Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, Bukowski said:

Η αυτοκριτικη και σκληρη και αν ειναι θα σε βελτιωσει.

Στην ΑΕΚ επι 20 χρονια ασχολουμαστε με γαυρο.. Οτι παιρνει τιτλους επειδη ελεγχει ΕΠΟ, οτι εχει ομαδα επειδη παιρνει τα λεφτα του CL κλπ. Μεχρι που του πηραμε την ΕΠΟ, του πηραμε και τα λεφτα του CL και μας πηγε αιμα. Ε ΙΣΩΣ καποια στιγμη θα πρεπει να ασχοληθουμε και με την παρτη μας.

Από το 96 μέχρι το 2016 πάντως αυτό γινόταν. Υπάρχουν και αποδειξεις

Link to comment
Share on other sites

Όταν εγώ έχω μια εταιρεία και τρώω τη σκόνη του ανταγωνιστή μου, δεν θα γελάσω μαζί του για τις λάθος επιλογές του.
Αντίθετα, θα προσπαθήσω να διορθώσω τα δικά μου λάθη, ώστε να γίνω ανταγωνιστικος.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Ναι αλλά συχνά γίνεται το μπέρδεμα (τόσα χρονια το έχω καταλάβει πολύ καλά σε διαβεβαιώ) ότι αφού αυτόν έχουμε, το να βριζουμε οτιδηποτε από την νυν κατάσταση και να λέμε ότι είναι χειρότερα τα πραγματα από τους αντιπαλους προσβάλουμε την ΑΕΚ και αποθεώνουμε τον αντίπαλο.

Κι επειδή πιτσιρίκια δεν είμαστε, οποιος θυμηθεί εποχές Ζητα, Τροχανά, Μάκη κλπ αυτό κάποτε δεν συνέβαινε, μετά έγινε μόδα. 
 

Τωρα μαλιστα που αυτος φτιάχνει γήπεδο πρέπει σώνει και ντε να προσποιουμαστε ότι ολα πάνε οκ δε έναν τύπο που πλην μιας χρονιές έχει ξεκαθαρα πορεία εποχης Αδαμιδη.

Καμία σχέση κάνε κριτική όση γουστάρεις. Γιατί δεν κανεις και στο γαύρο; (Όχι προσωπικά, τρίτο προσωπο. Ντρέπεσαι; Αν η ΑΕΚ βγει πρωταθλήτρια μεθαύριο και δεις 2 μαλακιες δεν θα βγεις στα κάγκελα; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Όταν εγώ έχω μια εταιρεία και τρώω τη σκόνη του ανταγωνιστή μου, δεν θα γελάσω μαζί του για τις λάθος επιλογές του.
Αντίθετα, θα προσπαθήσω να διορθώσω τα δικά μου λάθη, ώστε να γίνω ανταγωνιστικος.

Εγώ μια χαρά κάνω και τα δυο. Και αυτό γίνεται σε όλο το φυσιολογικό κοσμο, σε όλα τα αθλήματα, σε όλες τις επιχειρησεις. Εδώ ξεσκίζουν τον Ανετοκουμπο που δεν μπορεί να εκτελέσει τις βολές. Θα ντραπούν επειδή είναι 2 φορές MVP-καλύτερος παίχτης στον κόσμο;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Εγώ μια χαρά κάνω και τα δυο. Και αυτό γίνεται σε όλο το φυσιολογικό κοσμο, σε όλα τα αθλήματα, σε όλες τις επιχειρησεις. Εδώ ξεσκίζουν τον Ανετοκουμπο που δεν μπορεί να εκτελέσει τις βολές. Θα ντραπούν επειδή είναι 2 φορές MVP-καλύτερος παίχτης στον κόσμο;

Εγω πάλι, προσπαθώ να διορθώσω τις δικές μου αδυναμίες αρχικά.

Κι όχι, αυτό δεν γινεται σε όλες τις επιχειρησεις.

Anyhow, ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, agelos said:

Εγω πάλι, προσπαθώ να διορθώσω τις δικές μου αδυναμίες αρχικά.

Anyhow, ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.

Εγώ κάνω και τα δυο ταυτόχρονα. Ναι δεν έχω πρόβλημα με τη διαφωνία. 

Link to comment
Share on other sites

Αν θελουμε ντε και καλα να κοροιδεψουμε καποιον ας παμε απο το τοπικ του Αλαφουζου η του Καρυπιδη που ειναι στα κυβικα μας.Γνωμη μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Αν θελουμε ντε και καλα να κοροιδεψουμε καποιον ας παμε απο το τοπικ του Αλαφουζου η του Καρυπιδη που ειναι στα κυβικα μας.Γνωμη μου.

Εκει δεν  εχει αντικειμενο.  

