Jump to content

Tραιανος Δελλας


Guest Cm punk
 Share

Recommended Posts

 Ίσα ρε παλιομπετουγιες που έγινε μεγαλύτερος απ την ΑΕΚ ο Δέλλας.

Εδώ έχει κοντέψει να γίνει μεγαλύτερος και από την ΑΕΚ ο Κοντοές που λέει ο λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε είμαστε τόσο μαλακες που πιστεύουν ότι θα μας γαμησουν ο Σιαλμάς και ο Καμπάνταης. Κοιτα ρε κάτι σουργελακια που πέρασαν από την ΑΕΚ και έχουν και γνώμη.

Ο Καμπανταης λεει τον βατραχο "μυθο της πουτσας". Ο Καμπανταης. Τον Μπαγεβιτς. Δηλαδη σε 50 χρονια ρε μαλακα Λεωνιδα θα σε θυμαται κανενας; Γιατι απο την ΑΕΚ τοτε ακομα θα μνημονευονται ο Μαυρος, ο Μελισσανιδης, ο Μαυρος, ο Μπαγεβιτς, ο ? απαιωαννου, ο Τσιαρτας, ο Ντεμης. Και ασχετα αν ο Ντουσαν σημαδευτηκε ως τοτεμ απο την διαδρομη ΝΦ-? ειραιας-ΝΦ-? ειραιας-ΝΦ παραμενει καλως κακως ενας θρυλος του ελληνικου ποδοσφαιρου εστω και αν ο θρυλος αυτος πια αφορα και ΑΕΚ και ΟΣΦ? . Εσυ ρε μαλακα τι εισαι ακριβως; Ελα μουνι στον τοπο σου.

Link to comment
Share on other sites

Και φτασαμε στο σημείο να λέμε καλά που δεν ήρθε ο Σιαλμάς. Μαλακα Χατζηχρήστο.

 

Όταν είδα εκείνη τη συνέντευξη του Σιαλμά στο γκαζετα την άνοιξη πάγωσε το αίμα μου. Στημένη συνέντευξη (ποιος είχε ανάγκη να διαβάσει για τον Σιαλμά ρε μαλακα) να λέει ότι θέλει να γυρίσει.

 

Έτσι αντιλαμβάνονται την ΑΕΚ οι εκτός ΑΕΚ. Ως ποδοσφαιρικό αποπατο και ευκαιρία για όλους για κανα καλό μεροκάματο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν να βγαινει ο Ντραγκαν Τσιριτς επειδη καποτε επαιξε στην Μπαρτσελονα και να λεει τον Φιγκο "θρυλο της πουτσας" επειδη αφησε την Μπαρτσα για την Ρεαλ. Ρε τι ζουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα είπε ο Καμπάνταης για τον βάτραχο.

Ο Λεωνιδας να το βουλωσει γενικα γιατι δεν τον θυμαμαι και πολυ καλυτερο οταν μετα τον συναντησαμε αντιπαλο. Μεσα στο σκυλιασμα, την μανουρα και τον τσαμπουκα κατα της ΑΕΚ ηταν ως ? ανιωνιος...

Link to comment
Share on other sites

Ο Λεωνιδας να το βουλωσει γενικα γιατι δεν τον θυμαμαι και πολυ καλυτερο οταν μετα τον συναντησαμε αντιπαλο. Μεσα στο σκυλιασμα, την μανουρα και τον τσαμπουκα κατα της ΑΕΚ ηταν ως ? ανιωνιος...

