιλαμε για κακουργημα .

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα οι γνωσεις Photoshop δεν ειναι καλες στην νεοσυστατη ΠΑΕ ΑΕΚ, ελπιζω αμεσσα να προσληφθει ικανος Photoshopατζης γιατι θα χρειαστει και στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Δεν περιμενα οτι θα εχουμε τοσο υψηλες απαιτησεις και για την καλαισθησια των προσκλησεων.xD Ρε σε μια κολα χαρτι με στυλο BIC και τσαπατσουλικα γραμματα τοιχοκολλημενο με ζελοτειπ σε κολονες της ΔΕΗ επρεπε να το ανακοινωσουν,οχι αλλα περιττα εξοδα σε φωτοσοπαδες της πλακας.xDxD

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Τα υπερσχεδια και τις υπερμακετες και τα γιουτιουμπ για το γηπεδο τα εκαναν παντως οταν δεν ηταν καν ΠΑΕ ακομα...!

Μπορει να κανουν οικονομια και να εχουν το demo και οχι το κανονικο προγραμμα ! Δικαιολογημενοι οκ. Ελπιζω παντως να μην κανουν τις ιδιες οικονομιες στην κατασκευη του γηπεδου και καταρρευσει μετα απο κανα αερακι πανω απο 5 μποφορ....!

Οι διαφημισεις του ΟΠΑΠ παντως μια χαρα ειναι παντου....!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×