Jump to content

Προπονητολογία Vol.IIΙ


MITSAKLAS
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, The Magician said:

Δόξα τω Μανιτου έπιασε ο χορός της βροχής του μάγου και έγινε καλά η μαμα του κυρίου από την Ανδαλουσία.

Rayo βγες από τον λογαριασμό του Μάγου.

Τέτοιο εντασιακό ποστ μόνο εσύ θα μπορούσες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μένει μέχρι να φύγει δηλαδή. Και πολύ έκατσε δηλαδή...

Να δούμε ποιον θα σου φέρουν. Γιατί είναι πολύ κομβικό και σημαντικό και για φέτος και για του χρόνου ο νέος προπονητής να μην είναι ο δελλας και ο κάθε δελλας 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, nikos said:

Το συζητανε ακομα αν πρεπει να φυγουν.

 

 

Αυτο ειναι ερωτηση ή ειδηση;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Man Of Faith said:

Αυτο ειναι ερωτηση ή ειδηση;

Συμπερασμα απο το παραπανω post του Στυλιανοπουλου που ποτέ δεν πεφτει εξω στις πληροφοριες του.

Link to comment
Share on other sites

Spyros Darsinos

11 λεπτά · 

Τον πόνο του Μανόλο Χιμένεθ, κανείς δεν αρνήθηκε ν’ ακούσει. Κι αν η ΑΕΚ, μέσα στο μικτό ορκωτό των καφενέδων, είναι υπόλογη που τον άφησε το καλοκαίρι να φύγει, θα είναι τουλάχιστον ανακόλουθη αν αποφασίσει να τον επαναφέρει.

Και εδώ, κύριε πρόεδρε, κύριοι δικασταί, γεννάται ένα άλλο ερώτημα: Αν κατά το μικτό ορκωτό, ο Μανώλης έφυγε για το μπάτζετ και το κασέ, αναρωτιέμαι για ποιον λόγο φέρνει βόλτα τα οικεία μπαράκια και τις πλατείες; Μήπως άλλαξαν τα κόζα στην ΑΕΚ; Δεν νομίζω…

Καλά κάμει ο άνθρωπος και κάμει τις διακοπές του στα μέρη μας. Καλά θα κάμει και η ΑΕΚ, αν αποφασίσει μέσα στη μούρλα και την τρέλα της, να τονε φέρει πίσω. Αλλά να ‘μαστε ‘ξηγημένοι: Με το ΠΕΡΣΙΝΟ ρόστερ ο Μανώλης τα πήγε μια χαρά. Ως εκεί όμως.

Μην ξεχνιόμαστε. Πόσες αρρυθμίες και καρδιοπάθειες ζήσαμε. Πόσα εγκεφαλικά. Υπάρχουν συν, υπάρχουν και πλην. Και μέσα σ’ όλα τα μιλήσαμε και τα συμφωνήσαμε: Θέλουμε ΑΕΚ πιο άμεση και φαρμακερή, ανεξάρτητα με το… εργαστηριακό ατύχημα, στο μάθημα του Αλχημικού Σχεδιασμού Ι.

Κάηκε ο Μαρίνος Ουζουνίδης. Πήρε φωτιά η γούνα του. Διότι εκατό νοματαίους να ρωτήσεις, αν τονε θέλουνε για του χρόνου, οι εκατό και ένας θα σου πουν «τσου». Το θέμα είναι άλλο: Τον’ αλλάζεις με κάτι μόνιμο ή κάτι προσωρινό; Και ο σχεδιασμός της νέας σεζόν; Τσάμπα φαγώθηκαν οι Μπακασεταίοι; Κοίτα Μιχάλη μου, το χάλι μου. 
[…]
Ωραία ατμόσφαιρα φτιάξαμε και πάλι. Με την εσωστρέφεια και πάλι στο ζενίθ της. Προέδροι, προπονητές και παίκτες, παλιοί και νέοι, ένας αχταρμάς. Αλλά η λύση είναι πάντοτε τόσο απλή, μα και τόσο δύσκολη. Δεν χρειάζεται καμία καρατόμηση και κανένας… απαγχονισμός.

Η ΑΕΚ χρειάζεται έναν ή περισσότερους ανθρώπους, να οργανώσουν τη φάση της σε όλα τα επίπεδα και έναν προπονητή για να επενδύσει πάνω του μέχρι τέλους. Να επενδύσει όμως. Μετά, όλα γίνονται. Και μιας που τ’ αναφέραμε, Μανόλο, για διευθυντής (εκτελεστικός, αθλητικός, απ’ όλα έχει ο μπαξές) ενδιαφέρεσαι;

Περισσότερες αλχημείες, πρώην προέδρους, χορούς και τραγούδια, το πρωί στην ΩΡΑ των σπορ

Λεζ.: Ο προπονητής των επιτυχιών, Φ. Ουφ... εε... Μ. Χιμένεθ

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι αυτός ο καριόλης που λέει για την περσινή σεζόν 'μια χαρά, ως εκέί ομως'?

