Jump to content

Προπονητολογία Vol.IIΙ


MITSAKLAS
 Share

Recommended Posts

Για να τα λεμε ολα η Μπιλμπαο φετος ηταν για τον πουτσο.Την γλεντουσε και η Εστερσουντ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

εγω  λοιπον που οσο και να μισω τον μπαγιεβιτς

δεν ανηκα ποτε σε μητρογλου fc φαν κλαμπ

και που πιστευω πως εχω μια ελαχιστη ποδοσφαιρικη παιδεια

να κρινω εναν προπονητη 

πριν τον δω στον παγκο της 11ης ομαδας του,

εχω να πω

οτι ο ουζουνιδης ειναι ενας μετριος προς κακος κοουτς.

οπως ελεγα το ιδιο και για κετσπαγια .

 

σε μια χρονια που πηρες το πρωταθλημα με υπερβασεις και με τους παντες απεναντι σου

και εχεις την ευκαιρια να παλεψεις το τσαμπιονς λιγκ

αφου και κορμο εχεις

και γυμναστη καλο ειχες 

και προπονητη καλο ειχες

και βατες σχετικα κληρωσεις σε σχεση με αυτες που μπορει να εχει τα επομενα χρονια

το ελληνικο ποδοσφαιρο παιζει να χεις,

εσυ φαινεται να καταληγεις σε εναν μετριο προπονητη.

 

η ΑΕΚ θελω να πετυχει ακομη και αν ειχε το τζολε στον παγκο,

αυτο ομως ουτε μου καταργει την ποδοοσφαιρικη κριση ουτε με κανει παθητικο δεκτη καταστασεων

 

ο μελ εχει κανει πραγματα που ουτε τα φανταζομασταν

αλλα απο τη  στιγμη που βρεθηκαμε 3η εθνικη εχω 

υποσχεθει στον εαυτο μου οτι υπερανω κριτικης κανεις.

 

απο εκει και περα να πω οτι η επιστημονικη μου /επαγγλματικη /προσωπικη μου ζωη 

μου χει δειξει οτι με πιστη και στηριξη μονο

δεν φτουρας αν εισαι λιγος.

 

αυτα και αφηνω και εναν αστερισκο στο δευτερευον για μενα κακο φαινομενο που γινεται

να χουμε μαζεψει ολο το διαλυμενο βαζελο 

ουζουνιδη /λαγωνικακη/λυμπεροπουλο/σταφ φυσιο/διαιτολογο/χουλτ-κλωναριδη κτλ.

 

αυτα και κανω ενα διαλλειμα γιατι πραγματικα ξενερωσα 

 

Άψογος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νιώθω ότι πετάει λευκή πετσέτα με Ουζουνίδη. Ας με διαψεύσει

Καλα και περυσι οι μισοι λευκη πετσετα λεγατε οτι ειχε πεταξει απο την αρχη αλλα τελικα δεν ηταν ετσι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα και περυσι οι μισοι λευκη πετσετα λεγατε οτι ειχε πεταξει απο την αρχη αλλα τελικα δεν ηταν ετσι.

Με τον άχρηστο Λιβάγια και τον άμπαλο Λόπεζ, ε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σταντ μπάη να ανοίξω τόπικ ουζουνίδη δεν κρατιέμαι λέω

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σταντ μπάη να ανοίξω τόπικ ουζουνίδη δεν κρατιέμαι λέω

Άνοιξε το ρε, μην ακούς αυτή την κάμπια τον Κρις που μας τη λέει για τη γνώμη μας. 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αυτός θα χρεωθεί πιθανή ευρωπαϊκή αποτυχία και αυτός που τον έφερε.

μην παρετε ξανα εισητηριο τοτε

Link to comment
Share on other sites

μην παρετε ξανα εισητηριο τοτε

 

Κοίτα αν εισιτήριο παίρνουν μόνο όσοι πιστεύουν τον Ουζουνίδη λογικά του χρόνου στο γήπεδο θα είναι ο Λύμπε και 5-6 ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν εισιτήριο παίρνουν μόνο όσοι πιστεύουν τον Ουζουνίδη λογικά του χρόνου στο γήπεδο θα είναι ο Λύμπε και 5-6 ακόμα.

πανε και καμια δεκαρια χιλιαρικα βρεξει χιονισει... χειμωνα καλοκαιρι .... απλα γιατι ειναι ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

πανε και καμια δεκαρια χιλιαρικα βρεξει χιονισει... χειμωνα καλοκαιρι .... απλα γιατι ειναι ΑΕΚ

 

Δηλαδή πρέπει να πιστέψω στον Μαρίνο γιατί αλλιώς είμαι λιγότερο ΑΕΚ;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τον αδικούμε τον Ουζουνίδη. Είδα αρκετα παιχνίδια βαζέλας περσι και φέτος και φανηκε η ομαδα να εχει και ταυτότητα και πλάνο, παρότι ειχε φοβερά προβλήματα. Στα ντέρμπι δεν τα πήγε άσχημα και τις δύο χρονιές. Σίγουρα είναι μεγάλο ρίσκο η επιλογή του, αλλα δεν την θεωρώ καμένη όπως πχ του τιμουρ. Αυτό που με προβληματίζει είναι απο ποιους θα πλαισιώνεται, τι ισορροπίες θα υπάρξουν μέσα στην ομάδα, και τι υπομονή θα δείξει ο κόσμος. 

 

Το δικό μου προαίσθημα (ίσως ελπίδα) είναι ότι θα δούμε καλύτερη ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΟ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ.... ΑΛΛΟ ΚΑΝΩ ΠΟΛΕΜΟ....

ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΒΑΤΡΑΧΟ..... ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΡΘΩ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΑΕΚ ΤΗΝ ΕΒΓΑΖΑ ΣΕ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ...

ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΓΡΑΦΙΚΟΥΣ...... ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΤΟΥΜΠΕΚΙΑΖΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μαρίνος λογικά είναι κάτι σαν τον Rodgers της Liverpool.

Τουλάχιστον ο επόμενος θα ναι Klopp αφού η φετινή σφαλιάρα θα ναι διαγαλαξιακή.

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΟ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ.... ΑΛΛΟ ΚΑΝΩ ΠΟΛΕΜΟ....

ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΒΑΤΡΑΧΟ..... ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΡΘΩ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΑΕΚ ΤΗΝ ΕΒΓΑΖΑ ΣΕ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ...

ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΓΡΑΦΙΚΟΥΣ...... ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΤΟΥΜΠΕΚΙΑΖΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ

 

Καλά όταν θα ανακοινωθεί εδώ θα μαστε να δούμε ποιος θα κάνει πόλεμο καθόλη την διάρκεια της θητείας του.

Μέχρι τότε όλα είναι ανοιχτά, παίζει να τον πατήσει και καμιά νταλίκα και να ψάξουμε άλλον.

Link to comment
Share on other sites

εγω αν τους εβαζα αναποδα παντως φετος, δηλαδη Χιμενεθ σε βαζελο και Ουζουνιδη σε εμας, νομιζω οτι ο Μανολο στην βαζελα με τοσα προβληματα δεν θα αντεχε οσο ο Μαρινος...

 

για τον Ουζουνιδη σε μας ειναι ενα μεγαλο ερωτηματικο ο τυπος....

 

εχει καποια καλα στοιχεια και οι ομαδες του ειναι ΟΛΕΣ πολυ σφιχτες ενω του αρεσει να παιζει γρηγορα στην επιθεση...

 

οποτε θα δουμε σιγουρα και εναν καθαρο επιθετικο γιατι του χρειαζεται και δεν εχεις (περισσοτερο μεσα στην περιοχη) αλλα και πολυ γρηγορους ακραιους...

 

ελπιω να φερει Κουρμπελη μαζι του... και ο Λουντ δεν θα με χαλαγε παντως

Link to comment
Share on other sites

νταξει δλδ θες να πεις οτι ο Μανταλος θα γλυστρησει στο ματς φωτια στην εδρα μας?

 

Ποτέ δεν ξέρεις.

Karma is a bich

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΟ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ.... ΑΛΛΟ ΚΑΝΩ ΠΟΛΕΜΟ....

ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΒΑΤΡΑΧΟ..... ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΡΘΩ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΑΕΚ ΤΗΝ ΕΒΓΑΖΑ ΣΕ ΚΑΦΕΤΕΡΙΕΣ...

ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΓΡΑΦΙΚΟΥΣ...... ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΤΟΥΜΠΕΚΙΑΖΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ

Δηλαδή κάνουμε πόλεμο στην ΑΕΚ γράφοντας 5-10 ποστ και ρίχνοντας 2-3 μπινελίκια σε ένα φόρουμ;

Link to comment
Share on other sites

εγω αν τους εβαζα αναποδα παντως φετος, δηλαδη Χιμενεθ σε βαζελο και Ουζουνιδη σε εμας, νομιζω οτι ο Μανολο στην βαζελα με τοσα προβληματα δεν θα αντεχε οσο ο Μαρινος...

 

Και ο Μανόλο δοκιμάστηκε στα δύσκολα και πήρε άριστα. 

Προχωράμε. 

Link to comment
Share on other sites

εγω αν τους εβαζα αναποδα παντως φετος, δηλαδη Χιμενεθ σε βαζελο και Ουζουνιδη σε εμας, νομιζω οτι ο Μανολο στην βαζελα με τοσα προβληματα δεν θα αντεχε οσο ο Μαρινος...

 

για τον Ουζουνιδη σε μας ειναι ενα μεγαλο ερωτηματικο ο τυπος....

 

εχει καποια καλα στοιχεια και οι ομαδες του ειναι ΟΛΕΣ πολυ σφιχτες ενω του αρεσει να παιζει γρηγορα στην επιθεση...

 

οποτε θα δουμε σιγουρα και εναν καθαρο επιθετικο γιατι του χρειαζεται και δεν εχεις (περισσοτερο μεσα στην περιοχη) αλλα και πολυ γρηγορους ακραιους...

 

ελπιω να φερει Κουρμπελη μαζι του... και ο Λουντ δεν θα με χαλαγε παντως

 

Ο Μανόλο στην ΑΕΚ του Αδαμίδη σήκωσε Κύπελλο και έφυγε πρώτος στην βαθμολογία την επόμενη σεζόν.

Ο Κλαρίνος καθόλου ερωτηματικό δεν είναι. 10 ομάδες σε 14 χρόνια έχει αλλάξει. Για τον πούτσο προπονητής είναι και τρύπιος άντρας όπως φάνηκε από το πως έφυγε από Πανιώνιο.

Τώρα για κάποιο λόγο θεωρούμε πως με Κουρμπέλη αντί Γιόχανσον και Λουντ αντί Λάζαρου θα μαστε καλύτερα του χρόνου.

ΟΚ μακάρι.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην τον βγάζουμε κ άχρηστο τον Ουζουνίδη. Σε Πανιώνιο εκανε καλή ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Παντως τον Ουζουνιδη ο ΠΑΟΚ τον ειχε πελάτη πολυτελειας. 3 3άρες και 2 4άρες. Ο Χιμένεθ 2 τελικούς έχασε και τον πρωτο με το γνωστό τρόπο και ξαφνικά μετά τον τελικό μπήκαν ερωτηματικά όπως γράφουν κάποιοι ΑΡΔ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×