Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

11 minutes ago, Skepastos said:

Εγώ αν η ΑΕΚ ήταν στη θέση του γαύρου και επαιζε με δεξί μπακ Ανδρούτσο, αριστερό Βρουσαι, τέρμα το τέρμα της Λάρισας, και εξτρέμ το Ραντζέλοβιτς και τον Τσουμιτς όσο να ναι θα έκραζα. Δεν θα έβαζα προϋπόθεση το πρωτάθλημα. Όπως θα έκραζα αν 2 μήνες τώρα δεν είχα κλείσει πλαγιά μπακ, τέρμα και εξτρέμ ενώ είμαι άνετος, τσεπατος και ωραίος 

Λες δλδ ότι αυτοί πρέπει να έχουν μεγαλύτερες απαιτήσεις από μας.

Αυτο πήγα να προλάβω για να μην γίνει τσαμπα κουβέντα και να καταλήξω πάλι σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skepastos said:

Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος να μας πει τι ποσοστό επιτυχίας είχε πέρυσι ο γαύρος στις μεταγραφές; Αλλά ξέχασα δεν μετράει. Πήρε πρωτάθλημα. 

Ε ναι, το ότι πήρε το πρωτάθλημα σβήνει πάρα πολλές ανορθογραφίες, λογικό είναι

Δηλαδή αν η ΑΕΚ πάρει του χρόνου το πρωτάθλημα και βγω εγώ πω «Ναι, το πήραμε, αλλά το καλοκαίρι τον Εντσάμ δεν τον φέραμε» η αυθόρμητη αντίδρασή σου δεν θα ναι «Ε, τώρα πλάκα μας κάνεις;»

Οι επιτυχίες διατηρούν καλό το κλίμα και δημιουργούν «κανονάκια» στις διοικήσεις σε ενδεχόμενα λάθη.

Είναι απολύτως λογικό στην ΑΕΚ να υπάρχει μεγαλύτερη πίεση από τους οπαδούς απ' ότι υπάρχει στον γαύρο, αυτοί προέρχονται από 2 επιτυχημένες σεζόν και μεις 3 χρόνια τρώμε την μια σφαλιάρα πίσω από την άλλη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Εγώ αν η ΑΕΚ ήταν στη θέση του γαύρου και επαιζε με δεξί μπακ Ανδρούτσο, αριστερό Βρουσαι, τέρμα το τέρμα της Λάρισας, και εξτρέμ το Ραντζέλοβιτς και τον Τσουμιτς όσο να ναι θα έκραζα. Δεν θα έβαζα προϋπόθεση το πρωτάθλημα. Όπως θα έκραζα αν 2 μήνες τώρα δεν είχα κλείσει πλαγιά μπακ, τέρμα και εξτρέμ ενώ είμαι άνετος, τσεπατος και ωραίος 

μα λεμε τωρα οτι επεσαν απειρα λεφτα και δεν ειπε να σπρωξει για το κατι παραπανω, αφου του αρκουσαν τα +40 στο χωριο και τα παραλιγο στη πολη. Ετσι ρε φιλε, για τον οπαδο το γαυρο.

Τηρουμενων των αναλογιων βεβαιως, ο παπασταματης δεν αρκεστηκε να φτιαξει ομαδα για το εδω πρωταθλημα, πηρε παιχτουρες για προπονηση εδω και την υπερβαση εξω. Τετοιο σπεπτικο ο γαυρος δεν ειχε και ηταν ο μονος που θα μπορουσε να εχει. Κανονικα θα επρεπε να τον κραζουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν πέρσι το είχαμε σηκώσει με +30 (όπως και προπέρσι, κλπ) και τώρα 1 Ιουλίου ερχόταν να μας την πει κάποιος γάβρος που 'γινόμαστε ρόμπα στις μεταγραφές', τί άποψη θα είχαμε για το IQ του; 

Και δεν θα είχαμε δίκιο; 

Ρόμπα γίνεσαι μωρέ στο γήπεδο και στη συγκομιδή στόχων. Στις μεταγραφές απλά αλλάζεις από ξεκούμπωτη σε κουμπωμένη και τούμπαλιν. 

