Jump to content

Διαρκείας ΑΕΚ 2013-2014


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Guest dikoudis63
Υπαρχει ακομα χρονος να καταλαβουν την ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥΣ και να αλλαξουν τις τιμες αρρα πολυ καλα κανουν οσοι αντιδρουν και καλο ειναι να μην σταματησουν να αντιδρουν !

Αν κουρασε το θεμα μολις μεσα σε 10 ωρες απο την ανακοινωση των τιμων ας πανε να αγορασουν τρεχοντας διαρκειας οσοι εχουν τα φραγκα και ας αφησουν οσουν δεν εχουν να γκρινιαζουν μηπως και πεσουν οι τιμες και μπορεσουν και αγορασουν και αυτοι !

Σε ενα θρεντ που ανοιξε για τα διαρκειας τι παει να πει κουρασε το θεμα μολις μετα μερικες ωρες συζητησης? Τι θα πρεπει να λεμε εδω μεσα ?

 

Συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Συνήθως τις πρώτες 3-4 μέρες δεν μπορούν οι ομάδες να βγάλουν ασφαλή συμπεράσματα. Μετά τις 10 μέρες που είναι η κορύφωση θα βγάλουν τα συμπεράσματά τους Μελισσανίδης και Ρόκκας.

Μεγάλα παιδιά είναι, θα καταλάβουν.

Link to comment
Share on other sites

αυτό ελπίζω και γω, να καταλάβουν και να ρίξουν τις προκλητικές για την εποχή τιμές. έχασαν επικοινωνιακά, ας φροντίσουν να μη χάσουν και οικονομικά. αντί για συσπείρωση - την οποία θα επιτύγχαναν, πιθανώς, με λογικές τιμές στα διαρκείας - έχουν καταφέρει να ξενερώσουν πολύ κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

σωστός, αλλά, πέραν του οικονομικού μέρους, τουλάχιστον θα' χεις καταφέρει να' χεις μαζί σου μεγαλύτερη βάση φιλάθλων. κι αυτό είναι κάτι απαραίτητο τη δεδομένη στιγμή. δεν γίνεται να στερείς από κάποιον που θέλει να δηλώσει παρών στη νέα προσπάθεια, την χαρά να το γευτεί. τον χάνεις και είναι δύσκολο να τον ξανακερδίσεις με τις παρούσες συνθήκες (γ' εθνική κτλ).

τεσπα, ελπίζω να είμαι λάθος και να χουν κάνει σωστά τις προβλέψεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να επαναλάβω ότι ο κόσμος πήγαινε στο γήπεδο και πριν το 2004 που το εισιτήριο διαρκείας ήταν περίπου άγνωστη έννοια στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι στο διαρκείας μπήκαν και άλλα πράγματα που του μέσου αεκτζή αυτή την περίοδο(αλλά και παλιότερα δεν του καίγοταν καρφί). Έχουμε το 35αρι για την ΕΡΑ, έχουμε το μισό για το γήπεδο. Καλύτερο θα ήταν τα διαρκείας να ήταν πιο φτηνά και να έβγαινε ξερωγω κάτι του στυλ "με 200 ευρώ σε 24 ατόκες βάζεις το όνοματάκι σου στον τείχο των χρυσών χορηγών γηπέδου Hagia Sofia Sony Playstation Hippodromium". Να μπορούσε όποιος ήθελε και να πάρει το διαρκείας του σχετικά φτήνα και να τα σκάσει στο side project για τη λεζάντα. Έχουμε κηδεία και στα έξοδα βάζουμε τα μνημόσυνα της επόμενης πενταετίας.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα τις βλεπω τις τιμες

λογικα θα παιξουμε και πολλους αγωνες που θα ειμασταν φιλοξενουμενοι οποτε 150 γιουρια για 30 sxedon αγωνες δεν ειναι και πολλα .