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Ποιος είναι αυτός ο καριόλης που λέει για την περσινή σεζόν 'μια χαρά, ως εκέί ομως'?

 

Ο σπυρος δαρσινος απο την ψωρα για σπορια 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Αν δεν αλλάξουν προπονητή μέχρι την Κυριακή, με Μαρίνο θα πορευτούμε μέχρι την άνοιξη

Link to comment
Share on other sites

Ο μηδενισμός και η ισοπέδωση όταν τα πράγματα δεν πάνε όπως τα θέλουμε είναι ότι πιο εύκολο.

Ως εκεί γράφει ο κύριος μαλάκας λες και έχει καμια ντουζίνα πρωταθλήματα και εξόδους στο τσουλου τα τελευταία 20 χρόνια η ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ο εχθρος ειναι εντος των τοιχων ... Οι εξω κανουν την δουλεια τους . Να σε τρυπανε ομως κι απο μεσα ειναι εξοργιστικο...

Link to comment
Share on other sites

Παντως προσληψη  ως λυση αναγκης και με συμβολαιο εξι μηνών, θα ειναι προσβλητικό για εναν προπονητη που σε οδηγησε στο πρωταθλημα υστερα απο 24 χρονια.

Οσο για το οτι "ειχαμε τυχη, με το ρολό στο παοκ-γαυρος και την μπουκα σαββιδη στο παοκ-ΑΕΚ", οση τυχη και να χαμε, αν δεν  ειχαμε ομαδα να παλευει ως το τελος και να ανατρεπει αποτελεσματα, κατι που ηταν εργο Μανολο, δεν θα παιρναμε ποτε πρωταθλημα περσι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

εγκεφαλικα ,λεει .αρρυθμιες κλπ.

οκ ,σε λιγο ,θα πηγαινει μονος του στο γηπεδο και αυτο γιατι θα χει το πασο του αρδ.

γαμιεστε για ενα σουβλακι.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω γραψει 10.000 φορες. 

Ζητουμενο για τα κυβικα της ΑΕΚ ειναι ο πρωταθλητισμος, το πρωταθλημα απο εκει θα ερθει. 

Αυτο εγινε τελευταιες φορες τις περιοδους 2007/08 (το εχασες οπως το εχασες στις λεπτομερειες) και 2017/18 (το κερδισες οπως το κερδισες στις λεπτομερειες).

Η μαγκια περισυ (πρωτα απο ολους μαγκια του Χιμενεθ) ηταν οτι εγινε πρωταθλητισμος με (μακραν του 2ου) 3ο μπατζετ.

Αυτο που πρεπει να μας απασχολησει ειναι αν σκοπευουμε ως συλλογος να συνεχισουμε να κανουμε πρωταθλητισμο καθε 10 χρονια, γιατι με αυτον τον ρυθμο πιθανως να ξανασηκωσουμε κιουπι σε αλλα 30 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα ο Πακερτ ΝΤΑΜΠΛ πηρε με τον Παναθηναϊκο και ο Ρινγκο τον σφουγγαρισε την επομενη του -νικηφορου- τελικου. 

Μια χαρα γινονται ολα και μια χαρα εχουν ξαναγινει. Οταν κατι δεν λειτουργει μεταξυ ιδιοκτητη-προπονητη-οργανισμου, τοτε φευγει ο προπονητης.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kostas21 said:

Ρε σε κανενα ΚΛΑΜΠ, ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΛΑΜΠ δεν εκδιωχθηκε ο πρωταθληματικος προπονητης πριν αρχισει η επομενη σεζον. Ψεματα. Εγινε στην ΑΕΛ με Γκμοχ που υπεγραψε στον γαυρο.

ΠΟΥΘΕΝΑ αλλου δεν εγινε με τον προπονητη να μην εχει υπογραψει αλλου.

Και αυτα τα "ειναι καλα η μανουλα μου τωρα", ειναι τρολαρισμα ΕΠΙΚΩΝ διαστασεων.

Οποιος δε βλεπει οτι αυτο που εγινε φετος το καλοκαιρι, ειναι η ψυχικη ανωμαλια που δερνει αυτο το κλαμπ, τοτε ας μου δωθει μια γαμημενη εξηγηση, πως γινεται να διωξεις τον προπονητη που σ εφερε τιτλο μετα απο 1/4 του αιωνα.

Δε γουσταρει κανεις τον Μανολο οκ. Ειναι βλαμενος, ειναι αμυντικογενης, ειναι τρελος κ τρωει μαπες. ΑΛΛΑ ΠΗΡΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΑΜΩ ΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΟΥ. ΣΕ ΠΗΓΕ ΣΕ 2 ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΣΕΡΙ.