Υγ. Μιλάμε τώρα για big-3 κουλτούρες, όχι για  "8οι και το γήπεδο γεμάτο" ή "σιγά ρε πεπόνια δεν είμαστε και η Μποταφόγκο" . Μικρότερες ομάδες ψάχνουν για mini-games και υποδεέστερους στίβους, ο δικός μας είναι πιο λεφτάς, ο νοτιάς έχει την ομορφότερη γυναίκα, κλπ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

προφανως και θα τον ειχαμε για αμοιβαδα. Δε λεω τι θα πουμε εμεις στους γαβρους, λεω τι πιστευω οτι θα πρεπε να λενε αυτοι για την ομαδα τους.

Link to comment
Share on other sites

Το να βλέπουμε τι κανουν οι ανταγωνιστές και τι φέρνουν έχει αξία στο να ξέρουμε υι ανταγωνισμό έχουμε και στο τι πάστας παίκτες έρχονται στη χωρα και στα πόσα φράγκα.

Απο κει και πέρα στις αποτυχίες εμεις θα κράξουμε τη διοικηση μας οι γαβροι τη δική τους κ.ο.κ, οπως και στις επιτυχίες εμείς θα πανηγυριζουμε,  και δε καθόμαστε να μετράμε τα "μπράβο απο εναν παοκτση, γκαζέτα να περάσει"

Αντικειμενικα σαιτς εφημερίδες και δημοσιογράφοι δεν υπάρχουν.&- Αν καποια στιγμή ο ιδανικός εργασιακός προορισμός για εναν δημοσιογράφο είναι η Ναυτεμπορική, θα διαβάζουμε για το μεγάλο κόλπο του Τιγραρου που έφερε τον Πάρρα, της διαφοράς παιχτάρα, κατω απο την μύτη των υπολοίπων και τους εξευτέλισε όλους ανανεώνοντας τον Μανταλο.

Και τωρα που είπα Μανταλος, απο αντικειμενικούς παρουσιάζεται σαν Ρομπέρτο Μπατζο με σπυριά έτσι και αλλιώς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά αποφεύγω να σχολιάζω την έκβαση οποιασδήποτε μεταγραφής λόγω του ότι υπάρχουν συνήθως άπειροι παράγοντες που εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω επαρκώς για να κρίνω (απαιτήσεις, μάνατζερς, στόχοι των εμπλεκόμενων ομάδων, επιθυμίες παίχτη, ανάδρομος ερμής κλπ). Αλλά καλά τα λέει ο Σκεπαστός, άμα κρίνεις τον ένα καλό είναι με όμοιο τρόπο να κρίνεις και τον άλλο. Το ένα άκρο είναι να βγάζεις λάδι τη διοίκηση σου για τις (προφανείς) ευθύνες της, αλλά το άλλο άκρο είναι η δουλικότητα στον οποιονδήποτε αντίπαλο. Σιγά μη φοβηθώ και να πω ότι ο γαύρος κάπου τα πούτσισε (γενικά μιλάω). Όπα δηλαδή κάπου ρε παίδες.

Γενικά σε αυτά τα πράγματα οφείλεις να ασκείς κριτική στη διοίκηση όταν τα μπουρδελιάζει όλα επί σειρά ετών, αλλά δεν μπορείς να μην είσαι αντικειμενικός και δίκαιος σε κάθε τι που λες. Διαφωνώ ότι ο οπαδός είναι το άμοιρο θύμα αφού και εμείς δημιουργούμε κλίμα, σπρώχνουμε τη διοίκηση σε επικοινωνιακά κόλπα που μετετρέπονται τελικά σε αγγούρια στον κώλο μας, επηρεάζουμε παίχτες με άμεσο αντίκτυπο στην αγωνιστική συμπεριφορά. Πολύ μικρό το μερίδιο ευθύνης του οπαδού σε σχέση με αυτό της διοίκησης, αλλά μη γινόμαστε και ξαφνιασμένοι πίκατσου όταν κάποιος υποννοεί ότι παίζουμε κι εμείς το ρόλο μας.