 

Μπορεί να έχεις δίκιο σε αυτό, δεν θυμάμαι να σου πω. Θυμάμαι όμως ότι τα έδωσε όλα για την ομάδα όταν έπαιζε σε εμάς. Επίσης δεν παύει να έχει δίκιο για τον βάτραχο. :D

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ποιος χεστηκε για τον καμπανταη μωρε ανυπαρκτος ηταν εκτος μιας χρονιας που ανατηθηκε η καριερα του και αποφασισε να παει στην γερμανια

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις δίκιο σε αυτό, δεν θυμάμαι να σου πω. Θυμάμαι όμως ότι τα έδωσε όλα για την ομάδα όταν έπαιζε σε εμάς. Επίσης δεν παύει να έχει δίκιο για τον βάτραχο. :D

Ξερεις ποιο ειναι το θεμα μου; Για τον Μπαγεβιτς, τον Μανωλα και γενικα για οποιονδηποτε, ο καθε οπαδος μπορει να πει οτι του κατεβει. Ακριβως επειδη ειναι οπαδος, ακριβως επειδη πληρωνει κιολας, ακριβως γιατι στο κατω κατω της γραφης αυτος κρινει την ομαδα που αγαπαει. Θεωρω ομως οτι ανθρωποι που υπηρετησαν τον συλλογο, που πληρωθηκαν απο αυτον και που εζησαν και μεγαλες στιγμες με αυτον, καλο θα ηταν να ειναι πιο προσεκτικοι σε δηλωσεις τους για αλλους που υπηρετησαν τον συλλογο. Θεωρω μαλακια του Καμπανταη το συγκεκριμενο σχολιο, ποσο μαλλον εν μεσω διαλογου με τον... Σιαλμα. Κατι τετοιες χαζομαλακιες κανουν κωλο τους ΑΕΚτζηδες. Γενικα μονο στην ΑΕΚ αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ποιο ειναι το θεμα μου; Για τον Μπαγεβιτς, τον Μανωλα και γενικα για οποιονδηποτε, ο καθε οπαδος μπορει να πει οτι του κατεβει. Ακριβως επειδη ειναι οπαδος, ακριβως επειδη πληρωνει κιολας, ακριβως γιατι στο κατω κατω της γραφης αυτος κρινει την ομαδα που αγαπαει. Θεωρω ομως οτι ανθρωποι που υπηρετησαν τον συλλογο, που πληρωθηκαν απο αυτον και που εζησαν και μεγαλες στιγμες με αυτον, καλο θα ηταν να ειναι πιο προσεκτικοι σε δηλωσεις τους για αλλους που υπηρετησαν τον συλλογο. Θεωρω μαλακια του Καμπανταη το συγκεκριμενο σχολιο, ποσο μαλλον εν μεσω διαλογου με τον... Σιαλμα. Κατι τετοιες χαζομαλακιες κανουν κωλο τους ΑΕΚτζηδες. Γενικα μονο στην ΑΕΚ αυτα.

 

Σε καταλαβαίνω. Και θα συμφωνούσα αν ήταν οποιοσδήποτε αντί του Μπάγεβιτς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω τελικά το τι τρέχει μέσα στο μυαλό του κάθε οπαδού. Μετά από κάθε παιχνίδι φέτος αλλά και πέρσι στην πλειονότητα τους, όλοι κάνανε κριτική στον Δέλλα. Καλά εγώ είχα ξεφύγει, αλλά αυτό το είχα πάθει από τότε που μπήκε το στοίχημα με το να παραδοθεί η ομάδα σε παλαιμάχους.

 

Εκεί λοιπόν που γινόταν ο κακός χαμός με τον Δέλλα, ξαφνικά τώρα που απολύθηκε ή παραιτήθηκε, βάλτε ό,τι θέλετε, έχει ξεκινήσει ένα ανάποδο ποτάμι. Ο κύριος, ο έτσι, ο προικισμένος, ο πολυτάλαντος, ο παρ” ολίγον Χερέρα, που αδικήθηκε από την διοίκηση ή τον άφαντο εγγυητή, κι αγόγγυστα προχώραγε μόνος του. Αυτός και οι τεράστιες γνώσεις του.

 

? αιδιά, δεν γίνονται και τα δύο. Είτε σας αρέσει, είτε δεν σας κάνει. Αυτή η χαρμολύπη, είναι φαινόμενο χοντρής ψυχανάλυσης. Χώρια που υπακούει και σε ποδοσφαιρικούς κανόνες : Μπορείς να διώξεις όλο το ρόστερ; Όχι. Μπορεί να διώξεις την διοίκηση; Όχι. ? άντα την πληρώνει ο προπονητής. Τι να κάνουμε τώρα; Ας είμαστε σοβαροί, όπως λέει και μια ψυχή.