απ την αλλη συμφωνω οπως λεει και ο χχχχααμποςςςς να ξεχειλωσουμε την κουβεντα εδω με τα διαρκειας και να ανοιξουμε αλλα 14 θρεντ για τα διαρκειας μπας και πεσουν οι τιμες

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα τις βλεπω τις τιμες

λογικα θα παιξουμε και πολλους αγωνες που θα ειμασταν φιλοξενουμενοι οποτε 150 γιουρια για 30 sxedon αγωνες δεν ειναι και πολλα .

Δεν ξέρω τι συμφωνίες θα κάνει, αλλά συνήθως για να παίξει ο άλλος το εντός έδρας με σένα στο δικό σου γήπεδο απαιτεί να εισπράξει τα έσοδα των εισιτηρίων άρα αυτό δεν γίνεται. Βέβαια Τίγρης είσαι, ποιος ξέρει

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Εγώ με 2 παιδιά απλά κάθομαι σπίτι μου xD

Και οι 3 μέλη της Ερασιτεχνικής και εισιτηριάκια. Κι αυτή είναι λύση.

Link to comment
Share on other sites

Μην το πολυλετε αυτο με τα 150 ευρω γιατι ο κοσμος στον οποιο απευθυνονται τα διαρκειας δεν εχει και καμια συγκλονιστικη προσμονη να παρακολουθησει ΑΕΚ απο το μαγευτικο πεταλο του ΟΑΚΑ (και με το γνωστο βεβαρυμενο οπαδικο μητρωο των τελευταιων αρκετων ετων)

Link to comment
Share on other sites

τα παιδια ειναι με σκοντο, κι εσυ εισαι 19 ετων δεν θα σου βγει ακριβα

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
τα παιδια ειναι με σκοντο, κι εσυ εισαι 19 ετων δεν θα σου βγει ακριβα

 

Για κάνε μια σούμα και θα δεις τι θα βγει με όλο το πακέτο της Κυριακής στο γήπεδο.

Τι να πρωτοπληρώσεις με 2 παιδιά. Αν στα αναλύσω θα τρέχεις γύρω - γύρω το τετράγωνο της Aegean.

Δεν είναι κλάψα οκ ? Η πραγματικότητα είναι. Οι προτεραιότητες είναι αν το θέλεις.

Δεν νοιάζει κανένα φυσικά το Πανεπιστήμιο του γιου αλλά σαν κι εμένα είναι πολλοί που θέλουν αλλά δεν γίνεται.

Είναι άλλο αυτό το κομμάτι κι άλλο το κομμάτι του εκβιασμού κλπ που γράφτηκαν.

Υπάρχουν αντικειμενικές δυσκολίες ρε παιδί μου.

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο μου, ολοι οι αλλοι τροποι που δοκιμαστηκαν στην Ελλαδα, απετυχαν παταγωδως. Ο μοναδικος τροπος ειναι ο εξαναγκαστικος και υπο τη μορφη "χαρατσιου". Και εχεις την επιλογη να στηριξεις ή να γυρισεις την πλατη. Συμφωνω μαζι σου σε απολυτο βαθμο σε θεωρητικο επιπεδο, αλλα η πραγματικοτητα ειναι διαφορετικη.

 

Επειδή αυτοί οι τρόποι αποτυγχαίνουν παταγωδώς (αν και μια σοβαρή οργανωμένη προσπάθεια δεν έχω δει), είμαστε δυστυχώς καταδικασμένοι να μην φτιάξουμε ποτέ μεγάλη ομάδα. Θα τρωγώμαστε με τους βαζελόγαυρους στο αστείο πρωτάθλημά μας για πάντα.

 

υγ. είμαι περίεργος να δω τιμές εισητηρίων.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
Μην το πολυλετε αυτο με τα 150 ευρω γιατι ο κοσμος στον οποιο απευθυνονται τα διαρκειας δεν εχει και καμια συγκλονιστικη προσμονη να παρακολουθησει ΑΕΚ απο το μαγευτικο πεταλο του ΟΑΚΑ (και με το γνωστο βεβαρυμενο οπαδικο μητρωο των τελευταιων αρκετων ετων)

 

Σωστός. Αλλά και να έχει προσμονή δεν ξέρω ποιος θα προλάβει. Όλοι για τα πέταλα μιλάνε.

Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη ματιά τις καταδίκασα τις τιμές.