Γι'αυτο λοιπόν επαναλαμβάνω, αν ασκείς κριτική, καλό είναι να είσαι αντικειμενικός και δίκαιος. Δεν είσαι υποχρεωμένος, μπορεί απλά να θες να ξεκαυλώσεις, απλά λέω ότι ΚΑΛΟ είναι να είσαι αντικειμενικός και δίκαιος. Γιατί όταν είσαι αντικειμενικός και δίκαιος η κριτική σου είναι κριτική και κάπως μετράει, μπορεί κάποιος να την πάρει σοβαρά (μπορεί και όχι). Αν δεν είσαι, τότε δίνεις στον άλλο την πάσα να σε πει γκρινιάρη ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ και ας μην πούμε τι μπορεί να σε πει στην κακή περίπτωση. Το "στ'αρχίδια μου τι θα με πει" το δέχομαι, απλά δε μπορεί να συνυπάρχει με το "εμείς φωνάζαμε αλλά δε μας ακούγανε". Ή το ένα το άλλο.

Τέσπα, εγώ διαφωνώ και για τα υπόλοιπα που διαβάζω εδώ για τον γαύρο αλλά θα γράψω άλλο σεντόνι άλλη φορά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, aris2168 said:

προφανως και θα τον ειχαμε για αμοιβαδα. Δε λεω τι θα πουμε εμεις στους γαβρους, λεω τι πιστευω οτι θα πρεπε να λενε αυτοι για την ομαδα τους.

Η ιστορική φτιαξια του γαυρου έχει σκοπό τους εγχώριους τιτλους και να γλεντάει τον βαζελο κι εμας, όχι η επιτυχία στην Ευρώπη.

Αρα ο οπαδός του είναι καλυμμένος.

Ειναι τρομερο να λέμε ότι θα πρέπει να γκρινιάζουν λες και αποδεχόμαστε ότι αυτοί πλέον πρέπει να έχουν αλλους στόχους από εμας. Αυτό λεω εγώ.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, AlexKR21 said:

Ε ναι, το ότι πήρε το πρωτάθλημα σβήνει πάρα πολλές ανορθογραφίες, λογικό είναι

Δηλαδή αν η ΑΕΚ πάρει του χρόνου το πρωτάθλημα και βγω εγώ πω «Ναι, το πήραμε, αλλά το καλοκαίρι τον Εντσάμ δεν τον φέραμε» η αυθόρμητη αντίδρασή σου δεν θα ναι «Ε, τώρα πλάκα μας κάνεις;»

Οι επιτυχίες διατηρούν καλό το κλίμα και δημιουργούν «κανονάκια» στις διοικήσεις σε ενδεχόμενα λάθη.

Είναι απολύτως λογικό στην ΑΕΚ να υπάρχει μεγαλύτερη πίεση από τους οπαδούς απ' ότι υπάρχει στον γαύρο, αυτοί προέρχονται από 2 επιτυχημένες σεζόν και μεις 3 χρόνια τρώμε την μια σφαλιάρα πίσω από την άλλη.

Ούτε τις 2 χρονιές που το έχασαν άνοιξε μύτη. Ούτε από τους δικους τους αλλα ούτε είδαμε και κριτική από τους αντικειμενικούς. Έχουν κερδίσει ασυλία. Από φόβο; Από λεφτά; 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zara said:

Αν πέρσι το είχαμε σηκώσει με +30 (όπως και προπέρσι, κλπ) και τώρα 1 Ιουλίου ερχόταν να μας την πει κάποιος γάβρος που 'γινόμαστε ρόμπα στις μεταγραφές', τί άποψη θα είχαμε για το IQ του; 

Και δεν θα είχαμε δίκιο; 

Ρόμπα γίνεσαι μωρέ στο γήπεδο και στη συγκομιδή στόχων. Στις μεταγραφές απλά αλλάζεις από ξεκούμπωτη σε κουμπωμένη και τούμπαλιν. 

Υγ. Μιλάμε τώρα για big-3 κουλτούρες, όχι για  "8οι και το γήπεδο γεμάτο" ή "σιγά ρε πεπόνια δεν είμαστε και η Μποταφόγκο" . Μικρότερες ομάδες ψάχνουν για mini-games και υποδεέστερους στίβους, ο δικός μας είναι πιο λεφτάς, ο νοτιάς έχει την ομορφότερη γυναίκα, κλπ. 