 

Λάθη η διοίκηση; Τεράστα. Τα έχουμε πει. Σοβαρότατα όμως λάθη κι ο Δέλλας. Όταν λοιπόν ο προπονητής δεν μπορεί να διορθώσει τα διοικητικά λάθη, απλά αποδέχεται οτι την πληρώνει αυτός. Τέρμα και τελείωσε. Εκτός αν αναλάβει την διοίκηση καμιά οργάνωση παθιασμένων πληρωμένων, και γίνει η κατάσταση Άρης ή μπασκετική ΑΕΚ.

 

Και δεν πρέπει να επεκταθώ άλλο στο θέμα αυτό. Θα επανέλθω, μόνο αν προκληθώ από πιθανές δηλώσεις του απολυμένου κατ” ουσίαν. Σύμφωνα δηλαδή με αυτά που θα του πει ο κουμπάρος του, που έχασε την γη κάτω από τα πόδια του, ή η γυμνάστρια της Αράχωβας. Και τότε θα μπορούμε να πούμε πολλά.

 

Διότι έχει αρχίσει και γίνεται και λίγο εκνευριστική η κατάσταση. Ο Ντέμης που τα έκανε καλά, αλλά οι 80 μεταγραφές και τα κλειστά συμβόλαια στους προπονητές που απολύθηκαν, δεν ενοχλούσαν κανέναν. Με το μόνη ξανά δεν σ” αφήσω, με εκτελεστή τον Ρουβά, όλα ξαφνικά ήταν πολύ πετυχημένα. Όλα ήταν σπουδαία και δεν έτρεχε κάστανο. Τώρα,  υπάρχει μόνο η ευθύνη.

 

Οι ευθύνες είναι ακριβώς οι ίδιες. Στα της διοίκησης μιλάω. Κι όσοι βρίσκουν οτι σήμερα, καλύπτεται ο εγγυητής πίσω από την απόλυση του Δέλλα, θα πρέπει τα ίδια να συνομολογήσουν και για τις τότε παλινωδίες. Τότε που φεσωνόταν η εταιρεία, ενώ σήμερα δεν υπάρχει περίπτωση να πάθει τα ίδια. Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός. Όπως κατανοητός γίνομαι κι όταν λέω οτι σήμερα υπάρχει κι ένα ποσοστό η διοίκηση να διορθώσει, ενώ η παλιά κατάσταση απλά πήγαινε μαθηματικά στην ηρωική έξοδο, όπερ κι έγινε και βάσει αποτελέσματος.

 

Υπάρχει δηλαδή κι ένα έλεος στους συλλογισμούς της χαρμολύπης, όσων άμοιρων τελικά, δεν τα έχουν με την διοίκσησ, αλλά με τον εαυτό τους, αφού δεν έχουν αποφασίσει τι στο διάολο θέλουν τελικά. Ένα στοίχημα του Μελισσανίδη μαζί με Μπουρουτζίκες και λοιπούς γραφικούς ή έναν κανονικό προπονητή με το επιτελείο του; Είναι εικόνα αυτή που βλέπαμε σε τεράστια αφίσα, να παίζουν ποδοσφαιράκι οι Δέλλες, οι Μπορμπόκηδες, οι Ζήκοι και οι Λυμπερόπουλοι, υπό την εποπτεία του Μπάγιεβιτς, και σήμερα να είναι όλοι άνεργοι;

 

