Jump to content

Προπονητολογία Vol.IIΙ


MITSAKLAS
 Share

Recommended Posts

Έχω μουδιάσει. Τρομερό πισωγύρισμα. Προς το παρόν δεν μπορώ να βάλω σε μια τάξη τις σκέψεις μου. Μου ήρθε από το πουθενά, βλέπω αστεράκια γύρω από το κεφάλι μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω μουδιάσει. Τρομερό πισωγύρισμα. Προς το παρόν δεν μπορώ να βάλω σε μια τάξη τις σκέψεις μου. Μου ήρθε από το πουθενά, βλέπω αστεράκια γύρω από το κεφάλι μου.

 

Και όλα αυτά επειδή ΕΠΕΛΕΞΕΣ να μην πας στον τελικό.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

to oti mesa se liges ores egine mpourdelo to koumou deixnei ti tha epakolouthisei sthn qh stravh.tora opos strosame etsi tha koimhthoume.

auta

Link to comment
Share on other sites

to oti mesa se liges ores egine mpourdelo to koumou deixnei ti tha epakolouthisei sthn qh stravh.tora opos strosame etsi tha koimhthoume.

auta

Πρώτη φορά είναι. 

Θα φύγουν κάποιες Παναγίτσες, μια ΚΜΜΜ και όλα καλά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά είναι. 

Θα φύγουν κάποιες Παναγίτσες, μια ΚΜΜΜ και όλα καλά.

emeis eimaste oi teleutaioi.

h omada tha ta plhrosei ola

Link to comment
Share on other sites

emeis eimaste oi teleutaioi.

h omada tha ta plhrosei ola

Θα δείξει ρε Χρηστάρα. 

Ακόμα δεν επιλέξαμε εταιρία ρουχισμού για την επόμενη σεζόν και βγάλαμε τα φτυάρια και τα κόλλυβα. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μουδιάσει. Τρομερό πισωγύρισμα. Προς το παρόν δεν μπορώ να βάλω σε μια τάξη τις σκέψεις μου. Μου ήρθε από το πουθενά, βλέπω αστεράκια γύρω από το κεφάλι μου.

Απ το σεντόνι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πρώην αμυντικός που όπου πήγε προπονητής η ομάδες του πλην των τρεξίματωνν είχαν τραγικη αμυντική συμπεριφορά. Λέγεται και θαυμα

Link to comment
Share on other sites

Έχω μουδιάσει. Τρομερό πισωγύρισμα. Προς το παρόν δεν μπορώ να βάλω σε μια τάξη τις σκέψεις μου. Μου ήρθε από το πουθενά, βλέπω αστεράκια γύρω από το κεφάλι μου.

Ακριβως ετσι νοιωθω κι εγω και μου βγαινουν φοβερα νευρα!

Link to comment
Share on other sites

Btw πήραμε το δεητζη το εναν τον αλλον αυτόν τον ουφανο που ειχε βοηθό ο μανωλο και ίσως αξίζει , ετσι φαινόταν, αφου ηταν καθηγητής ποδοσφαίρου στην Ισπανία δεν είχαμε κάποια θέση να του δώσουμε αντι άλλων. Θα είχαμε και μια συνέχεια σε κάποια πράγματα του Μανόλο. Δεν τον πήρε ο Μανόλο στη λας Πάλμα αφου σαν βοηθός ειναι ο παλιός του ο καλντερον .Θα μου πείτε τώρα σε ποιά γλώσσα θα μιλήσουν και θα έχετε δίκιο .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest Fadrhonc21

Του είπαν να βάλει την καψούρα του φιλάθλου βασικό, και φυσικά να έχει δίδυμο στα χαφ ότι δίδυμο έχει ο Μαρίνος και παραλίγο να έτρωγε 5αρα. Δυστυχώς στο κύπελλο χάλασε την εικόνα του. Αμ το άλλο που σκεφτόμουν την Κυριακή: Ο Χουλτ φέτος βγάζει μάτια, και θυμάμαι τον μίστερ Μανόλο, να επιλέγει να αλλάξει τερματοφύλακες, αντί να πάρει τον Χουλτ στους 32 του Εuropa. Η συνέχεια γνωστή, ο Μπακάκης να γίνεται λάστιχο στα αριστερά (έφαγες το γκολ από εκεί) και ο Μασούντ να χάνει το άχαστο. Αυτά τα 2 λάθη πιστώνω στον Μανόλο.

 

Με τον φίλαθλο όμως και τον Λύμπε ΤΔ δεν περιμένω πολλά από επιλογή προπονητή.

Link to comment
Share on other sites

Το μισό κατσαρόλι είναι του φωτογράφου και το άλλο μισό του οργανισμού του Ολυμπιακού που έφερε σε πέρας το μοναδικό σχέδιο στρίβειν δια της διακοπής.