Δεν θα πάω να κράξω κανένα γαύρο μόνος μου χωρίς αφορμή αλλά κανα δυο που με ρώτησαν τι έγινε με Ντσαμ τους απάντησα ότι πήγε να βρει το Μπελχαντα στη νεοφώτιστη της Τουρκίας. Μια χαρά μουγκρίσαν από τα νευράκια τους. Δεν σκέφτηκα «ωχ, ας κράξω τώρα την ΑΕΚ να δείξω ότι διαφέρω», ούτε «μην μιλας μαλακα γιατί σε έκαναν κουδούνι στο πρωτάθλημα». Τελως πάντων εγώ είναι εγώ. Φανέλα της ΑΕΚ στο σχολείο φόραγα ΠΑΝΤΑ μετά τις ήττες. Ούτε έκανα πίσω όταν μου την έπεφτε γιος διοικητικού στελέχους του Ολυμπιακού (κορυφαίο κεφάλι επι Κόκκαλη) σε τραπεζι με 10 γαυρους. Σε σημείο που σηκώθηκε ο καταστηματάρχης στο τέλος, ΑΕΚτζης που δεν είχε εκδηλωθεί για ευνόητους λόγους, ξεκρέμασε από τον τοίχο ένα κομπολόι της ΑΕΚ και μου το χάρισε επειδή ένιωσε περήφανος για αυτά που άκουγε. Δεν το λέω για μαγκιά προφανώς και στα παπάρια μου, εγώ έτσι μεγάλωσα. Τώρα αν η μόδα είναι να κραζουμε την ΑΕΚ (σωστά για τις ανορθογραφίες της) αλλά να σκύβουμε το κεφάλι απέναντι σε κάθε γαύρο, υποτακτικά μπας και μας κακοχαρακτηρίσουν, σορρυ αλλά εγώ δεν θα πάρω. Καλημέρα 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Skepastos said:

Δεν θα πάω να κράξω κανένα γαύρο μόνος μου χωρίς αφορμή αλλά κανα δυο που με ρώτησαν τι έγινε με Ντσαμ τους απάντησα ότι πήγε να βρει το Μπελχαντα στη νεοφώτιστη της Τουρκίας. Μια χαρά μουγκρίσαν από τα νευράκια τους. Δεν σκέφτηκα «ωχ, ας κράξω τώρα την ΑΕΚ να δείξω ότι διαφέρω», ούτε «μην μιλας μαλακα γιατί σε έκαναν κουδούνι στο πρωτάθλημα». Τελως πάντων εγώ είναι εγώ. Φανέλα της ΑΕΚ στο σχολείο φόραγα ΠΑΝΤΑ μετά τις ήττες. Ούτε έκανα πίσω όταν μου την έπεφτε γιος διοικητικού στελέχους του Ολυμπιακού (κορυφαίο κεφάλι επι Κόκκαλη) σε τραπεζι με 10 γαυρους. Σε σημείο που σηκώθηκε ο καταστηματάρχης στο τέλος, ΑΕΚτζης που δεν είχε εκδηλωθεί για ευνόητους λόγους, ξεκρέμασε από τον τοίχο ένα κομπολόι της ΑΕΚ και μου το χάρισε επειδή ένιωσε περήφανος για αυτά που άκουγε. Δεν το λέω για μαγκιά προφανώς και στα παπάρια μου, εγώ έτσι μεγάλωσα. Τώρα αν η μόδα είναι να κραζουμε την ΑΕΚ (σωστά για τις ανορθογραφίες της) αλλά να σκύβουμε το κεφάλι απέναντι σε κάθε γαύρο, υποτακτικά μπας και μας κακοχαρακτηρίσουν, σορρυ αλλά εγώ δεν θα πάρω. Καλημέρα 

Δεν έχω λάικ, το βάζω ολογράφως

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1) Γαμιούνται όλοι οι gayroi, ενθεν κακειθεν, ψυχη τε και σωματι.