Τι είναι η ΑΕΚ τελικά; Φιλόπτωχον σωματείον δια τους παλιούς; Ρε άει στο διάολο. Αρκετοί τζαμπατζήδες υπάρχουν στα VIP, που το παίζουν ζωντανή ιστορία. Δεν είναι πρόοδος που έμεινε πλέον μόνο ο Μπάγιεβιτς απέναντι στον Μελισσανίδη; Δεν είναι πρόοδος, που πλέον όταν δεν έχεις να φας κάτι, θα φας τις σάρκες σου; Δεν είναι πρόοδος αυτή; Μαζί με εκείνη που πλέον πήρε την κατάσταση στα χέρια του, κάτι σαν ? ήλιο δηλαδή. Βέβαια ακόμα δεν έφυγε ο Μπάγιεβιτς, αλλά εσείς τι λέτε; ? όσο να κάτσει και να κάνει το σκιάχτρο; Αυτά, δεν είναι πρόοδος;

 

Η διοίκηση λοιπόν, είναι υποχρεωμένη να διορθώσει τα λάθη της. Τις κινήσεις, θα τις κρίνουμε κανονικότατα. Όπως και κάναμε μέχρι τώρα. Ο κόσμος όμως, θα πρέπει να καταλάβει οτι η ΑΕΚ οφείλει να προχωρήσει , χωρίς συναισθηματισμούς και χαρμολύπες. Και να αποφασίσει τελικά αν του έκανε ο Δέλλας ή όχι. Το να του έχω το ρόστερ της Ρεάλ, δεν μου λέει και τίποτα. Στο φινάλε, η ανικανότητα του θα φαινόταν ακόμα και τον ? ελέ να είχε.

 

Και φυσικά, να στηρίξει την ΑΕΚ. Η οποία, μπορεί ο μαλάκας που ντύνεται γυναικεία και κατοικοεδρεύει στην ? όλη, να την λέει ιδέα, αλλά ΔΕΝ είναι. Είναι εταιρεία θεάματος, σε πλήρη ανταγωνισμό και με τους κανονικούς νόμους της αγοράς. Η οποία είναι αμείλικτη. Και πλέον δεν βασίζει τα έσοδα της τόσο πολύ στα εισιτήρια, αλλά πιο πολύ στο image making. Τα πολλά λεφτά, είναι από άλλα funds, και κάτι οργανωμένοι ή δήθεν εραστές, είναι της πλάκας στα ελληνικά μεγέθη. Όπως της πλάκας είναι κι αυτή η χαρμολύπη, που δίνει την ευκαρία, με τεράστια καθυστέρηση, να έχουμε κάτι σοβαρό στον πάγκο.

Στηβεν Αβραμιδης :D

Link to comment
Share on other sites

"Θα ήθελα να κάνω γνωστό ότι η παραίτησή μου ή ο εξαναγκασμός μου σε αυτήν, έστω και αν δεν μου τη ζήτησε κανείς, έχει να κάνει μόνο με ηθικούς λόγους και όχι με αγωνιστικούς. Αγωνιστικά δεν επέτρεψα και δεν θα επιτρέψω ποτέ σε κανέναν να με κατευθύνει για το ποιος, πού και πότε.

 

Με ενδιέφερε η ΑΕΚ και όχι τα πρόσωπα. Ήθελα μια ΑΕΚ με νοοτροπία νικητή όχι μόνο στα λόγια αλλά κυρίως στις πράξεις. Όχι μια ΑΕΚ που θα ήταν ικανοποιημένη με μια “μικρή” ήττα που απλώς θα μας βόλευε για να σκεπάσουμε τις όποιες αδυναμίες μας.

 

Να βρεθούν ένοχοι είναι το μόνο εύκολο. Στο διάστημα που βρισκόμουν στην ΑΕΚ κύριο μέλημά μου ήταν η ομαδικότητα και η συνεργασία κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες. Στην πράξη φάνηκε ότι δεν λειτουργούμε όλοι έτσι. Οι αρχές μου δεν μου επιτρέπουν να λύνω τις όποιες διαφωνίες μου δημόσια. Όπως δεν μου επιτρέπουν να παρουσιάζομαι ως πηγή προβλημάτων και αιτία διατάραξης του συνόλου.

