Jump to content

Προπονητολογία Vol.IIΙ


MITSAKLAS
 Share

Recommended Posts

Που σε ένα εξάλεπτο το 2-0 έγινε 2-3;

που για 80 λεπτα την ειχε πατησει

Link to comment
Share on other sites

Εσυ θα στηριξεις Μαρτινς?

Απ οτι βλεπω δεν θα στηριξεις Μαρινο φιλε και αυτο με λυπει αφανταστα

Link to comment
Share on other sites

ωραια, τουλαχιστον τελειωσαμε γρηγορα.

Σε ποιον πεφτει το θλιβερο καθηκον ν ανοιξει το "Μαρινο καλως ηρθες"?

 

Μαρινο, καλως ηρθες.

Στηριζω.

Edited by aris2168
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου λέω ούτε που θα την προλάβει

 

"Η προδοσία του Μαρίνου" πρέπει να έχει και πέρασμα από Λαγοφλώρο.

Γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλεπω δεν θα στηριξεις Μαρινο φιλε και αυτο με λυπει αφανταστα

 

Πες μας ομως εσυ θα στηριξεις Μαρτινς ή περιμενεις γραμμη απο τον Τακη?

Link to comment
Share on other sites

που για 80 λεπτα την ειχε πατησει

 

Επειδή το θυμάμαι... κάνεις λάθος

Link to comment
Share on other sites

που για 80 λεπτα την ειχε πατησει

Στο 66 2-3 ήτανε

 

Δεν μου κάνει προπονητής που τους πατάει για 60 λεπτά και στο τέλος τρώει το πουλί

Θέλω κόουτς να τους γαζώνω για ένα 90λεπτο και να σηκώνω και κούπες

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

καλα ο βαζελος με την μπιλμπαο επαιζε οχι με την τραχανοπλαγια 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Ένα θα πω μονο. Με Ουζουνίδη ομίλους ΤσΛ δεν παίζεις. Κρατήστε το να με κάνετε ρόμπα

Link to comment
Share on other sites

Πες μας ομως εσυ θα στηριξεις Μαρτινς ή περιμενεις γραμμη απο τον Τακη?

Με μισο ζαναξ καθε βραδυ πιστευω θα το δεις αλλιως το θεμα Μαρινου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ο Λυμπερόπουλος επηρέασε τον Μελισσανίδη στο θέμα Ουζουνίδη.

Και προφανώς μπορούσε η ΑΕΚ να φέρει έναν ξένο προπονητή σχετικά φθηνό από ισπανία ή πορτογαλία.

Ο ίδιος ο Μελισσανίδης πάντοτε ήθελε καλό ξένο προπονητή(Πογέτ, Μοντανιέ, κλπ.) και συμβιβαζόταν με τον Κετσπάγια ή τον Μοράις είτε

λόγω οικονομικών ζητημάτων ή εξαιτίας άλλων ζητημάτων.

Θεωρεί ο ίδιος πως ο Ουζουνίδης πέρα από ότι δεν θα εγείρει μεγάλες απαιτήσεις έχει δυνατότητες να πετύχει πράγματα σχετικά γρήγορα.

 

Προσωπικά αν και υπέρμαχος του καλού ξένου προπονητή με βάση απόψεις αλλά και την ιστορία της ΑΕΚ, δεν είμαι τόσο αρνητικός έναντι του Ουζουνίδη για διάφορους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Ένα θα πω μονο. Με Ουζουνίδη ομίλους ΤσΛ δεν παίζεις. Κρατήστε το να με κάνετε ρόμπα

 

δηλαδη ησουν φαβορι να μπεις και θα σε πεταξει εξω ο ουζουνιδης? 

Link to comment
Share on other sites

Τους Μοραις και Μανολο τους ειχε προαναγγειλει στο ΚΜ σε παγκοσμια  αποκλειστικοτητα ο Στυλιανοπουλος, για τον Ουζουνιδη το γνωριζουν ολοι.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ησουν φαβορι να μπεις και θα σε πεταξει εξω ο ουζουνιδης?

Όχι αλλα ειχα πολλές πιθανότητες με βάση όσα έχουμε δει
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνεις πρωτάθλημα και έχεις αυξημένες πιθανότητες να μπεις στη μεγαλύτερη διοργάνωση από την οποία σε έχουν ξεχάσει, έρχεται η ώρα να πάρεις αποφάσεις. Η ίδια η πραγματικότητα σε αναγκάζει να αποφασίσεις αν ανέβεις επίπεδο ή αν αυτό ήταν το ταβάνι σου οπότε ή θα το συντηρήσεις με κόπο αλλά χωρίς τον ενθουσιασμό της ομάδας που διψάει ή θα σε πάρει η κάτω βόλτα.