2) Σιγά μην ντραπώ να μιλησω για τις μαλακίες τους και γενικοτερα για το νοσηρο οργανισμο τους. όποιος ντρέπεται ας εγκλειστεί 😁

3) O Fataul Haque πλεον ντηλαρει μονο με μεντες - οτι πει ο πορτογαλος - πληρης εξαρητηση

4) Επειδή αναφέρθηκε, το οτι δεν κουνηθηκε ο  κοσμος της ΑΕΚ στο 1-5  αλλά στην ηττα gayrou με γιακουμη εγινε της πτνας στον πειραια λέει περισσότερα για τον κοσμο της ΑΕΚ.

5) Γαμιεται ο γαυρος. ως οργανισμός γενικότερα 😁

 

Το προβλημα κατα τη γνωμη μου εντοπίζεται στην αντιληπτικη ικανότητα και την οξυδερκεια των αρδ και κατ'επεκταση των οπαδων αφου και οι αρδ οπαδοι είναι και από την οπαδική βάση προέρχονται. Εχει αποδειχθει οτι οι γαυροι αρδ δουλευουν ψιλο γαζι τους υπόλοιπους.

Δεν θα ψεξω λοιπον αυτους που λένε, ξερετε μη μιλατε γιατι μας έχουν σκίσει κτλ γιατι προφανως υπάρχει το ελλειμμα που περιγράφω παραπανω.

Δεν ξέρω με πιο τρόπο μπορει να ξεπεραστεί. Ισως με 20 σερί στημενα πρωταθληματα αποκτήσουμε παρόμοια αντισώματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, flavius said:

Ισως με 20 σερί στημενα πρωταθληματα αποκτήσουμε παρόμοια αντισώματα.

Καλα εδω πηρες 1 (ΟΛΟΓΡΑΦΩΣ ΕΝΑ) μετα απο 1/4 του αιωνα και ζητησες συγγνωμη και ελεος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα.

cl-esoda.jpg

 

Tι μας λέει ο παραπάνω πίνακας:

Πως μέχρι το 2010 το Τσάμπιονς Λίγκ έδινε πολλά αλλά όχι απίστευτη διαφορά από τον δεύτερο. Επίσης τότε είτε η ΑΕΚ πιο σπάνια είτε ο ΠΑΟ έμπαιναν στους ομίλους άρα το χάσμα μειωνόταν.

Αυτό εξηγεί ότι μέχρι το 2010 πολλά πρωταθλήματα κρίνονταν στην ισοβαθμία ή στο όριο.

Από το 2010 όμως άλλαξαν τα ποσά του Τσάμπιονς Λιγκ σε συνδυασμό κιόλας με το ότι ήταν δύσκολο να υπάρχει και δεύτερη ελληνική ομάδα στο Τσάμπιονς Λιγκ. Έτσι λοιπόν πέρα απο την ΑΜΚ που έκανε ο Μαρινάκης και τις διασυνδέσεις με ατζέντηδες, ακόμα και αν αυτά δεν υπήρχαν έβρισκε έναν πακτωλό χρημάτων.

Αρέσει δεν αρέσει ακόμα και ο τζαμπατζής Μελισσαν με τόσα χρήματα θα έδινε διπλάσια συμβόλαια από τώρα.

Πρέπει να καταστεί σαφές ότι και το ενδεχόμενο χωστιλίκι(δική μου εφεύρεση) του Μαρινάκη επισκιάζεται από τον πακτωλό χρημάτων που συνέπεσαν την ίδια περίοδο από το Τσάμπιονς Λιγκ. Για αυτό ακόμα και ο Σαββίδης δεν κατάφερε να σπάσει την κυριαρχία παρά τα χρήματα που έριξε.

Το ότι ο Ολυμπιακός παίρνει το πρωτάθλημα με διαφορές 15-30 βαθμών από τους άλλους είναι απόρροια της διανεμητικής πολιτικής επί των ευρωπαϊκών διοργανώσεων.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε όλη την ευρώπη τα υπέρμετρα έσοδα του ΤΣΛ στους συμμετέχοντες του έχουν δημιουργήσει ομάδες που δεν κοντράρονται με τίποτα, υποθέτω.