 

Αντίθετα μου επιτρέπουν να κάνω το “λάθος” να αναλαμβάνω την ευθύνη που μου αναλογεί, ενώ όλοι θα έπρεπε να κάνουμε το ίδιο για το καλό της ομάδας. Ναι, συνυπεύθυνος είμαι, όχι όμως ένοχος. Για όλους αυτούς τους λόγους έκρινα ότι μετά από τα νέα δεδομένα, που διαμορφώθηκαν το βράδυ της περασμένης Δευτέρας, δεν θα είχε νόημα να συνεχίσω από τη στιγμή που διαταράχθηκε το σύνολο και χάθηκε η ομαδικότητα.

 

Θέλω να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου τους παίκτες μου για την καθημερινή τους προσπάθεια, τους συνεργάτες μου για την πολύτιμη βοήθειά τους όλα αυτά τα χρόνια, το ιατρικό τιμ και τους υπαλλήλους για την βοήθεια στην ομάδα, τη διοίκηση που μου έδωσε την ευκαιρία να δουλέψω σε αυτή τη μεγάλη ομάδα.

 

Να πω ένα τεράστιο ευχαριστώ στον κόσμο για την αγάπη, την εμπιστοσύνη και την στήριξη που παρείχε στην ομάδα. Θα ήθελα να συνεχίσει να το κάνει, γιατί για αυτούς, όπως και για εμένα, η ΑΕΚ είναι πάνω από πρόσωπα. Επιμένω ότι αυτοί που είναι σε μια ομάδα πάντοτε πρέπει να αντιμετωπίζονται ως οι καλύτεροι.

 

Θέλω να είμαι άνθρωπος όχι μόνο των επιτυχιών αλλά, πολύ περισσότερο, άνθρωπος αξιών.

 

Με τιμή,

 

Τραϊανός Δέλλας"
Link to comment
Share on other sites

 

"Ήθελα μια ΑΕΚ με νοοτροπία νικητή όχι μόνο στα λόγια αλλά κυρίως στις πράξεις. Όχι μια ΑΕΚ που θα ήταν ικανοποιημένη με μια “μικρή” ήττα που απλώς θα μας βόλευε για να σκεπάσουμε τις όποιες αδυναμίες μας."

 

Μ αρεσει που επιμενει στη μαλακισμενη αλλαγη του. Ας του εξηγησει καποιος οτι οταν αδειαζεις το κεντρο σου δεν ρισκαρεις αλλα τον παιζεις.

Link to comment
Share on other sites

 

"Θα ήθελα να κάνω γνωστό ότι η παραίτησή μου ή ο εξαναγκασμός μου σε αυτήν, έστω και αν δεν μου τη ζήτησε κανείς, έχει να κάνει μόνο με ηθικούς λόγους και όχι με αγωνιστικούς. Αγωνιστικά δεν επέτρεψα και δεν θα επιτρέψω ποτέ σε κανέναν να με κατευθύνει για το ποιος, πού και πότε.
 
Με ενδιέφερε η ΑΕΚ και όχι τα πρόσωπα. Ήθελα μια ΑΕΚ με νοοτροπία νικητή όχι μόνο στα λόγια αλλά κυρίως στις πράξεις. Όχι μια ΑΕΚ που θα ήταν ικανοποιημένη με μια “μικρή” ήττα που απλώς θα μας βόλευε για να σκεπάσουμε τις όποιες αδυναμίες μας.
 
Να βρεθούν ένοχοι είναι το μόνο εύκολο. Στο διάστημα που βρισκόμουν στην ΑΕΚ κύριο μέλημά μου ήταν η ομαδικότητα και η συνεργασία κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες. Στην πράξη φάνηκε ότι δεν λειτουργούμε όλοι έτσι. Οι αρχές μου δεν μου επιτρέπουν να λύνω τις όποιες διαφωνίες μου δημόσια. Όπως δεν μου επιτρέπουν να παρουσιάζομαι ως πηγή προβλημάτων και αιτία διατάραξης του συνόλου.
 