Με την δεύτερη ματιά έριξα άκυρο.

 

Με την τρίτη ματιά είπα ακριβώς αυτά που σκέφτηκε ο Ναουφάνα. Ρε παιδιά ένας τεχνοκράτης να βρει την σωστή τιμή δεν υπάρχει; Η τιμή καθορίζεται από πολλούς παράγοντες και θέλει φοβερή μελέτη.

 

Μετά διάβασα κάτι για εκείνη την νύχτα του 1929 που πρόσφυγες πήγαν και έχτισαν το γήπεδο μόνοι τους.

 

 

Πρόσφυγες... μόνοι τους...

 

Η οικονομική κρίση είναι κάτι σοβαρό... αλλά αυτοί ήταν πρόσφυγες της Μ.Ασιατικής καταστροφής. Μέσα από τον πόνο τους δημιούργησαν ξανά και μας άφησαν προίκα τη μεγαλύτερη ομάδα στο κόσμο.

 

 

Μπορεί να είναι ρομαντικό και γραφικό και εκτός τόπου και χρόνου.

 

 

Αλλά για εκείνη τη νύχτα του 1929 θα πάρω το διαρκείας.

 

Μπορεί να έχω φάει σότο και να με έπιασε ο Πόντιος κορόϊδο. Για μια ακόμα φορά.

 

 

Αλλά για εκείνη τη νύχτα του 1929 εγώ θα έχω την συνείδηση μου καθαρή.

Link to comment
Share on other sites

Αφελής ερώτηση .. Ετοιμάζεται η Αγία Σοφιά η Γκαζπρομίτισσα. "Φθηνά " (λέμε τώρα) τικετάκια-πεταλίσια προκύπτουν καμιά 5άρια Κ. Στα υπόλοιπα επικρατούν τιμές Emirates. Προτεραιότητα ποιοι θα έχουν . Αυτοί που έχουν αγοράσει τα 150αρια η' αυτοί που έχουν στάξει τα 450αρια ευρά ?

 

μονο αφελης? εδω τα σπαμε στο οτι ειναι μονο ολιγαρχικα λογια , τιποτα πιο μακρινο δεν βρηκες να σχολιασεις? αν θα βλεπουμε απ την γωνια τις γραμμες του αουτ/πλαγιου στην αλλη γωνια διαγωνιως ξερωγω κατι τετοιας σοβαροτητας. αν παιζει να ειναι ψηλος και χοντρος ο μπροστινος σου και δεν βλεπεις καλα τον αγωνα.

βρες κι αλλα τετοια εχει μπολικα.

Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη ματιά τις καταδίκασα τις τιμές.

Με την δεύτερη ματιά έριξα άκυρο.

 

Με την τρίτη ματιά είπα ακριβώς αυτά που σκέφτηκε ο Ναουφάνα. Ρε παιδιά ένας τεχνοκράτης να βρει την σωστή τιμή δεν υπάρχει; Η τιμή καθορίζεται από πολλούς παράγοντες και θέλει φοβερή μελέτη.

 

Μετά διάβασα κάτι για εκείνη την νύχτα του 1929 που πρόσφυγες πήγαν και έχτισαν το γήπεδο μόνοι τους.

 

 

Πρόσφυγες... μόνοι τους...

 

Η οικονομική κρίση είναι κάτι σοβαρό... αλλά αυτοί ήταν πρόσφυγες της Μ.Ασιατικής καταστροφής. Μέσα από τον πόνο τους δημιούργησαν ξανά και μας άφησαν προίκα τη μεγαλύτερη ομάδα στο κόσμο.

 

 

Μπορεί να είναι ρομαντικό και γραφικό και εκτός τόπου και χρόνου.

 

 

Αλλά για εκείνη τη νύχτα του 1929 θα πάρω το διαρκείας.

 

Μπορεί να έχω φάει σότο και να με έπιασε ο Πόντιος κορόϊδο. Για μια ακόμα φορά.

 

 

Αλλά για εκείνη τη νύχτα του 1929 εγώ θα έχω την συνείδηση μου καθαρή.