Απλά όταν εσύ, η ΑΕΚ, έπαιξες στο ΤΣΛ, πήρες Γιαννιώτα και δεν μάζεψες ούτε σεντ από νίκες κλπ. Δηλαδή οκ, είχες την ευκαιρία σου και η απάντησή σου στην 20χρονη  χούντα του γαύρου ήταν ο Γιαννιώτας. Στο γενικότερο πλαίσιο της συζήτησης, επειδή για μπάλα μιλάμε σε τελική ανάλυση, να πω ότι δεν μας παίρνει να κάνουμε καζούρα στους γαύρους, πως θα γίνει τώρα δηλαδή. Έχασαν έναν παίχτη, οκ μαλακία για εκείνους υποθέτω, αλλά εμείς ως τι ακριβώς μιλάμε; Εμείς πάμε για άλλη μια χρονιά με Μπακάκη βασικό και με Μάνταλο-συμβόλαιο με την καρδιά μας και αρχηγάρα.

Είναι σαν την επέτειο του 4-0 που έκτοτε σε έχουν λυσσάξει στην πούτσα όπου σε πετύχουν κι εμείς κάθε χρόνο τους κάνουμε καζούρα ξέρω γω για ένα 4-0 που δεν ήταν αρκετό για να πάρεις το πρωτάθλημα τότε, το πήραν αυτοί.

Γενικά παοκίζουμε εδώ και χρόνια. Εννοώ ότι η γλώσσα μας είναι πολύ μεγαλύτερη απ' την πούτσα μας. Μυαλό δε βάζουμε με τίποτα όμως. Από το επικό "απόψε η ΑΕΚάρα στέλνει στον Ολυμπιακό τον Ουζουνίδη", μέχρι την καζούρα το καλοκαίρι του 2021 γιατί ο γαύρος έχασε παίχτη, όλη μας η ιστορία είναι γκολ αυτοί σέντρα και πανηγύρια εμείς.

Παοκίζουμε και για άλλους λόγους, άσχετους με την κουβέντα. Όπως αυτοί ήταν μονοθεματικοί καραγκιόζηδες με αποκλειστική ενασχόληση το ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΠΟΥΤΑΝΑ ΑΘΗΝΑ-ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΛΑΟΣ, έτσι κι εμείς το 'χουμε ρίξει στο ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ-ΦΙΛΑΕΛΦΕΙΑ-ΠΟΝΟΣ-ΠΟΝΤΟΣ-ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ. Για τον πούτσο φάση γενικά.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hoffman21 said:

Kαλα παει αυτο

image.png.650a97f0e84b36c3fd5c9f79f65c6237.png

Λείπει η ατσαλένια άμυνα των Νεντελτσεαρου-Ντατσενκο γι αυτό το έφαγαν οι Ουφηδες

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα πράγματα, διαβάζω συνέντευξη του Πέτρου Πασσαλή στο gazzetta κι ενώ μιλάει για την καριέρα του, βρήκε στο άσχετο να πει κάτι για την ΑΕΚ:

«Ο Εργοτέλης στη Β' Εθνική φέτος ήταν μια ομάδα που την έβλεπες και τη χαιρόσουν. Θα σας δώσω ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα. Ο Τσέλιος παίζει δανεικός από την ΑΕΚ στον Εργοτέλη. Δηλαδή, αυτό το παιδί δεν αξίζει να βρίσκεται στην ομάδα της ΑΕΚ και αξίζει να βρίσκεται για παράδειγμα ο Τάνκοβιτς που ήρθε από τη Σουηδία ή αξίζει να βρίσκεται κάποιος άλλος; Δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά τους ποιοτικά. Δώστε του τη δυνατότητα. Με το να είναι δανεικός τί κερδίζει; Εκτός από το ότι φθείρεται ψυχολογικά».