 

Ποδόσφαιρο είναι. Δεν ξέρεις τι θα γίνει μέσα στο χορτάρι. Μπορεί να πάρεις Αλέφαντο και να πετάει η ομάδα. Μπορεί και Διαμαντόπουλο, μπορεί και Τεννέ. Δεν ξέρεις. Αν ήξερες, δεν θα εργαζόταν κανείς μας γιατί όλοι θα πλουτίζαμε από το στοίχημα. Για μία ακόμα φορά λοιπόν γράφω ότι δεν ξέρεις. Έτσι, δεν ξέρεις τι θα γίνει με τον Ουζουνίδη. Κανείς δεν ξέρει.

 

Μπορείς όμως κάλλιστα να πιθανολογήσεις τι θα γίνει με τον Ουζουνίδη. Εγώ λέω λοιπόν ότι το επίπεδο πέφτει κατακόρυφα. Έχει μηδενική εμπειρία σε ομάδες πρωταθλητισμού, το ότι έρχεται από τον βάζελο δεν είναι όπως ακούγεται γιατί ο βάζελος είναι τραγωδία εδώ και χρόνια. Πιθανολογώ επίσης ότι το αργότερο μέχρι Οκτώβρη θα έχει φύγει. Και συνήθως όταν αλλάζεις προπονητή τότε, το κάνεις γιατί η χρονιά είναι χαμένη.

 

Σε προσωπικό επίπεδο μου είναι αντιπαθέστατος. Είναι αγαπημένο παιδί δημοσιογράφων χωρίς κανέναν συγκεκριμένο λόγο μιας και επαγγελματικά δεν έχει παρουσιάσει τίποτα.

 

Κι ένα γενικότερο σχόλιο. Γαμιέται η βαζέλα και το μουνί της μάνας όσων θέλουν να κουβαλήσουν στην ΑΕΚ όλο το κουφάρι της βαζέλας. Ψόφο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ησουν φαβορι να μπεις και θα σε πεταξει εξω ο ουζουνιδης? 

 

Εννοείται ότι αυτός θα χρεωθεί πιθανή ευρωπαϊκή αποτυχία και αυτός που τον έφερε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλα ειχα πολλές πιθανότητες με βάση όσα έχουμε δει

 

τις ιδιες θα εχεις εκει μην τον φοβασαι τον ουζουνιδη στα δυσκολα ματς που πρεπει να ειναι σφιχτος μην τον φοβασαι καθολου 

 

αλλου να τον φοβασαι 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αυτός θα χρεωθεί πιθανή ευρωπαϊκή αποτυχία και αυτός που τον έφερε.

Ο Μπάγεβιτς με τον Λύμπε...

 

:P  :P  :P

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ησουν φαβορι να μπεις και θα σε πεταξει εξω ο ουζουνιδης? 

Πλην Σάλτσμπουργκ με όλους τους υπόλοιπους ήσουν στη χειρότερη 50-50

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπάγεβιτς με τον Λύμπε...

 

:P  :P  :P

 

Πιθανός αποκλεισμός από CL θα έχει ξεκάθαρη σφραγίδα του "όποιον θέλουμε τον κρατάμε" και του Μαρίνου.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αυτός θα χρεωθεί πιθανή ευρωπαϊκή αποτυχία και αυτός που τον έφερε.

 

το που θα χρεωθει στα αρχιδια μου εγω μιλησα για πιθανοτητες και οποιος εχει δει τον ουζουνιδη ελαχιστα και εχει ασχοληθει ξερει οτι σε ματς που πρεπει να ειναι σφιχτος ειναι καλος σε αλλα θα εχει προβλημα 

 

ψιλα γραμματα σου χαλαω το γλυκο 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νιώθω ότι πετάει λευκή πετσέτα με Ουζουνίδη. Ας με διαψεύσει

Link to comment
Share on other sites

Πλην Σάλτσμπουργκ με όλους τους υπόλοιπους ήσουν στη χειρότερη 50-50

Και αιτχοφεν εισαι αουτσαιντερ.Με σελτικ 50-50 και με τις αλλες θα μας ελεγα φαβορι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×