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Καμία σχέση κάνε κριτική όση γουστάρεις. Γιατί δεν κανεις και στο γαύρο; (Όχι προσωπικά, τρίτο προσωπο. Ντρέπεσαι; Αν η ΑΕΚ βγει πρωταθλήτρια μεθαύριο και δεις 2 μαλακιες δεν θα βγεις στα κάγκελα; 

Για τον λόγο που είπαν τα παιδιά. Γιατι τα παει εξαιρετικά.

Κανε σε παρακαλω λοιπόν εικόνα τα εξης. Δεν πάω πιο πίσω, τα τελευταία 2 χρονια μονο.

Την ΑΕΚ να πάρει 1 νταμπλ, στην συνεχεια να πάρει 1 πρωτάθλημα, να παίζει τσουλου, να έχει μοιράσει προσφατα 4αρο-5αρες σε γαυρο-βαζελους κλπ

 και τον επόμενο Ιούνιο να έχει πάρει τον Τικινιο, τον άλλον τον χαφ και να έχει φάει και μερικες χυλοπιττες όπως είπες.

Σοβαρα δλδ θα έλεγε κανεις τίποτα; Σοβαρά το ρωταω. 
 

Ή το έχουμε πάρει απόφαση ότι αυτοί είναι μεγαλύτερη ομάδα ας πούμε οποτε η κριτική γίνεται με διαφορετική αυστηρότητα γιατί μιλαμε για αλλα μεγεθη; 
 

Και τελικά -για να το γενικευσω ως κουβεντα- ποιος θεωρει μεγαλύτερη ομάδα την ΑΕΚ αυτος που γκρινιάζει ή αυτος που δεν γκρινιάζει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Για τον λόγο που είπαν τα παιδιά. Γιατι τα παει εξαιρετικά.

Κανε σε παρακαλω λοιπόν εικόνα τα εξης. Δεν πάω πιο πίσω, τα τελευταία 2 χρονια μονο.

Την ΑΕΚ να πάρει 1 νταμπλ, στην συνεχεια να πάρει 1 πρωτάθλημα, να παίζει τσουλου, να έχει μοιράσει προσφατα 4αρο-5αρες σε γαυρο-βαζελους κλπ

 και τον επόμενο Ιούνιο να έχει πάρει τον Τικινιο, τον άλλον τον χαφ και να έχει φάει και μερικες χυλοπιττες όπως είπες.

Σοβαρα δλδ θα έλεγε κανεις τίποτα; Σοβαρά το ρωταω. 
 

Ή το έχουμε πάρει απόφαση ότι αυτοί είναι μεγαλύτερη ομάδα ας πούμε οποτε η κριτική γίνεται με διαφορετική αυστηρότητα γιατί μιλαμε για αλλα μεγεθη; 
 

Και τελικά -για να το γενικευσω ως κουβεντα- ποιος θεωρει μεγαλύτερη ομάδα την ΑΕΚ αυτος που γκρινιάζει ή αυτος που δεν γκρινιάζει; 

Πόσες μεταγραφές του Ολυμπιακού πέρυσι ήταν πετυχημένες; Σε αριθμό η σε ποσοστό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Πόσες μεταγραφές του Ολυμπιακού πέρυσι ήταν πετυχημένες; Σε αριθμό η σε ποσοστό;

Ελάχιστες. Και; 
 

Δεν μου απάντησες ομως. Το κανεις εικόνα αυτό που λεω; 

Link to comment
Share on other sites

Και κατι επικαιρο 

Λουκόπουλος: «Εγώ πήγα τον Θωμά στον Κόκκαλη, η παράγκα έβγαζε πρωταθλητές»!

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ελάχιστες. Και; 
 

Δεν μου απάντησες ομως. Το κανεις εικόνα αυτό που λεω; 

Θα καταλήξω. τι μπατζετ έχει ο γαύρος για μεταγραφες και τι ποσά δίνει σε στελέχη; Είναι αιτία αυτό για κριτική σε ομάδα η όχι; Αντικειμενικά. Δηλαδή εσυ ως οπαδος θα έκανες κριτική στην ομαδα σου αν ήταν σαν και αυτή που περιγράφεις; Με επιτυχίες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω καλύτερα να μην ασχολούμαστε με την πάρτη τους για ειρωνείες, τρολαρισμα κλπ,  γιατί μας έχουν φτάσει το νιμου στον ώμο. Μου θυμίζει εμένα με τον αδερφό μου παλιά που παίζαμε playstation. Στα τριάντα ματς κέρδιζε ένα και άρχιζε χειρονομίες, καβλαντες  κωλοχερα κλπ.....ε γραφικό νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σας ελεγα να κανετε μια βολτα στα γαυροφορουμ και θα δειτε μπινελικι σε διοικηση, προπονητη και παιχτε που ετσι και πεσει εδω μεσα θα εμφανιστουν ξανα χρηστες που γραφουν σπανια να επαναφερουν την ταξη.

Και αυτοι γκρινιαζουν ενω ειναι καβαλα στο αλογο ετσι; Οταν εχασαν 1-2 απο τον Γιακουμακη μπουκαραν μεσα και τα εσπασαν ολα. Εμεις φαγαμε πεντε και "να το συζητησουμε βρε παιδια".