Αντίθετα μου επιτρέπουν να κάνω το “λάθος” να αναλαμβάνω την ευθύνη που μου αναλογεί, ενώ όλοι θα έπρεπε να κάνουμε το ίδιο για το καλό της ομάδας. Ναι, συνυπεύθυνος είμαι, όχι όμως ένοχος. Για όλους αυτούς τους λόγους έκρινα ότι μετά από τα νέα δεδομένα, που διαμορφώθηκαν το βράδυ της περασμένης Δευτέρας, δεν θα είχε νόημα να συνεχίσω από τη στιγμή που διαταράχθηκε το σύνολο και χάθηκε η ομαδικότητα.
 
Θέλω να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου τους παίκτες μου για την καθημερινή τους προσπάθεια, τους συνεργάτες μου για την πολύτιμη βοήθειά τους όλα αυτά τα χρόνια, το ιατρικό τιμ και τους υπαλλήλους για την βοήθεια στην ομάδα, τη διοίκηση που μου έδωσε την ευκαιρία να δουλέψω σε αυτή τη μεγάλη ομάδα.
 
Να πω ένα τεράστιο ευχαριστώ στον κόσμο για την αγάπη, την εμπιστοσύνη και την στήριξη που παρείχε στην ομάδα. Θα ήθελα να συνεχίσει να το κάνει, γιατί για αυτούς, όπως και για εμένα, η ΑΕΚ είναι πάνω από πρόσωπα. Επιμένω ότι αυτοί που είναι σε μια ομάδα πάντοτε πρέπει να αντιμετωπίζονται ως οι καλύτεροι.
 
Θέλω να είμαι άνθρωπος όχι μόνο των επιτυχιών αλλά, πολύ περισσότερο, άνθρωπος αξιών.
 
Με τιμή,
 
Τραϊανός Δέλλας"

 

o aoratos pou anikei?stous synergates, sto iatriko team, stous upallilous i sti dioikisi?

Link to comment
Share on other sites

"έχει να κάνει μόνο με ηθικούς λόγους και όχι με αγωνιστικούς."

Μετά από δυόμιση χρόνια ο Δέλλας αποχώρησε επειδή δεν άντεξε την ανηθικότητα

 

"Αγωνιστικά δεν επέτρεψα και δεν θα επιτρέψω ποτέ σε κανέναν να με κατευθύνει για το ποιος, πού και πότε."

Το διαβάζει ο ? έτρος Στάθης και ξύνει παπάρι

 

"Με ενδιέφερε η ΑΕΚ και όχι τα πρόσωπα."

"για αυτούς, όπως και για εμένα, η ΑΕΚ είναι πάνω από πρόσωπα."

Ευτυχώς που μας το έγραψε δύο φορές για να μας πείσει πως νιώθει τον εαυτό του μικρότερο από την ΑΕΚ

 

"Όχι μια ΑΕΚ που θα ήταν ικανοποιημένη με μια “μικρή” ήττα που απλώς θα μας βόλευε για να σκεπάσουμε τις όποιες αδυναμίες μας."

Η ΑΕΚ έχει ένα τραυματισμένο προφίλ και μέχρι να επανέλθει οφείλει να προστατεύεται από μεγάλα σκορ. Το 1-0 είναι καλύτερο από το 4-0 ή το 6-0.

 

"Να βρεθούν ένοχοι είναι το μόνο εύκολο."

Από το 2000 μέχρι σήμερα είσαι στην ΑΕΚ σε διάφορα πόστα 9 χρόνια. Όλο και κάτι θα ξέρεις από ενόχους. Δοκίμασε την επόμενη φορά να μας διαφωτίσεις λίγο γιατί η ιστορία δείχνει πως δεν είναι και τόσο εύκολο να βρεθούν οι ένοχοι

 

"Να πω ένα τεράστιο ευχαριστώ στον κόσμο για την αγάπη, την εμπιστοσύνη και την στήριξη που παρείχε στην ομάδα."

Και εμείς σε ευχαριστούμε που πέτυχες μέσα σε δύο χρόνια την επιστροφή της ομάδας εκεί που ανήκει

 

"Θέλω να είμαι άνθρωπος όχι μόνο των επιτυχιών αλλά, πολύ περισσότερο, άνθρωπος αξιών."