Αλλα οκ επειδη τα βλεπουμε καθημερινα αυτα, ας φερουμε ειπαμε τον Μαρινο που δεν εχει δει εγχωρια κουπα σα προπονητης.

Δεν ηταν λεει φιλος με τους παικτες ο κοουτς. ΚΟΟΥΤΣ ΘΕΛΟΥΜΕ, ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΚΟΥΜΠΑΡΕΣ. Σβερκιες να τους ριχνει κ να τους πεταει παπουτσια στο κεφαλι. Γιατι τα πολλα κολλητιλικια ειδαμε τι χαιρι εχουν.

 

Ο παναθηναικος του βαρδινογιαννη καποτε εδιωξε γκμοχ, με τον οποιο σε δυο σεζον,  ειχε παρει νταμπλ και πρωταθλημα μετα απο 7 χρονια την πρωτη και την δευτερη τον ειχε οδηγησει στους 4 της ευρωπης. Ενα χρονο αργοτερα εδιωξε και τον πακερτ με τον οποιο ξαναπηρε νταμπλ. Ο κοκκαλης επισης εδιωξε ντουσαν, με τον οποιο ειχε παρει τρια συνεχομενα. Αλλα οκ βαρδινογιαννης και κοκκαλης ειχαν και το μεγαλυτερο μπατζετ στην εποχη τους, εμεις με τον μανολο πηραμε πρωταθλημα με το τριτο μπατζετ.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, The Magician said:

Κωστα ο Πακερτ ΝΤΑΜΠΛ πηρε με τον Παναθηναϊκο και ο Ρινγκο τον σφουγγαρισε την επομενη του -νικηφορου- τελικου. 

Μια χαρα γινονται ολα και μια χαρα εχουν ξαναγινει. Οταν κατι δεν λειτουργει μεταξυ ιδιοκτητη-προπονητη-οργανισμου, τοτε φευγει ο προπονητης.

Εγώ πάντως μια χαρά λειτουργία είδα. Η τρέλα του Ισπανού με κάποιον τρόπο έδεσε τέλεια με τον καζατζιδισμό του ιδιοκτήτη. Δεν είσαι φυσιολογικός οργανισμός, δεν λειτουργείς φυσιολογικά, με κάποιον μη φυσιολογικό θα δέσεις. Το δεν θελω να δώσω 5 φράγκα παραπάνω δεν σημαίνει ότι δεν λειτουργεί κάτι καλά μεταξύ ιδιοκτήτη-προπονητή-οργανισμού.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Και δεν ειχαν να παρουν 24 χρονια κουπα. Το βασικοτερο. Ουτε ειχαν συρθει στα χωραφια της Γ

24 δεν ειχαν, αλλα ηταν και οι δυο σε κριση και ειχαν να παρουν 7 και 10 χρονια πρωταθλημα πριν ερθουν οι γκμοχ και ντουσαν.

Link to comment
Share on other sites

αυτοι τους εδιωχναν γιατι ηταν μεγαλυτερα μεγεθη απο τους προπονητες τους και ηθελαν να δειξουν οτι δεν τους ειχαν αναγκη.

 

ο τζαμπας κανει μαγκιες χωρις λογο, ή μαλλον γιατι ειναι κωλογερος και ως γνωστον η τσιγκουνια αυξανεται με τα χρονια, ακομα κι αν δεν προκειται για δικα σου λεφτα.

 

Link to comment
Share on other sites

Θα κριθούν μετά τις μεταγραφές λέει... Δηλαδή θα τους αφήσουμε να καταστρέψουν ακόμα μια μεταγραφική περίοδο. Μόνο εγώ είμαι που δεν καταλαβαίνει αυτό το πράμα;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, SpiRos said:

Θα κριθούν μετά τις μεταγραφές λέει... Δηλαδή θα τους αφήσουμε να καταστρέψουν ακόμα μια μεταγραφική περίοδο. Μόνο εγώ είμαι που δεν καταλαβαίνει αυτό το πράμα;

Ναι Σπυρο, να τον δουμε με τους καινουργιους παικτες Αλμπανη , Γιαννιωτα Μοραν και Μποτο. Δεν ξερω αν υπολογιζεται ο Γιουσης για καινουργιος ..Α ναι και θα φερει ο Λυμπε ενα χαφ ... πρεπει να ειχε εναν στα χωραφια στις ελιες. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, SpiRos said:

Θα κριθούν μετά τις μεταγραφές λέει... Δηλαδή θα τους αφήσουμε να καταστρέψουν ακόμα μια μεταγραφική περίοδο. Μόνο εγώ είμαι που δεν καταλαβαίνει αυτό το πράμα;

Αμε

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×