Αυτα πανε πεστα σε αυτους που βγάλανε το κιτρινόμαυρο πουλμαν για πανηγύρια. Πεστους ουι το μισο πουλμαν επρεπε να είναι ερυθρόλευκο και το άλλο μισό με το σήμα της Κοντακ. Πες τους ότι στη φώτο έπρεπε να έίναι ο Ισπανος του γαβρου με τον διευθύνοντα σύμβουλο των ελλήνων φωτογράφων. Και γενικά, αν θες να κοντύνεις ένα πρόσωπο τόσο πολύ, που θα φτάσεις σε σημείο να μικρύνεις και τα επιτευγματα της ομάδας του, ε συνετό έίναι να μην το κάνεις σε φόρουμ που γράφουν φιλαθλοι αυτής της ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Του είπαν να βάλει την καψούρα του φιλάθλου βασικό, και φυσικά να έχει δίδυμο στα χαφ ότι δίδυμο έχει ο Μαρίνος και παραλίγο να έτρωγε 5αρα. Δυστυχώς στο κύπελλο χάλασε την εικόνα του. Αμ το άλλο που σκεφτόμουν την Κυριακή: Ο Χουλτ φέτος βγάζει μάτια, και θυμάμαι τον μίστερ Μανόλο, να επιλέγει να αλλάξει τερματοφύλακες, αντί να πάρει τον Χουλτ στους 32 του Εuropa. Η συνέχεια γνωστή, ο Μπακάκης να γίνεται λάστιχο στα αριστερά (έφαγες το γκολ από εκεί) και ο Μασούντ να χάνει το άχαστο. Αυτά τα 2 λάθη πιστώνω στον Μανόλο.

 

Με τον φίλαθλο όμως και τον Λύμπε ΤΔ δεν περιμένω πολλά από επιλογή προπονητή.

In retrospect μπορείς να βρεις ότι λάθη θες. Εσύ μπορεί να είδες τον Hult την Κυριακή (πως τον είδες να βγάζει μάτια σε αυτό τον αχταρμά δεν ξέρω αλλά το παραβλέπω) και να σκέφτηκες αυτό, αλλά όταν έκανε την επιλογή ο Μανόλο δεν μπορούσε να προβλέψει ότι θα τραυματιστεί ο Lopes και όχι ο Τσιντώτας. Και ανάμεσα στο να παίξει ο Ανέστης -που είχε να παίξει και κατι μήνες- βασικός ή στο να μεταφερθεί ο Μπακάκης αριστερά -που πέρασε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό της σεζόν σαν αριστερό μπακ/στόπερ με καλή απόδοση- η απόφαση είναι προφανής. Ας όψεται ο Μασούντ και η εκπληκτική τεχνική του που έγραφαν τότε που τον πήραμε (και διάφοροι υποστήριζαν αργότερα).

 

Στο κύπελλο όλη η ομάδα πέταγε αετό. Οι 2 πιο σοβαροί παίκτες της περσινής χρονιάς (Simoes-Ιησούς) έβγαλαν τετ-α-τετ για τον αντίπαλο. Ούτε αν έπαιζε ο Κονέ, ούτε αν δεν έπαιζε ο Μάνταλος σωζόταν το ματς. Αν υπάρχει ένα λάθος είναι ότι έγινε φιέστα και λοιπά πανηγύρια με την κατάκτηση του πρωταθλήματος και όχι με το τέλος της σεζόν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το μισό κατσαρόλι είναι του φωτογράφου και το άλλο μισό του οργανισμού του Ολυμπιακού που έφερε σε πέρας το μοναδικό σχέδιο στρίβειν δια της διακοπής. Δεν γνωρίζω αν στο έχουν πει, αλλά στην Τούμπα το κοράκι είχε αποφασίσει να μετρήσει το γκολ-οφσάιντ και με το που έκανες σέντρα θα άκουγες το μελωδικό σφύριγμα του στραγαλιού. Οκ, υπάρχει και η άποψη ότι άνευ φωτογραφίας θα τους έβγαζε όλους στη σέντρα και είτε θα ανακοίνωνε την οριστική διακοπή του αγώνα, είτε σε ένα ακόμα πιο  kinky σενάριο θα τους έβγαζε να τους ανακοινώσει ότι το γκολ ακυρώνεται και η ζωή συνεχίζεται. Με 30.000 Ορκ πάνω από την κεφάλα του.

 Μια και ο Άρειος Πάγος του ΚΜ με τελεσίδικο δικαστικό βούλευμα έχει αποφανθεί για τις μηδαμινές ευθύνες του μίστερ στην εξάρα και την τεσσάρα, να πάω σε κάτι πιο κοντινό; Τις τελευταίες αγωνιστικές τις θυμάστε ; Ήταν εικόνα ομάδας που πάει για πρωτάθλημα/νταμπλ ;. Εξαιρώ την Κέρκυρα, μια έδρα που γονάτισε ο Άγιαξ της Ηπείρου και η Μίλαν της Θράκης. Και κατέβηκε που λέτε στον τελικό, στην έδρα μας, τους αντιπάλους σκασμένους από την "αδικία " και έγραψε το όνομα του σε μια από τις πιο ντροπιαστικές ήττες , η 2η στη σειρά ως πελατάκι των Βου. 

Για τον Βράνιες είναι καλύτερα να μας μιλήσει ο κύριος Δημούτρης που κουβαλιόταν από τη Vera στα Σπάτα κάθε τρεις και λίγο.  

Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το point εδώ. Ότι ο Μανόλο δεν έπαιξε ρόλο για το πρωτάθλημα; Ότι έπαιξε μεγαλύτερο ρόλο ο κυρ-Σάββας; Ότι στο τεχνικό team του Στρατηγού έπρεπε να είναι και 2 φωτογράφοι;

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Έχουμε μπει σε μια μεσοκατάσταση όπου για να βγούμε πρέπει ο φίλαθλος να βάλει το χέρι στην τσέπη, η οποία τσέπη είναι γεμάτη λόγω Μανόλου πέρυσι και λόγω Μαρίνου φέτος. Και οι 2 αυτοί προπονητές έχουν τα θετικά τους, έχουν και τα αρνητικά τους, αλλά με τον φίλαθλο να μην τους βοηθάει καθόλου ψάχνεις σχεδόν πάντα για κανά Θαύμα.

Ο Μανόλο στο έκανε πέρυσι με Ευρώπη και πρωτάθλημα έχοντας καλύτερο υλικό από ότι φέτος, ενώ ο Μαρίνος σου έκανε το Θαύμα του CL με βασικό τον Κλωναρίδη (δεν νομίζω να κάνει κάτι άλλο, πιστεύω μετά το ματς με την Μπαγερν θα φύγει κιόλας). Κάποια στιγμή τα πράγματα θα έρθουν εκεί που πρέπει, όπου παίρνεις όσα δίνεις. Του έκατσε του φίλαθλου 2-3 φορές, ε δεν πρόκειται να του κάθεται κάθε φορά. Είτε παίρνεις παικταράδες κι έχεις Μαρίνους, Μανόλους κτλ, είτε παίρνεις προπονηταράδες και είσαι με τον άσχημο σαν βετέντα, είτε και τα 2. Το να μην κάνεις τίποτα από τα 2 και να περιμένεις το τέλειο αποτέλεσμα στην σημερινή εποχή, ε τότε είτε είσαι βλάκας, είτε κλέφτης, είτε Wenger.

Link to comment
Share on other sites

Το θαύμα του CL έγινε (κυρίως) λόγω Μανόλο. Και επειδή λόγω του πρωταθλήματος είχε ευκολότερες κληρώσεις ο Μαρίνος και γιατί στις δικές του αρχές (και παίκτες) στηρίχθηκε στα ματς με Celtic/Vidi. Και μάλιστα όχι μόνο εκεί στηρίχθηκε αλλά όποτε πήγε να ξεφύγει από την πεπατημένη τα έκανε μπάχαλο και καρδιοχτυπάγαμε (αποκορύφωμα η εμπνευσμένη αλλαγή Γαλανόπουλου-Alef* στην Ουγγαρία που οδήγησε σε κατάρρευση).

Στα θετικά του Μαρίνου είναι ότι τότε έδειξε ευφυϊα και δεν πήγε να αλλάξει αυτό που δούλευε πέρσι (+ ότι πήρε πολλά από Κλωναρίδη). Στα αρνητικά ότι αργότερα έχασε αυτή την ευφυϊα. :P

 

*epic φωτογραφία για τρολολογαριασμό, θεός :lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστώνω στον Μανόλο οτι ολοι οι ειδήμονες λέγανε οτι θα σκάσει η ΑΕΚ απο τον Οκτώβριο.

Τελικά η ομάδα έσκασε τέλος Μαρτίου και δςν συνήλθε για να κανει το νταμπλ.

 

Για αυτο καλύτερα που αλλαξαμε προπονητη και επιτελειο, και φεραμε τον Παπαρινο που την έχει την ομάδα σκασμένη απο τον Αυγουστο και συνεχίζει να σκαει εμάς, γάιδαρο, και 5 μπάφους.

 

Και αν καποιος λογικος εμφανιστει και πει καλα μονο ο Μαρινος και ο Μανολος υπάρχουν, του χτυπω φιλικά την πλάτη και του λέω "και πολλοί είναι"

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο είναι να μην διαβάσουμε κάποια στιγμή ότι γαμήθηκε η χρονιά της ΑΕΚ από την γκρίνια του κιτρινόμαυρου ιντερνέτε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο είναι να μην διαβάσουμε κάποια στιγμή ότι γαμήθηκε η χρονιά της ΑΕΚ από την γκρίνια του κιτρινόμαυρου ιντερνέτε.

Λες να φθασουν μεχρι εκει;;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως χθες ο Τσάρλυ έγραψε ότι είναι άδικο να κριθεί ο Μαρίνος φέτος και θα πρέπει να κριθεί στο τέλος της επόμενης χρονιάς...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως χθες ο Τσάρλυ έγραψε ότι είναι άδικο να κριθεί ο Μαρίνος φέτος και θα πρέπει να κριθεί στο τέλος της επόμενης χρονιάς...

Εγω το παω μερικα βηματα παρακατω στην ιδια ακριβως λογικη του Τσαρλι.

Ο Μαρινος να κριθει στο τελος της επομενης δεκαετιας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×