Ίσως γι αυτό έμεινες σε συλλογικό επίπεδο με ένα ηθικό πρωτάθλημα

 

 

Εν ολίγοις ανακοίνωση για να πει απλά κάτι, να στείλει μήνυμα πως διαφωνεί ηθικά με την ομάδα που του έδωσε την ευκαιρία για μια καλή αρχή στην όποια προπονητική του καριέρα καθώς άλλο να προπονείς ως πρώτη ομάδα την ΑΕΚ και άλλο την Ραφήνα. Η αλήθεια είναι πως από αυτή την ανακοίνωση η ΑΕΚ δεν παίρνει τίποτα.. Καλή συνέχεια στην καριέρα σου, είμαι σίγουρος πως η ανακοίνωση αυτή βγάζει από πάνω σου οποιαδήποτε αεκοφροσύνη που ίσως σου έκλεινε κάποιον μελλοντικό πάγκο. Τουλάχιστον δεν έριξε νερό στον μύλο του όποιου διχασμού.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα ΜΜΕ τόσες μέρες ασχολούνται με την ΑΕΚ και τον Τράι. Νίκησε ο Ολυμπιακός στο CL και αρθρογραφούν μέχρι και στο oneman. Τί πράγμα είναι αυτό; Δεν θυμάμαι πέρσι που απέλυσε ο Μαρινάκης τον Μίτσελ να έγινε τόσος ντόρος. Γυμνή επικοινωνιακά η ομάδα..

Link to comment
Share on other sites

ηθικοί λόγοι ; Μάλιστα ! Τα ντόρτια στα παπάρια του . Αν το βατράχι βρίσκεται πίσω από τη παραίτηση , με γεια του με χαρά του. Θα τους φάει όλους του παλαίμαχους σιγά σιγά (? οιος έμεινε, Ο Στελάρας και ο μπεκρής   ;) και μετά θα αυτοκτονήσει γιατί δεν θα έχει με ποιον να τσακωθεί . 

 

Μελισσανίδη κατάλαβα δείχνει. ? άντως αν κρίνω από το μούδιασμα της ΑΕΚ μάλλον δεν περίμεναν να φύγει

Link to comment
Share on other sites

? άντως ο Δέλλας μετά το συμβάν είχε πει πως δεν θα στρεφόταν εναντίον του ανθρώπου που τον έφερε στην ΑΕΚ. Και ενώ εμείς νομίζαμε (και καλά) πως ο Μελισσανίδης ήρθε μετά τον υποβιβασμό και απλά τον κράτησε για την αναγέννηση. Σήμερα μας λέει πως αποχωρεί για λόγους ηθικής. Δεν γαμιόμαστε ρε Τράι λέω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Θα μας βγει ''Σπαρτακος΄'' στο τελος ο Δελλας. Διαβαζεις την ''ανακοινωση'' κλεινεις τα ματια κανοντας αναδρομη 2 χρονια τα ανοιγεις βαρας το κεφαλι σου στον τοιχο μια και ερχεσαι στα ισια σου....! Ολες οι σπειρες-κλικες παντως ετσι αρχιζουν την διαλυση σιγα σιγα πριν τους συλλαβει ο αστυνομος της γειτονιας... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο Τράι ή θα έπρεπε να βγάλει ανακοίνωση και να πει πράγματα με το όνομα τους που δεν γίνεται γιατί θα έπρεπε να εξηγήσει ποιος τον έφερε στην ΑΕΚ πριν τον υποβιβασμό ή έπρεπε απλά να ευχαριστήσει την ΑΕΚ που του έδωσε την ευκαιρία να προπονήσει στο ξεκίνημα της καριέρας του κάνοντας τον τον μακροβιότερο προπονητή της από τον Μπάγεβιτς και μετά και να της ευχηθεί τα καλύτερα. Αντ' αυτού επέλεξε να μας το παίξει ηθικός.. Καλή συνέχεια στην καριέρα σου Τράι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×