Πέτρο Πασσαλή μακάρι όλα τα μακάρι. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mporat said:

Απίστευτα πράγματα, διαβάζω συνέντευξη του Πέτρου Πασσαλή στο gazzetta κι ενώ μιλάει για την καριέρα του, βρήκε στο άσχετο να πει κάτι για την ΑΕΚ:

«Ο Εργοτέλης στη Β' Εθνική φέτος ήταν μια ομάδα που την έβλεπες και τη χαιρόσουν. Θα σας δώσω ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα. Ο Τσέλιος παίζει δανεικός από την ΑΕΚ στον Εργοτέλη. Δηλαδή, αυτό το παιδί δεν αξίζει να βρίσκεται στην ομάδα της ΑΕΚ και αξίζει να βρίσκεται για παράδειγμα ο Τάνκοβιτς που ήρθε από τη Σουηδία ή αξίζει να βρίσκεται κάποιος άλλος; Δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά τους ποιοτικά. Δώστε του τη δυνατότητα. Με το να είναι δανεικός τί κερδίζει; Εκτός από το ότι φθείρεται ψυχολογικά».

Πέτρο Πασσαλή μακάρι όλα τα μακάρι. 

Πετρος πασσαλής μιλάει στην καρδιά πολλώ  ΑΕΚτσήδων παντως...και αυτό ειναι το πρόβλημα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Πετρος πασσαλής μιλάει στην καρδιά πολλώ  ΑΕΚτσήδων παντως...και αυτό ειναι το πρόβλημα

Ειναι βασικό πρόβλημα βέβαια. Ακόμα δε μπορώ να χωνέψω εγώ ότι κάναμε βίντεο για τα διαρκείας με κλάμα και νοσταλγία. Τόσα χρόνια μόνο αυτό πουλάμε. Anyhow. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Geologos said:

Πετρος πασσαλής μιλάει στην καρδιά πολλώ  ΑΕΚτσήδων παντως...και αυτό ειναι το πρόβλημα

Ακριβώς αυτό. Η λίστα είναι ατελείωτη, από αραβιδαρους μέχρι αρχηγαρα Μάνταλο, ο ΑΕΚτζης βιώνει την ΑΕΚ ως σύλλογο αναξιοπαθούντων

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, stavros 9-11 said:

Ακριβώς αυτό. Η λίστα είναι ατελείωτη, από αραβιδαρους μέχρι αρχηγαρα Μάνταλο, ο ΑΕΚτζης βιώνει την ΑΕΚ ως σύλλογο αναξιοπαθούντων

Γιατι το λες αυτο τι παραπανω εχει ο Ολιβέιρα απο τον Κοσίδη ή ο Χουάν Καρλος απο τον Γροντή?

Γιατι έτρωγε την θέση του Αραμπατζή ο ξένος ο Σαχας, και σιγά την διαφορά που έχει ο Μπρουνο Αλβες απο το ελληνοπουλο τον Μόρα

Link to comment
Share on other sites

Τα Ελληνόπουλα που ξέρουν τι θα πει ΑΕΚ και τα ρέστα, αλλά ταυτόχρονα δε μπορούν να κάνουν τα βασικά παίζοντας μπαλιτσα .

Τραγελαφος.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αφου αντι να προπονηθουν τα πιανανε απο μικρα μπαρμπαδες και τους λεγανε τι σημαινει ΑΕΚ. που χρόνος να μαθουν μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, βοηθήστε με λίγο να καταλάβω.

Η ιστορία μας είναι μιζέρια. Ο Σεραφείδης είναι κλάψα. Το '18 ήταν πυροτέχνημα.  Η τεσσάρα στο γαύρο δεν έφερε πρωτάθλημα. Το γήπεδο είναι μονοθεματικό μας κόλλημα. Την προσφυγιά την έχουμε κουράσει. Μια ζωή μιλάμε και δε γαμάμε. Ειλικρινά και χωρίς προβοκάρισμα, γιατί ασχολείστε με την ΑΕΚ; Τι χαρά σας προσφέρει; Υπάρχει ας πούμε μία λίστα με τρία πράγματα; Είναι ιστορικοί/προσωπικοί ή λόγοι ή περιμένετε πότε θα γυρίσει ο τροχός και θα γίνουμε γαύροι στη θέση του γαύρου; Και τα δύο βγάζουν νόημα, αλλά είμαι περίεργος για το τι ισχύει από τα δύο ή αν είναι κάποιο τρίτο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • amd locked this topic
  • amd unlocked this topic
  • amd locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×