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ προτείνω να τους αθωώσουμε και για την προηγούμενη εικοσαετία πάνω στην οποία κέρδισαν το δικαίωμα να μην τους ασκείται κριτική. Σαρανταποσα μόνοι τους;

https://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/superleague1/aris-loukopoulos-exw-megali-euthuni-gia-tin-paragka/4188303?fbclid=IwAR3V2K8SKjsaIprNDj-5TqvkSZdvkNmB3vJP3a-7JJogJPH7rAQrOZQ2U48

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Εγω θα σας ελεγα να κανετε μια βολτα στα γαυροφορουμ και θα δειτε μπινελικι σε διοικηση, προπονητη και παιχτε που ετσι και πεσει εδω μεσα θα εμφανιστουν ξανα χρηστες που γραφουν σπανια να επαναφερουν την ταξη.

Και αυτοι γκρινιαζουν ενω ειναι καβαλα στο αλογο ετσι;

Περίεργο γιατί παίζει μεγάλο «κατηχητικό» και κόψιμο σχολίων παντού…Μέχρι και νουθετήσεις σε μηνυματα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Περίεργο γιατί παίζει μεγάλο «κατηχητικό» και κόψιμο σχολίων παντού…Μέχρι και νουθετήσεις σε μηνυματα

Παντου τα ιδια συμβαινουν μην τρελαινεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ο ιδιος ο εθναρχης μεσω μιας ανακοινωσης ειχε νομιμοποιησει εμμεσα τα πρωταθληματα του βατραχου με το θρυλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Παντου τα ιδια συμβαινουν μην τρελαινεσαι.

Ε δεν θα το έλεγα. Δεν ξέρω για πεσίματα οργανωμένων σε πολίτες και δημοσιογράφους, ούτε για «τσιμπιές» για να βάλουν μυαλό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Αν δεν κανω λαθος ο ιδιος ο εθναρχης μεσω μιας ανακοινωσης ειχε νομιμοποιησει εμμεσα τα πρωταθληματα του βατραχου με το θρυλο.

Καλα ισχυει κι αυτο. Παραμονες τελικου Κυπελλου, την χρονια Πογιετ ριχε βγαλει ανακοινωση για τα ψευτικα πρωταθληματα της εποχης Μαρινακη 🤡

Του Κοκκαλη τα θεωρει σπαθενια.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skepastos said:

Θα καταλήξω. τι μπατζετ έχει ο γαύρος για μεταγραφες και τι ποσά δίνει σε στελέχη; Είναι αιτία αυτό για κριτική σε ομάδα η όχι; Αντικειμενικά. Δηλαδή εσυ ως οπαδος θα έκανες κριτική στην ομαδα σου αν ήταν σαν και αυτή που περιγράφεις; Με επιτυχίες κλπ

Κριτική θα κάνει και ο οπαδός της Μπάγερν στην διοίκηση της αν θεωρει ότι μαλακιζεται. 
 

Εδω ομως μιλαμε για ελληνικές υποτιθεται ανταγωνιστικες ομάδες εκ των οποίων η μια και κανέναν να μην έπαιρνε (που αποκλειεται) θα είναι οκ (και πάλι έχει κάνει την ακριβότερη μεταγραφή ως τώρα) και η άλλη θέλει 7-8 βασικούς μπας και στρώσει.

Ποιος να τους κράξει και για ποιον λόγο;  

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλό βράδυ σε όλους. Τα ξαναλέμε εδώ πάλι στο επόμενο φιάσκο του γαύρου. Ας είναι και του χρόνου. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Κριτική θα κάνει και ο οπαδός της Μπάγερν στην διοίκηση της αν θεωρει ότι μαλακιζεται. 
 

Εδω ομως μιλαμε για ελληνικές υποτιθεται ανταγωνιστικες ομάδες εκ των οποίων η μια και κανέναν να μην έπαιρνε (που αποκλειεται) θα είναι οκ (και πάλι έχει κάνει την ακριβότερη μεταγραφή ως τώρα) και η άλλη θέλει 7-8 βασικούς μπας και στρώσει.

Ποιος να τους κράξει και για ποιον λόγο;  

Εγώ αν η ΑΕΚ ήταν στη θέση του γαύρου και επαιζε με δεξί μπακ Ανδρούτσο, αριστερό Βρουσαι, τέρμα το τέρμα της Λάρισας, και εξτρέμ το Ραντζέλοβιτς και τον Τσουμιτς όσο να ναι θα έκραζα. Δεν θα έβαζα προϋπόθεση το πρωτάθλημα. Όπως θα έκραζα αν 2 μήνες τώρα δεν είχα κλείσει πλαγιά μπακ, τέρμα και εξτρέμ ενώ είμαι άνετος, τσεπατος και ωραίος 

Link to comment
Share on other sites

  • amd locked this topic
  • amd unlocked this topic
  • amd locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×