 

ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΕ ΟΛΑ..

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό ενδιαφέρον δείχνει ο κόσμος της ΑΕΚ για τα νέα διαρκείας τις πρώτες ώρες κυκλοφορίας τους. Η πληροφόρηση που υπάρχει επίσημα από την ομάδα, είναι πως η ζήτηση από το πρωί είναι μεγάλη, ήδη έχουν πωληθεί αρκετές «κάρτες», ενώ το τηλεφωνικό κέντρο μπλόκαρε για αρκετή ώρα από το ενδιαφέρον του κόσμου. Η διάθεση εννοείται ότι συνεχίζεται και τις ώρες που έχουν ανακοινωθεί.

 

 

ΛΑΤΡΕΜΕΝΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ

Link to comment
Share on other sites

Ζάστρε, 8Κ φέτος; ούτε κατά διάνοια.

Σταύρε, λατρεμένα ρεπορτάζ δεν λές τπτ. έμαθα ότι ζήτησαν περισσότερες γραμμές, για την καλύτερη εξυπηρέτηση του κοινού. δεν τα λέτε, δεν τα γράφετε.

Link to comment
Share on other sites

H ερωτηση ειναι απλη.

 

Εαν η ΑΕΚ ηταν στη Σουπερ Λιγκα και οι τιμες ηταν οι ιδιες, θα αγοραζατε διαρκειας?

 

Σωστή ερώτηση ... εγώ μάλλον όχι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που απο χθές μου τριβελίζει το μυαλό πάντως είναι πως η πρώτη φορά που πήρα διαρκείας ήταν επι ΜΕλισσανίδη (93-94) και η πρώτη από τότε που δεν θα πάρω είναι πάλι επι Μελισσανίδη

Link to comment
Share on other sites

Thanks, καλές οι τιμές των εισητηρίων.

 

Μακάρι να εκπλαγούμε θετικά όσον αφορά τον αριθμό των διαρκείας.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Tα τοσα χρονια τα προηγουμενα εχουν σχεση με τον φετινο χρονο που τα εισοδηματα του κοσμου εχουν μειωθει κατα 60%? Τι λογικη ειναι αυτη?

Και ο καφες καποτε ειχε 5 ευρω και τωρα τον εχουν παει στο 1.30..... ! Αν δεν τον εριχναν δεν θα ξαναπινα καφε γιατι δεν εχω....αν δεν μειωναν τις τιμες η δεν ηταν σαν τις περσυνες εγω ΔΕΝ θα αγοραζα διαρκειας γιατι ΔΕΝ ΕΧΩ μαζεμενα τοσα λεφτα πλεον και προτιμαω αν τα βρω να πληρωσω εναν απο τους δεκαδες λογαριασμους-φορους-χαρατσια...

 

Με απλα λογια για την κριση που περναει ο κοσμος ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΠΑΜΠΛΟΥΤΟΣ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ το φτηνοτερο διαρκειας επρεπε να ειναι 100 ευρω για Δ Εθνικη και 50 για ανεργους και τελος ! Και πολλα λεω....οταν ο βασικος ειναι 350 με 2 εκ ανεργους....

Τοτε θα ειχε 60.000 και τα εσοδα θα ηταν και μεγαλυτερα συν οτι θα ειχες κολαση ΟΑΚΑ και ολους χαρουμενους.....αλλα ειπαμε ....ποιος να τα σκευτει αυτα? Οι τεχνοκρατες του Ολιγαρχη ...? Τα βιντεακια της προσφυγιας ειναι μονο για τσιμπησουν κανα πελατη που θα βουρκωσει η καρδια του...!

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Χειμαρρος ορμητικος ο Χαμπος ,θα ψηφισθει η καλυτερη νεα εισοδος στον Λαικο Συνδεσμο ΚΜ.

 

Πριν ανοιξουν τα γκουντις ομως φιλε ειχες χεστει στο ταληρο και δεν εκανες λιγη οικονομια.

Νομισες πως θαναι για παντα οι μερες της αφθονιας σου,γαμησες και τα twins παραδιπλα.

Κοιτα τωρα τι γραφεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×